Şimdi Ara

MEGACHİP icin yardim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar bu mega chip olayini bende merak ettim hp/tork bakimindan cok fark ediyor mu?
    Yaktigi yakit nasil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• exotic. kullanıcısına yanıt
    Benim 320d aracım var.

Kesinlikle tavsiye etmem.Araç hiç basmaz koklatırsanız evet daha az yakıyor ama arada bir basar. Arada bir normal giderseniz. Normalden fazla yakıyor ve gereksiz oluyor.

En kötüsüde motorun ömrünü çok yiyor. Şuan aracımın üst kapağı değişiyor. Ve sırf araç CHipli diye çok fazla zorluyor diye ben HIÇBIR ŞEKILDE TAVSIYE ETMIYORUM .

• Kesinlikle katılıyorum.
    Motora verdiği zarara şahitlik edemem, görmedim ama yakıt konusunda hemfikirim.
    Az yakıyor diyenlere inanmıyorum.
    Kendi aracımı 6 ay chipli kullandıktan sonra orjinal yazılma geri döndüm.
  • 3 aracıma yazılım yaptırdım hepsine %20 yakıt tasarrufu oldu . Hepsini mehmet abi yaptı. Motora yazılım nasıl bir zarar verebilir üst kapağa bide ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HarryBlade

3 aracıma yazılım yaptırdım hepsine %20 yakıt tasarrufu oldu . Hepsini mehmet abi yaptı. Motora yazılım nasıl bir zarar verebilir üst kapağa bide ?

Merhaba,

Benim yazılımıda o yapmıştı.
    yol bilgisayarında 5 yazan ortalama pompada 5,6-5,7 çıkıyordu.
    Yol bilgisayarına bakınca düşüş 1 lt ortalamada düşüş görünüyordu bende ama pompa hesabına bakınca işler değişti.
    en az 10 kere takip ettim her seferinde tam depo ölçüm ile ama sonuç değişmedi.
    yada benim yazılımı iyi yapamadı. artık o kadar diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ukymk -- 22 Ekim 2014; 9:59:24 >
  • aracinda sikinti vardir

• Aracınızda turbo beslemesi yok ise zaten yaptırmayın.Alabileceğiniz max 10 hp o da 2.0lt motorlarda aracınız dizel ise uygun seviyede yapılan modlama hem tork hem hp artışı getirir.Yakıt tabi ki artar bunun sebebi yazılımın yakıt hava karışım değerini değiştirmesi.Max tork devirinde orijinalinde 1/15 iken 2/18 yapılınca hem yakıt hem hava girişi arttığı için gücünüz artar.Eğer siz aracı normal ekonomik kullanıma uygun kullanırsanız yakıtınız düşer.Çünkü güç artışından dolayı 50km hıza 2.vitesin 4 bin devirinde geliyorsanız bu 2. vitesin 2 bin devirinde gelmiş olacaksınız.Arabayı ne kadar zorlarsanız motorunuz okadar yıpranır.
  • Loveparade kullanıcısına yanıt
    O zaman yaptirmaya gerek yok hocam. 10hp birsey degistirmez.

Ama aklimda bir fikir daha var supercharger taktimak hayalim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevap hakkı doğdu sanırım..

• exotic. kullanıcısına yanıt
    supercharger ve turbo beslemesi yaparsan verim alırsın.Ama sanırım tr de supercharger ile ilgili bilgisi olan birinin var olduğunu düşünmüyorum.Ama turboda durum farklı.
  • turbosuz araçlarda zahmete girmeye gerek yok. turbo varsa düşünülebilir.
    araç biraz daha toplar, daha çok seversiniz, vb... ekonomi isteyen bence az binsin arabaya :D
    ha bir de 1.6 motor üstüne %90 - %145 vergi koyan zihniyetin temonika...
    mahkum ediyor düşük hacimlere. sonra chip mi yaptırsam hava filtresi mi alsam diye fır dönüyor herkes.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.