Şimdi Ara

MCLARENCİLER BURAYA!!!!!!mclaren-mercedes yeniden (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
669
Cevap
1
Favori
58.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: MMX 166

quote:

Orjinalden alıntı: possecat
    JANSON BUTTON DA OLABILIR...

olabılırmı evet olabılır.cunkı ıngılız medyası plotları ıcın asırı mıllıyetcı.

gercı dıle getırmıstım ama tekrarlıyayım.kesınlıkle vettel ı almak lazım hem genc yetenek hemde yarıs ıcerısınde ısını gayet ıyı yapıyor.
    hem hamılton a pıst ıcerısınde sıkı bır rakıp oldumu bundan mclaren de kazanclı cıkar.
    ustelık ıkı mclaren plotunun plotlar sampıyonlugu ıcın bırbırlerı ıle mucadele etmesı ben dahıl bırcok mclaren taraftarınıda memnun edecegı asıkar.

hmm en son prost-senna arasındakı duello vardı

Vettel gözünü ferrariye dikmiş, McLarene geleceğini hiç sanmam,
    Bir de keşke Alonso McLarene hiç gelmeseydi takım onun yüzünden çok yıprandı, o olmasaydı büyük ihtimalle 2007 de Hamilton şampiyondu,
    Merak ediyorum 2007 Brezilya Gp'sinde Hamilton 7. olmuştu, eğer Hamiltonun önündekilerden bir yarışın sonlarına doğru yarış dışı kalsaydı, Alonso'da şampiyon olamayacağı kesinleşince, işi kılfına uydurup Hamiltona yol verir miydi? Böyle birşey olsaydı bildiğiniz gibi Ham. şampiyor olurdu.

Ben Alonso yol vermezdi diyorum, ama bakın Kava.'ya, Hamilton 2008 Bezilyada berbat bir start alınca, Kova. yavaş giderek Hamiltona yol verdi ve arkadan gelenlerin de Hamiltonu geçmelerini engelledi,
    Kova. bunu yapmasaydı belkide Ham için şampiyonluk daha orada bitecekti.
    İzleyin
    http://www.turkiyef1.com/multimedia/video/flv/default.asp?id=658&2008%20Brezilya%20Grand%20Prix%20Start%20Tekrar

• quote:

Orjinalden alıntı: aakaraali

quote:

Orjinalden alıntı: MMX 166

quote:

Orjinalden alıntı: possecat
    JANSON BUTTON DA OLABILIR...

olabılırmı evet olabılır.cunkı ıngılız medyası plotları ıcın asırı mıllıyetcı.

gercı dıle getırmıstım ama tekrarlıyayım.kesınlıkle vettel ı almak lazım hem genc yetenek hemde yarıs ıcerısınde ısını gayet ıyı yapıyor.
    hem hamılton a pıst ıcerısınde sıkı bır rakıp oldumu bundan mclaren de kazanclı cıkar.
    ustelık ıkı mclaren plotunun plotlar sampıyonlugu ıcın bırbırlerı ıle mucadele etmesı ben dahıl bırcok mclaren taraftarınıda memnun edecegı asıkar.

hmm en son prost-senna arasındakı duello vardı

Vettel gözünü ferrariye dikmiş, McLarene geleceğini hiç sanmam,
    Bir de keşke Alonso McLarene hiç gelmeseydi takım onun yüzünden çok yıprandı, o olmasaydı büyük ihtimalle 2007 de Hamilton şampiyondu,
    Merak ediyorum 2007 Brezilya Gp'sinde Hamilton 7. olmuştu, eğer Hamiltonun önündekilerden bir yarışın sonlarına doğru yarış dışı kalsaydı, Alonso'da şampiyon olamayacağı kesinleşince, işi kılfına uydurup Hamiltona yol verir miydi? Böyle birşey olsaydı bildiğiniz gibi Ham. şampiyor olurdu.

Ben Alonso yol vermezdi diyorum, ama bakın Kava.'ya, Hamilton 2008 Bezilyada berbat bir start alınca, Kova. yavaş giderek Hamiltona yol verdi ve arkadan gelenlerin de Hamiltonu geçmelerini engelledi,
    Kova. bunu yapmasaydı belkide Ham için şampiyonluk daha orada bitecekti.
    İzleyin
    http://www.turkiyef1.com/multimedia/video/flv/default.asp?id=658&2008%20Brezilya%20Grand%20Prix%20Start%20Tekrar

heiki de dogru secim degil kesinlikle takima pek arti getirisi yok sezon boyunca lastikleri kullanamamaktan sikayet etti durdu.. dusununce bir eksik var ama nerede ..? bence hatayi kendinde aramali araci yeterince tahlil edemiyor bence.. :)

• Tamam gerçekten Kova. 2008 performansıyla McLarene yakışan bir pilot değil ama 2007'de McLarende Alonsonun yerine Kova. olsaydı belki Hamilton 2007'de de şampiyon olabilirdi, çünkü 2007'de Hamilton ve Alonso puanları eşit paylaştılar, 2008'de ise Hamilton puanların çoğunu alarak şampiyon oldu.
  • quote:

Tamam gerçekten Kova. 2008 performansıyla McLarene yakışan bir pilot değil ama 2007'de McLarende Alonsonun yerine Kova. olsaydı belki Hamilton 2007'de de şampiyon olabilirdi, çünkü 2007'de Hamilton ve Alonso puanları eşit paylaştılar, 2008'de ise Hamilton puanların çoğunu alarak şampiyon oldu.

olsaydi yapilsaydi gelseydi gitseydi bunlar olmusu etkilemez hatalar geride kalir..onemli olan hata yapmamak ve dogruyu bulmak...

heiki bence mclaren i hak etmiyor...

• 2008 sezonunu goz onune aldıgımızda heıkıı nın mclaren ı markalar sampıyonluguna goturecek plot olmadıgı bır gercek.fakat bu sezon bır bakarsınız heıkıı sampıyonluga oynayan bır plot oluverır,ve bu mesajları bıze yedırtır.fakat su an goruynen heıkıı ıyı degıl.

2007 sezonunda alonso yerıne heıkkı olsaydı hamılton yınede sampıyon olamıyabılırdı.zıra hamılton zaten alonso nun arkasında bıtırdıgı yarıs sayısıda yanılmıyorsam 2 oda nurburrıng de otomobılı sıralamalarda parcalamıstı.bırde son yarıs ınterlagos da ordada zaten samıyonlugu kımı ye kaptırmnıstı(ıyıkıde oyle olmus)

fakat hem alonso hemde lewıs takım ıcındekı rekabet ortamına adapte olmus olsalardı ve bırbırlerıne cemkırıp durmasaydılar muhtemelen 2008 sezonunda alonso takımda kalırdı.pılotlar sampıyonlugu da bıu ıkı plot arasında gecer ve yıne muhtemelen mclaren markalar klasmanında zırvede olurdu.

• Aslında benim demek istediğim şu: Bazı pistler var Brezilya veya İstanbul gibi McLaren'nin buralardaki karnesi çok zayıf, iniş-çıkışlardanmıdır, rakımmıdır, sıcaklık/nemmidir nedenini bilmiyorum, buralardaki yarışları 99 % Ferrari kazanıyor McLarenin buralarda yapacağı pek birşey yok....
    Bazı pistler de var buralarda da McLarenin karnesi çok iyi ve McLaren pilotlarının en büyük rakipleri takım arkadaşları oluyor.....

Diyorum ki 2007 de McLarenin üstün olduğu pistlerde Hamilton ve Alonso puanları neredeyse eşit paylaşıyorlardı, oysa Kova. olsaydı, Hamilton ondan daha pazla puan koparırdı ve sürücüler klasmanında daha yukarılarda olurdu.....

Ama kim ne derse desin 2007'de Hamilton son iki yarış öncesi şampiyoluğa 2008'de olduğundan daha yakındı, podyuma abone olmuş birinin son 2 yarışta sadece 2 puan alacağına kim inanırdı ki?
    Kader işte...
  • Şunu da eklemeyi unutmuşum bu sezon Kova. çok büyük süpriz yapabilir... Benim gördüğüm Kova.'nın yol hakimiyeti en büyük eksikliğiydi, tahminlere göre McLaren casusluk sıkandalı meselesinin en önemli konusu olan fren konusunda iyi niyet göstergesi olarak, 2008'de frenleri geliştirmeyi bırakmış ve daha önce kullandığı eski fren sistemini kullanmış, bu sezon ise modernize edilmiş frenler ve daha iyi yol tutuşu sağlayan oluksuz lastiklerle çok iyi işler yapacağını düşünüyorum..
  • yanılmıyorsam 2 yıl boyunca 2006 sezonundakı fren sıstemı kullanılcaktu.yanı 2009 sezonu da aynı fren sıstemı uzerınde gelısım saglanmıyacak.
    ustelık bı ıyı nıyetten degılde yanılmıyorsam fıa yaptırımıydı
  • O zaman, işimiz zor desene
  • McLaren'in karoser tasarımını çok merak ediyorum, onlar 2005 haricinde her zaman sivri burunluydular, bu aracın mp4-20 ye benzeyeceğini tahmin ediyoruz, hayırlısı...
  • Hfataya mclren in oyuncağını bekliyoruz. nasıl olmuş? DH gibi turuncu mu merak ederim.
  • Ve Ron gider
    61 yaşındaki İngiliz teknik adam, bununla birlikte emekliye ayrılmasının sözkonusu olmadığını, bunun yerine McLaren Group içinde görev aldığı diğer alanlara yoğunlaşacağını söyledi.

Bazı yarışlarda bulunmaya devam edeceğini kaydeden Dennis, 1 Mart'tan itibaren takım patronluğu görevini Martin Whitmarsh'a devretme niyetinde olduğunu belirtti.

Dennis, yeni McLaren aracının tanıtımında yaptığı konuşmada, "Öncelikli olarak yapacağım şey, daha çok çalışmak olacak. İlk hedefim bu" ifadelerini kullandı.

McLaren'da her seviyede herkesin zor bir süreç geçirdiklerinin farkında olduğunu ve bu yüzden kendisinin de performans seviyesini yükseltmek istediğini söyleyen Dennis, şirketin otomobil üreticisi olarak amacının, küresel finans krizini en hafif şekilde atlatmak olduğunu ifade etti.

Dennis, "Daha sıkı çalışarak, McLaren Group içinde daha büyük sorumluluklar üstlenmeyi amaçlıyorum. Ayrıca takım patronluğundan ayrılmanın da, yüzde 100 kendi kararım olduğunu söylemek istiyorum. Bu, yapmak istediğim bir şeydi" dedi.

• ron un bırakma zamanı gelıp gecmıstı zaten.mclaren yonetım kadrosu son 3 yıldır ınanılmaz acemı ve hatalı kararlar aldı.acıkcası 07 sezonu mclaren ımajını bayagı zedeledı.

bu arada mp4-24 hayırlı olsun.
    MCLARENCİLER BURAYA!!!!!!mclaren-mercedes yeniden
    ınsallah pıstlerı f60 a dar eder

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMX 166 -- 16 Ocak 2009; 21:50:46 >

• Bu aracın arkası F60'a göre daha geniş, F60 'ın motor kısmı gerçekten çok dar.
  • Şafak 57,
  • quote:

Şafak 57,

gecen sezon da ben gerı sayım yapmıstım

bakalım bızım cengaver pıstlerı rakıplerıne dar edıcekmı.

bu sezon hem plotlar hemde markalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMX 166 -- 30 Ocak 2009; 12:23:28 >
  • Hocam ben geçen sene depresyondaydım, son iki yarıştan iki yerine dört puan çıkaramadık gitti diye kafayı yiyecektim,
    Çindeki pitstopta lastikleri değiştirselerdi ne olurdu, brezilyada Ham. 4. veya 5.'liğe razı olsaydı ne oludu diye düşünüp duruyordum,
    Hoş 2007 Brezilyada adalet gereği Massa Raikonenne yol vermeseydi Raikonen avcunu yalayacaktı 2008'deki Massa gibi
  • Araba profilden gerçekten güzel gözüküyor.
  • teddy mayer aramızdan ayrıldı.

mclaren ın 2. kurucusu dıyebılecegımız teddy mayer 30 ocak suma gunu 73 yasında hayata gozlerını kapadı.

bruce mclaren ın hayatını kaybetmesınden sonra takımı sahıplenmıs ve kendı donemınde fıtıpaldı ve hunt ıle ıkı plotlar sampıyonlugu aldı 1974 sezonunda mclaren ın ılk markalar sampıyonlugunuda onunn donemınde kazandı

1980 sezonunda ron dennıs ıle ortaklık kurdu ve 1982 de mclaren den hısselerını ron dennıs e satarak ayrıldı
  • mclaren taraftarları acaba ıstanbul park ıcın bılet aldınızmı?aldıysanız nereden.

ayrıca almamıs olanlar acık aland bvıletı alıp atraksyon yapalımmı?(atraksyon derken taslama bozuk para fırlatma defgıl)
    35tl ye acık alan bıletı var.1. vıraj a kuruldukmu guzel bır hafta sonu gecırırız dıye dusunuyorum..

bu arada bıraz dolasırken bakın ne buldum

hamıolton u sampıyon yapan zımbırtı

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.