Şimdi Ara

McIntosh Club-Guç, Kalite, Tasarim, Teknoloji ve Zerafetin Birlesimi-Yeni konu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
2
Favori
4.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: by@li

quote:

Orijinalden alıntı: ersin.clk

O bir , FM/AM/TUNER/CD PLAYER PREAMP

Oppo dan daha iyi performansı var

Nasıl yani video'damı işliyor

O kadarda değil
    Abi cihaz pre amp. amfi katı olmadan kullanılmıyor

• Ben şöyle anlı şanlı benim kilom kadar olan powerlardan bahsettiydim amma neyse araba teybinede razıyız, yeterki paylaşım olsun. :)
  • by@li kullanıcısına yanıt
    Yok be abi nerede , ama cd player olarak oppo 95 den daha keyifli geldi bana ,hatta 95 i satıp 103 almayı bile aklımdan geçirdim...
    Sonra arabada kullanırım niyetimden vazgectim...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkür ederrim verdiğiniz bilgiler için. bir şeyi merak ediyorum daha dün kurulan firmalar hi-end cihaz üretebiliyor ve hi-end marka sayılıyorda,

mcintosh için neden ayısını söyleyemiyoruz? sakıncası yoksa değerli bilgilerinizi alabilir miyim üstadlar. sonuçta 1949 yılından belli kesintisiz çok kaliteli cihazlar üretiyorlar.
    çoğu firma bunu başaramıyor ve kısa sürede batıyor.

neden hi-end marka diyemiyoruz? özel bir sebebi var mı?

dinlemedim henüz ama, karar verdiğimde kesin gidip göreceğim ve dinleyeceğim.

aşağıdaki yazılanlar yoksa yalan mı? bu cümleler bile insanın içini çektiriyor bu cihazları almaya;

Mükemmel sese ulaşmaya çalışan bir ekip tarafından tamamen el yapımı olarak üretilen McIntosh cihazları, ekibin tasarımsal bütünlüğü ve teknolojik gelişmelere bağlılıkları sayesinde 35 adedin üzerinde patente sahip olmasını sağlamıştır.

Sesin “Altın Çağı”ndan bu yana, ses ve ev sinema sistemlerinde güvenilirlik ve performansın standartlarını belirlemeye devam eden marka...

Muazzam bir performans; tamda MA8000 entegre amplifikatöre yakışan hareket.Her biri 300 watt güç üreten amplifikatör ve tam fonksiyonlu preamplifikatörün tek bir gövdede buluşmasıdır.

15 kaynak girişinden oluşan MA8000 ‘de , 6 XLR ,2 RCA ,2 pikap ,5 dijital girişiyle yeterli ana girişi oluşturarak en son teknoloji müzikleri dinlemenizi ve kusursuz bir müzik kalitesine ulaşmanızı sağlar. 5 dijital giriş dijital müziklerinizi 32 bit -192 khz’e kadar çözebilmektedir. Manual kontrollü analog olarak çalışan 8 band ton kontrol devresi en sevdiğiniz müziklerinizi daha önce dinlemediğiniz kadar kaliteli dinlemenizi sağlar.

Pikap devresinin MM ve MC seçilebilir olması sayesinde tüm pikaplarla uyum sağlar ve plaklarınızın daha önce çalmadığı kadar temiz ve net çaldığına şahit olacaksınız. Bypass özelliği sayesinde ise mevcut çok kanallı sinema sistemenize bağlantı yapabilirsiniz.

Her bir kanalı 300 watt olan ampilifikatör herhangi bir hoparlörü kolaylıkla sürer.McIntosh transformatörü hoparlörünüzün direnci ne olursa olsun 300 watt güç vermeyi garanti eder aynı zamanda Power Guard ile de hoparlörlerinizi korur.Yeni kulaklık amplifikatör katı tüm kulaklık türlerini en iyi şekilde kullanır ve mükemmel bir dinleme sağlar.

ünite cilalı paslanmaz çelik kasadan oluşur,camlı ön panel, düğmeler ve alüminyum tutacaklar ile son derece dekoratiftir.

Amplifikatör Gücü (RMS) 300 Watt
    Analog Giriş (RCA) 6 Adet
    Analog Giriş (XLR) 2 Adet
    Sinyal Gürültü Oranı 98 db
    Damping Factor 40 .
    Distorsiyon (THD) 0.005% .
    Giriş Empedansı 47 Kohms K Ohm
    Pikap Ses Girişi 1 Adet
    Dahili Dac 1 .
    Pre Out Var .
    Ton Kontrol Var .
    Boyutlar (H*W*D) 24 x 44,5 x 55,88 cm
    Ağırlık 45,4 KG

McIntosh Club-Guç, Kalite, Tasarim, Teknoloji ve Zerafetin Birlesimi-Yeni konu McIntosh Club-Guç, Kalite, Tasarim, Teknoloji ve Zerafetin Birlesimi-Yeni konu McIntosh Club-Guç, Kalite, Tasarim, Teknoloji ve Zerafetin Birlesimi-Yeni konu

• quote:

teşekkür ederrim verdiğiniz bilgiler için. bir şeyi merak ediyorum daha dün kurulan firmalar hi-end cihaz üretebiliyor ve hi-end marka sayılıyorda,

mcintosh için neden ayısını söyleyemiyoruz? sakıncası yoksa değerli bilgilerinizi alabilir miyim üstadlar. sonuçta 1949 yılından belli kesintisiz çok kaliteli cihazlar üretiyorlar.
    çoğu firma bunu başaramıyor ve kısa sürede batıyor.

neden hi-end marka diyemiyoruz? özel bir sebebi var mı?

dinlemedim henüz ama, karar verdiğimde kesin gidip göreceğim ve dinleyeceğim.

aşağıdaki yazılanlar yoksa yalan mı? bu cümleler bile insanın içini çektiriyor bu cihazları almaya;

Mükemmel sese ulaşmaya çalışan bir ekip tarafından tamamen el yapımı olarak üretilen McIntosh cihazları, ekibin tasarımsal bütünlüğü ve teknolojik gelişmelere bağlılıkları sayesinde 35 adedin üzerinde patente sahip olmasını sağlamıştır.

Sesin “Altın Çağı”ndan bu yana, ses ve ev sinema sistemlerinde güvenilirlik ve performansın standartlarını belirlemeye devam eden marka...

Muazzam bir performans; tamda MA8000 entegre amplifikatöre yakışan hareket.Her biri 300 watt güç üreten amplifikatör ve tam fonksiyonlu preamplifikatörün tek bir gövdede buluşmasıdır.

15 kaynak girişinden oluşan MA8000 ‘de , 6 XLR ,2 RCA ,2 pikap ,5 dijital girişiyle yeterli ana girişi oluşturarak en son teknoloji müzikleri dinlemenizi ve kusursuz bir müzik kalitesine ulaşmanızı sağlar. 5 dijital giriş dijital müziklerinizi 32 bit -192 khz’e kadar çözebilmektedir. Manual kontrollü analog olarak çalışan 8 band ton kontrol devresi en sevdiğiniz müziklerinizi daha önce dinlemediğiniz kadar kaliteli dinlemenizi sağlar.

Pikap devresinin MM ve MC seçilebilir olması sayesinde tüm pikaplarla uyum sağlar ve plaklarınızın daha önce çalmadığı kadar temiz ve net çaldığına şahit olacaksınız. Bypass özelliği sayesinde ise mevcut çok kanallı sinema sistemenize bağlantı yapabilirsiniz.

Her bir kanalı 300 watt olan ampilifikatör herhangi bir hoparlörü kolaylıkla sürer.McIntosh transformatörü hoparlörünüzün direnci ne olursa olsun 300 watt güç vermeyi garanti eder aynı zamanda Power Guard ile de hoparlörlerinizi korur.Yeni kulaklık amplifikatör katı tüm kulaklık türlerini en iyi şekilde kullanır ve mükemmel bir dinleme sağlar.

ünite cilalı paslanmaz çelik kasadan oluşur,camlı ön panel, düğmeler ve alüminyum tutacaklar ile son derece dekoratiftir.

Amplifikatör Gücü (RMS) 300 Watt
    Analog Giriş (RCA) 6 Adet
    Analog Giriş (XLR) 2 Adet
    Sinyal Gürültü Oranı 98 db
    Damping Factor 40 .
    Distorsiyon (THD) 0.005% .
    Giriş Empedansı 47 Kohms K Ohm
    Pikap Ses Girişi 1 Adet
    Dahili Dac 1 .
    Pre Out Var .
    Ton Kontrol Var .
    Boyutlar (H*W*D) 24 x 44,5 x 55,88 cm
    Ağırlık 45,4 KG

McIntosh Club-Guç, Kalite, Tasarim, Teknoloji ve Zerafetin Birlesimi-Yeni konu McIntosh Club-Guç, Kalite, Tasarim, Teknoloji ve Zerafetin Birlesimi-Yeni konu McIntosh Club-Guç, Kalite, Tasarim, Teknoloji ve Zerafetin Birlesimi-Yeni konu

Benim yazdığım yanlış mı anlaşıldı acaba? Ben herhangi bir markaya bu highend veya değil diye bir iddiada bulunmamıştım. Açıkçası benim düşünceme göre highend markadan ziyade modellerden bahsetmek sanki daha doğru olur.

• Ben de diğer topikteki mesajımı buraya da ekleyeyim o halde..

McIntosh Club-Guç, Kalite, Tasarim, Teknoloji ve Zerafetin Birlesimi-Yeni konu

• Korhan bey, siz söylediniz gibi bir anlam çıkmasın lütfen. ben sorumu ortaya sordum, sizleri haberdar ettim ki üst sınıf cihazlarla ilgili bilgileriniz tartışılmaz. konuya çok hakim olan ve aklımdaki bir kaç kişiyi ekledim. bilgisi olan herkes yorum yazabilir. konu herkesin tartışmasına açıkır.

Ben özellikle MA8000 modelini üstüne basa basa belirttim ki, üzerinde dac, stereo amfi ve phono katı baındırıyor olmasıydı. ha şununda farkındayım, gönül isterdi tabii dac, stereo amfi ve phono katı ayrı olsun. lakin her bir ekipman ayrı alındığında büyük bütçeler gerektiriyor. bir anda hepsini bir araya getirmek imkansız.

bu sebeple bu modeli seçtim. bu tamamen benim düşüncem olmakla birlikte piyasayı takip ettiğim kadarıyla mcintosh cihazlar 3-5 yıl içerisinde diğer markalara göre daha az değer kaybediyor olması. avr, kaynak cihazlarla kıyaslanmasın birisi çıkar faklı bir yorum yapabilir. bu cihazın segmenti farklı.

Şükrü bey inceleme yazısı için teşekkür ederim. İngilimanca az olunca pek bir çıkarımda bulunamıyorum bu da benim eksikliğim. :)
    Kısaca özetlerseniz memnun olurum. :)

• quote:

Korhan bey, siz söylediniz gibi bir anlam çıkmasın lütfen. ben sorumu ortaya sordum, sizleri haberdar ettim ki üst sınıf cihazlarla ilgili bilgileriniz tartışılmaz. konuya çok hakim olan ve aklımdaki bir kaç kişiyi ekledim. bilgisi olan herkes yorum yazabilir. konu herkesin tartışmasına açıkır.

Ben özellikle MA8000 modelini üstüne basa basa belirttim ki, üzerinde dac, stereo amfi ve phono katı baındırıyor olmasıydı. ha şununda farkındayım, gönül isterdi tabii dac, stereo amfi ve phono katı ayrı olsun. lakin her bir ekipman ayrı alındığında büyük bütçeler gerektiriyor. bir anda hepsini bir araya getirmek imkansız.

bu sebeple bu modeli seçtim. bu tamamen benim düşüncem olmakla birlikte piyasayı takip ettiğim kadarıyla mcintosh cihazlar 3-5 yıl içerisinde diğer markalara göre daha az değer kaybediyor olması. avr, kaynak cihazlarla kıyaslanmasın birisi çıkar faklı bir yorum yapabilir. bu cihazın segmenti farklı.

Şükrü bey inceleme yazısı için teşekkür ederim. İngilimanca az olunca pek bir çıkarımda bulunamıyorum bu da benim eksikliğim. :)
    Kısaca özetlerseniz memnun olurum. :)

Ben yanlış anladım sanırım. Benim düşünceme göre highend bir cihaz için birkaç bileşenin biraraya gelmesi lazım, öncelikle imalat maliyetleri cihaz için bir etken olmamalı, günün teknolojisinin en üstüne olmalı veya onun da üstüne çıkarak yeni bir kapı açmalı, son olarak kendi ses rengi olan herhangi bir marka veya model bence highend olarak adlandırılmaz...
    Markaların kendi sayfalarında yazdıkları reklam dolu övücü yazılara çok takılmayın bence özellikle Amerikalılar bu işi çok çok iyi yapıyorlar okuyunca insan vay be diyor :)

• Ali
    Sonuç Bölümü'nde şöyle bir çıkarım yapmış testi yapan kişi.
    "Eğer oturma odanızdaki rack içerisinde pre Power a ayıracak yeriniz yoksa bu entegre ile mükemmel bir hi end deneyimi yaşarsınız"
    Kıssadan hisse imkan varsa pre Power şarttır.
    Ben bu amfiyi ithal ettiklerini bile düşünmüyorum bu seviyede para harcayacak kişi ayrı cihazlara yönelecektir. Ikna olmazlar.
    MC302 Power a iyi bir pre ile daha değerli bir sistem kuruluyor.

• by@li kullanıcısına yanıt
    Hi end için gerekli şartlar:

- pek bilinmeyen marka
    - müşteriler ile iletişim kurabilecek çılgın profesör tarzı bir icon
    - az kişide olması
    - performans/fiyat oranı düşük olmalı
    - ekonomik olmayan teknoloji içermeli
    - statü sağlaması

Özetle varlıklı, çok ince zevkleri olan, herkeste bulunmayan şeylere sahip olmak isteyen müşteri kitlesine yönelik tercihen az bilinen ürünler... Bir nevi marketing, misal 1000 tllik 1080 lcd ekran hiend değildir ama 1990'larda olsa hiend olacaktı kalitesi o zamanki CRT TV'den düşük olsa da... Hifi ürünlerinin değerlendirmesi çok subjektif olduğu için hiend olmasa da öyleymiş gibi algılanan marka ve modeller elbette vardır ama mcintosh'un öyle olmadığı iddia ediliyor ise fazla bilinmesi asıl etken olabilir.

Alışveriş yaparken hienddi değildi diye ayırmamak lazım, amaç iyi ses kalitesi ise...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: dustdevil

Hi end için gerekli şartlar:

- pek bilinmeyen marka
    - müşteriler ile iletişim kurabilecek çılgın profesör tarzı bir icon
    - az kişide olması
    - performans/fiyat oranı düşük olmalı
    - ekonomik olmayan teknoloji içermeli
    - statü sağlaması

Özetle varlıklı, çok ince zevkleri olan, herkeste bulunmayan şeylere sahip olmak isteyen müşteri kitlesine yönelik tercihen az bilinen ürünler... Bir nevi marketing, misal 1000 tllik 1080 lcd ekran hiend değildir ama 1990'larda olsa hiend olacaktı kalitesi o zamanki CRT TV'den düşük olsa da... Hifi ürünlerinin değerlendirmesi çok subjektif olduğu için hiend olmasa da öyleymiş gibi algılanan marka ve modeller elbette vardır ama mcintosh'un öyle olmadığı iddia ediliyor ise fazla bilinmesi asıl etken olabilir.

Alışveriş yaparken hienddi değildi diye ayırmamak lazım, amaç iyi ses kalitesi ise...

Bunları espri olarak mı yazdınız, ciddi misiniz?

• Ciddi değil normal yazdım, biraz komik ama bence böyle. Kendi hi end kriterimiz bu olmamalı belki ama algı öyle değil mi hifi camiasında...

• Entegre Ma8000 ile Power amfi olan mc302 üstten görünüş.
     McIntosh Club-Guç, Kalite, Tasarim, Teknoloji ve Zerafetin Birlesimi-Yeni konu McIntosh Club-Guç, Kalite, Tasarim, Teknoloji ve Zerafetin Birlesimi-Yeni konu

• Ma8000 vs mc302

McIntosh Club-Guç, Kalite, Tasarim, Teknoloji ve Zerafetin Birlesimi-Yeni konu McIntosh Club-Guç, Kalite, Tasarim, Teknoloji ve Zerafetin Birlesimi-Yeni konu

• Hi-fi nedir, High-End nedir ? Her üreticiye göre ürettiği High-End'dir. Her mal sahibine göre, kendi malı high-end dir. Alamayan için boklanacak ürün high-end dir. vs. vs.

High-End bir ürünü duyduğunuz zaman anlarsınız. İlk high-end deneyiminizi unutmazsınız. Şu an algılamıyorsanız, yaşamamışsınız demektir. Kablo'da fark yaratmaz zaten.

Hobby deki algısı bu noktada olmayan biri için high-end anlaşılması zor bir kavram. Magico, marka olarakta, modelleri itibarı ilede high-end marka. Silbatone high end marka, wavac high end , YG High End, Gryphon High End, Solution High End, Dartzeel High End, Mola Mola High End, Einstein High End, Lanche High End, Kharma High End etc.

Mcintosh High End değil. Kaç ürünü nü dinlediniz bilemiyorum. Ben çok ürününü dinledim, kw lık lardan öncesi hifi ın kralı. kw larda high end e el sallıyor uzaktan. Mcintosh müzik sektörünün Harley Davidson'ı, Starbucks'ı, New York Cheese Cake'i. Nasıl Starbucks ın içine girince NY 5th Avenue, ile İstiklal caddesinde aynı ise, nasıl CA pch de harley davidson a binmekle, bebek ortaköy arasında harley davidson a binmek amerikayı veya temsil ettiği şeyleri yaşamaksa, Mcintosh kullanmak ta benzer. Mcintosh un high end i sayılacak Audio Research bu deneyimi birde tube de high end de yaşatan firmadır ki, ne garip aynı grup çaaat diye aldı.

Mcintosh kötümüdür, asla!!!! Seveni hem severek dinler, hemde mavi mavi vumetre lere bayılarak seyreder, gelen gideninde dibi düşer görsel şölene.

Entegre amfide dac, phono katı olayına gelirsek. Phono katının amfinin içinde olması sesi amfi açısından olumsuz yönde etkileyen bir durum değil. Ancak phono katının performans anlamında yerlerde sürünmesini sağlayan bir durum. Eğer iyi bir ses almak istiyorsanız, ayrı bir phono pre kullanacaksınız nokta. Bunun tek istisnası, Dartzeel, ki onda da entegre ye takılan phono module değil, Pre sine takılan phono board lar istisna. Ki onlarda da, versatility arayan adam için yetersiz(gain, loading, input adjustment vs gibi ayarlar)

Dac entegre de sesi bozar mı bilemiyorum. Yeni moda, 20k üzeri cihazlara dac iliştirmeye çalışıyorlar. Bu kadar teknolojisi değişen bir üründe(Dac)sabit kalmamayı ben tercih ederim, ekonomik olarak alırkende, satarkende kaybedeceğiniz garanti. Bütünleşik olmamasıda benim anlayışımda daha doğru. Ayrıca iyi bir cd player halen dinlediğim, her türlü dac+server bileşeninden daha iyi çalıyor. Cd halen kral(en azından benim dinlediğim sistemlerde). DCS Vivaldi de de böyle, MSB Diamond Dac tada böyle, hele ki dsd falan büyük hikaye. Bu işin geleceği nereye gider çok göremediğim içinde ben henüz bir şey almıyorum/alamıyorum. Neyse bu konu bambaşka bir şey karıştırmıyim.

Ali sen sormamış olsan yazmazdım. Kısaca ben sadece düzgün bir entegre amfi almanı. Yanına mütevazi dac ve phono pre ile, daha sonra buralarda iyileştirmeler yapmanı öneririm. Keza Phono Pre konusuda deryadır. Coincident MM phono+STU ile 20+30k lık ses alabilirsin, tabi stu inanılmaz önemli, ne bileyim Phasemation ın ea1000 leri gibi değişik cihazlar var. Neyse çok uzattım kalın sağlıcakla. Soracağın bir şey varsa ararsın Aliciğim.

• quote:

Ciddi değil normal yazdım, biraz komik ama bence böyle. Kendi hi end kriterimiz bu olmamalı belki ama algı öyle değil mi hifi camiasında...

Bu tarz cihazları sahip olma içgüdüsü ve statü sebebiyle daha az bilerek veya satıcı yönlendirmesi ile alan kişiler olabilir buna itiraz etmem ama diğer yanda bu hobiyi gerçek anlamda hobi olarak yaşayıp emek verip efor sarf edip okuyup test edip, bu klasmandaki cihazların her türlü detayını bileşenini teknolojisini sesini sorgulayarak alan kişileri de yok saymak bence doğru değil. Buna bu kadar para mı verilir, ne kadar fark ederki, ne kadar daha iyi olabilir, fiyat performansı çok düşük, görmemişlik, apartman dairesine çok fazla vs gibi yorum yapan hobidaşlar her zaman olacaktır ancak bu sözkonusu bakış açısını doğru kılmaz. Sadece seste değil her hobide highend kavramı var, basitçe siz fotoğraftan hiç anlamayan bir hobidaşa da aynı şekilde 5d mark3 ile 1100d nin veya 50mm f1.8 ile f1.2 nin farkını anlatamazsınız onun için ikiside slr ve 50mm. Tabi bu farkın anlaşılmıyor oluşu farkın olmadığı anlamına gelmiyor. Anlamayan kişinin bu hobiyi hakkıyla yapmadığı anlamına geliyor bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdundar -- 6 Mart 2015; 23:47:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Ma8000 vs mc302

Üstteki galiba 8000 değil...

• kdundar kullanıcısına yanıt
    Fiyat performansın kötü oluşu, ekonomik olmayışından kastım fark olmaması ya da değmemesi değil ki. Verimin azalması, mesela uçak ses hızının 0.7 katında uçuyorsa x yakıt yakıyorsa sesin 1.2 katı süratle gitmeye kalkınca 5x yakıyor ya da uzay mekiği f/p oranı iyi olmayan bir teknolojidir dediğimiz zaman o teknoloji lazım değildir anlamına gelmiyor. Aksine böyle bir durumun olması high end diye ayrı bir segmentin olabilmesine olanak tanıyor.

• quote:

Fiyat performansın kötü oluşu, ekonomik olmayışından kastım fark olmaması ya da değmemesi değil ki. Verimin azalması, mesela uçak ses hızının 0.7 katında uçuyorsa x yakıt yakıyorsa sesin 1.2 katı süratle gitmeye kalkınca 5x yakıyor ya da uzay mekiği f/p oranı iyi olmayan bir teknolojidir dediğimiz zaman o teknoloji lazım değildir anlamına gelmiyor. Aksine böyle bir durumun olması high end diye ayrı bir segmentin olabilmesine olanak tanıyor.

Ben yazdığınız kalemlerin farklı bir yerine cevap vermiştim, benim düşünceme göre zaten çağının en iyi veya üstünde teknoloji kullanması dolayısı ile de daha düşük teknoloji içeren cihazlardan pahalı olması doğal oluyor. Fiyat performans olayı zaten highend için geçerli bir kavram değil çünkü "cost No object" dedikleri prensip üzerine kurulu. Bunu çok rahatlıkla bir amplinin içini açıp, özel yapım çok kaliteli bir trafo, mevcutta bulunan en iyi veya özel siparişle üretilen kapasitörler, dirençler, transistörler, giriş çıkış terminalleri, kasa yapıları, potansiyometre, oya gibi işlenmiş iç yapıları v.b. Gibi detayları görünce anlıyorsunuz.
    Cevabım ağırlıklı olarak ilk yazdığınız yazının diğer kalemlerine ve en altta yazdığınız yorumaydı...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.