Şimdi Ara

Megane Coupe RXi - Dynamique'mi yoksa C2 VTR'mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Megane fiyatları şişirme

az paran varsa coupe ama c2 alacak kadar bütçe varsa, c2 tercih edilebilir

neden alırım kısmına gelince

coupe vardı sarı yıllar önce tabi o zamanlar 12 yaşında çocuk olduğumuz için arka oturuyorduk ve o zaman bile arkada bunalıyordum

yetişkinler için pek ideal sayılmaz

citrone gelirsek daha modelli, tek artısı o olabilir çünkü pek konforlu görünmüyor
  • c2 almayı düşünüyorsanız vtr değil VTS tavsiye ederim.
  • c2 b sınıfı bile olamayacak kadar dar bir araç

c sınıfı bir megane ile kıyaslamam bile. kesinlikle megane... hem performans hem yakıt hemde konfor.
  • Araç otomatik vites olmalı, bu nedenle VTS seçenekler dışında. Arka koltukların kapasitesi de önemli değil, genelde aracı sadece sürücü kullanacak. LPG kesinlikle uygulanmayacak, yılda yapacağı yol 5000-6000 km civarında olacak çünkü. 1.6 motor seçmemizin nedeni araç genelde otoyolda kullanılacak, ve çeki demiri takılacak.
  • Kriterinize c2 uyuyor ama megane ile aynı segmentte olsun derseniz c4 vtrlar daha mantıklı tabi fiyat olarakta 20-25 binlira gözden çıkarmak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

c2 b sınıfı bile olamayacak kadar dar bir araç

c sınıfı bir megane ile kıyaslamam bile. kesinlikle megane... hem performans hem yakıt hemde konfor.

C2 yeterince geniş, bazı B sınıfı araçlardan da daha geniş. Performans olarak da ikisi de 110bg civarında motora sahipler, megane tam otomatik şanzımana sahip olduğu için yakıt tüketimi daha yüksek; ama yapılacak km çok olmadığı için tüketim çok önemli değil. Alınacak araç genel anlamda Çeşme'de yatacak bir araç olacak. Yazlığa otomobille gidiş geliş yüzünden 2 yılda 8000TL civarında para benzine gitti.

Fiyat olarak da 15bin civarındaki araçlara bakıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.C.k. -- 28 Nisan 2012; 15:35:40 >
  • 2 aracı da az çok araştırmıştım zamanında. Megane'lar 1.6 110luk motora sahip ve iyi bir gidişi var. Fakat yüzü eskidi. Diğer yandan c2 görünüm olarak daha yeni, daha sportif, hafif olmasından dolayı daha performanslı. Yakıt olarakta daha az yakacağını düşünüyorum.

Tercihim c2 olurdu. Tabi test sürüşüne çıktıktan sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.C.k.

quote:

Orijinalden alıntı: sissil

c2 b sınıfı bile olamayacak kadar dar bir araç

C2 yeterince geniş, bazı B sınıfı araçlardan da daha geniş. Performans olarak da ikisi de 110bg civarında motora sahipler, megane tam otomatik şanzımana sahip olduğu için yakıt tüketimi daha yüksek; ama yapılacak km çok olmadığı için tüketim çok önemli değil. Alınacak araç genel anlamda Çeşme'de yatacak bir araç olacak. Yazlığa otomobille gidiş geliş yüzünden 2 yılda 8000TL civarında para benzine gitti.

Fiyat olarak da 15bin civarındaki araçlara bakıyorum

hocam benim cliodan baya bi dar.hemde baya ... öyle böyle degil.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.