Şimdi Ara

Max 8 bin TL telefon tavsiyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
264
Cevap
1
Favori
7.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam düşüncene katılıyorum ama aldığım maaşa göre bu telefonu 1 ayda alıyorum ve üstüne cebime de 1 ay rahat rahat geçinecek param kalıyor. Bir şirkette genel müdür olarak görev yapıyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • O fiyata s21 almalisin. Birazcik daha indirim veya bozduran kişi olur belki.

Kollamaya bak derim.

Alamiyorsan arkadaslarin dedigi gibi s20 serisi bak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beratt06 kullanıcısına yanıt
    Hocam istesem gidip iPhone 12 de alırım ama benim kafa yapıma göre bir telefona fazla para vermek aşırı gereksiz bir şey. Normalde 7 bin ayırmıştım bütçe olarak ama bir arkadaşım bari 8 bin yap da S20 falan alırsın demişti hem de daha yakın zamanda çıkan bir telefon dediği için bu fiyata çıktım. Paramı daha çok telefona değil de hobilerime düşünmeden harcıyorum. Biraz değişik birisiyim. :D

• Arada cok fark yok zaten. ama ne bilim herzaman guncel çıkanin bi + si oluyor piskolojik.

• Beratt06 kullanıcısına yanıt
    Ya hocam Allah herkese istediğini nasip etsin. Şu an maddi olarak çok şükür iyi bir durumdayım ve istesem gidip sabah istediğim telefonu satın alabilirim ama bu paraları bir telefona verirsem rahat uyuyamam ben. Bu psikoloji olayına ben de katılıyorum valla insanlara üzülüyorum çoğu asgari ücret kazanıp kredi çekerek gidip son çıkan iPhone'u alıyor ama ben param olduğu halde almıyorum. Bu yüzden birikim yapabiliyorum işte.

• s20+

• Şekilsiniz ya kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle alacağım zaten hocam valla öyle görünüyor ama önerin için çok teşekkür ederim.

• Xiaomi mi 11 i araştırmanızı öneririm. O fiyatlara çıkabilsem düşünmeden yönelirdim. Ayrıca oneplus 9 serileri geliyor. Aciliyet yoksa biraz beklemekte yarar var.

• Kao0 K kullanıcısına yanıt
    Hocam elimdeki telefonu 5 yıldır kullanıyorum artık ömrü bitti yani hissettiriyor. Xiaomi markasını kesinlikle tercih etmem, çevremdeki insanların hepsi sorun yaşadı zaman geçtikçe. Oneplus aslında düşünüyorum da mesela Oneplus 8 tercih edilebilir mi?

• Dediğim gibi 9 serileri tanıtıldı. Piyasaya girdikçe fiyatlar aşağı yönlü seyredecektir. Ben eski nesil taraftarı değilim güncel modele yönelmek daha mantıklı geliyor. O yüzden s20 plus yerine mi 11 tavsiye etmiştim. Oneplus 8t modeline de bakabilirsin. 65 watt hızlı şarj desteği var. Yarım saat dolaylarında full şarj 👍

Türkiyeye ne zaman geleceğine dair bir tarih açıklandı mı hocam? Ya açıkçası bu Xiaomiden dolayı korkuyorum Samsung dışında bir markaya yönelmeye çünkü çevremde sorun yaşayanlarla sürekli beraberim gerçekten telefonlar kronik sorunlu. 8T'ye de bakacağım şimdi valla telefon almak dert değil de bizim ülkede her şey gereğinden pahalı hocam bi de bu kadar para verip mağdur olunca insanın zoruna gidiyor. Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

• Her cihazda sorun yaşama ihtimaliniz mevcuttur hocam. Ben şahsi olarak Samsung sevmiyorum sorunu olduğundan veya üst modelini alıp kullandığımdan değil. Önyargılıyım biraz. Garantili telefon pek sevmiyorum. Fiyat performans oranı yüksek olursa yurtdışı cihazlardan daha fazla keyif alıyorum 😅 Arada 2-3 bin kadar fark oluyor. 1 hafta oldu taniltildiklari, 1 ayı bulur yaygınlaşması. Ama çıkış fiyatları 8 serisinden daha düşük, bu alıcılar için avantaj olabilir.

Hocam tabi ki öyle de yine de sorun yaşama ihtimalimin en az olduğu telefonu almaya çalışıyorum bi de ben bi şeyi çok zor beğenen birisiyim o yüzden telefon almak bile başlı başına eziyet benim için valla beğenip karar vermem uzun sürüyor. :D Yurtdışı cihaz alma riskine girmek istemiyorum valla senin tam tersi bir şekilde garantici bir insanım ben de. 8T Epey sitesinde TR'de satılmıyor görünüyor ama bi bilgin var mıdır hocam?

• Eawald E kullanıcısına yanıt

Aslına bakarsan iphone ilk yılında bir günü çok rahat çıkartır, şu an kullandığım iphone 8 plus ilk yılında 2 güne kadar dayanıyordu. 4 yıldır kullanmama rağmen mevcutta 15-16 saati çıkarıyor, batarya sağlığı %84’te.

Şarj olarak da normal şarj ediyorum, 1 saatte %10’dan minimum %70’e ulaşıyor. Gece şarja takıp yatmışsam günü çıkarıyorum, geceden doldurup yatmışsam öğleden sonra şarj takviyesi gerekiyor, bu yüzden uzak seyahat yapmadıkça powerbank ihtiyacı olmuyor.

Ayrıca hızlı şarj cihazları var, bunlar sayesinde telefonunu yarım saatte %80’e ulaştırabilirsin, araştır derim.

• zepharoth kullanıcısına yanıt
    Hocam ben biraz eski kafalıyım ya telefonu kurcalamayı ve değiştirmeyi severim. Önerin için teşekkür ederim ama Android bir telefon tercih ederim büyük ihtimalle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Eawald

Hocam elimdeki telefonu 5 yıldır kullanıyorum artık ömrü bitti yani hissettiriyor. Xiaomi markasını kesinlikle tercih etmem, çevremdeki insanların hepsi sorun yaşadı zaman geçtikçe. Oneplus aslında düşünüyorum da mesela Oneplus 8 tercih edilebilir mi?

5 yıl boyunca Xiaomi mi 5 kullanıp herhangi bir sorun yaşamadım hatta telefonu da sattım ve sattığım kişiden de şu ana kadar kötü bir şey duymadım. Şu anda da oneplus 8t kullanıyorum. Onda da genel hatlarıyla memnunum.

Çevrenizdeki insanlar nasıl sorun yaşadı bilmiyorum ancak herhangi bir markanın amiral gemisi cihazlarını alıpta sorun yaşanacağını pek sanmıyorum. Eğer ki alt segment cihaz almışlarsa, beklentilerini karşılayacak cihazı seçmemişlerse,cihazda kronik sorun olmadığı sürece sorun yaşanacağını da pek sanmıyorum. Bekleme şansınız var ise mi 11 yada oneplus 9 serisi almak daha mantıklı olur. En azından daha güncel bir cihaza geçmiş olursunuz.

• Eawald E kullanıcısına yanıt

Anlıyorum, telefon değiştirmeyi seviyorsan tabi ki android doğru seçim olur. Model/marka önerisi yapmayacağım çünkü android pazarına hakim değilim ama tavsiyem 5g destekli bir cihaz alman olacak. Şu an için Türkiye’de yaygın değil ama ilerleyen günlerde yaygınlaşacaktır.

• Testleri var qhd ile fhd arasında Samsung cihazlarda dakika oynamıyor pil ömrü.

• İbirnehone

• iphone 12 pro max al hayatına bak derim

iphone almamakta hayatının hatasını yaparsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iPeople -- 29 Mart 2021; 8:1:17 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.