Şimdi Ara

Mazda3 1.5 Litre Dizel Skyactiv bu sene geliyor - 100km de 3.3 Lt ortalama (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
1
Favori
20.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: baltalı_ilah

quote:

Orijinalden alıntı: Devian

quote:

Orijinalden alıntı: mcake±

Her zaman almak istediğim ama bir türlü alamadığım bir marka.

Tam kendimi ayarlıyorum, gidiyorum en ufak bir kampanya olmadan mal mal sanki gömlek satar gibi satıcıları soğutuyor, vazgeçiyorum.

Bayiler ayrı rezalet, Başına şöyle sağlam bir Koç,Sabancı, Boydak, Ülker gibi hatta bir arkadaşın bahsettiği gibi ikea pazarlamacıları gibi biri geçse de kendine gelse...

birdaha başka araca binemessin hocam sölim... Mazdaya binen birdaha inmiyor

mazdayi satamayacagi icin uzun sure mazdadan inememesi normal.

/>

• Mazda skyactive benzinli modellerinde dahi fabrika verilerini rahatlıkla tutturdu. Adam CX-5 i (2.0) dağ yollarında deli gibi kullandı 7.7 ortalama tüketim. Sakin kullansa belki 7 nin de altına düşecek. 1.5 ya da 1.6 Dizel motor üretirse sonucun aynı olacağını düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: isomania

Adamlar verim olayina baya bir kafa yormuslar. Kim bilir kac bin dolarlar harcadilar ar-ge calismalarina. Cidden guzel bir fiyat politikasiyla karsiligini ins alirlar. Dizel olayi guzel olmus ki DPF gibi lanet bir sistemden kurtulmuslar. Caliskan adam bu japonlar

Fakat benzinlide yuksek sikistirma orani icin kac oktan benzin kullanilacak? 98 den asagisi kurtarmaz diye tahmin ediyorum. Formula araclari 100 oktan kullaniyor

LPG taktırırız sorun yok :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sıkıştırma oranını düşürmek silindir içi sıcaklığı düşürecek NOx emisyonlarını düşürecektir. Yüksek sıkıştırma yüksek basınca neden olacağından üst devirleri tehlikelidir. Düşük sıkıştırmayla dizel motor daha çok devir çevirebilecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevket861

quote:

Adamlar verim olayina baya bir kafa yormuslar. Kim bilir kac bin dolarlar harcadilar ar-ge calismalarina. Cidden guzel bir fiyat politikasiyla karsiligini ins alirlar. Dizel olayi guzel olmus ki DPF gibi lanet bir sistemden kurtulmuslar. Caliskan adam bu japonlar

Fakat benzinlide yuksek sikistirma orani icin kac oktan benzin kullanilacak? 98 den asagisi kurtarmaz diye tahmin ediyorum. Formula araclari 100 oktan kullaniyor

yüksek sıkıştırma oranında lpg kullanmak motor için felaket olur

• quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

quote:

quote:

Sıvı lgpde sorun yok
    hatta oktan fazla olduğu için vuruntulu çalışmıyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sıvı lgpde sorun yok

ancak halen daha çok pahalı

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sıvı lgpde sorun yok

ancak halen daha çok pahalı

Şöyle soyleyeyim
    1.4 tsi +4000 verip 140hp güç var
    1.6tdi için 6-8000 fark vermek var
    tabi yine tdi 4 lt yakarken tsi 8 lt LPG yakacak
    veya 1.6 ecoboost 180 hp
    12 lt LPG şehir içi yakarak bu performansı istemez misiniz
    performanstan geçtim 1.2 tsi
    8 lt LPG ile şehir içi dolaşmak nerde 6 lt mazot nerde
    turbo benzin + lpdi yi tek geçerim yani
    mazda3 için konuşayım 4 lt civarı uzun yol verisi var
    5 lt LPG ile uzun,yol iyi olmazmıydı
    bu sistemle performans ve tüketim bir noktada buluştu.
    tamam bir turbo dizel tüketimi değil belki ama çok daha iyi performans
    bu araca 1.6 180 hp motor çok iyi giderdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SevketXR -- 21 Eylül 2013; 21:52:02 >

• 1.5 dizel skyactiv 130 beygir olacak diye okudum
  • "Rakiplerine karşı suskunluğunu bozdu"

• Baz paketi 70000TL falan olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

1.5 dizel skyactiv 130 beygir olacak diye okudum

İnşallah doğrudur. 1.3 den 230 hp çıkardılar, 1.5' ten de 130 çıkarsınlar ne var.
  • hiçbir ticari işletme laf olsun diye bir pazara girmez. yorumlar çok anlamsız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aybars Mert

quote:

İnşallah doğrudur. 1.3 den 230 hp çıkardılar, 1.5' ten de 130 çıkarsınlar ne var.

Hocam 1.3 Wankel motor
  • mazda, mitsubishi, suzuki, subaru olayı türkiyede bitmiştir. nissan da bitik ama renault sırtlıyor şimdilik. toyotanın ve hondanın türkiyede yatırımları var. uzun vadede honda bile gidici bu pazardan. japonların işi giderek zorlaşıyor, kıtalar arası rekabet edemez hale geldiler. küreselleşmeye ayak uyduramadılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aybars Mert

quote:

rotary motor 1.3 benzinli ile dizel mi kıyaslıyorsun?

1.5 dizelden 130 hp çıkar tabiki de 1.3 rotary ile alakası yok bu durumun
  • quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Logitéch

Mazda ağzıyla kuş tutsa TR'de tutmaz.

zaten öyle bir amaçları yok

ya buna da hastayım.

mazda'nın türkiye'de satmak gibi bir kaygısı yok, nasıl yok kardeşim.
    küresel bir firma bu, her pazarda maksimum satışı ve karı amaçlamak durumunda. türkiye'de çok kötü yönetilmesi senede 500 araç satamamasını mazda'nın dert etmediğini mi düşünüyorsunuz. mutlaka bir atılım yapacaklardır, sadece ne zaman, nasıl sorusu meselesi.

şu halde diğer seçenek ise zaten tamamen pazardan çekilmektir. mazda türkiye pazarından memnun he memnun, 3 kuruşluk esnaf bile yönetse şu halinden memnun olmaz yeni hedefleri olur.

"Türkiye’de hiç bir zaman en ucuz aracı satmayacağız, hep kaliteli araç satacağız. Bizim çok satmak gibi bir derdimiz yok. Tek amacımız hep en iyisini en kalitesili satmak.”"

Mazda dan yapılan bir açıklamadır... Mazda zaten hedef seçtiği ülkelerde satışları kendi tahminlerinin de üstünde (ingiltere gibi..).. Türkiyeyi geniş pazar olarak görmüyorlar.Çokda umurlarında değil açıkçası burda satmak veya satmamak.

sizde bunu yediniz mi
    bu açıklamanın tercümesini yapayım.

"bi halt satamıyoruz, sattığımızda da deli kazık atarak karı maksimize ediyoruz."

1.5 skyactive'de satamasın görün bakalım umurlarında mı ? her firma her pazarda maksimum karı hedefler. bu satışlarla mazda kar falan edemez. dolayısı ile deli gibide umurlarında.

Ağzınıza sağlık çok güzel yazmışsınız.

hala Türkiye'nin Mazdanın Subarunun Mitsubishinin umrunda olmadığını palavrasına inananlar var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Donald Draper

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Logitéch

Mazda ağzıyla kuş tutsa TR'de tutmaz.

zaten öyle bir amaçları yok

ya buna da hastayım.

mazda'nın türkiye'de satmak gibi bir kaygısı yok, nasıl yok kardeşim.
    küresel bir firma bu, her pazarda maksimum satışı ve karı amaçlamak durumunda. türkiye'de çok kötü yönetilmesi senede 500 araç satamamasını mazda'nın dert etmediğini mi düşünüyorsunuz. mutlaka bir atılım yapacaklardır, sadece ne zaman, nasıl sorusu meselesi.

şu halde diğer seçenek ise zaten tamamen pazardan çekilmektir. mazda türkiye pazarından memnun he memnun, 3 kuruşluk esnaf bile yönetse şu halinden memnun olmaz yeni hedefleri olur.

"Türkiye’de hiç bir zaman en ucuz aracı satmayacağız, hep kaliteli araç satacağız. Bizim çok satmak gibi bir derdimiz yok. Tek amacımız hep en iyisini en kalitesili satmak.”"

Mazda dan yapılan bir açıklamadır... Mazda zaten hedef seçtiği ülkelerde satışları kendi tahminlerinin de üstünde (ingiltere gibi..).. Türkiyeyi geniş pazar olarak görmüyorlar.Çokda umurlarında değil açıkçası burda satmak veya satmamak.

sizde bunu yediniz mi
    bu açıklamanın tercümesini yapayım.

"bi halt satamıyoruz, sattığımızda da deli kazık atarak karı maksimize ediyoruz."

1.5 skyactive'de satamasın görün bakalım umurlarında mı ? her firma her pazarda maksimum karı hedefler. bu satışlarla mazda kar falan edemez. dolayısı ile deli gibide umurlarında.

Ağzınıza sağlık çok güzel yazmışsınız.

hala Türkiye'nin Mazdanın Subarunun Mitsubishinin umrunda olmadığını palavrasına inananlar var.

Umurlarında olmayan bir pazarda ne işleri var o halde. Dandik kaliteleriyle, kepaze showroomlarıyla biran önce gitsinler zaten. Yok en kaliteliymişde, yok bilmem neymişde, belli ne kadar kaliteli oldukları, önce sattıkları arabanın cam düğmelerine ışıklandırma koysunlar Milletide biz çok satma derdinde değiliz diyerek gazlamaya çalışıyorlar. Gidip 70.000 TL verip araba alıyor insanlar, 2 sene sonra satmaya kalktıklarında kendi bayileri bile 35.000 TL vermezler araçlarına. Kimi kandırıyor bunlar. Koreliler, şu şasi hafifliği ve otomatik şanzıman konusunu çözerlerse japonlara ekmek falan yedirmezler benden söylemesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 207m -- 15 Mayıs 2014; 16:10:11 >

• Böyle bi araba alınmaz, kışın çok zorluk çekersiniz. 3.3 litre yakıtla motor ısınmaz, kalorifer yanmaz. Benim aracın şehir içinde 20 litreye yakın yakmasına rağmen soğuk havalarda ısınması baya vakit aliyor. Bu durumda sizin araba uzun süreli bir yokuşu inerken içerisi donar.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.