Şimdi Ara

Mazda 3 SkyActiv-X (2019 Tanıtıldı). (293. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.957
Cevap
72
Favori
326.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 291292293294295
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Yakın Zamanda 0 km araç alan var mı acaba? Bir de benzinli araç İçin İstanbul yakıt verileri nedir bu aracın?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ..UnReaL.. kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.
  • emrahakt E kullanıcısına yanıt
    Benim araç 10bin km oldu, %30 şehirler arası yol, kalanın büyük kısmı da şehir içi az yoğun trafik , ortalama hızım 34 km, yakıt 7,5 l.
  • santacruz kullanıcısına yanıt
    Benim 2015 makyajsız kasa, Kışın 1 lt ye yakın artış var, şuan tamamı şehir içi ve çoğunlukla kısa mesafe 8.5lt/100km

• Yılda 40000 km yapan birisiyim şuan fiesta dizel kullanıyorum Mazda 3 almak istiyorum tavsiye eder misiniz. Şuanki arabamda ort hızım 60 km gözüküyor yakıt tüketimi nasıl olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oblomòv kullanıcısına yanıt
    2016 dizel sedan power kullaniyorum (otm) kışın 7.2 lt, yazın 6.0 litre şehir içi çok yoğun olmayan trafikte gunde toplam 18 km yol yapiyorum ort hızım yaklasik 36 km. Şehir dışına çıktığımda 4 lt civarlarında katalog değerlerinde oldukça yakın degerler yakalıyorum. Yolcugun genelinde 120-130 km civarlarında hız yapıyorum,yol bulduğumda basıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muğla gören mazda bayisinde makyajsiz kasa dizel m3 power sense 3 yada 4 tane var, uygun fiyata alinabilir saniyorum arayip fiyat almakta fayda var.

• emrahakt E kullanıcısına yanıt
    Şu an yoğun İstanbul trafiğinde şehir içi 33 km hız ortalaması ile 7,1 lt ortalamam var. BU ortalama son 2000 km nin ve son 1 ayın ortalaması. Tüketim oldukça düşük bence. Yazın klimasız gezmediğimiz için tüketimde çok bir fark olmuyor, aşağı yukarı yine böyle.
  • Aracımın şanzımanı garantiden değişti. Bunu söyleyeceğim aklıma gelmezdi ama araç daha iyi olmuş. Sanki daha rahat vites değiştiriyor. Eskisi gibi hemen vites küçültmüyor ve geçişler daha hissetmeden oluyor. Takılan şanzıman da garantili sonuç olarak kötü bir olay yaşadım ama aracım sıfır gibi oldu. Herkese kazasız sürüşler...
  • ALPEREN A. A kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun hocam. Sanıyorum başka hiçbir marka, aracın garantisi bittikten sonra şanzuman değişmezdi. Hatta garantisi devam eden aracın bile şanzumanında problem olunca değiştirmemek için direten firmalar var. İşte bu yüzden mazdamı satmama rağmen hâlâ gözüm yeni çıkacak olan mazda 3 te. Sizin adınıza sevindim. Kazasız sürüşler.

• Araç bakıma girdi, 2015 Mazda 3 ( 19200km)

Yağ, Tüm Filtreler ( Polen Dahil) , Balatalar, Xenon söküldü, Kısa ve Sis Farlarının ampülleri değişti.

Herşey 1400 TL tuttu. Bundaki en büyük fark değişen ampüller ve balatalar oldu , Normal bakım 650 TL civarı tutuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alcohol06

Ben hem bir dönem XV kullandım, hemde şuan Mazda 3 kullanıyorum, arada performans olarak baya fark var. XV'den sonra Mazda 3'e binince performans farkı hissediliyor ama kronometredeki fark kadar değil, ne zaman ikisiyle de 0-150kmh ölçtüm, o zaman anlaşıldı. Mazda 25-26sn'lerde 150kmh'yi tamamlarken Subaru 35sn gibi çıkıyor. Birde yokuş çıkışlarında Subaru biraz fazla bağırıyor, Mazda daha sessiz ve akıcı çıkıyor ona göre.

Yalnız şunu temin edebilirim, Mazda 3'ten inip XV'ye binince ne yavaş bu araba demiyorsunuz. Hatta yeni Xv için kademelendirilmiş Cvt kullanıldığı için ataklık hissi bir nebze daha iyi deniyor eski XV'ye göre. İki araba arasındaki asıl fark kronometrede. Pek performans merakı olmayan adam Mazda 3 yerine Xv alırsa üzülmez.
    Mazda 3 almayı düşünüyorum, yeni makyajlı kasayı çok beğendim. Ancak test etme imkanım olmadı hiç. Siz bu aracı kullanan biri olarak araçtan memnun musunuz? Benzinli düşünüyorum, sanırım yakıt makul seviyelerde, yorumlardan belli. Ancak benim için daha önemli olan aracın konforu. Aile aracı olarak uzun yıllar kullanmak istiyorum. Araç içeriye yol, rüzgâr, motor sesi vs. rahatsızlık veren bir ses alıyor mu, alıyorsa da kaç km hızdan sonra alıyor merak ediyorum. Benzinliyi seçmemin nedeni ise hem dizelin masrafı hem de bu ses olayı. Yardımcı olacak arkadaşların mesajlarını da bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: devletlü05

Mazda 3 almayı düşünüyorum, yeni makyajlı kasayı çok beğendim. Ancak test etme imkanım olmadı hiç. Siz bu aracı kullanan biri olarak araçtan memnun musunuz? Benzinli düşünüyorum, sanırım yakıt makul seviyelerde, yorumlardan belli. Ancak benim için daha önemli olan aracın konforu. Aile aracı olarak uzun yıllar kullanmak istiyorum. Araç içeriye yol, rüzgâr, motor sesi vs. rahatsızlık veren bir ses alıyor mu, alıyorsa da kaç km hızdan sonra alıyor merak ediyorum. Benzinliyi seçmemin nedeni ise hem dizelin masrafı hem de bu ses olayı. Yardımcı olacak arkadaşların mesajlarını da bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

Alıntıları Göster
    Bir noktaya dikkat çekmek istiyorum, ses olayı demişsiniz hocam da; Mazda dizel'de ses olayı yok çok şükür. Bütçe yeterliyse makyajlı dizel Mazda 3 almanızı tavsiye ederim, uzun yıllar sorunsuz kullanırsınız. Aracın dizel olup olmadığını, ön lastiklerin oraya kulağınızı dayamadan anlamak mümkün değil.

• devletlü05 D kullanıcısına yanıt
    Yakıttan yana bir problem olmayacağını garanti edebilirim, hatta tam otomatik şanzımana rağmen 1.2 tsi'lar seviyesinde az yakabilmesi yürütme gideri olarak bu arabanın en çekici tarafı.

Yalıtım anlamında Mazda 3'ün genel bir sorunu yok, ancak yol sesi yalıtımı düzgün asfalt harici iyi değil. iyi asfaltta yol sesi pek almıyor, rüzgar ve motor sesi de az geldiği için sessiz geliyor araba, ne zaman mıcır asfalta çıktınız o vakit baya yol sesi alıyorsunuz. Bütün önceliğiniz yalıtım ise bence Golf gibi araçlar daha isabetli tercih olur yine de Mazda 3'ün yalıtım olarak üzdüğünü söyleyemem.

Mazda 3 keyifli ve sürücü odaklı bir otomobil. Sürüş dinamiklerinden direksiyon sisteminin doğallığına ve alçak sürüş pozisyonuna kadar her detayında bunu belli ediyor. Mazda'yı bu tip kaygılarla tercih etmek daha doğru olur.
  • alcohol06 A kullanıcısına yanıt
    Cevaplar için teşekkürler. Golf güzel ama benim için sedan lazım, bu sınıfta Jetta, Focus, Corolla, Civic gibi modellerin hiçbiri iç ve dış tasarım olarak Mazda3'ün yanına yaklaşamıyor, acizane dışardan gördüğüm kadar. Dizelin sessizliğinden bahsedilmiş, peki yılda max.15bin km yol gidilme hesabıma göre dizel mi daha akla yatkın olur benzinli mi? Dizelin masrafları da var tabi. Öbür yandan benzin fiyatları ve nispeten dizele göre fazla yakması da işin diğer kısmı. Bu araçtaki tecrübelerinize göre bir maliyet analizi istiyorum sizlerden acizane. Kullanan arkadaşlara şimdiden sonsuz teşekkürler.

Farklı görüşler olabilir, ben Mazda 3'te dizeli tavsiye etmiyorum. Benzinli modelin üstüne neredeyse 20bin tl fark veriyorsun, 2.elde bu farkın yarısı döner mi dönmez mi belli değil, kalanı da amorti edebilmek zor çünkü çok sık DPF rejenerasyonu yapan bir motor, ortalama tüketim bir türlü istenilen seviyeye düşmüyor. Dizel modelin 6.5lt yaktığı durumda benzinli de 7.5-8 arası yakıyor en fazla. Üstüne bir de bazı rakiplerdeki gibi performanslı bir makina da değil. 20bin fark verip 1.6 136hp dizel alsaydık neyse ama 105hp motor cazip gelmiyor. Birde açıkcası benzinli modelde o ciğerli, keyifli hızlanma hissi başka, kesinlikle hızlı değil iki arabada fakat benzinli modelde arabayı zorlayınca daha iyi karşılık alıyorsun.

Yolda maksimum 15bin km için bence az yakan bir benzinli araç yeterlidir.
    Cevabınız için teşekkürler, dizel motor hem pahalı dediğiniz gibi hem de güç yönünden eksisi var. Bu aracı yeni Civic Sedan ile karşılaştırsak, konfor, yalıtım, kalite, sürüş vs açısından ne kadar iyidir veya aynı mıdır? İkisini de az çok bilen ve Kullanan diğer arkadaşlardan da fikir alabilirsem aklımdaki Mazda 3 olgusu netleşecek sayenizde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devletlü05 -- 11 Nisan 2018; 22:55:18 >
    Yalıtım, konfor, sürüş olarak Civic ile Mazda 3 birbirine yakındır, özellikle yalıtım ve konfora dair detayları sizin test araçları ile deneyip görmeniz daha iyi aslında. İmalat ve işçilik kalitesi olarak ise Mazda daha üstün, Honda civic sedanda göçük sorunundan başka bir dolu işçilik kusuruna çok fazla sorun türedi.

Çok beğenirseniz Mazda'yı alın. Ben kendi arabamı gerçekten çok beğeniyorum ama şuan 119bine 182hp Civic hb gerçeği var, bagajı da 420lt, yani çoğu sedan otomobile yakın genişlikte, HB bagajın kullanışlılığı ayrı bir konu. En keyifli, en optimum tercih bu olur gibime geliyor.
    Civic sedan belki olabilir diyordum aslında ama bu hatchback civic iyi gibi, 420lt bagaj iki çocuklu bizim aileye yeter gibi. 182hp de bambaşka bir deneyim olmalı. kullananların yorumlarına bir bakayım öyleyse, özellikle konfor ve yalıtım açısından sedandan iyi olacağını düşünüyorum çünkü Londra üretim, yanılıyorsam düzeltin lütfen. Mazda3 hayalime bir rakip geldi anlaşılan

Evet ingiliz yapımı HB'ler, gövde kaynak punta işçiliği bile sedandan daha iyi, otomasyonu çok daha gelişmiş bir fabrikada üretiliyor o modeller.

Konfor ve yalıtım olarak sedana kıyasla pek fark göreceğinizi düşünmüyorum ama 182hp motorun performansı gayet iyi, Cvt'de sedandaki gibi hissettirmiyor çok daha iyi çalışıyor. Bu araba dururken hiç sedanlara girmeye gerek yok, sedanın olayı çok km yapanlar için fabrika çıkışı 5 yıl garanti LPG sunması.

Ayrıca Mazda 3 sedanın da bagajı 420lt imiş zaten, birşey kaybetmiyorsunuz. Gerçi Hb daha küçük hacim sunsa dahi çok daha kullanışlı buluyorum.
  • 
Sayfa: önceki 291292293294295
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.