Şimdi Ara

---------Megane 2 Yağ Değişimi-----

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
56.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracım Megane 2 sedan. 2006 model 85.000km de. Yağ değişimi öngörünüz diyor.
    Yağ değişimiyle beraber Hava filtresi ve polen filtresi de değişecek. Masraf olarak 240-250 civarı bi masraf çıkacak. Normal tamircilere sordum 170tl diyorlar. Sizce ne yapmalıyım. Servis harici biryerde yaptırırsam "yağ değişimi öngörünüz" yazısı kaybolurmu.

İl olarak Bursa

• dün yaptırdım özel bir serviste 10.000 bakımını 2004 megane 2 oto. 89.000 km de. birde buji değişti 215 tl tuttu. istanbul dayım.
  • Benimkinde değişecek olanlar hava filtresi, polen filtresi, Yağ filtresi ve değişimi. Toplam 240 gibi bi rakam çıkıyor(serviste).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestercan -- 1 Eylül 2010; 9:22:04 >
  • beyler siz uçmuşsunuz... 4 lt rus yapımı sentetik dizel motor yağı + polen filtresi+hava filtresi+yağ filtresi+işçilik dahil 100 tl ye yaptırdım hepsini mis gibide oldu..
  • Periyodik bakımlarımı hep kendim yaparım. Ne servise giderim ne de tamirciye. Yağı ve yağ filtresini benzincilerden alırım. Zaten aldığım yerlerin çoğun da da yağ değişimi ücretsizdir. Hava ve polen filtresinide kendim değiştiririm. Hepi topu 15 dk lık iş.

Bahsettiğiniz kadar parayı sırf bu işlemler için versem o gece kesin uyuyamam
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyasalli

dün yaptırdım özel bir serviste 10.000 bakımını 2004 megane 2 oto. 89.000 km de. birde buji değişti 215 tl tuttu. istanbul dayım.

siz bir daha o özel servisin yanından bile geçmeyin bu fiyatı 60 lira aşağısına bujilerde dahil yetkili serviste 15.000 km lik bakımını yaptırdım
  • Dizel için ;
    10-40 ELF TURBO DIZEL = 50 TL.
    YAĞ FİLTRESİ MOTRİO = 10 TL.
    HAVA FİLTRESİ EURO FİLTER = 15 TL.
    POLEN FİLTRESİ VALEO = 20 TL.
    MAZOT FİLTRESİ DELPİ = 50 TL.
    İŞÇİLİK = 40 TL.

TOPLAM = 185 TL.

quote:

Orijinalden alıntı: bestercan

Aracım Megane 2 sedan. 2006 model 85.000km de. Yağ değişimi öngörünüz diyor.
    Yağ değişimiyle beraber Hava filtresi ve polen filtresi de değişecek. Masraf olarak 240-250 civarı bi masraf çıkacak. Normal tamircilere sordum 170tl diyorlar. Sizce ne yapmalıyım. Servis harici biryerde yaptırırsam "yağ değişimi öngörünüz" yazısı kaybolurmu.

İl olarak Bursa
  • Arkadaşlar, bende genel bakım yaptırdım
    yağ -55 lira castrol magnatec 10 40
    yağ filtresi - 10 lira renault
    hava filtresi - 6 lira garip bir marka duymadım etmedim :) ama bosch filtre ile değiştireceğim
    polen filtresi - 45 lira malesef bunu servisten değiştirmek zorunda kaldım ama aveo marka karbon filtrelisini 22 liraya otostarttan alabilirsiniz kargo dahil 30 a gelir.

İşçilik serviste 15 lira verdim diğerlerinde ise aldığım yer olduğu için para vermedim.Buda bir öneri olsun yağı yağ filtresini aldığınız yerde yaptırın para almazlar, hava filtresi ve bujiler içinde geçerli

Şİmdi benim bir sorum var ben hep yağ olarak 10 40 kullanıyordum ama serviste bana 5 40 elf evo kullanmam gerektiğini söylediler.Sizce bu doğru mudur?Çünkü servisin dediği bize gelen bütün lpg+benzinli araçlara biz 5 40 koyarız.Eğer benim megane 5 40 koymamız gereekiyorsa ve 10 40 koyuyorsak yağ kalın gelip motor aksamlarına zarar vermez mi?Bide benim motordan hafif dizelimsi bir ses gelmeye başladı buda bunun sebebi midir?Cevaplayan olursa sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: stagemasterone

Arkadaşlar, bende genel bakım yaptırdım
    yağ -55 lira castrol magnatec 10 40
    yağ filtresi - 10 lira renault
    hava filtresi - 6 lira garip bir marka duymadım etmedim :) ama bosch filtre ile değiştireceğim
    polen filtresi - 45 lira malesef bunu servisten değiştirmek zorunda kaldım ama aveo marka karbon filtrelisini 22 liraya otostarttan alabilirsiniz kargo dahil 30 a gelir.

İşçilik serviste 15 lira verdim diğerlerinde ise aldığım yer olduğu için para vermedim.Buda bir öneri olsun yağı yağ filtresini aldığınız yerde yaptırın para almazlar, hava filtresi ve bujiler içinde geçerli

Şİmdi benim bir sorum var ben hep yağ olarak 10 40 kullanıyordum ama serviste bana 5 40 elf evo kullanmam gerektiğini söylediler.Sizce bu doğru mudur?Çünkü servisin dediği bize gelen bütün lpg+benzinli araçlara biz 5 40 koyarız.Eğer benim megane 5 40 koymamız gereekiyorsa ve 10 40 koyuyorsak yağ kalın gelip motor aksamlarına zarar vermez mi?Bide benim motordan hafif dizelimsi bir ses gelmeye başladı buda bunun sebebi midir?Cevaplayan olursa sevinirim.

yanlış yağ koymuşsunuz megane 2 lere 5w40 veya 5w30 tam sentteik yağ koymak gerekir aracın motorundan ses gelmeside o yüzden olabilir

• Çok saol.Peki nasıl yapsak daha iyi olur 5 40 mı 5 30 mu veya illaki elfmi kullanayım yoksa castrol edge yeterli midir?Bide serviste kesinlikle 5 lt koyulması lazım deniyor ama daha öncekiler hep 4 lt koydular.Ya bunu soruyorum servislerden herkes müzdariptir para almak için söylediklerini varsayar herkes aslında bende, çünkü 10 liralık şanzıman yağını bana 32 liraya satıp üstüne şanzıman yağı değişimini 200 liraya yapmışlardı.Nasıl yapmalıyım sizce.
  • quote:

Çok saol.Peki nasıl yapsak daha iyi olur 5 40 mı 5 30 mu veya illaki elfmi kullanayım yoksa castrol edge yeterli midir?Bide serviste kesinlikle 5 lt koyulması lazım deniyor ama daha öncekiler hep 4 lt koydular.Ya bunu soruyorum servislerden herkes müzdariptir para almak için söylediklerini varsayar herkes aslında bende, çünkü 10 liralık şanzıman yağını bana 32 liraya satıp üstüne şanzıman yağı değişimini 200 liraya yapmışlardı.Nasıl yapmalıyım sizce.

ben bakımlkaını serviste yaptırdığım için elf koyuyorlar ne marka koymak isterseniz size kalmış artık.bu arada yağ filtresi değişirse 4.9 lt koyulması gerekiyor ama serviste hep 5 lt koyuyorlar
  • Teşekkürler.Bende şimdi dışardan elf bulabilirmiyim ona bakıyordum ama bulamayacak gibiyim.Büyük ihtimalle castrol edge alacağım.Ama bilgi için teşekkürler.Bu arada benim yağ filtresi değiştirilse bile hep 4 lt kondu.Yani hep eksik oldu.Umarım sorun çıkarmaz bu durum.
  • quote:

Teşekkürler.Bende şimdi dışardan elf bulabilirmiyim ona bakıyordum ama bulamayacak gibiyim.Büyük ihtimalle castrol edge alacağım.Ama bilgi için teşekkürler.Bu arada benim yağ filtresi değiştirilse bile hep 4 lt kondu.Yani hep eksik oldu.Umarım sorun çıkarmaz bu durum.

umarım bir sorun çıkarmaz ama bence motorda fazla aşınma olmuştur bu arada yağ kontrolünü aracı çalıştırınca km sıfırlama düğmesine basın grafikle yağ miktarını gösterir eksik mi değil mi ordan da bakabilirsiniz
  • Çok saol ya ben onu bir kontrol edeyim ama bir ara gözüme takılmıştı bir çubuk eksik görmüştüm
  • Evet biraz önce dediğin şekilde kontrol etttim.Daha 1200 km önce yağı değiştirmiştim, şu anda göstergenin 5 çubuğundan 2 si boş buda eksik konulduğunu gösteriyor değil mi?
  • quote:

Evet biraz önce dediğin şekilde kontrol etttim.Daha 1200 km önce yağı değiştirmiştim, şu anda göstergenin 5 çubuğundan 2 si boş buda eksik konulduğunu gösteriyor değil mi?

evet yağınız eksik böyle binmeyin yağ çok önemlidir ayrıca yağı ve yağ filtresini değiştirin eski
    yağ iyice boşalsın 5w30 veya 5w40 tam sentetik yağ koydurun
  • çok saol bugün öğlen değiştireceğim ya renault yada bosch yağ filtresi, yağ olarakta 5w40 ya elf evo yada castrol edge markalarda gidip geliyor hangisi daha iyidir diye.
  • Evet bugün öğlen değiştirdim, castrol edge 5w 40 5 lt + filtre+işçilik toplam 105 lira verdim.Aracın yağ göstergesi full ve ayrıca bahsettiğimde dizelimsi ses gitti.Şİmdi içim rahatladı.
  • Servisler 5 40 yağ koyuyorlar fakat piyasada en çok ve rahat bulunan 10 40 yağ.

Benim aracım yakın zamanda girmiş servise ve yağ göstergemdeki çubuklarda eksilme yok. Bir dahaki değişimde özel serviste Castrol Magnatec koyduracağım. Acaba içine Double Up yada Bor Power gibi katkı maddeleri koysam mı diye düşünüyorum. Kullanıpta yararını gören var mı? Double Up Bor'a göre çok uygun fiyatlı. İşe yarıyorsa koymak lazım aslında...

Orjinal yağ yani ELF kullanmanın ekstradan bir faydası olacağını düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wurtz -- 6 Ekim 2010; 21:13:45 >
  • imzamdaki aracın 90 bin bakımını sanayideki ustaya yaptırdım.
    5W30 Elf yağ + Yağ filtresi + Hava filtresi + işçilik = 90 TL
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.