Şimdi Ara

maymun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • maymunlarla benzerlik %99.9 ne olcek şimdi evrim diriliyor

maymun

akşam gazetesi:

Uluslararası bilim adamları ekibi, Nature ve Science dergilerinde yayımlanan araştırmalarında şempanzelerin DNA'sının 3 milyar kadar yapı taşını tanımladıklarını açıkladı.

Araştırmayı kaleme alan Seattle'daki Washington Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Dr. Robert Waterson, "Şu anda elimizde bir katalog var ancak bunun ne olduğunu kavramamız gerekiyor" derken, projeye destek veren Ulusal İnsan Genomu Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Francis Collins "Şimdi elimizde en yakın akrabamızın rehber kitabı bulunuyor" ifadesini kullandı. Dr. Collins'e göre bu araştırmanın sonuçları, hastalıkların kökenini saptamak için insan DNA'sını analiz etmede bilim adamlarına önemli ip uçları verecek.

Altı milyon yıl önce insan da emekliyordu

İnsanlarla şempanzelerin, 6 milyon yıl önce ortak atalarından ayrıldığı, DNA'larının yüzde 96 ila 99 oranında birbirine benzer olduğu düşünülüyor. Bir insanla bir şempanze arasındaki genetik farlıklıkların sayısının, iki insan arasındaki farklılıktan 10 kat daha fazla olduğu biliniyor. Uzmanların ilgisini çeken de milyonlarla ifade edilen bu farklılık. İnsanların iki ayakları üzerine durabilmeleri ve karmaşık diller geliştirmeleri gibi bazı özellikleri nasıl kazandığı ise hâlâ bir soru işareti.

• kimse ya korkudan ya bilgi yokluğıundan tek laf etmemiş
  • ilginç
  • cool
  • iç gıdıklayıcı
  • Haberde
    --------------
    Uzmanların ilgisini çeken de milyonlarla ifade edilen bu farklılık. İnsanların iki ayakları üzerine durabilmeleri ve karmaşık diller geliştirmeleri gibi bazı özellikleri nasıl kazandığı ise hâlâ bir soru işareti.
    -----------------------------
    İnsanların bu hale gelmeleri ilginçlik ama maymunların şu anki durumu normal bir durum gibi özetlenmeye çalışıyor. Sadece gülüyorum..
    Şu anki maymunlar kendilerini fazla geliştirememişler sanırım...
  • Defalarca kez çürütülen Darwin in teorisi maalesef bazı medya grupları tarafından gündeme getirilmeye çalışılıyor. Maymunarın mutasyondan geçerek bugünkü insan görünümüne geldiğini savunuyor bu insanlar. Oysaki arkasına sığındıkları mutasyon hiç de sanıldığı gibi canlıları daha gelişmişe ve mükemmele götüren tılsımlı bir değnek değildir. Mutasyonların net etkisi zarardır.Mutasyonların sebep olacağı değişiklikler ancak Hiroşima, Nagazaki veya çernobil'deki insanların uğradığı türden değişiklikler olabilir. Yani ölüler, sakatlar ve hilkat garibeleri...
    Bir de bu evrimci amcalarımızın maymunluktan insanlığa geçiş ara formları olduklarını söylerler. Yani yarı maymun türünden canlılar. Oysaki yapılan kazılarda böyle bulgulara kesinlikle rastlanılmamıştır. Bugüne kadar da teorilerini doğrulayacak fosillerin hepsinin sahte ve üzerinde oynandığı kanıtlanmıştır. Bir kısmının da başka bir hayvana ait olduğu kanıtlanmıştır.

500 aminoasitlik bir protein molekülünün meydana gelme ihtimali 1'in yanına 950 sıfırın gelmesiyle oluşan ve aklın kavrama sınırlarının çok ötesindeki astronomik bir sayıda '1' ihtimaldir. Yani 10 üzeri 950 de birlik bir ihtimal. Evet arkadaşlar bir protein'in bile oluşması imkansız ise, bir insanın tesadüfen bu duruma gelmesi sizce anlamlı mı? Tabi ki aptalca bir şey. Böyle aptalca teorileri ortaya atan ve bu teorinin üzerinde çalışan bilimadamları artık bilimin nesnelliğinden çıkmış, sadece kendi kişisel inanç ve egolarını başkalarına da inandırmaya çalışan insanlardır. Yani aptaldırlar. Ayrıca içinde yaşadığımız düzen sadece insanlardan değil bir sürü hayvanlardan ve olağanüstü ekolojik bir sistemden, kusursuz işleyen güneş sisteminden oluşmaktadır. Bu dünya düzenin tesadüfen oluştuğunu söylemek tamamen akla zarar bi harekettir.

• bazılarına insanlık fazla geliyor..illaki hayvan olacak, bari arslan falan olsalar, gidip maymun oluyorlar
  • Bi kere maymun deil şempanze
    primatlar yani bizimde içinde bulundğumuz grupta birçok tür vardır
    ayrıca maymunda ya da şempanze den geldik diye bişey yoktur başka bi türden evrimleşme ile farklı türlere ayrılmışızdır.
    Darwinin teorisini DNA nın bile bilinmediği bi zaman da ortaya attığından bi sürü yanlışı da barındırıyordu ama bu demek değildir ki evrim diye bişey yoktur .
    Ayrıca evrim teorisi dha çürütülememiştir aksine her geçen gün bilim adamları tarafından gerçekliği bi kkademe daha ortaya çıkmaktadır. yukarıdaki yazı da bunun kanıtlarından biridir .Ayrıca olur da bi gün birisi evrimi kesin olarak çürütürse inanın bana darwin de çok daha ünlü olur bilim dünyasın da....

• quote:

Orjinalden alıntı: zuhanda

Bi kere maymun deil şempanze
    ayrıca maymunda ya da şempanze den geldik diye bişey yoktur başka bi türden evrimleşme ile farklı türlere ayrılmışızdır.
    Darwinin teorisini DNA nın bile bilinmediği bi zaman da ortaya attığından bi sürü yanlışı da barındırıyordu ama bu demek değildir ki evrim diye bişey yoktur .
    Ayrıca evrim teorisi dha çürütülememiştir aksine her geçen gün bilim adamları tarafından gerçekliği bi kkademe daha ortaya çıkmaktadır. yukarıdaki yazı da bunun kanıtlarından biridir .Ayrıca olur da bi gün birisi evrimi kesin olarak çürütürse inanın bana darwin de çok daha ünlü olur bilim dünyasın da....

seni mi kıracağız...şempanze olsunlar... biz insanız ve hiç bir şekilde hayvanlarla kıl kadar bile alakamız yok var denmesini kabul etmiyoruz...benim dedem çarli(ingilizce nasıl yazılır bilmiyorum, okunuşunu yazdım) değil, Hz. Adem'dir...

• quote:

Bi kere maymun deil şempanze

Bir iddia atılıyor ortaya ondan sonra bu çürütülemedi böyle bir mantık olamaz.. İddia'yı ortaya atan evrimciler bunu ispatlasınlar. Madem bir teori ispatınıda yapsınlar..

• kardeş evrim tabiki vardır ama bilinen manada değil. evrim değişim demek olduğundan canlılar bulundukları ortam koşullarına uyum sağlayarak hayatta kalabilmişlerdir ama bunların hiçbiri kalıtsal değildir yani yeni nesillere aktarılmaz. sadece o canlı üzerinde etkili olur ve o canlı ölünce kaybolur. ayrıca başka türden evrimleşme ile farklı türlere ayrılmışız demişsin peki bu olay nasıl olmuş ve bir şekilde ara kademelerin de olması lazım ve bizim hala evrimleşmemiz gerekmezmiydi. farklkı türden bir canlıdan başka bir türden canlının oluşması için genlerin değişmesi gerekir ve buda doğa koşullarında sadece mutasyon ile olabilir ve de mutasyonun etkileri tamamen zararlıdır yararlı mutasyon olmaz ve yoktur bunlar safsatadan başka bir şey değil
  • @zuhanda

Evrim teorisi mantık dışıdır. Hakkında bilgi sahibi olmadan insanları yanıltmaya çalışmayınız. Sizinle burada her türlü tartışmaya hazırım.
  • Haydi diyelim olmazya oldu diyelim maymunlardan geldik evrimleşerek peki ilk canlı ve dünya nasıl oluştu bunlar nasıl meydana geldi..
    Bilim'de bir kural vardır hiçbir enerji sıfırdan meydana gelmez....
    Bunu unutmayın..
  • bugün bi topicten arakladım

maymun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KooSeo -- 2 Eylül 2005, 0:49:30 >
  • Ben de evrimin kesin olarak kanıtlandığını söyleiyorum ama olaya din çerçevesinden bakmadığımız zaman eldeki veriler buna işaret ediyor.Evrimin genlere nasıl etki ettiğini de bilmiyorum
    Tübitak yayınların dan bi kitap okumuştum Darwin ve sonrası adlı bi kitap orda şempanzeyle insanın genleriyle biraz oynanarak bi döl oluşturabileceği yazıyordu. Tıpkı farklı türler olan at-eşek ve kaplan-aslan arasında olduğu gibi
  • quote:

Ben de evrimin kesin olarak kanıtlandığını söyleiyorum ama olaya din çerçevesinden bakmadığımız zaman eldeki veriler buna işaret ediyor.Evrimin genlere nasıl etki ettiğini de bilmiyorum
    Tübitak yayınların dan bi kitap okumuştum Darwin ve sonrası adlı bi kitap orda şempanzeyle insanın genleriyle biraz oynanarak bi döl oluşturabileceği yazıyordu. Tıpkı farklı türler olan at-eşek ve kaplan-aslan arasında olduğu gibi

Olaya din penceresinden barkmıyorum objektif olarak baksam bile saçma geliyor..
    Şempanze ile insanın genleriyle oynayarak döl oluşturulabileceğini yazmışsın bilimadamları bile bu kadar kafa yoruyor bu çalışmalara onların yaptığı şey ise varolan canlılardan birer kopya veya bazı şeyleri karıştırarak yapmak, bu denli komplike bir canlının varolması sence mümkünmü...
    Diyelimki oluşturuldu bu evrim teorisini ispatlamaz, onlara göre tesadüfi ama burada yapılan bir müdahale var olan canlılarla yapılan bir işlem..
    Birde dünya, canlılar varolurken tesadüfi oluştuda ondan sonra hiçmi tesadüfi oluşmaz tek bir örnek bile yok tesadüfi oluştuğuna..
    İnsan'ın yaşaması için gereken havadaki oksijen miktarı ne eksik ne fazla, su, canlıların dişi ve erkek olarak varolması bunların hepsi tesadüfimi yada evrimleşerekmi böyle oluştu benim aklım mantığım almıyor.
    Olaya din açısındanda bakmıyorum ama mantıklı değil evrim teorisi ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mika_hakinen -- 2 Eylül 2005, 1:00:38 >

• Tertışmayacağım kimseye de bişey öğretmek niyetinde deilim merak eden açar bi kitap okur tübitak ın bilim kitapları gerçekten ucuz.Sizin mantığınızın kabul etmediği şeyleri bilim adamların proföserlerin matığı kabul adiyor diyorum ve kaçıyorum
  • quote:

Tertışmayacağım kimseye de bişey öğretmek niyetinde deilim merak eden açar bi kitap okur tübitak ın bilim kitapları gerçekten ucuz.Sizin mantığınızın kabul etmediği şeyleri bilim adamların proföserlerin matığı kabul adiyor diyorum ve kaçıyorum

Çoğu bilim adamı evrim teorisinin kabul edilemez olduğunu söylüyor. Biz hangi bilimadamlarına inanalım yada bu konuda mantığımıza daha çokmu güvenelim.
  • mümkündür........
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.