Şimdi Ara

Mayans Project (2018) - Kurt Sutter | SONS OF ANARCHY Spin-Of | Başladı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
3
Favori
4.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • soa'da da oynayan gino vento kadroya katılmış

Mayans Project (2018) - Kurt Sutter | SONS OF ANARCHY Spin-Of | Başladı
  • Yahu bize ne mayanslardan fayanslardan arkadaş. First 9 beklerken gelen şeye bak. Tutmaz bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C7653CE04

Bu mesaj silindi.
    Ben de tam olarak böyle düşünüyorum. Bunun yerine First 9 çok daha iyi bi proje olurdu.
  • Gelsin artık şu dizi efsane geri dönsün

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mayans Project (2018) - Kurt Sutter | SONS OF ANARCHY Spin-Of | Başladı

• dizinin fragmanı gelmiş

https://www.facebook.com/SonsofAnarchy/videos/1904782412951538/

bakalım güzel olacak gibi
  • İlk bölümü torrente düşmüş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilk bölümü izledim oyunculuk fena degil ama aşırı derecede klişe var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinirli99 -- 3 Eylül 2018; 18:20:22 >
  • İlk olarak beklentilerimi karşıladığını söyleyebilirim. Intro güzel, müzikler falan zaten devam, sırıtan oyuncu da yok gibi. Bir tek EZ'nin eski manitayı beğenmedim. Tara nere bu nere.

Bölüm, köpeğin kargayı yemesinin ardından EZ'nin kargayı ezmesiyle başladı. SOA da hatırlarsınız karga ile başlayıp karga ile bitmişti hatta introsu bile kargayla ilgiliydi. Bir nevi dizinin sembolüydü.(Bu arada anlayacağınız gibi bu dizinin sembolü de köpek, bölümde birçok kez karşımıza da çıktı. Aynı zamanda bölümün adı.) Hem güzel hem de üzücü bir göndermeydi. Gemma'yı da görmek iyi oldu, ne kadar sevmesek de. Diziye gelirsek bir iki klişe yok değildi ama sonuçta pilot bölümdü, karakter tanıtması lazımdı, olacak o kadar. EZ, biraz Jax'i hatırlattı. O da isteyerek mc'de değil. O da işlerini hallettikten sonra bırakıp gitmek istiyor, yani yakın gibi. Bölümün sonunda EZ'nin amacı da abisinin amacı da bir yerde ortak çıktı. Bakalım bu iş nereye çıkacak? Bunun dışında mezarlık sahnesinde SAMCRO gelince birden heyecan yaptım, Chip, Tig, Happy falan bekledim, kimler çıktı. Başka bir kolu mu artık neyse ama acayip hayal kırıklığı oldu.

• Dizinin ilk bölümünü izledim.Spoiler vermeden genelleme yapacağım merak edenler için.
    Herkes SOA gibi üst düzey bir konuda dizi bekliyor ancak senarist kurt sutter için SOA en tepe noktası bir hikaye ve sutter SOA'nın yarattığı etkiyi gölgelemeyecek bir senaryo ile mayans mc dizisini yarattığı görülüyor.Üzerinde detaylı çalışılmış,bir noktada klişe sayılabilcek hikayeleride bulunan ama SOA döneminin vermiş olduğu tecrübe ile daha derinlikli çekim teknikleri ile diziyi ilgi çeker hale getirmişler.Diziye dahil olan büyük oyuncu edward olmos ise kapalı kutu,gizimli bir kareketer ve ileriki bölümlerde bana göre dizinin seyrini değiştirecek bir rol oynayacak gibi görünüyor.Hikayenin baş kahramanı EZ ise,külübe yeni girmiş bir çaylak olarak herşeye sıfırdan başyan bir karakter,onun çevresinde olaylar dönüyor.Elbette dizide SOA'dan büyük süprizlerde var ve bu EZ'in geçmişinde SOA ile bir bağlantı olabilceği izlenimi veriyor.GEçmiş yıllarda çok tutulan mini seri "Gangland" dizisindende ciddi araklanmalar var,çok spoiler vermeyelim şimdilik :)

Kısaca bu dizi SOA ve bu tarz severlerin ilgisini çekecektir ancak SOA'nın seneryo derinliğinini yakalaması için ilk sezonun gidişatını takip etmek lazım.SOA çok farklı bir diziydi ve senaryosu ile ün yapmıştı.aradan geçen 4 yıla rağmen dizi unutlmadı ve onun etkisinde bu spin off serisi çıkarıldı.Bana göre SOA'da çok değinilmeyen konulara bu dizide ağırlık verilecek ve kurt sutter gibi bir usta senaristinde bu diziyi çöp yapacağını düşünmüyorum.Dİzinin jenerik müzklerinide kurt sutter yapmış ,yani dizinin her ayrıntısında sutter'ın eli değişmiş durumda.Ayrıca bilmeyenler için kurt sutter,şuan ülkemizde yayını olmayan birkaç çizgi romanında yazar ve çizeri olarak son 5 yılda çok sükse yaptı amerika ve avrupada.Bu çizgi seriler SOA tarzı olmayan farklı fantastik öyküler ve mayans mc de bunun etkilerinide görüyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARTH_BLACK -- 4 Eylül 2018; 14:9:18 >

• İlk bölümü 2 gün önce izledim, aklımda kalan kadarıyla spoiler vermeden yorumlayayım.

En başta Soa’nın çok büyük bir hayranı olduğumu ve bu diziyi uzun zamandır beklediğimi belirtiyim, ilk etapda beklentilerimi karşılasada sanki biraz sırf yapmak için yapılmış gibi bir hisse kapıldım, karakterler Soa’daki kadar ilgi çekici ve orjinal gelmedi, hele ana karakterimiz EZ bence çok zorlama ve yapmacık olmuş, Jax’in yanında solda sıfır kalıyor malesef.
    Ama geri kalan ekip üyelerine ısınmak için tabikide biraz şans vermemiz gerekiyor, çünkü ben Soa’nın ilk 2 bölümünü sıkıntıdan patlayarak bitirip, 3. bölümüne sırf arkadaşların ısrarı üzerine 4-5 aylık bir aradan sonra başlamıştım ve karakterlere, diziye anca 6-7 bölüm sonra ısınabilmiştim, o yüzden bundada öyle bir durum olması yüksek ihtimal.Ama şunuda unutmayalımki bu dizi bir spinoff, başarılı olabilmesi için Soa’dan farklı bir şeyler sunmalı, gene tamamen aynı temada ilerlerse pek başarılı olması mümkün değil gibi, ilk bölümde çok farklı bir tarz görmedik çünkü.
    Müzik olaraksa bi White Buffalo beklerdim ama sanırım kendisini bu dizide görmeyeceğiz, umarım Kurt Sutter yerini iyi doldurmuştur.
    Bu arada mezarlık sahnesinde bende bi ara heyecanlandım lan acaba bizimkileri görecekmiyiz felan diye fakat küçük çaplı bir hayal kırıklığı oldu, umarım ilerleyen bölümlerde bir sürpriz görürüz.

Özet geçmek gerekirse ilk bölüm olması gerektiği gibiydi, güzel başladı, umarım Soa kalitesinde uzun soluklu bir dizi olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Felurian -- 4 Eylül 2018; 15:10:6 >

• Konu neden hala güncellenmemiş ? Adminler bir el atsa keşke.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saintvicious22 -- 5 Eylül 2018; 10:16:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DARTH_BLACK

Dizinin ilk bölümünü izledim.Spoiler vermeden genelleme yapacağım merak edenler için.
    Herkes SOA gibi üst düzey bir konuda dizi bekliyor ancak senarist kurt sutter için SOA en tepe noktası bir hikaye ve sutter SOA'nın yarattığı etkiyi gölgelemeyecek bir senaryo ile mayans mc dizisini yarattığı görülüyor.Üzerinde detaylı çalışılmış,bir noktada klişe sayılabilcek hikayeleride bulunan ama SOA döneminin vermiş olduğu tecrübe ile daha derinlikli çekim teknikleri ile diziyi ilgi çeker hale getirmişler.Diziye dahil olan büyük oyuncu edward olmos ise kapalı kutu,gizimli bir kareketer ve ileriki bölümlerde bana göre dizinin seyrini değiştirecek bir rol oynayacak gibi görünüyor.Hikayenin baş kahramanı EZ ise,külübe yeni girmiş bir çaylak olarak herşeye sıfırdan başyan bir karakter,onun çevresinde olaylar dönüyor.Elbette dizide SOA'dan büyük süprizlerde var ve bu EZ'in geçmişinde SOA ile bir bağlantı olabilceği izlenimi veriyor.GEçmiş yıllarda çok tutulan mini seri "Gangland" dizisindende ciddi araklanmalar var,çok spoiler vermeyelim şimdilik :)

Kısaca bu dizi SOA ve bu tarz severlerin ilgisini çekecektir ancak SOA'nın seneryo derinliğinini yakalaması için ilk sezonun gidişatını takip etmek lazım.SOA çok farklı bir diziydi ve senaryosu ile ün yapmıştı.aradan geçen 4 yıla rağmen dizi unutlmadı ve onun etkisinde bu spin off serisi çıkarıldı.Bana göre SOA'da çok değinilmeyen konulara bu dizide ağırlık verilecek ve kurt sutter gibi bir usta senaristinde bu diziyi çöp yapacağını düşünmüyorum.Dİzinin jenerik müzklerinide kurt sutter yapmış ,yani dizinin her ayrıntısında sutter'ın eli değişmiş durumda.Ayrıca bilmeyenler için kurt sutter,şuan ülkemizde yayını olmayan birkaç çizgi romanında yazar ve çizeri olarak son 5 yılda çok sükse yaptı amerika ve avrupada.Bu çizgi seriler SOA tarzı olmayan farklı fantastik öyküler ve mayans mc de bunun etkilerinide görüyoruz.
    Kurt Sutter iyidir hoştur ama batırdı da mı fena batırıyor, The Bastard Executiones faciasını untuamadık hala, umarım bunun sonu da ona benzemez.

• İlk bölümü beğendim devam ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: unpop

Kurt Sutter iyidir hoştur ama batırdı da mı fena batırıyor, The Bastard Executiones faciasını untuamadık hala, umarım bunun sonu da ona benzemez.

Alıntıları Göster
    Her senaristin yada yapımcının kariyerinde hayal kırıklığı olan bir çalışması vardır.Kurt sutter yaşı itibariylede arada özgün yapım yapmayı artık düşünmüyor.Geçen yıl bir röpörtajında (mayans dizisi onaylandığı zaman) aklında ilk etapda mayans dizisi için 4-5 sezon düşündüğünü,bunun uzama durumununda olabileceğini söyledi.Asıl hayalinin SOA dünyasını dahada genişletip,SOA'da daha önce anlatılmayan ama bazı dizi bölümlerinde sözü geçen konuları hayata geçirme niyeti olduğunu söylemişti.Buna göre aklındaki ilk sinema projesi SOA'da ilk külüp kurucularının hayatını ,yani kulübün nasıl kurulup sonradan bozulduğunu anlatan bir film çekmek istiyor.Bu noktadada aklında SOA'nın ilk kurucu başkanı rölünü brad pitt'e vermek istiyormuş ancak mayans dizisi projesi bittikten sonra bunu yapmayı düşündüğünü söyledi.Ayrıca daha ileriki zamanda da SOA evrenine geri dönüp,jax tellerın çocuklarının dönemine odaklanan bir dizi projeside var.Kısaca Sutter SOA dünyasını genişletip,büyüterek devam etmek istiyor.Mayans dizisi içinde FX kanalı ile çok iyi bir ücretle anlaştığı konuşuluyor zaten ancak asla SOA kadar büyük bir etki yapmasınıda istemiyor,sonuçta bir spin off dizisi ve bir nevi walking dead-fear the walking dead misali bir durum var aslında.Bence mayans dizisi her ne kadar bir spin off dizisi olsada,ilerleyen sezonlarda SOA etkisi ve bilinmeyenlerini bu dizide işleyecek ancak bunu her bölümde yapmayacak,mayans dizisinin gidişatını etkileyecek konularda karşımıza çıkacakki,ilk bölümde karşımıza çıkan 2 sahne bile bunu düşünmemize sebeb oluyor.

• Fear the Walking Dead normalinden daha iyi.
  • Bu sahneyi görünce SoA'ya ilk defa başlamış gibi heyecanlanmayan oldu mu?
    Jax'i,Clay'i,Tig'i,Bob'u göreceğim diye sevindim oysa ki.

Mayans Project (2018) - Kurt Sutter | SONS OF ANARCHY Spin-Of | Başladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Worcestershire -- 8 Eylül 2018; 22:48:40 >
  • muhtemelen jax görünmeyecek.Bugün youtube da denk geldiğim bir videoda charlie hunnam la bir röpörtaj yapılmış son filmi papillon ile ilgili.Adam yeni film yapmasına rağmen muhabir hunnama mayans dizinde neden görünmediniz,böyle bir plan varmı diye soruyor.Hunnam da böyle bir şey düşünmediğini,SOAnın kendisi için çok önemli bir tecrübe olduğunu ve final ile SOA mecerasını kapadığını dile getirdi.Kısaca jax görünmeyecek büyük ihtimalle ama diğer SOA kadrosunda ilerde süpriz isimler konuk oyuncu olarak karşımıza çıkabilir.ZAten senarist kurt sutter mayans dizisini SOAnın önünde bir yapım olmasını istemiyor,her mayans bölümünde bir SOA görmekde bu yapıma gölge düşürür biraz dolayısıyla SOA karekterlerinin mayans dizisinde kritik sahnelerde ortaya çıkacağını düşünüyorum.
  • ikinci bölümüde bitirdik.Ağır bir bölümdü ancak "fırtına önce sessizlik" misali konu sonraki bölümlere hazırlık eder gibi.

bu bölümün süpriz konuk oyuncusu,SOA'da bizleri gülümseten "parmaksız chucky"nin bir şekilde mayans larla çalıştığı ve meksikaya göç ettiği görülüyor.Yine aynı "takma parmakları"yla chucky bir hurda araç mezarlığında masabaşı işleri yapıyor mayanslar adına.Ez'in yavaş yavaş kulüpde değer kazandığı ancak öteki tarafdanda köşeye sıkışmaya,duyguları ve asıl yapmaya çalıştığı iş arasında zorlanmaya başladığını görüyoruz.Mayans dizisinde tanıdık bazı dizilerin konuları o kadar çok varki,biraz özgünlüğünü kaybeder görüntüsü versede,konunun meksika ortamıda geçmesi itibariyle bir şekilde kendini affettiriyor.Mesela meksika kartel ortamı,DEA ajanlarının oyunları tipik "narcos" dizisi havası.EZ'in yaşadıkları ve yapmaya çalıştığı işler ise yine hatırlarda kalan "gangland undercover" dizisini anımsatıyor.

Geçmişte SOA dizisinin ilk bölümlerindeki ağır ilerleyiş mayans dizisindede aynı çizgide ilerliyor.Çok süprizli ve izleyiciyi şaşırtacak gelişmeler olacağı kesin.Takibe devam.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.