Şimdi Ara

MEGANE COUPE---CABRIOLET BÖLÜMÜ (119. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.444
Cevap
19
Favori
262.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5 vites 1000 d/d da 33.8 km/s olması lazım yanlış hatırlamıyorsam 2001 manuel 1.6 16v

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzazgin -- 31 Temmuz 2014; 14:50:43 >
  • çok teşekkürer yavuz bey,,
    önceki mesajları gezerken ben de farkettim bunu, 100 km/sa 3000 devir/dak. yapar..

cars-data sitesinde otomatik versiyon için 120 km/sa <> 2600 devir/dak. yazıyor..
    hesaba göre 90 la giderken otomatik versiyonu 2000 devir çevirmesi lazım ve çok sessiz bir sürüş olur diye tahmin ediyorum..

yine aynı sitede ve diğer sitelerden baktığımda son dişli oranları gerçekten farklı.. otomatik 4.vites 0.68,,, manuel 5. vites 0.79..

Rica etsem otomatik vites kullanıcıları bir yorum yaparsa çok sevinirim..
    4. vites; 120, 100 veya 90 km/saat hiç farketmez,,, devir saati kaçı gösteriyor???
    ve 4.vitese kaç km/saat de geçiyor şanzıman beyni??
  • merhabalar aldığımız megane 1 coupe ile aranıza katıldım gerçekten nefis bir arabaymış çok memnunuz
  • Merhabalar ben de 2001 bi coupe alarak araniza katildim.Araci guzel bi bakimdan gecirdim gercekten motor parcalari ve hafif bakim malzemeleri ucuzmus. Aldigim aracta sizlerin bahsettigi bir cok kronik sorun mevcuttur.Rolanti bozuklugunu vites topuzunun fazla hareket etmesini hallettim.kapi ic dosemeleri klasik sorunu olan cam otomatigini tamir ettirmek icin ve tesisat dosemek icin cok acilmis ve bu sebeple dosemeyi tutan tirnaklar kirilmis. Kapiyi acarken dosemedeki bosluk yuzunden takilma ve ses yapma problemim var. Nasil bi yol izleyebilirim acaba o tirnaklar dosemeye oturtulabiliyor mu yenisi bulsam? Ayrica tavan citasi icin en uygun yollu cozumunuz nedir acaba? Megane 1 sedanin yan sanayi citalari 100 tl ye kadar dusmus. En sagliklisi onlar mi olur acaba uyarlama yapmaktansa? Gerci onlarda gunesi yiyince yamuluyormus galiba. Birde dosemelerim eski. Suni deri kaplamaya bin tl civari fiyat cektiler. Uygun kilif alternatifleri var mi acaba? Paylasimlariniz icin tesekkurler. Anlattiginiz kadar zevkli bi arac cikti coupe ve cok memnunum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ahataha

Merhabalar ben de 2001 bi coupe alarak araniza katildim.Araci guzel bi bakimdan gecirdim gercekten motor parcalari ve hafif bakim malzemeleri ucuzmus. Aldigim aracta sizlerin bahsettigi bir cok kronik sorun mevcuttur.Rolanti bozuklugunu vites topuzunun fazla hareket etmesini hallettim.kapi ic dosemeleri klasik sorunu olan cam otomatigini tamir ettirmek icin ve tesisat dosemek icin cok acilmis ve bu sebeple dosemeyi tutan tirnaklar kirilmis. Kapiyi acarken dosemedeki bosluk yuzunden takilma ve ses yapma problemim var. Nasil bi yol izleyebilirim acaba o tirnaklar dosemeye oturtulabiliyor mu yenisi bulsam? Ayrica tavan citasi icin en uygun yollu cozumunuz nedir acaba? Megane 1 sedanin yan sanayi citalari 100 tl ye kadar dusmus. En sagliklisi onlar mi olur acaba uyarlama yapmaktansa? Gerci onlarda gunesi yiyince yamuluyormus galiba. Birde dosemelerim eski. Suni deri kaplamaya bin tl civari fiyat cektiler. Uygun kilif alternatifleri var mi acaba? Paylasimlariniz icin tesekkurler. Anlattiginiz kadar zevkli bi arac cikti coupe ve cok memnunum

kardeşim merhaba hayırlı olsun döşeme tırnakları için yorum yapamam. ben çıtaları yamulma yapmış hatta yerinden çıkmıştı silikonla sabitledim. ayrıca benim kılıflarda eskidi senin dediğin gibi 1 milyar fiyat verdiler ama. çok güzel bir kılıf aldım ve onu işçiliği iyi olan bi ustaya koltuk takımını söktürüp profesyonel şekilde gerdirerek yerleştirdi. hatta arka koltuğa olan parçaları kesip oralara çıta yerleştirerek resmen orjinal yaptı çok memnunum ben 200 Tl ye bağladım kılıfla beraber. İzmirdeysen yardımcı olurum. döşeme tırnak mevzusundada nacizane fikrim bulabilirsen çıkma al.

• mustafa_akin83 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler Hocam. Ankaradayım kılıf herhangi bir kılıf mıydı. İşin sırrı ustalıkta anladığım kadarıyla. Kılıf standart bizim araçlara göre olmayanlardandı değil mi? Bir de öyle sorayım döşemecilere. Çok teşekkürler. @mustafa_akin83
  • arkadaşlar merhaba bir sorum olacak:

http://www.hepsiburada.com/liste/lassa-185-60-r15-84h-greenways-oto-lastikuretim-yili-2014/productDetails.aspx?productId=otlst999933&categoryId=259720

linkteki lassa greenways oto lastiği almayı düşünüyorum. Daha önce de lassa impetus revo aldım. Çok memnun kalmıştım ama bununda tanıtım fiyatı olacak çok ii fiyat gibi geldi bana. alternatif olarak
    http://www.hepsiburada.com/liste/dunlop-185-60-r15-84h-sp-touring-t1-oto-lastigi/productDetails.aspx?productId=otlst999974&categoryId=259720 dunlopun bu lastiği var bunun fiyatı çok daha iyi.

ikisi arasında kaldım elbette 220 lira veya üstü verip michelin taktırmak gönül ister ama napalım.

ayrıca öntakımları komple elden geçirteceğim tavsiyeniz olursa çokmutlu olurum. şimdiden yardımcı arkadaşlara teşekkürler...

• mustafa_akin83 kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar merhaba bir sorum olacak:

http://www.hepsiburada.com/liste/lassa-185-60-r15-84h-greenways-oto-lastikuretim-yili-2014/productDetails.aspx?productId=otlst999933&categoryId=259720

linkteki lassa greenways oto lastiği almayı düşünüyorum. Daha önce de lassa impetus revo aldım. Çok memnun kalmıştım ama bununda tanıtım fiyatı olacak çok ii fiyat gibi geldi bana. alternatif olarak
    http://www.hepsiburada.com/liste/dunlop-185-60-r15-84h-sp-touring-t1-oto-lastigi/productDetails.aspx?productId=otlst999974&categoryId=259720 dunlopun bu lastiği var bunun fiyatı çok daha iyi.

ikisi arasında kaldım elbette 220 lira veya üstü verip michelin taktırmak gönül ister ama napalım.

ayrıca öntakımları komple elden geçirteceğim tavsiyeniz olursa çokmutlu olurum. şimdiden yardımcı arkadaşlara teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: ahataha

Teşekkürler Hocam. Ankaradayım kılıf herhangi bir kılıf mıydı. İşin sırrı ustalıkta anladığım kadarıyla. Kılıf standart bizim araçlara göre olmayanlardandı değil mi? Bir de öyle sorayım döşemecilere. Çok teşekkürler. @mustafa_akin83

aynen hocam kendim seçtim beğendim ama uyduran adam oldu. orasını kesti burasını dikti. gerdirip tam yerlerine oturttu. hayran kaldığım nokta ise biliosun arka koltuğun tam oturma yeri rampa şeklinde o bitim yerine tel çekerek birebir orjinal yaptı. ayrıca katlanır iki parça olan yaslanma yerlerinide o kısımdan keserek ekleme parça koydu. süper oldu vakit bulursam foto koyarım...
  • 2000 megane coupre ile aranıza katılmıştım aracım yan çamurluktaki sinyalin kırık olduğunu farkettik . çalışıyor ama estetik olarak kötü. 16v yazısıyla beraber değiştireceiz bu parçayı nereden bulabiliriz ? birde arka cam işi nasıl çözülebilir ?
  • megane 1 coupee M kullanıcısına yanıt
    heeeyy gidi günler beaa

eskiden ne popülerdi buralar. şimdi her kes arabasını sattı. Arkadaşlar sattığınız kişilere buranın linkinide verin bari. bizi beyin fırtınasından alı koydunuz.

hem niye satıyonuzki arabanızı esefle kınıyorum. bakın ben 6. yıla girdim arabamla. Artık koltuğa yapıştığımı düşünüyorum. Muhtemelende bende aranızdan 5 yıdır 80 000 km nin bile üzerinde kullandığım lastikler (artık şambrel oldu) yüzünden bi virajda ölerek ayrılcam

zaten hava yastığımda arıza verio. Hakkınızı helal edin bari. bi lastik tavsiyesi bile vermediniz . Vebalim omzunuzda. Beni unutmayın....

• sorun şu ki adam bizim şimdiki coupeden duster için vazgeçmiş... ama şimdide biz megane coupe keyfine vardık gerçekten gücü hissedebiliyorsun. bizim araç otomatik
  • bu kadar hareketli arabanın sayfası da hareketli olmalı bence nerede coupe ciler ...
  • Durun hemen yenilerde geldi :) sizin ovgulerinizle aldik arabayi zaten.

Hocam lastik icin pirelli cinturato secenegini dusunun derim kliksa da 137 tl. Ben kullaniyorum harika gercekten

• doğru tercih bir tercih yapnışsın bende yeni katıldım aramaıza hoşgeldin aracının rengi tiipi falan nasıl anlat
  • 2001 lacivert benimki 1.6 16v olandan. O sekilde.

Ankaradaki arkadaslar ucuz yollu doseme veya iyi iscilikle kilif kaplayabilecrk bi oneri rica ediyorum eski deneyimi olan birileri yardimci olursa cok memnun kalacagim. Aracimla 2 haftadir ugrasiyorum hersey on numara oldu sadece koltuklar eski :/ arabaya birini almaya utaniyorum valla

• bizimkisi 2000 model gri otomatik 1.6 16v bizim koltuklar çok hafif yıpranık. koltuk yaptıracağız 14 yıl öncesinin kumaşını bulamayız ama döşemecide en uygun kumaşı seçer kaplatır ya da kılılf yaptırırsın
  • Arkadaşlar bu arabanın çift kapılısı ve otomatik viteslisi yokmu ?
  • bizimkisi 2000 model gri otomatik 1.6 16v bizim koltuklar çok hafif yıpranık. koltuk yaptıracağız 14 yıl öncesinin kumaşını bulamayız ama döşemecide en uygun kumaşı seçer kaplatır ya da kılılf yaptırırs
  • quote:

Orijinalden alıntı: megane 1 coupee

bizimkisi 2000 model gri otomatik 1.6 16v bizim koltuklar çok hafif yıpranık. koltuk yaptıracağız 14 yıl öncesinin kumaşını bulamayız ama döşemecide en uygun kumaşı seçer kaplatır ya da kılılf yaptırırs

1000 tl fiyat verirlerse size de benim gibi arayışlara girersiniz :) Hazır kılıflardan rütüşla uyarlama yapan yerler varmış ama bulamadım.
  • 
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.