Şimdi Ara

Mazot filtresi kaç seferde bir değişmeli ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
56
Cevap
3
Favori
67.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Derman-

hangi marka taktılar filtreyi ?? ben bosh taltırdım

Alıntıları Göster
    Filtreler BOsch vs gibi yan sanayi taktırmanıza gerek yok. Mazot filtreniz orjinali Delphi marka, Delphi'nin kendi kutusunda 80 - 85 TL, Yağ filtreniz orjinali Citroen orjinal kutusunda 20 TL, Hava filtreniz Citroen orjinal kutusunda 25 TL, Polen filtreniz orjinal Cİtroen kutusunda 40 TL ki bunu yan sanayi takmanızda sakınca yok.
  • quote:

hangi marka taktılar filtreyi ?? ben bosh taltırdım

Alıntıları Göster
    Hocam başka konularda da yazdım size de yazayım, BOSCH marka, Buızdolabı, Çamaşır Makinası, Bulaşık makinası alın, ama oto yedek parça almayın. Son derece kalitesiz. insanlar BOSCH markasını duyunca matah bir şey sanıyor ama değil. Özellikle filtreleri, fren balataları gibi sarf malzemeleri 5 para etmez. İnanasınız gelmedi değil mi? Emin olun durum bu. Hem malları kalitesiz, hem de neredeyse orjinal parçaya yakın fiyatla millete kakalıyorlar. Size bir kaç örnek vereyim, hava filtresi, polen filtresinde 1. tercihiniz Orjinal 2. tercihiniz de MANN, MAHLE, HENGST. Mazot ve yağ Filtresin de kesinlikle orjinal kullanın. Fren Balatası olarak Bosch yerine LUK, TRW, VALEO gibi firmalar kesinlikle, daha kalitelidirler.

• Valla herkes birşey diyor şaşırdım kaldım ...
    aslında internetten sipariş edecen parçaları burda bir ustaya taktıracan. ama internette de hangisi iyi satar hangisi kötü bilmek lazım mesela benim aracım citreoen citroen market diye bir site var yağ ve bütün filtreler dahil set halinde 190 TL bunu sanayide ki ustaya söyleyine imkanı yok diyor o fiyata vermezler diyor adam inanmıyor bende ne yapacamı şaşırdım.... :( :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: tefennili

Hocam başka konularda da yazdım size de yazayım, BOSCH marka, Buızdolabı, Çamaşır Makinası, Bulaşık makinası alın, ama oto yedek parça almayın. Son derece kalitesiz. insanlar BOSCH markasını duyunca matah bir şey sanıyor ama değil. Özellikle filtreleri, fren balataları gibi sarf malzemeleri 5 para etmez. İnanasınız gelmedi değil mi? Emin olun durum bu. Hem malları kalitesiz, hem de neredeyse orjinal parçaya yakın fiyatla millete kakalıyorlar. Size bir kaç örnek vereyim, hava filtresi, polen filtresinde 1. tercihiniz Orjinal 2. tercihiniz de MANN, MAHLE, HENGST. Mazot ve yağ Filtresin de kesinlikle orjinal kullanın. Fren Balatası olarak Bosch yerine LUK, TRW, VALEO gibi firmalar kesinlikle, daha kalitelidirler.

Alıntıları Göster
    böyle bir düşünceye nasıl vardınız ???

• quote:

Alıntıları Göster
    Bu kadar emin markalar saydığına göre muhtemelen deneyimle varmıştır saygı duydum. Artık yağ filtremi servise gider alır ordan ustama devam ederim. İnternetten alınan servis malzemeleri patates olabiliyor o yüzden yakıt katkısıda dahil hiçbir parçayı internetten almayı tercih etmem. Patatesten kastım çin malı fason üretim olabilir ve türkiyeye getirilince yeniden kutulanmıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Antor

Bu kadar emin markalar saydığına göre muhtemelen deneyimle varmıştır saygı duydum. Artık yağ filtremi servise gider alır ordan ustama devam ederim. İnternetten alınan servis malzemeleri patates olabiliyor o yüzden yakıt katkısıda dahil hiçbir parçayı internetten almayı tercih etmem. Patatesten kastım çin malı fason üretim olabilir ve türkiyeye getirilince yeniden kutulanmıştır.

Alıntıları Göster
    peki ben nerden alayım ??
    bizim burda citroen bayisi kapandı ... :( :( :(
  • 1.5 yılda hic degistirmedim hic bir sıkıntı olmadi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hyundai bakıma girdik önceden 30.binde filtre değiştiriyorlardı

Şimdi değiştirmediler 60 binde değişecekmiş

• 1.4hdi için iki bakımda bir değişimi yapılması gerekli. 20.000de değiştirin.

• Ben her bakımda filtreleri değiştirmek taraftarıyım ama bütçe sıkıntısı olan hava ve yakıtı 2 bakımda bi değişse bile sıkıntı olmaz

Temiz yakıt ve tozsuz ortamlarda kullanmak şartı ile özellikle söken ustaya da danışın derim. Çünkü bazan 1 bakımda filtre özelliğini kaybediyor.

• Kitap.ıkta yazar, kimi 30 bindir kimi 60 bindir kimi daha farklı. Boş yere masraf etmeyin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

Ben her bakımda filtreleri değiştirmek taraftarıyım ama bütçe sıkıntısı olan hava ve yakıtı 2 bakımda bi değişse bile sıkıntı olmaz

Temiz yakıt ve tozsuz ortamlarda kullanmak şartı ile özellikle söken ustaya da danışın derim. Çünkü bazan 1 bakımda filtre özelliğini kaybediyor.
    kesinlkle katılıyorum size....
    imkanlar dahilin de her bakımda değişmeli aslında misal biz bazen köye felan gidiyoz orda toz toprak çok tabi arabaya acıyorum ben gerçi bu malzemeleri yapan adam onuda düşünmüştür herhalde ??
  • Ustam eski yetkili servis elemanı. İki değişimde bir diyor.
    Merak ettiğim arada kısmi de olsa temizleme imkanı var mı?
  • quote:

Alıntıları Göster
    Bizzat deneyimleyerek ve araştırarak. İnternet üzerinden araştırma yaparsanız, BOSCH'UN bir çok yedek parçayı Çinde fason olarak yaptırdığınız görürsünüz. Bir kaç örnek vereyim Clio 3 lerin mazot filtresi, orjinal haricin de Delphi kullanabilirsiz, hiç bir fark yoktur, ama BOSCH marka kullandığınız an araç saçmalamaya başlar, Fren Balatası konusunda da en kötü BOSCH dur, taktığınız andan itibaren ses yapar hiç bir şekilde kesemezsiniz, Türk Malı "KALE" marka Balatalar bile ondan çok daha kalitelidir ve üstelik yarı fiyatınadır. BOSCH'UN meşhur silecek takımından aldım 2 yıl önce (Bosch aero twin) çiftini 80 TL ye ocak ayında aldığım silecek süpürgeleri, 1 ay sonra ses yapmaya başladı, aldığım yere götürdüm ne yaptıysak ses yapmasını kesemediler, üstünden bir 15 gün geçtikden sonra da atlama yapmaya başladı lanet olsun diyerek söküp attım, araştırmalarım sonucun da gittim internet den 17 TL ye Çin malı silecek aldım, tam 1 yıl oldu, İzmirin cehennem sıcaklarını gördüğü halde, hala canavar gibi siliyor ne atlama yapıyor ne ses yapıyor. Daha ne anlatayım???

• quote:

Orijinalden alıntı: tefennili

Bizzat deneyimleyerek ve araştırarak. İnternet üzerinden araştırma yaparsanız, BOSCH'UN bir çok yedek parçayı Çinde fason olarak yaptırdığınız görürsünüz. Bir kaç örnek vereyim Clio 3 lerin mazot filtresi, orjinal haricin de Delphi kullanabilirsiz, hiç bir fark yoktur, ama BOSCH marka kullandığınız an araç saçmalamaya başlar, Fren Balatası konusunda da en kötü BOSCH dur, taktığınız andan itibaren ses yapar hiç bir şekilde kesemezsiniz, Türk Malı "KALE" marka Balatalar bile ondan çok daha kalitelidir ve üstelik yarı fiyatınadır. BOSCH'UN meşhur silecek takımından aldım 2 yıl önce (Bosch aero twin) çiftini 80 TL ye ocak ayında aldığım silecek süpürgeleri, 1 ay sonra ses yapmaya başladı, aldığım yere götürdüm ne yaptıysak ses yapmasını kesemediler, üstünden bir 15 gün geçtikden sonra da atlama yapmaya başladı lanet olsun diyerek söküp attım, araştırmalarım sonucun da gittim internet den 17 TL ye Çin malı silecek aldım, tam 1 yıl oldu, İzmirin cehennem sıcaklarını gördüğü halde, hala canavar gibi siliyor ne atlama yapıyor ne ses yapıyor. Daha ne anlatayım???

Alıntıları Göster
    ilginç..... ilk defa duydum...

• Paraniz coksa her bakimda, normal de iki bakimda bir.

Arac üreticisi ne dediyse o.

• quote:

Orijinalden alıntı: yksln

Paraniz coksa her bakimda, normal de iki bakimda bir.

Arac üreticisi ne dediyse o.
    Ben buna ısrarla hayır diyorum ve yağ filtresi yağ her değiştiğinde değiştirilmeli diyorum. Yağ filtresinin içinde ciddi miktarda yağ bulunur siz bunu değiştirmezseniz tekrar döngüye sokarsınız.

Ayrıca @tefennili nin açıklamasınıda dikkate alırsanız her marka yağ filtresinin araç üreticisinin dediği kadar dayanmayacağıda ortada. 10 paralık filtre için koca motoru riske atmaya gerek yok.

@tefennili bu arada silecekleri nereden aldınız benzer sorunu bende yaşıyorum. İnternet ise özelden link atabilir misiniz ?
  • quote:

Ben buna ısrarla hayır diyorum ve yağ filtresi yağ her değiştiğinde değiştirilmeli diyorum. Yağ filtresinin içinde ciddi miktarda yağ bulunur siz bunu değiştirmezseniz tekrar döngüye sokarsınız.

Ayrıca @tefennili nin açıklamasınıda dikkate alırsanız her marka yağ filtresinin araç üreticisinin dediği kadar dayanmayacağıda ortada. 10 paralık filtre için koca motoru riske atmaya gerek yok.

@tefennili bu arada silecekleri nereden aldınız benzer sorunu bende yaşıyorum. İnternet ise özelden link atabilir misiniz ?

Alıntıları Göster
    YAĞ FİLTRESİNDEN BAHSEDEN YOK. KONU MAZOT FİLTRESİ

• quote:

Alıntıları Göster
    Ben yanlış anlamışım bu konuda siz haklısınız. Takip ettiğim başka bir yağ filtresi konusuyla bildirimi karıştırdım sanırsam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antor -- 18 Haziran 2018; 9:53:48 >

• İst pendikde 1.2 benzinli aveo için yağ değişimi için 250 istediler sizler nekadar ucuza halletmişsiniz.ulan nerde hırsız esnaf var beni buluyor demekki.gırsız köpekler ya kudurdular

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.