Şimdi Ara

MC DONALD'S DA BAŞIMDAN GEÇEN BİR OLAY ... (KONUŞULDU) EDİT !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler dün avrupa yakasında bir işim vardı Beyoğlu taraflarında bayağı bir uzun sürdü yemek yesem mi yemesem mi diye tereddütte kaldım sonra anadolu yakasına geçtiğimde kadıköyde yerim dedim kendimce ... Neyse işim bitti cebimde de 1 adet 100 Türk Lirası 1 Tane 5 Lira bir kaç tane de bozukluk yukarıya boğaya doğru yürürken bahariye caddesinde biyer bulup yerim diye planladım ama birden mc donald's ı gördüm giriyim 2 dk yiyim çıkıyim evime gidiyim dedim.. Bir tane Maxburger söyledim 100 liramı uzattım kız sahte para tespit cihazına soktu parayı kabul etmedi rahat 10 kere denedi para geçerli olarak okunmadı sonra yanındaki arkadaşından okuttu 10 kere yine okumadı sonra orada sıcak biyerde parayı kuruttu tekrar denedi yine okumadı bana dediki malesef paranız geçersiz başka paranız varsa onu alabilir miyim dedi bende üzerimde başka nakit olmadığını karttan çektirelim ozaman dedim ama herkes bana nasıl bakıyor , bende utandım sahte para tırnaklamaya çalışıyormuşum gibi algılandım neyse kız karttan çekti çıktım yukarıya yedim yemeğimi çıktım aklımdada o 100 lirayı nerden aldığımı hatırlamaya çalıştım derken aklıma bir fikir geldi paranın gerçekten sahte olup olmayacağı hakkında kesin karara varmak için gittim ATM ye parayı kartıma yatırmaya çalıştım ve yatırdıda Banka parayı kabul ettiyse o para sahte değildir şimdi o akşamda tekrar dönüp bu konu hakkında konuşmayı es geçtim yorulmuş ve biran önce evime gidip uzanmak istedim şimdi bugün gideceğim ne yapabilirim o şubeye karşı bir fikir verirmisiniz ? Benim gibi belkide birsürü kişiye yapacaklar bunu ? Kimse o duruma girmeyi hak etmiyor 15-20 liralık bir yemek için.. Fikirlerinizi bekliyorum

-EDİT-

Beyler gittim konuştum müdürleriyle şefleriyle falan durumu düzgünce izah ettim , bu problemin arada sırada olduğunu yeni cihaz talep etmemize rağmen yetkililerimiz bu konuya hassasiyet göstermiyor yeni cihaz göndermiyorlar falan dedi.. Çok saçma bir açıklamaydı ama yapıcak birşey yok böyle devam edecek sanırım orası çünkü ilk defa başıma böyle birşey geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalgücü -- 20 Eylül 2016; 16:19:22 >

• Yakın orayı!
  • Dostum biraz daha olgun biraz daha gerçekçi düşünceler lütfen
  • Git o kasiyeri çağır gelsin baksın paraya sonra müdürünü çağır mekanın paramızla rezil mi ediceksiniz lan bizi falan de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sende bi acayipsin sanki adam eliyle kontrol etti, git de makinaniz sahte, calismiyor parama sahte dedin ama bankaya goturdugumde aldilar , insanlari magdur ediyorsunuz, bu isin arkasinda amerika-israil var bagid, bi molotof veya tup at cik ordan
  • Makinede hata olabilir. Git ve kasiyere söyle.

• gidip ağzını burnunu kıracaksın kasiyerin, başka napabilirsinki
  • o para 10 kere sokup çıkarılmaz, demek ki daha önce de yanlış işler olmuş
  • Beyoğlu ve Kadıköy ne zamandır Avrupa yakasında
  • Sonuç olarak para sahte mi?

• Kasiyeri kovdurt

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • royal_flush_ : Kardeşim bende öyle düşünüyorum

Nirvana. : Kardeşim yanlış yazmışım :) Düzelttim

Seyrek Disli Kötü Adam : Hayır Değil kardeşim banka atm si kabul etti parayı
  • Hic bisey yapamazsin.Sanki adam istiyerek almamis parani.Makine kabul etmemis iste.

• çalışanlar kasıtlı olarak seni niye böyle üzsün ki hocam. makine bozuktur patron yenilemiyordur çalışanlarda yoksa o durumdan memnun olamaz.
  • boşuna okudum
  • quote:

Orijinalden alıntı: PolisBey

Hic bisey yapamazsin.Sanki adam istiyerek almamis parani.Makine kabul etmemis iste.

Hocam beni yanlış anlıyorsunuz , benim derdim kasiyerle değil yada onu işinden etmek suçlu göstermek değil.. Makinada bir sorun varsa müdürüne iletsinler müdürde gereğini yapmıyorsa bişeyler yapılmalı çünkü çok kötü bir duruma düşüyor insan suçlu aramıyorum ben hata düzeltilsin istiyorum şuan gidiyorum zaten konuşmaya..
  • Eğer o para sahte çıkarsa, tipten gider. 1-2 den sonra direk o kasada onu alan kişiden gider. E zaten çalışan 10-20 defa denemiş bir türlü olmamış yapacak bir şey yok. 100 lirayı denemek zorundalar.

Makinede sorun varsa, senden başka diğer müşterilerle de sorun yaşanırsa cihazı değişirler yapabilecek birşey yok.
  • biraz olgun düşünmelisin 2013 vakti staj yapıyordum belediyede çıktım dedim şu kipadan alışveriş yapıyım girerken sorun yok ne himetse alışverişimi yaptım tam çıkıcam alarm ötüyor herkes bana bakıyor güvenlik geldi yaşlı bir teyze dedim oğlum o makinalarda sorun var felan adam poşetime baktı fişe baktı tamam dedi tam çıkıcam yine öttü benle gelirmisin dedi depoya çekti üstümü aradı birşey çıkmayınca korktu kardeşim kusura bakma görevimi yapıyorum felan diye sorun yok abi dedim cüzdanı bırakıp makinadan geçmeyi denedim ötmedi güvenlik cüzdanı makinaya tutuyor makina ötmeye başlıyor değişik bir durumdu o an kaygı seviyem arttı birdaha o kipaya ne zaman girecek olsam uln yine öter mi acaba diye düşünmeden duramıyorum

• back2back kullanıcısına yanıt
    Hocam bende lcwdeyim çantaları var ya onu unutmuşum elbiseleri ödedim ama çanta ya geri koymuş elbiseleri kasiyer ..
    geciyorum ötüyor baya stres oldum geldi bakti sorun yok dedi .. yine gectik beraber yine ayni çanta olduğu için öttü .. Gecebilirsiniz dedi suan evimde lcw cantasi var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aynı sektörde 2 yıl personel olarak 3 yılda yönetici vasıfı ile çalıştım. Kasiyer arkadaşların bi hatası yok şirket prosedürleri gereği sahte para makinası kullanmak zorunlu. Aksi halde o kasiyerin kasasından çıkan sahte para ya kasiyere yada müdüre kaçıyor. Yani onların bi suçu yok ya parada bi sorun var ya sahte para makinasında. yada kasiyer parayı okutamadı. O makinayı çoğu personel doğru kullanamıyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.