Şimdi Ara

Mazota bir zam daha 13 Nisan (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
0
Favori
8.336
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vatansever Müslüman Türk kullanıcısına yanıt
    sana da yazık yaaa...
    tek kaldın nerdeyse...

eskiden sayıca daha çok olurdunuz...

hangi birine yetişicen?işin zor valla...
  • Mazot fiyatlarına karşı dev bir atak girişimi var Akabe atağın nereden geldiğini hissediyor yakında füzeleri ateşler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunlarda ülke batsa Erdoğan gitseci tayfa.

Bulunduğumuz coğrafya maalesef bütün kürsel güçlerin oyun alanı, biz de bu durumdan ister istemez etkileniyoruz.

Petrol fiyatları, savaş çığlıkları malum.

Ama bir kesim var şu ülkede, her olumsuz durumda nerdeyse bayram edecekler, oh olsun, siz de görün günüzü... vs tarzından iğrenç iğrenç mesajlar.

Konu dışı ülke gündemi vs anladık ama artık sıcak fırsatlarda da karşılaşıyoruz bu zihni körelmişlerle maalesef.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mahmut716 kullanıcısına yanıt
    ne yapmak lazım, derdiniz karın ağrınız ne ?
    görmüyor musunuz ortalığı. ne yapsın millet diyin hele.

• Yahu tamam hadi diyelim haklısınız, dolar artışı küresel güç, savaş söylentileri, trump vs vs vs hükümetin hiç suçu yok. O zaman bir kere de vatandaşı düşünün arkadaş. artışı zam olarak yansıtacağına bir kere de ötv den kes. vergiyi azalt artışı yansıtma. bizim derdimiz bu. dolar artabilir düşebilir. ki düşerken aynı oranda akaryakıt hiç düşmüyor. bizim derdimiz vatandaşın sırtına bindirilen yük. fahiş düzeyde vergiler. ama anlamıyorsunuz, anlamayacaksınız da
  • carpenokte kullanıcısına yanıt
    küresel güçlerin oyunları kısmından sonra okumadım....
  • Mehteri veren oldumu

• ''kişi başı gelir 10 bin dolar, dolar 4 oldu kişi başı gelir de 40 bin lira oldu gördünüz mü kişi başı gelir nasıl artmış ama siz hala zam zam diye konuşuyorsunuz geçin bu işleri kardeşim ver mehteri'

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi propilen -- 12 Nisan 2018; 10:46:18 >
  • raziel82 kullanıcısına yanıt
    Eleştiriniz mantıklı, böyle eleştiriler baş göz üstüne zaten.

Peki sormak istiyorum, bu dediğinizi yapma ihtimali olan bir yönetici, siyasetçi var mı sizce şu an ülkede.

Yani gelip vergileri düşürecek, diyecek ki kurlar yükseldi ben vatandaşım için ötv yi düşürcem vs vs.

Yani zamları savunduğum için değil ama ben erdoğan gitsin devlet batsın diyenleri eleştirirken siz böyle söyleyince doğal olarak merak ettim.

Bu arkadaşın gönlünde kim vardır diye ?

• Hep lpg li arabaya bindim bi kerede dizel arabaya binek dedik kötü bi partner aldık mazot benzini geçecek gibi

• LPG ye Hayvan gibi şapacaklar
    Her bi halttan o kadar cok vergi aliniyor ki namuslu bir yönetici gelse bu kadar vergiyle 1 değil 2 Türkiye yönetir. Daha maaş almadan zaten yüzde 15-20 si gelir vergisine gidiyor, marketten temel ihtiyac malzemesi alsan yüzde 8, temizlik maddesi vb alsan yüzde 18 kdv var. Benzinde, arabada kdv var ötv var şu var bu var. Bu kadar vergi varken hala bütçe yetmiyor diye ağlıyorlar. Diyanete hem 7.7 milyar tl bütçe ayırıp hem de cami yapilmasi icin ayrıca bağış toplanıyor. Şimdi söyleyin bana diyanet bu kadar büyük bütçe ile ne yapiyor? Her mahalleye 3-4 tane cami yaparak bu ülke kalkınmaz beyler eğitime yapılacak bu yatirim. Tek çare EĞİTİM

• 10 10 10....

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vatansever Müslüman Türk

quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

bu vatandaş daha neyi bekliyor, niye bu kadar sessiz kalınıyor ??

ne yapmali mahmudd trump ve putin ile mi konusalim gidip didişmeyin diye dünya savasin esiginde siz kendi cebinizin derdindesiniz

Alıntıları Göster
    hocam trump mı diyor git saraylarda otur, badem sütüyle marine edilmiş et ye... savaş bu bölgenin kaderi zaten, ama badem sütü değil

• Zam geliyor diye doldurdumuz depoyu bitirseydik bari bu ne hız

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-41F3DB120

sana da yazık yaaa...
    tek kaldın nerdeyse...

eskiden sayıca daha çok olurdunuz...

hangi birine yetişicen?işin zor valla...
    bloklayın geçin hala bloklamayanlar var o elemanı

• Durmak yok, yola yürüyerek devam.

• Hükümet pompacilara krem hediye etsin müşteriler için

Bulunduğumuz coğrafyayı kim karıştırdı eyyy amarika gel esedi devirelim diye cağıran kimdi
    Öso tu barzaniyi besleyen kimdi

mert969 M kullanıcısına yanıt
    Kim düşürür, kim gereksiz harcamaları, lüksü, şatafatı, üzerinden geçmediğimiz yollara, köprülere ödediğimiz ücreti engeller, kaynakları olumlu kullanır ve kim dünyada %70 ile 1. olduğumuz fındık, dünyada 5.olduğumuz şeker, yine dünyada söz sahibi olduğumuz zeytin ve zeytinyağı, üretimlerini bitirip, fabrikaları satar, kendi kendimize yettiğimiz bir çok tahıl, bakliyat türü üretimini bitirip, bunları ve hatta samanı bile ithal eder hale getirip, gürcistan da 20 lira olan eti vatandaşa 50 liraya yedirir diye bir cevap vermem gerekir ki, bu da yine siyasi boyutu arttırır, tartışma uzar gider. @mert969 arkadaşın dediği gibi, bu kadar vergiyle 2 Türkiye yönetilir. Araçlardaki ötv korkunç bir boyuta geldi. artık doyduğu için bu sene mtv ye yüklendiler. son yıllarda ki ek vergilere, vergi artışlarına bir bakın.

Kaldı ki benim gönlüm siyasi bir partiye, bir davaya tam olarak hiç bir zaman bağlanmadı. Kim bu aksaklıkları düzeltir, insanların sömürülmesini engeller, vatandaşın refah seviyesini yükseltirse gönlüm ondan yanadır, kim vatandaşı bu kadar ezerse gönlüm de ona karşıdır.

Ha ayrıca tabiki Erdoğan gidecekse, bu devletin batması, ekonomik vs ile de olmamalı. Karşıt görüşlüler bundan mutluluk duymamalı. çünkü bundan yine vatandaş olarak biz zarar göreceğiz. Herşeyin cevabı sandıkta olmalı.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.