Şimdi Ara

Megane 2 Linea'dan iyi midir ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
2.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: SuperchargerrEgeaa

Benimki sportway paket. Dediklerinize göre baya boş kalıyor. Elektrik işi iyi oldu teybi kendim değiştirmeyi düşünüyordum en iyisi iyi bir elektrikçiyi göstereyim.
    Peki enjeksiyon hatasını neden verir biliyor musunuz?

Alıntıları Göster
    Benim bir sigorta atıyordu hocam, o kadar hassas değil bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Silent Guardian

Yapma öyle şeyler hocam sakın. Yapacaksan da ölü fiyatına al

Alıntıları Göster
    Neden hocam? Çok hoşuma gidiyor arabanın tasarımı falan. Fiyatına göre de sundukları çok iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: _Türkolog_

Neden hocam? Çok hoşuma gidiyor arabanın tasarımı falan. Fiyatına göre de sundukları çok iyi.

Alıntıları Göster
    Son sahibi olabilirsiniz Chevrolet Avrupadan çekilmeden önce de piyasası yoktu, hala yok. Tipi de genel olarak itici geliyor insanlara, siz nasıl beğendiniz hayret ettim doğrusu

Parça sorunu da vardır muhtemelen.

Buraya gelip “kardeşim aveo istiyorsan aveo al, içinde kalmasın, aveo iyi araçtır” diyen kişiler ya Chevrolet kullanıyordur ya da piyasa kaygısından istediği aracı alamayıp başkasına aldırmaya çalışan kişilerdir. Siz aracı satarken yalnız kalırsınız, bunu unutmayın. Herkes “Aveo alınır mı kardeşim ya, bize mi sordun alırken?!” diyecek.

Benim şuan kullanım modelime en uygun araç Smart, Nissan Micra falan mesela. Alsam mutlu olacağımı biliyorum, okuldan eve 5-6 km taşısın, bazen de 10-15 km AVM’ye gideyim yeter bana. Şehir içinde park sorunu yok, manevra sorunu yok, benzin az tüketiyor vs. Ama ben bunlara odaklanıp Smart alırsam satılsın diye 3-4 ay beklerim. Tamirciye giderim 2-3 bin lira veririm. Yedek parça bulamam vs. vs.

Türkiye’de arabalar bir yatırım aracı olduğu sürece maalesef piyasanın istediği aracı almak zorundayız.

Linea, Symbol, Megane, Egea gibi araçları şiddetle tavsiye ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: _Türkolog_

Alıntıları Göster
    Aveo alacagına linea al bari

• Silent Guardian kullanıcısına yanıt
    Piyasası mı yoktu, bi tanıdık 60 küsür bine cruze sattı bir ay önce falan, piyasası olsa 70 küsüre verirdi herhalde??

Kulaktan dolma bilgilerle yazmayın, bakın siz de korkmuşsunuz, korkutmuşlar içinizde kalmış alacağınız araç, trafikte görseniz arkasından bakakalırsınız. Başkalarını da o hale getirmeye gerek yok, aldığı fiyata satar gider.

Aveo ile smart bir mi, kaç tane aveo var piyasada kaç tane smart var, tabiki kolay parça bulmak istiyorsan kesenin ağzını açacaksın smart için. Aveo öyle değil, opelle ortak zaten motor, yürüyen, elektronik aksam parçaları.

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Piyasası mı yoktu, bi tanıdık 60 küsür bine cruze sattı bir ay önce falan, piyasası olsa 70 küsüre verirdi herhalde??

Kulaktan dolma bilgilerle yazmayın, bakın siz de korkmuşsunuz, korkutmuşlar içinizde kalmış alacağınız araç, trafikte görseniz arkasından bakakalırsınız. Başkalarını da o hale getirmeye gerek yok, aldığı fiyata satar gider.

Aveo ile smart bir mi, kaç tane aveo var piyasada kaç tane smart var, tabiki kolay parça bulmak istiyorsan kesenin ağzını açacaksın smart için. Aveo öyle değil, opelle ortak zaten motor, yürüyen, elektronik aksam parçaları.
    Tamam hocam, arkadaşın kendi tasarrufuna bırakıyorum. Pratikte işlerin böyle olmadığını hepimiz biliyoruz. Cruze ile Aveo bir mi? Klasik forum işte. Siz bu ikilemi yaşasanız almazdınız Aveo falan. Konu sahibi arkadaştan ricam Aveo mu Linea mı gibi bir konu açsın bakalım millet ne diyecek.

Forum zaten böyle. Bir arada Mazda 3 öneriyorlardı herkese, kendileri gidip Renault falan alıyordu. Geçiniz.

Foruma araba tercihi konusunda çok güvenmeyin, kendileri almayacakları aracı size aldırırlar. Belki siz Aveo alırsınız ama bu forumun tamamının cebine 45.000 lira koysam 1-2 kişi bile tenezzül etmez Aveo’ya.

Edit: Lojitisyen denen arkadaşın adını “lojitisyen cruze” diye Google’da aratın, çıkan sonuçlar size fikir verecektir. Chevrolet savunucusu sanırım kendisi, muhtemelen önceden Chevrolet falan kullanmış olabilir.

Ben bu forumu çok iyi tanıyorum artık. Hepiniz adamı ipe götürürsünüz işin sonunda bana mı sordun dersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silent Guardian -- 16 Haziran 2019; 15:20:10 >

Chevrolet'in piyasası yok diyen sizsiniz, aveo chevrolet de cruze Renault mu?

Dayanaksız, mahalle kahvesi tadında yorumlarınız var, gelişime açık değilsiniz malesef, zaman harcamaya değmez, selametle

• quote:

Chevrolet'in piyasası yok diyen sizsiniz, aveo chevrolet de cruze Renault mu?

Dayanaksız, mahalle kahvesi tadında yorumlarınız var, gelişime açık değilsiniz malesef, zaman harcamaya değmez, selametle
    Senin adını Google’da “Chevrolet lojitisyen” diye arattım ve taraflı olduğunu gördüm. Bu forumun ciğerini biliyorum ben, 10 senedir forumdayım tam. Siz insanları ipe götürürsünüz, sonra da biz mi dedik diye kaçarsınız. İlk mesajımda belirttiğimin aynısı yani. Madem bu kadar seviyorsun Chevrolet neden Egea’ya biniyorsun kardeşim ?

Edit: Detaya indim evet cruze kullanmışsın. Benim gibi başka insanlar da 2017’de konuya yazmış sana demiş ki: Önerirler kendileri almazlar. Bir sürü konuda Chevrolet savunmuşsun falan. Garipsiniz gerçekten ya. Hadi parça buldun diyelim, Chevrolet’in çok tuttuğunu nasıl iddia edebiliyorsun? Konuşup insanları zor durumda bırakın Chevrolet aşkınızla. Ortada 40 bin lira para varken duygularınızı kenara bırakın, kendi aşkınızı kendiniz yaşayın bi zahmet.

Konu sahibi arkadaş Aveo alsa dahi bunları bilip ona göre almalı, bu kriz ortamında parayı aveoya gömüp satmak istediğinde gerçeklerle yüzleşmemeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silent Guardian -- 16 Haziran 2019; 15:31:26 >

6 yıl bindik yetmez mi? Ben sıfır alırım, f/p arabası alırım. 2011 de sıfır cruze aldım, 2017 de yine chevrolet piyasada olsa saniye düşünemez alırdım, olmadığı için f/p uzmanı egea aldım, başka sorun?

Bugüne kadar da chevrolet ile ilgili yazdıklarımda yalan yanlış veya abartı bişey bul özür dileyelim, yoksa sen dile, cesaretin var mı? Sizin gibi otomobil bilgisinden uzak arkadaşlar zamanında ortalığı ayağa kaldırdı chevrolet çekiliyor, arabalar bisiklet parasına gidecek, elinizde kalacak falan diye, 5 yıl oldu 60 bine cruze satılabiliyor rahatlıkla, baya elde kalmış... Aveolar zaten özellikle dizel veya otomatikse iyi talep görüyor. Siz de burda kendinizi hırpalıyor, hayalinizdeki arabalara anca arkadan bakıyorsunuz

10 yıldır forumda olup bu seviyede olman, ne bileyim...

Sen şunu de, chevrolet'in piyasası yok diyorsun sonra cruze ile aveo bir mi muhabbetine dönüyorsun, nasıl bi R bu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 16 Haziran 2019; 15:51:23 >

• quote:

6 yıl bindik yetmez mi? Ben sıfır alırım, f/p arabası alırım. 2011 de sıfır cruze aldım, 2017 de yine chevrolet piyasada olsa saniye düşünemez alırdım, olmadığı için f/p uzmanı egea aldım, başka sorun?

Bugüne kadar da chevrolet ile ilgili yazdıklarımda yalan yanlış veya abartı bişey bul özür dileyelim, yoksa sen dile, cesaretin var mı? Sizin gibi otomobil bilgisinden uzak arkadaşlar zamanında ortalığı ayağa kaldırdı chevrolet çekiliyor, arabalar bisiklet parasına gidecek, elinizde kalacak falan diye, 5 yıl oldu 60 bine cruze satılabiliyor rahatlıkla, baya elde kalmış... Aveolar zaten özellikle dizel veya otomatikse iyi talep görüyor. Siz de burda kendinizi hırpalıyor, hayalinizdeki arabalara anca arkadan bakıyorsunuz

10 yıldır forumda olup bu seviyede olman, ne bileyim...

Sen şunu de, chevrolet'in piyasası yok diyorsun sonra cruze ile aveo bir mi muhabbetine dönüyorsun, nasıl bi R bu?
    Ben Cruze da almam. Bu forumdakilerin çoğu da almaz Cruze. Adım gibi eminim bak, koy cebine 40.000, Chevrolete bakan olursa bir şey bilmiyorum. Toyota’ya, Renault’a, Honda’ya koşar hepsi. Herkes alırım falan der, kimse almaz, alana yazık olur.

Ben bu forumun insanlarının iyi niyetli olduğunu da artık düşünmüyorum.

Kendinizin olmayan parayla alırsınız tabi Chevrolet.

Ben Megane 2’den mutlu ayrıldım, arkadaşın da Megane 2 almasını isterim. Çünkü memnun olduğum bir tecrübeydi. Ama delikanlı gibi de yaşamadığım kronik sorunlarını bile yazdım. Şuna şuna dikkat edin dedim, dolandırıcılar çok var o yönden sıkıntılı falan diye ekledim.

Şimdi dedim ki acaba ben mi yanlış düşünüp, arkadaşı kötü etkiliyorum? Açtım sahibindene baktım. 2012 yılında benzer fiyatlı Cruze ve Civic arasında kaldık. Cruze’un otomatik şanzımanı yüzünden Civic aldık. Şuan FD6 kasa 2011 Civicler ortalama 70-75.000 lira, 2011 Cruze 52,500 lira (47-48’e de var, konu sahibi arkadaş baksın inanmazsa) Soran olursa piyasa var dersin.

https://forum.donanimhaber.com/chevrolet-cruze-1-6-124-hp-vs-honda-civic-125-ps-1-6-i-vtec--62179743-5

Açtığım konu da buydu. Konuyu ararken fark ettim, o zaman Aziz Kancar yorum yapmış konuma. Çok sevindim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silent Guardian -- 16 Haziran 2019; 15:55:37 >

İkinci R de geldi. Elde kalıyordan az prim yapıyora geldi mevzu.

Civic'in kullanıcı kitlesi malum, arabanın altını yere sürterek kullanmak için tarihi eser araçlara bile tonla para veriyorlar, sağlıklı bi iş değil. Chevrolet de Avrupa'dan çekildiği için onun kadar prim yapmaması gayet doğal.

Konu sahibi arkadaş sıfır chevrolet almayacak sonuçta değil mi, değer kaybını onu bunu zaten yaşamış 2.el aveo alacak. Can güvenliği olmayan tarihi eser 2000-2002 civic corolla yerine çok daha iyi araca binecek. Zorda kalırsa da aldığı fiyata satacak.

Aziz Kancar kim bu arada? Bu kadar sevindiğine göre galerici olandan bahsetmiyorsun? Ondan bahsediyorsan zaten galerici kafasında takılan birine boşuna o kadar yazdım demektir, symbol al geç parçası ucuz,hayırlı işler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 16 Haziran 2019; 16:37:27 >
  • quote:

İkinci R de geldi. Elde kalıyordan az prim yapıyora geldi mevzu.

Civic'in kullanıcı kitlesi malum, arabanın altını yere sürterek kullanmak için tarihi eser araçlara bile tonla para veriyorlar, sağlıklı bi iş değil. Chevrolet de Avrupa'dan çekildiği için onun kadar prim yapmaması gayet doğal.

Konu sahibi arkadaş sıfır chevrolet almayacak sonuçta değil mi, değer kaybını onu bunu zaten yaşamış 2.el aveo alacak. Can güvenliği olmayan tarihi eser 2000-2002 civic corolla yerine çok daha iyi araca binecek. Zorda kalırsa da aldığı fiyata satacak.

Aziz Kancar kim bu arada? Bu kadar sevindiğine göre galerici olandan bahsetmiyorsun? Ondan bahsediyorsan zaten galerici kafasında takılan birine boşuna o kadar yazdım demektir, symbol al geç parçası ucuz,hayırlı işler
    Sen git Chevrolet, Egea falan öner forumda. Benim orda demek istediğim zaman geçtikçe Chevrolet’in tutmadığı için değer kaybına uğraması. Elde kalan aracın piyasasının, tutulan araca göre daha ucuz ve değer kayıplı olacağını görememek için ya Fanboy olmak gerekir ya da... Bilemedim bak şimdi...

10 liralık malı 5 liraya satarım hemen ama bu elde kalmadığı anlamına mı geliyor? R falan yok ortada, aklınız sıra bana itham yapıştırıp aşağılamak derdindesiniz de YEMEZLER.

Aziz Kancar’da galerici, aynı zamanda YouTube’da popüler olmuş bir otomobil Vloggerı. Ordan bile vurmaya çalışıyorsunuz ya, acıdım size

• Megane 2, Linea'ya göre daha oturaklı bir araç.
    Motor konusuna girmiyorum bile, ikisini kullanmış olanlar zaten yazmışlar farkı.
  • Sonuç ne oldu acaba hocam?

• linea ve megane kıyaslanacak araçlar değil. megane her türlü linea'dan iyi.
  • Sanırım buradan bir arkadaş yorum yapmıştı. Megane 2 Lineaya göre daha iyi bir araç fakat halihazırda linea kullanıyorsanız satıp megane'a geçmeye değmez demişti. Onun önerisini dikkate aldım ve henüz linea'yı değiştirmedim hocam. Araç satma ve yeni araç alma sürecini pek sevmiyorum. Malum piyasa dolandırıcı, yalancı kaynıyor. Konuyu açtığım zamanlar değiştirmeye hevesliydim fakat aracımın çeşitli bakımlarını ve eksik bazı yönlerini yaptırdığımdan ve dediğim gibi araç al, sat süreci yorucu geldiğinden şu anlık Linea ile devam edeceğim. Teşekkürler ilginiz için, çok yardımcı oldunuz.
  • _Türkolog_ kullanıcısına yanıt
    Ne demek hocam, ben merakımdan sordum çok doğru ve mantıklı düşünmüşsünüz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Megane 2 yi 250 000 km altı temiz biraz zor bulursunuz. O kmden sonrada herşeye hazırlıklı olmak lazım.

• Bizzat kendim 1.5 dci motor kullanıyorum.Sorun çıkarma diye birşey söz konusu olamaz aklına gelebilecek çoğu şeyi denedim bu motor ile halâ yarım marşta çalışır

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.