Şimdi Ara

megane 1,6 alfa romeo 1.6

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar ıkı araba arasında kararsız kaldım megane ıyı tutulan bır arab ama alfa 156 2004 modellırın kasaı cok hosuma gıdıyor bır kac tane buldum kmsı o kadar yuksek olmayan 23 24 22 fıyataları o cıvarda var sunroof derı koltuklu olnalrı var 8 10 12 hava yastıklı arabalar ama okudugum yazılar pek alfa romeo ıcın ıyıyı gostermıyor ıc dızaynıda cok hosuma gıttı ama fıyatla kalıtesı aynı falan demıs arkadaslar,bu arabların eksılerını artılarını yazarsanız cok sevınırım

• reno çok fazla var
    ben olsam daha az bulunan bişeyi tercih ederim
    fiyat-performans olarak bilgim yok ama alfa derim
  • bir megane II sahibi olarak cok net söylemem gerekirse havada karada hertürlü alfa derim,alfanın asil ve modern tasarımı başka hiçbir aracta yoktur ama alfalar birz nazik araclardır sert kullanmaya gelmez servisleride dogal olara renaulta göre cok azdır şimdiki aklım olsa bende alfa alırdım aracımı alırken alfanın fiyatlarıda benim megane ile aynıydı
  • Ben de çok tutulmayan, her köşebaşında görünmeyen araçları severim ve Alfa derim...

Zaten şu anda da Rover kullanıyorum...

Araç araştırırken babam hep vw,toyota, fiatlara bakarken ben Alfa, Rover gibi markalara bakıyordum...

Şimdi yanyana görünce 98-99 Polo'yu ve benim 216'yı... İyi ki böyle yapmışım diyorum...

Piyasada az bulunan araçlara binmek ayrı bi zevk veriyor... Parçalarının daha pahalı olduğu söyleniyor ama tartışmaya çok açık bi konu...

Mesela benim ingilizce konusunda sıkıntım olmadığı için Rover'ın parçalarını ebay'den nerdeyse Tofaş parçası fiyatına satın alıp getirtebiliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pirekare -- 1 Ağustos 2008; 11:13:34 >
  • alfa aşığı olarak duygularım 156 diyor

mantığım megane
  • Aynı segmentin araçları değil.

Alfa Megane dan bir kaç gömlek üstündür. Ama malesef benim mantığımda Megane diyor.
  • Alfa'nın işletim masrafları yüksektir, daha çok yakar parçası daha az bulunur ve daha pahalıdır. Alfa buna rağmen daha tarzdır. Eğer bütçeyi fazla zorlamayım diyorsanın Megane, önemli değil bunlar ben keyfime bakarım diyorsanız Alfa öneririm.
  • sıradan olmak istiyorsa koş megan al, şirketler daireler taksiler evler megane dolup taşıyor, farklı olmak isiyorsan 156 al içine sinsin kapında dursun sabahları koşa koşa ona git... binerken haz duy...
  • Eğer çok gezerim derseniz megane.Megane daha az yakar alfaya göre.Bildiğim kadarıyla alfa yakıt canavarı performas=yakıt.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tolgao2000

sıradan olmak istiyorsa koş megan al, şirketler daireler taksiler evler megane dolup taşıyor, farklı olmak isiyorsan 156 al içine sinsin kapında dursun sabahları koşa koşa ona git... binerken haz duy...

Aynen katılıyorum.
  • alfa 156
  • ARKADAŞIM KUSURUMA BAKMADA İKİSİDE DEĞİL.MADEM SENİN HOŞUNA ALFA GİDİYO ONU AL BARİ
  • ya 1 sene once ben aynısını dusundum 147 ve megane II hb arasında kaldım ıkısını kullandım ve alfayı aldım :) megane kullanınca alfayı bı kullan neden tercıh ettımı anlarsın megane bılmıyorum ya parcası ucuz dıye tercıh edıcektım yakıt oranında hemen hemen aynı 25-30 krs fark var...
  • Sıradan olacaksan megane sıradışı olacaksa alfa.Az yaksın dersen megane yakıt önemli değil dersen alfa.Servis yaygın olsun parçası kolay bulunsun vede ucuz olsun dersen yine megane.Bunlar umrumda değil görünüm güzel olsun ve bindiğimde haz duyayım dersen alfa.
  • alfanında artık servısı cok parcası cok tabıkı reno ya gore %30-%45 oranında pahalı sehır ıcı yakıt oranı 10 lıtre sehır dısı 6.8-7.0 a kadar ınebılıyor.megane sehır ıcı 9 lıtre yakıyor dıye bılıyorum sadece test surusu yaptım ama kullanan arkadaslarımdan duyduklarım.bındıgınde gozler ustunde olsun fazla kısıde olmasın dersen tabıkı alfa ama bana sorcaksan turkıye megane coplugu olmus durumda...
  • quote:

Orijinalden alıntı: laprace

Sıradan olacaksan megane sıradışı olacaksa alfa.Az yaksın dersen megane yakıt önemli değil dersen alfa.Servis yaygın olsun parçası kolay bulunsun vede ucuz olsun dersen yine megane.Bunlar umrumda değil görünüm güzel olsun ve bindiğimde haz duyayım dersen alfa.

aklımdan geçenleri birebir yazmışsın...alfa kullanması gerçekten zevkli bir araç
  • megane al megane. napıcan alfayı yahu servısı dert tasarımı berbat her takside sırket arabasında alfa var
  • quote:

Orijinalden alıntı: alikum

quote:

Sıradan olacaksan megane sıradışı olacaksa alfa.Az yaksın dersen megane yakıt önemli değil dersen alfa.Servis yaygın olsun parçası kolay bulunsun vede ucuz olsun dersen yine megane.Bunlar umrumda değil görünüm güzel olsun ve bindiğimde haz duyayım dersen alfa.

aklımdan geçenleri birebir yazmışsın...alfa kullanması gerçekten zevkli bir araç

bir kere 156 kullanma fırsatım oldu tadı damağımda kaldı arabanın kullanması çok ama çok zevkli

• quote:

quote:

quote:

bir kere 156 kullanma fırsatım oldu tadı damağımda kaldı arabanın kullanması çok ama çok zevkli

Bide 147 yı dene derım :) ozaman ruayan gırıcektır...

• quote:

Orijinalden alıntı: ceycey84x

quote:

quote:

quote:

Bide 147 yı dene derım :) ozaman ruayan gırıcektır...

Aslında kullanmak istiyorum ama çevremde(akrabalarım ve arkadaşlarımın hiçbirinde yok)o yüzden kullanamıyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.