Şimdi Ara

Max 40.000 bütçe ile Dizel B-C-D sınıfı araç tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
3
Favori
1.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar kullanmakta olduğum ford fiesta 2009 model dizel aracımı kısa süre önce sattım. Niyetim 50-60 bine bir araç almaktı(az çok karar vermiştim) lakin maddi sıkıntılardan dolayı bütçemi 40.000 civarına indirmek zorunda kaldım haliyle 40.000 altına dizel araçlarda karar veremiyorum. Aracı ocak ayının ortasında veya sonunda alacam. Baktigim araçlara göre b- sınıfı C- sınıfı vs karışık bakıyorum lakin karar veremedim. Şimdiden sizinde yardımlarınızla bir araçta karar vererek arastirmami ona göre yapmak istiyorum

Aradığım özellikler
    Evliyim ikinci çocukta yolda onun icin ikiz bebek arabası sığabilecek bir bagaj Laz'ım
    Dizel olmasını istiyorum (Benzin ve LPG ile aram iyi değil)
    Yılda iki defa şehirler arası uzun yol yaparım gerisi hep sehir içi
    Model yılı çok önemli değil güvenlik ve konfor tabiki model yılından daha önemli maddi olarak sıkıntılı dönemleri atlatana kadar en az 6 ay masraf çıkarmayacak bir araç olursa çok iyi olur araca en fazla 2 yıl binip sonra model yukseltmeyi planlıyorum

Şuan aklıma gelen araçlar
    C3 picasso 1.6 dizel ( ülkemizde çok az sayıda var satarken ne olur bilmiyorum )
    Clio sport toruer 1.5 dizel (2010 üstü)
    Fiat Bravo 1.6 dizel (2011 üstü)
    Citroen c4 1.6 dizel (2008 üstü)
    Citroen c4 picasso 1.6 dizel (2008 üstü)

• Yardımcı olmak isteyen YÖK mu
  • Bir bravo kullanıcısı olarak bravo diyorum
  • Bravo çok mantıklı duruyor

Bebek var semişsiniz arka koltuklarda isofix var koltuk rahatça takılır ve güvenli olur emıtion paket alırsanız dolu dolu bir arabaya binersiniz

Tek eksiği olarak diğer dizellerden 0.5-1 litre fazla yakar hocam
  • Vengace V kullanıcısına yanıt
    Bravo formunu takip ettim kullanıcılar memnun. Emsallerinin fiyatları ortada zaten biraz fazla yakması önemli değil. Peki bu araçta dikkat edilmesi gerekenler nedir alırken ve bir kaç parça lokal boya olsa sikinti olurmu kac kilometrede almak gerekir

Edit: ACİL BOYASIZ KAZASIZ HASAR KAYITSIZ 52.000 KM EXPERTİZ RAPORLU
    İlan No: 331367662
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-acil-boyasiz-kazasiz-hasar-kayitsiz-52.000-km-expertiz-raporlu-331367662/detay

Bu araçta uzun zamandır takip ettiğim bir model temiz duruyor 2.0 lar diger benzinli cruze göre farkli diyorlar yanlız adam 2 aydir satamadı baya bir fiyat kırdı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mlbozkurt -- 18 Aralık 2016; 15:20:36 >

• ikiz bebek arabasi hmm

temizini bulursaniz 2008 ustu c max mk1 makyajli 1.6 tdci
    arkasindan c4 picasso derim.

Negatif yani bunlar çok gezen aile araclari o yuzden km ler genelde fazla olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 18 Aralık 2016; 15:29:48 >
  • Nerd Miner kullanıcısına yanıt
    Usta abimde c-max var çok yakıyor ya. Ama abimdeki 2012 model. ford corrier ler 1000km yapıyorsa abimdeki 650km yapiyor ayni şartlarda. İkiz bebek arbası Yanyana olan değilde ön öne olan modellerden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mlbozkurt -- 18 Aralık 2016; 15:30:45 >

• Kronik sorun klimadır. Klimasına iyi bak alırken başka da kronik sorun yoktur. Bi kaç parça boyalı olması yada değişen olması önemli değil bence yururunde sıkıntı olmasında gerisi hava Civa benim için. Ve çok yakar denmiş bravo için ama ben gayet memnunum yakıtindan mazot olmuş 4.5 lira daha ne kadar az yakacak ki
  • Bildiğim kadarı ile 220hp 300nm tork var. Bence bu performansta bir motor icin çok degil.
  • mlbozkurt M kullanıcısına yanıt
    nasil kullanildigi cok onemli trafik durumu km litre hesabi nasildir bilmeden az cok diyemem ama referans konusu verebilirim

http://www.fordclubtr.com/forum/topic/164038-dizel-c-max-yakıt-tketimi/page-34#entry3070270

mk1 vardi 2006 model onu satmadan once kasim ayinda 22.5 litre ile 430 km karma kullanim mevcuttu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 18 Aralık 2016; 15:47:18 >
  • 120 HP demek istedin herhalde
  • https://forum.donanimhaber.com/m_122592351/tm.htm

benim ki gibi sorunsuz 2012 model bulursan keyfine bak.
  • Evet 120hp @aksumit
  • İncelemenizi izledim guzel bir fikir olacaktır almak isteyen arkadaşlara yanlız ilk başta goruntu tersti dedim heralde sonuna kadar böyle gidecek :). Bende de sorun olabilir
  • mlbozkurt M kullanıcısına yanıt
    garajda çekerken ters tutmuşum çok kısa bir süre zaten 15 saniye civarı. dışarıya alınca düzelttim. teşekkür ederim yorumunuz için. piyasa o kadar yükseldi ki artık insanlar alacak model seçemiyor doğal olarak.
  • Bende 105lik mazotlu bravo var. 35e kasım basında aldım. Ekspertizde belirtilen 3 parçada değişiklik yaptım. 1600 tl. Biniyorum. Şehir ici 6-7 arası yakıyor. İci geniş bagajı geniş ha diyince satamazsin diyebilirler ama öyle değil.
  • onurmaurer kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler. 105 likler belli bir model yılı altında mi onu nasıl anlariz yakıt bence iyi bendeki fiesta sehir ici 6 tl. Çıkıyordu
  • 2011 80 binde aldım. Arka tampon değişmişti. Fotolarını gösterdi. Sorun etmedim. Gerçekten satıcıysa üç kağıda bakmaz ona dikkat et. Benimki active plus donanım. Bu donanım bana yeterli. İşimi görsün diye aldim. 2. Bebek geliyor. Nette forum sitesi var yedek parçada usta seçiminde acemilik cekmiyorsun

• Aytürk kullanıcısına yanıt
    İlanlara baktım lakin bütçemizi aşıyor. Birde pejo lar hakkında bilinçaltim uzak dur diyor neden öyle bilmiyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.