Şimdi Ara

MBP 19 Ekran Lekesi Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar cihazımın ekranının temizliğini gözlük beziyle yapıyorum ama ekranda şu şekilde lekeler var çıkmayan, güneş vurduğu zaman falan mavimsi bi renk alıyo güneş vurmayınca da leke gibi gözüküyo, bunları nasıl temizleyebilirim? Gözlük beziyle temizlemeye çalıştığım zaman temizlenmiyo, suyla falan ıslatıp temizlemeyede korkuyorum. Nasıl temizleyebilirim bu lekeleri? Yada cihazın ekranı sorunlumudur bilen varmı? Teşekkürler.
    Sağ köşede ve ekranın sağ tarafında olan mavimsi kısımlardan bahsediyorum.
    [simage]https://store.donanimhaber.com/a0/05/cd/a005cdbbdb5da64b5971f937d592dd72.jpeg
    [/simage][simage]https://store.donanimhaber.com/27/ef/f6/27eff64751e643129970f4241f27ed93.jpeg
    [/simage]MBP 19 Ekran Lekesi Sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2573B355F -- 15 Aralık 2019; 16:51:31 >

• ilk seri 13 MacBook Pro retinalarda bunun gibi sorun vardı, apple geri çağırma yapmıştı ve ücretsiz ekran değişimi yapıyordu, apple ile görüşürseniz yardımcı olurlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jubahakan -- 15 Aralık 2019; 17:0:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jubahakan

ilk seri 13 MacBook Pro retinalarda bunun gibi sorun vardı, apple geri çağırma yapmıştı ve ücretsiz ekran değişimi yapıyordu, apple ile görüşürseniz yardımcı olurlar.
    Soyulma değil bu ama, sanki silince çıkacak gibi ama neyle sileceğimi bilmiyorum.
  • Bahsettiğim sorun bu:

• quote:

Orijinalden alıntı: jubahakan

Bahsettiğim sorun bu:

Bende burada ki gibi soyulma yok ki hocam
  • arkadasın dedıgı durum var ama cok cok az oldugundan oyle gozukmekte sıze bence..servise götürün ucretsız degısım yapıyorlar ise yaptırım bır sey kaybetmezsini.
    https://ww.9to5mac.com/2017/02/24/retina-macbook-display-staingate/ bu link faydalı olacaktır sıze
  • Bu en ilerlemiş hali zaten, kullandığınız kasa MacBook Pro kullandım çıkmayan leke olmaması lazım servise gösterin.
  • MBP 19 Ekran Lekesi Sorunu

buda benden resim sizinkine benzemıyor mu bakın
  • Soyulma yok dediğim gibi sadece ekranın üzerinde parmak izi tarzı hafif lekeler var, yansıyınca mavimsi bi renk gibi duruyor. Servise 2 aylık cihazı götürüp parça değişimi yaptırmak istemiyorum, bir sorunu varsa cihazı değiştirsinler direk.
  • Kesinlikle sudan başka bir şey kullanmayın temizleme yaparken. Sorunlar dahada çoğalacaktır.
    Çoğu macbook pro cihazlarda var bu sorun. 2018 modeli var bende ondada mevcut.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: realistic34

Kesinlikle sudan başka bir şey kullanmayın temizleme yaparken. Sorunlar dahada çoğalacaktır.
    Çoğu macbook pro cihazlarda var bu sorun. 2018 modeli var bende ondada mevcut.
    Kullanmadım zaten hiç hocam, gözlük bezini hafif nemlendirip o şekilde temizledim hep, neden oldu anlamadım, siz nasıl bir çözüm buldunuz peki?
  • Çözümü yok neyle silersen sil kaybolmaz o iz..
    Çoğu MB Pro cihazların ekran kaplaması sıkıntılı. İnternete Staingate diye anılan bir sorun bu. Ağız gargarası Listerin ile sert silindiğinde bu kaplama tamamen sökülebiliyormuş, videosunuda gördüm ama denemedim. Apple cihaz çok yeniyse ekran değişimine pek yanaşmıyor. Bence çok sorun teşkil etmiyorsa bu şekilde devam edin.. Garanti sona ermesine yakın gidersiniz. Ben cihazımı satacağım için haftaya servise götüreceğim. Bakalım ne diyecekler.

• quote:

Çözümü yok neyle silersen sil kaybolmaz o iz..
    Çoğu MB Pro cihazların ekran kaplaması sıkıntılı. İnternete Staingate diye anılan bir sorun bu. Ağız gargarası Listerin ile sert silindiğinde bu kaplama tamamen sökülebiliyormuş, videosunuda gördüm ama denemedim. Apple cihaz çok yeniyse ekran değişimine pek yanaşmıyor. Bence çok sorun teşkil etmiyorsa bu şekilde devam edin.. Garanti sona ermesine yakın gidersiniz. Ben cihazımı satacağım için haftaya servise götüreceğim. Bakalım ne diyecekler.
    Hayatımda duyduğum en saçma şey, farkında bile değildim ben bu lekenin, bugün gözüme takıldı silince çıkmadı, nerdeyse araba parası verdiğim bu cihazı neden bu şekilde kullanayım ki? Daha yeni aldığım cihazın ekranını da değiştirmem zaten. Değişim talep edip değiştirmek en mantıklısı.

• Ok ama Macbook cihaz için kolay değişim onayı vermiyor Apple tecrübe ile sabit bu. Ayrıca ekran değişimi derken sadece ektan değişmiyor. Üst kapak komple değişiyor bu nedenle alt bölümü ayrı değerlendirir Apple..
    Bol Şans..

• quote:

Ok ama Macbook cihaz için kolay değişim onayı vermiyor Apple tecrübe ile sabit bu. Ayrıca ekran değişimi derken sadece ektan değişmiyor. Üst kapak komple değişiyor bu nedenle alt bölümü ayrı değerlendirir Apple..
    Bol Şans..
    2-3 aylık cihazın içini açtırıp ekranını değiştirtmem mantıklı mı peki sizce hocam? Ayrıca garantiye cihazı çizmeme konusunda ne kadar güvenebilirsiniz, ben güvenemiyorum şahsen. 2000-3000 liralık bir makina olsa neyse

• up
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.