Şimdi Ara

Mazot filtresi kaç seferde bir değişmeli ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
3
Favori
67.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Markalar ülkelere göre farklı servis bültenleri yayınlarlar O yüzden çok büyük kafa karışıklığı söz konusu Benim tavsiyem 2 bakıma bir değişmesi burası tr fakat 3 bakım olsada ölümcül sonuç doğurmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • M.Parolo kullanıcısına yanıt
    İstanbulda hayat pahalı be hocam. N11den alıp bir ustayla işcilikte 50 liraya anlaş en fazla 200 tutar

• Reno yetkili servisleri dizel araçlarda 40.000 km de bir değişim yapar.

Eğer siz temiz bir yerden mazot alıyorsanız 50.000 de bir değiştirin.

Bende Nissan Qq var 1.5 dizel reno motorlu ingilteredeki servis kurallarına göre 2 bakmda bir 60.000 kmde değişiyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1 yıl önce benzinliden dizel araca geçiş yaptım. Aracın servis kayıtlarına baktığımda bir önceki bakımda mazot filtresi değiştiği için bu seferki bakımda değiştirmedim. Ama bir sonraki bakımda mutlaka değiştirmeyi düşünüyorum. Zaten mazot filtresinin değişim periyodu 2 bakımda 1 dir. Kimileri hiç değiştirmez, filtre şişene kadar yola devam ederler. Ancak motorun ve yakıt sisteminin ömrünü uzatmak için mazot filtresi zamanında değiştirilmelidir, yıllık da değiştirebilirsiniz ama israf olur.
  • Bu filtrenin temizliği olur mu? Mesela benim araçta 40.000 de bir değişiyor. 20.000 de bir söktürüp bir şeyler yapılabilir mi?
  • filtreden once mazotu aldıgın yer onemlı
  • Alphace A kullanıcısına yanıt
    Filtre haznesinde biriken suyu boşalttırabilirsiniz. Filtre değişiminin yerini tutmaz ama biriken su alınmış olur en azından.
  • mazot filtresi için 50-60 bin km de değiştirilebilir, benzin filtresinde bu daha uzun aralıkdır.
    ama temel olarak araç tüketim değerinde anormallik yoksa, gaz yemede sorun yoksa değiştirilmesi tamamen servisin para kazanma işidir. değiştirmeye gerek yoktur.
  • Servis 1.6 mjet icin, 2 bakimda ya da 40000 km de bir degismesi gerektigini soylemisti.

• Vw orjinal filtresinin Tunus'ta üretileni var.Bu şimdi kalitesiz mi oluyor.Ayrıca Vw kendisi filtre mi yapıyor?Tedarikçilerine ürettiriyor.

Bosch filtreleri belli bir kalitenin üzerinde ki ürünler.Castrol edge bursa da dolduruluyor oda kalitesiz.

Bosch filtre grubu ve balataları gönül rahatlıgıyla kullanılır.

Abs sisteminden tut 2500 barlık common rail sistemi üretiyor bosch internetten ortamında yazılan her yoruma güvenmemek lazım.

Bosch otomobil sektöründe öncü bir firmadır silecek takımından fren balatasına common railden abs sistemlerine kadar farklı parçalar üretir/ürettirir.

Mann/mahle/hengst gibi firmalar kalitelidir ama herkes aynı markaları ezberlemiş aynı motul,liqui moly gibi.

Mazot filtresi araç üreticisinin belirttigi km'ye göre degiştirilir.Bu araçtan araca degişir belirli km vermek yanlış her marka/araç için farklıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alembizim -- 20 Mart 2019; 19:20:57 >

• Peki sadece km ye mi bakılır, 30 bin yol yapılmasa da 2 yılda bir değişmek gerekir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fırat.ç.

Peki sadece km ye mi bakılır, 30 bin yol yapılmasa da 2 yılda bir değişmek gerekir mi?
    Gerekir. Sonuçta imal tarihinden itibaren çok kullanılmasada tıpkı triger kayışında olduğu gibi km dolmasa da yıl dolduğunda değişiyor. Her maddenin bir ömrü var. Az yıpranma çok yıpranma farketmeksizin kullanim ömrüne etki ediyor.

• CLİO SYMBOL kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

• HyperXCrossfire kullanıcısına yanıt
    İYİ DE HOCAM FİLTREYİ ÜRETEN BAŞKA ARACI ÜRETEN BAŞKA...
  • Arkadaşlar mazot filtresi değişim aralığı ile ilgili olarak bazı arkadaşlar kitapçığa bak diyorlar.Mazot filtresini üreten başka motoru üreten başka, kitapçıkla ne alakası var doğrusu anlayamadım.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.