Şimdi Ara

MAZDA 323F LANTİS (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
356
Cevap
0
Favori
91.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar arabanın logosunu nerden bulabilirim, arkadaki logo düşmüş mü çalınmış mı ne olduysa yok olmuş. (Yeni logo)
  • modifiyeli lantis satan arkadaş varmı burda : )
  • Arkadaşlar, ilanlarda 1.6 motorluları da var, bu arabanın 1.6 motoru var mıydı yahu? 1.8e ne kadar vergi alıyorlar?
  • 1.6 sı bildiğim kadarı ile yok ama ruhsata 1.6 diye işletenler var. Vergisi arabanın yaşına göre değişiyor. Bu linke tıklayıp hesaplatabilirsin:https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp?page=IVD_HSP_MTV
  • quote:

Orijinalden alıntı: baymirza

1.6 sı bildiğim kadarı ile yok ama ruhsata 1.6 diye işletenler var. Vergisi arabanın yaşına göre değişiyor. Bu linke tıklayıp hesaplatabilirsin:https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp?page=IVD_HSP_MTV

98 ler 2013 de 16 yaş kategorisine giriyor sanırım (Model yılı 1 yaş sayılıyordu yanılmıyorsam). O zaman vergi problemi de olmuyor yarı yarıya düşüyor sonuçta. Nette dün ararken tekrar gördüm 98 modellerde 1.6 seçenekliler var ve özellikle belirtmiş aranan 1.6 motordur diye.
    Siz sanırım uzun yıllardır bu araçla içli dışlısınız, alırken nelere dikkat edilmeli ve hangi özellikte Lantis'ler alınmalı (KM'si vs.). Temiz ve yıpranmamış bir Lantis ne kadar eder, 17 lira fiyat çeken adamlar var...

• quote:

Orijinalden alıntı: zinedine_zidane

quote:

Orijinalden alıntı: baymirza

1.6 sı bildiğim kadarı ile yok ama ruhsata 1.6 diye işletenler var. Vergisi arabanın yaşına göre değişiyor. Bu linke tıklayıp hesaplatabilirsin:https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp?page=IVD_HSP_MTV

98 ler 2013 de 16 yaş kategorisine giriyor sanırım (Model yılı 1 yaş sayılıyordu yanılmıyorsam). O zaman vergi problemi de olmuyor yarı yarıya düşüyor sonuçta. Nette dün ararken tekrar gördüm 98 modellerde 1.6 seçenekliler var ve özellikle belirtmiş aranan 1.6 motordur diye.
    Siz sanırım uzun yıllardır bu araçla içli dışlısınız, alırken nelere dikkat edilmeli ve hangi özellikte Lantis'ler alınmalı (KM'si vs.). Temiz ve yıpranmamış bir Lantis ne kadar eder, 17 lira fiyat çeken adamlar var...

17 bin lira kesinlikle verilmez. Bildiğim kadarı ile Mazdaların kronikleşmiş sorunları yok. Toyota Mazda gibi japon arabalarının 900 bin km ye kadar -mutat bakımları yapılmak sureti ile- sorunsuzca kullanılabildiğini duymuştum. Tabi yine de km si ne kadar düşükse o kadar iyi olur. Ben de bir zamanlar bu arabayı almak için ilan araştırırken 1,6 motor olduğunu söyleyen ilanlar olmuştu biraz irdeleyince ruhsata o şekilde geçirttiklerini öğrenmiştim ama fabrika çıkışlı 1,6 var mı bilmiyorum olabilir de. Lantislerin camları direksiz olduğu için alırken camların oynayıp oynamadıklarına dikkat edilmeli. Kesinlikle ve kesinlikle abs olmasına dikkat etmenizi öneririm çünkü araba kaymaya müsait. Bizzat yaşadığım tecrübelere dayanarak söylüyorum. 98 lerin fiyat aralığı 11 bin ila 13 bin civarıdır. Bence lantis alınacaksa full olanı alınmalıdır.
    2013 te 15 yaşında olucak, 2014 te ise dediğin gibi vergi yarı yarıya düşecek. Şu an senelik 576 tl.

• O zaman temiz 97 model bakmak lazım, benim de bütçem o civarda zaten 10-12 arası, millet arabasını bulunmaz hint kumaşı sanıyor sanırım 15-17ler havada uçuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zinedine_zidane

O zaman temiz 97 model bakmak lazım, benim de bütçem o civarda zaten 10-12 arası, millet arabasını bulunmaz hint kumaşı sanıyor sanırım 15-17ler havada uçuyor.

eğer vergi için 97 modele kayıyorsan bence kayma 1 senelik vergi farkı için. Ama temizini denk getirirsen neden olmasın.
  • bende temiz lantis arıyorum :)
  • bende 97 model lantis var 75 tl bağışı var 6 aylık.
  • bende lantis almaya karar verdim. şuan arama aşamasındayım. birde bu lantislerin 2.0 136bg 16v olan modeli var mı acaba?

Varsa 1.8 115bg daha mı performanslı olur acaba? birtane buldum ilan aşağıda. anlayan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim. SAYGILAR

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-bebek-gibi-sorunsuz-2.0-136bg-lantis-116840358/detay
  • 1.8, 115 HP
  • Lantis bir tutkudur. Ruhu olan bir arabadır Lantis. Herkes binemez herkes kullanamaz. Ben kırmızı lantisimi 1 yıl önce sattım. Sonra porsche boxter aldım birtane 1997 model. 2 ay kadar kullandım inanın samimi söylüyorum Lantis kadar haz almadım porscheden. Sonra Boxter i biradere verdim ve tekrar beyaz bir lantis aldım. Lantisi anlatmak zordur. Bir tutkudur dediğim gibi. Parçaları pahalı derler alakası bile yoktur. 145.000 km de orjinal baskı balatasını değiştirdim ben! Parçası ucuz olan arabadan 145.000 km ye kadar kaç defa değişir bilmem artık. Lantis kolayca bozulmaz arkadaşlar lütfen bana inanın. KAporta aksamı hiçte pahalı değildir. Sacı çürümez galvanizli kaplamalı diyorlar özel bir saçtır. Çürümüş Lantis bulamazsınız ! 16-17 yaşında bir arabada olsa asla çürük olmaz.Yağına suyuna bakarsanız hor kullanmayıp kıymetini bilirseniz asla yolda kalmazsınız. Tamirciye hiç gitmezsiniz. Ben 780.000 km de motoruna tornavida değmemiş lantis gördüm. Süratli çevik konforlu rahat bir araçtır lantis. Bana deli diyebilirsiniz belki ama inanın Lantisi mi Ferrariye değişmem ben. Lantis hakkındaki bilgilerime güvenerek, Soracağınız sorulara yanıt vermek beni mutlu eder. Herkese saygılarımı sunarım.

• bende inceden aşık oldum bu modele ehliyeti bi alayım nasipse temizinden bakmak gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: erol bey

Lantis bir tutkudur. Ruhu olan bir arabadır Lantis. Herkes binemez herkes kullanamaz. Ben kırmızı lantisimi 1 yıl önce sattım. Sonra porsche boxter aldım birtane 1997 model. 2 ay kadar kullandım inanın samimi söylüyorum Lantis kadar haz almadım porscheden. Sonra Boxter i biradere verdim ve tekrar beyaz bir lantis aldım. Lantisi anlatmak zordur. Bir tutkudur dediğim gibi. Parçaları pahalı derler alakası bile yoktur. 145.000 km de orjinal baskı balatasını değiştirdim ben! Parçası ucuz olan arabadan 145.000 km ye kadar kaç defa değişir bilmem artık. Lantis kolayca bozulmaz arkadaşlar lütfen bana inanın. KAporta aksamı hiçte pahalı değildir. Sacı çürümez galvanizli kaplamalı diyorlar özel bir saçtır. Çürümüş Lantis bulamazsınız ! 16-17 yaşında bir arabada olsa asla çürük olmaz.Yağına suyuna bakarsanız hor kullanmayıp kıymetini bilirseniz asla yolda kalmazsınız. Tamirciye hiç gitmezsiniz. Ben 780.000 km de motoruna tornavida değmemiş lantis gördüm. Süratli çevik konforlu rahat bir araçtır lantis. Bana deli diyebilirsiniz belki ama inanın Lantisi mi Ferrariye değişmem ben. Lantis hakkındaki bilgilerime güvenerek, Soracağınız sorulara yanıt vermek beni mutlu eder. Herkese saygılarımı sunarım.

Zaten porche tasarımcıları tarafından çizilmiş tasarımı diye biliyorum Lantisi.
    Siz MazdaClubdaki erol bey değilmisiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: kazmerkaya

bende lantis almaya karar verdim. şuan arama aşamasındayım. birde bu lantislerin 2.0 136bg 16v olan modeli var mı acaba?

Varsa 1.8 115bg daha mı performanslı olur acaba? birtane buldum ilan aşağıda. anlayan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim. SAYGILAR

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-bebek-gibi-sorunsuz-2.0-136bg-lantis-116840358/detay

2.0 lantis varda bu araç 2.0 değil, 2.0 lar Türkiyeye hiç gelmedi zaten 2.0 lar V6 motor 6 silindir. bu araç bizim 1.8 lik lantislerden normal 4 silindir. satıcı arkadaş özellikleri bol keseden sallamış. Türk plakalı v6 lantis bulamazsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkseed

quote:

Orijinalden alıntı: kazmerkaya

bende lantis almaya karar verdim. şuan arama aşamasındayım. birde bu lantislerin 2.0 136bg 16v olan modeli var mı acaba?

2.0 lantis varda bu araç 2.0 değil, 2.0 lar Türkiyeye hiç gelmedi zaten 2.0 lar V6 motor 6 silindir. bu araç bizim 1.8 lik lantislerden normal 4 silindir. satıcı arkadaş özellikleri bol keseden sallamış. Türk plakalı v6 lantis bulamazsın.

bi de 2000 model lantis yok tc diye biliyorum. bir tane 99 var onu da sahibinden de gördüm. başka görmedim.

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-sahibinden-mazda-323-lantis-125643120/detay

bu araç nasıl sizce, almayı düşünüyorum ne kadar pazarlık etmeliyim.
  • UstanızA gösterin, ona göre ustanız sizi yönlendirir. Ama fiyat fazla gbi me geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • piyasasını pek bilmiyorum ama sunroof dahil en dolusu olunca 12 buçuk falan normal gibi geldi, görev yaptığım ilçede 96 doğana 11buçuk isteyen var
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.