Şimdi Ara

Megane 2 Linea'dan iyi midir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
2.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Soru başlıkta arkadaşlar. Şu an kullandığım 2013 model Active Plus 1.3 Multijet Linea'yı yakın zamanda satmayı ve başka model araca geçmeyi düşünüyorum. Bütçemi fazla arttırmak istemiyorum en fazla 40 bin liraya kadar çıkabilirim. Peugeot 301 veya Aveo düşünüyordum ama 301'in piyasası biraz daha pahalı olduğundan Aveo'nun ise Chevrolet avrupadan çekildiği için ileride sıkıntı yaşayabileceğimden dolayı yine en iyi tercihin Renault olacağını düşünüyorum. 40 bin liraya kadar temiz bir megane 2 bulabilirsem almayı düşünüyorum. Konfor, yol tutuşu vs Linea'dan sonra Megane 2 mutlu eder mi ?

• Dene ve gör hocam , temiz olduktan sonra megane 2 her türlü geri satılır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Megane her türlü iyidir lineadan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Linea her türlü çöptür. Hatta ilk kasalar çöpün dibidir. 1.3 multijet olanlar için şunu söyleyebilirim. 1. viteste gitmem diye bağıran, 2. viteste ise 40 km hızdan sonra bırak beni gitmek istiyorum diyen arabadır Linea.

Renault Megane her türlü iyidir Linea'dan.
  • Megane 2 Lineadan her türlü iyidir yalnız Linea 1.3 multijet Megane 2 1.5 dci den daha sorunsuzdur
    Karar sizin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son kasa linea megane 2 daha sağlıklı olacağı kesin megane 2 kaç senesine kadar üretildi de kıyaslama yapıyorsunuz ya da eski linea yeni kasa linea arasında dağlar kadar fark var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben megane 2 kullandım ve cok memnun kaldım bence 40 bine megane 2 en iyi tercihtir şu ortamda

• Megane II'yi 2 sene kullandım. Bir daha görmek istemem şahsen. Linea 'ya ise kurum aracı olarak deneyimledim, ikisi arasında Megane çok daha iyidir ama ben ikisine de sahip olmak istemezdim.
  • topaz42 kullanıcısına yanıt
    Linea ya çöp demek de nedir Allah aşkına sizin gibi aklı başında forumda belli bir geçmişi olan birine hiç yakıştıramadım. Yanılmıyorsam sizde de ilk kasa dacia logan vardı.

• topaz42 kullanıcısına yanıt
    hocam lineanın ilk çıktığı zamanlar daha belki bi kaç senesi olmuştur o zaman agresif sürücüleriz araba delisi bakkala bile arabayla gitmeye heveslendiğim günler arkadaşın biri alkolden ehliyeti kaptırmış gel senin ehliyetle çıkaralım arabayı parası neyse ben sana vereyim dedi dedim gerek yok arabayı çıkartırım bir iki gezer veririm tamam dedi git rehin kaldırma vs işlemleri hallettik otoparktan arabayı alcaz daha o ana kadar arabanın marka model bilgisini söylemiyor bana neyse anahtarı aldım bindim otoparktan çıkardım birden ikiye çektim arabayı araba bi seriye geçti oooo dedim uçucaz biz bunla 3-4 -5 e geçersek herhalde dedim arkası 3 de bir bayıl 4 de bir bayıl 5 de bir bağır dedim bunda bi tersoluk var devir redline a gelince vites atmaya başladım artık yok yemiyo kız en son dedi bunu bu kadar bağırtma bu araba 1.3 hemen evimin önüne çektim indim al dedim araban senin olsun keşke para isteseydim gittim pederin arabayı aldım 1.6 reno 19 RT beğenmediğim o reno ya bile dedim bu bile arabaymış

anladım ki linea nın tek numarası o 2.viteste seriye bağlaması onun dışında bi haltı yok bedava verseler binmem daha

• quote:

Orijinalden alıntı: Pikelenjelo

hocam lineanın ilk çıktığı zamanlar daha belki bi kaç senesi olmuştur o zaman agresif sürücüleriz araba delisi bakkala bile arabayla gitmeye heveslendiğim günler arkadaşın biri alkolden ehliyeti kaptırmış gel senin ehliyetle çıkaralım arabayı parası neyse ben sana vereyim dedi dedim gerek yok arabayı çıkartırım bir iki gezer veririm tamam dedi git rehin kaldırma vs işlemleri hallettik otoparktan arabayı alcaz daha o ana kadar arabanın marka model bilgisini söylemiyor bana neyse anahtarı aldım bindim otoparktan çıkardım birden ikiye çektim arabayı araba bi seriye geçti oooo dedim uçucaz biz bunla 3-4 -5 e geçersek herhalde dedim arkası 3 de bir bayıl 4 de bir bayıl 5 de bir bağır dedim bunda bi tersoluk var devir redline a gelince vites atmaya başladım artık yok yemiyo kız en son dedi bunu bu kadar bağırtma bu araba 1.3 hemen evimin önüne çektim indim al dedim araban senin olsun keşke para isteseydim gittim pederin arabayı aldım 1.6 reno 19 RT beğenmediğim o reno ya bile dedim bu bile arabaymış

anladım ki linea nın tek numarası o 2.viteste seriye bağlaması onun dışında bi haltı yok bedava verseler binmem daha
    Zaten vurguladığım oydu. 1. vites ölü. 2. vites 40 km'den sonra basmasanız da araba seriye bağlamış gibi hızlanıyor. Sonrasında yine bildiğiniz Linea işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: Okumayanadam

Linea ya çöp demek de nedir Allah aşkına sizin gibi aklı başında forumda belli bir geçmişi olan birine hiç yakıştıramadım. Yanılmıyorsam sizde de ilk kasa dacia logan vardı.
    Hıhı evet. Dacia Logan vardı. Hala var. Ne oldu. 9 senedir kullanıyorum.
  • Olaya megan 2 ve linea olarak bakacaksak tabiki megan daha iyidir.

Ama gel gelelim bir de yıl farkına.. 2004 2005 meganların dolu paketine 40 binden fazla isteyenler var. İşin garibi müşteri bulabiliyorlarda.

Ben şahsen sırf megan olsun diye model yılını bu kadar düşürmezdim. Ayrıca kullanmaya alıştıktan sonra 1.3 multijet gayet kullanışlı araba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

Megane II'yi 2 sene kullandım. Bir daha görmek istemem şahsen. Linea 'ya ise kurum aracı olarak deneyimledim, ikisi arasında Megane çok daha iyidir ama ben ikisine de sahip olmak istemezdim.
    40 bin civarına önerebileceğiniz araç varsa memnun olurum o halde hocam. Maalesef seçenekler bunlar.

• Megane güzel araçtır hocam ama dinamik paket alın. Temizi sizi mutlu eder, geniş rahat araç birde az yakıyor. Ben yıllarca kullandım. Daha sonra araç değişikliği için sattım.

• Aveo hakkında ne düşünüyorsunuz hocam? Dün dışarıda gördüm bayağı hoşuma gitti kasası, ön konsolu falan. 40 bin civarına da bulunuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: _Türkolog_

Aveo hakkında ne düşünüyorsunuz hocam? Dün dışarıda gördüm bayağı hoşuma gitti kasası, ön konsolu falan. 40 bin civarına da bulunuyor.
    Aveo araç içi olarak bence yakışıklı değil ve dar. Ek olarak ikinci elide megane a göre zayıf birde b sınıfı bir araç gibi.

• _Türkolog_ kullanıcısına yanıt
    İlla ki bagaj mı lazım yani sedan mı lazım? ve dizel mi benzinli mi? kriterlerinizi yazarsanız size yardımcı olmaya çalışırız. Zira şahsen bu iki araçtan da uzak durmak iyidir derim.
  • Linea ya çöp demek bile onu onore etmektir.
  • Hocam hatchback veya Sedan olabilir. Dizel ve Manuel vites olması şart. 40 bin lirayı aşmaması önemli. Alınabilecek en konforlu aracı almaya çalışıyoruz. Şöyle bir örnek vereyim linea ile yeni Malatya dan geldim. 110, 120 basınca camlar kapalı olsa dahi aracın içinde konuştuğumuzu duymak zor. O derece yol sesi alıyor. İnanılmaz rahatsız etti. Geçen arkadaşım Toyota terra kullanmış ve çok konforlu olduğunu söylemişti artık onlara da bakmaya başladım fakat aklım Aveo da. Hem yüksek model hem donanım olarak iyi. Piyasası düşük ama binmek için alacağım için çok da önemli değil. Acil bir şey olur da satmaya kalkarsam da 2,3 bin lira zararına satılır diye düşünüyorum.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.