Şimdi Ara

Medieval II: Total War Kingdoms (2007) [ANA KONU] (74. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.503
Cevap
4
Favori
247.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya beyler bana bu kadar toprak az geliyor...

yok mu şöyle arabistan yarım adasının tamamı, asya kıtasının tamamı yok mu

birde oyunu oynamaya yeni başladım, nasıl altın arttırabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jabba The Hutt -- 11 Nisan 2009; 13:34:41 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Çöl Tilkisi

Türkçesi zaten yok türkçe yamasıda yok

Ama sayfa 11 demi ne birisi türkçe oyunundan ss ler eklemiş.
  • O arkadas Medieval 2 için olan yamadan SS'ler atmıstır.
  • arkadaşlar med2 crusade haritaya avrupayıda katmayı genişletmeyi nasıl yapıyoruz ? med2 normalde txt dosyasını değiştirerek yapabiliyoduk bunda nasıl ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakbbilgin -- 11 Mayıs 2009; 10:19:33 >
  • beyler konu 40 sayfaya yaklaşmışve ben istedeiğimi neresinde bulacağımı şaşırdım, şimdi bu kingdoms yamasını nerden indirebilirim, ayrca yüklemeden önce 1.2 yaması kurulu olması gerekirmi.altından girdim üstünden çıktım kafam kazan oldu.
  • arkadaşlar oyunu aldım ve türkçe yamasınıda kurdum en son çıkan ama yinede bazı sorularım olacak
    1-bu oyun için çıkan resmi patchler nelerdir ve bunlardan hangilerini yükleyeyim
    2-oyunda tüm devletleri açmam için yapmam gereken nedir(bişeyler yapılıyordu oyunun yüklü olduğu klasörde onu istiyorum)
    3-oyunda hangi ülke cazip ve sizin geliştirdiğiniz stratejiler nelerdir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Çöl Tilkisi

Arkadaslar empire total warda bir birim en fazla 9500 kişi oluyor yani çooooooooooooooooooooook kalaba savaslar yapabileceğiz

bir birim mi? bir full ordu olmasin?
  • birisi bana pm den 1.5 yaması vei lacını indirebilecğeim bir link vereiblirmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: okko

birisi bana pm den 1.5 yaması vei lacını indirebilecğeim bir link vereiblirmi

1.5 bildiğim kadarıyla ilaçlanamadı ben baya uğraştım bulmak için localized.pack dosyaları hata veriyordu twc den biri bunları paylaşmıştı onları kullanarak patchi yükledim fakat hiç bir değişiklik yapmadı menü 1.5 gözükmesine rağmen
  • Bir ülkeyi sömürge yaptığımız zaman ne gibi + lar olur? ekonomiye katkı sağlar mı yoksa direk ülkeyi yıkmak daha mı iyidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Çavuş

Bir ülkeyi sömürge yaptığımız zaman ne gibi + lar olur? ekonomiye katkı sağlar mı yoksa direk ülkeyi yıkmak daha mı iyidir?

Ülkeyi kılıçtan geçirmek kişi başına düşen milli geliri arttırır.. düz mantık tabi.. ama eğer ülkeyi işgal ettiğinizde (occupy) düzene uyum (order) azalmıyor ise işgal etmek daha mantıklı çünkü şehrin yıllık geliri yüksek rakamlara ulaşıyor ve ekonomiye katkı sağlıyor..

İkinci bir fayda ise kılıctan geçirdiğiniz şehirde her istediğiniz askeri istediğiniz miktarda üretemiyorsunuz ama işgalde böyle bir sorun yok..çünkü nüfus az.. askera alacak adam yok yani.. o da düz mantık neticede..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awallabilla -- 6 Aralık 2009; 4:54:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 19941907ekrem

oyunda tüm devletleri açmam için yapmam gereken nedir(bişeyler yapılıyordu oyunun yüklü olduğu klasörde onu istiyorum)

quote:

Orijinalden alıntı: awallabilla

ROME TOTAL WAR, medieval total war a göre çok daha kaliteli..diğer artılarını görmezden gelsek bile rome un grafikleri medieval a göre çok daha göz alıcı..medieval ın da çok hayranı var ama rome bence piyasayı sildi süpürdü..

'rome total war da sadece 3 ülkeden birini seçebiliyorsun' konusuna gelelim..bunu oyunun datalarında yapacağınız küçük değişikliklerle halletmeniz mümkün..mesela 3 ten fazla ırk ile oynayabilmek için oyunu yüklemiş olduğunuz sürücüde şu klasöre ulaşın:
    \Rome - Total War\Data\world\maps\campaign\imperial_campaign klasörün içinde 'descr_strat' isimli bir text dosyası var..onu açarak metin üzerinde gerekli değişiklikleri yapıp; birden fazla ırk ile oynamayı mümkün kılabilirsiniz..örnek olması için kendi yaptığım değişikliği veriyorum..artık siz dosyanın orijinaliyle kıyaslarsınız..ben değiştirmeden önce yedeğini almayı unutmuşum ama siz yedeğini almayı unutmayın

bu değişikliği kaydettikten sonra roma senatosu dışında bütün ırklarla oynamanız mümkün..hatta bana sorarsanız dosyayı yedekleyin ve her tarafını kurcalayın özellikle ingilizcesi advanced seviyede olan arkadaşların daha da işe yarar değişiklikler yapacağından eminim

ben mesela en son oyunumda perslerle(selucid) oynamıştım ve başlangıç paramı ise 1000000 denari olarak ayarlamıştım ama tavsiye etmem çünkü M.Ö 240 yılına geldiğimde artık ekonomi çökmüştü her yıl onbinlerce denari zarar ediyordum..para değişikliği yapmadan ekonomiyi ayakta tutmak çok daha kolay inanın

Bu konu daha önce verilmişmidir bilmiyorum ..konuyu görünce atlayıverdimherkese iyi oyunlar

Rome ile Empire total war un dosya sistemi aynı ..

• quote:

Orijinalden alıntı: burakbbilgin

arkadaşlar med2 crusade haritaya avrupayıda katmayı genişletmeyi nasıl yapıyoruz ? med2 normalde txt dosyasını değiştirerek yapabiliyoduk bunda nasıl ?

böyle bir şey varsa lütfen bilen biri yazsın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: awallabilla

quote:

Orijinalden alıntı: burakbbilgin

arkadaşlar med2 crusade haritaya avrupayıda katmayı genişletmeyi nasıl yapıyoruz ? med2 normalde txt dosyasını değiştirerek yapabiliyoduk bunda nasıl ?

böyle bir şey varsa lütfen bilen biri yazsın..

öyle bişey yok. medieval 2de oyundaki tüm ülkeler işte o avrupa ve müslüman ülkeleriydi. crusade de ise bizans venedik moğol mısır haçlı ülkeleri sadece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Palio Team

Arkadaşlar 1.1 patc indirdim setup a tıklayınca bu yazı çıkıyor varmı çözümü

Arkadaşlar Aynısı banada oluyo çözümünü bilen yardım ederse sevinirim ...
  • Medieval 2'den mod'larına yada mod'dan mod'a birim eklemek mümkün mü? [Retrofit, Broken Crescent, Stainless Steel gibi]
    Ben biraz uğraştım Skirmish'e 1-2 birim ekledim fakat savaş ekranında birimlerin dokuları olmuyor ve gümüş renginde çıkıyor.
    Bu birimlerin texture dosyalarında ne gibi bir değişiklik yapmamız gerek?

Mod'lar ile uğraşan birisi yardım edebilirse çok makbule geçer gerçekten..
  • arkadaşlar ya bakarmısınız bende orjinal medieval 2 total war var laptopunda rAmı 2gb işletimsistemide vista oyunu yüklemeye başlıyorum belli bir yere kdr gidiyo sonra laptop reset atıyo bir türlü oyunun yükleyemedim işletim sistemi ile bir alakası varmı arkadaşlarım öoe dedide eğer yapılıyorsa nasıl yapılıyor lütfen söyleyin arkadaşlar
  • ya arkadaşlar kimse yokmu ya ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çöl Tilkisi

quote:

Orjinalden alıntı: SEZGİN81

ben medieval toatal war:kingdoms da america veyacrusades kampanyalarında oynarken ses var ama norml medival oynayınca ses yok. ben oyunu yeni aldım medival ve ek paketi kingdomda 2 si bi arada nası iş anlamadım acaba medival 2 idemi yüklemek lazım ?

Oyunun belliki korsan
    Ve sağından solundan kesip bi güzel ripliyolar siz de alıyorsunuz bir şey yapamazsın...

İki orjinal oyun alıp millete artistlik yapma.

Herkesin ekonomik durumunun senin kadar iyi olamayacağını düşünemeyecek kadar düşüncesizsin.

• 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.