Şimdi Ara

Max 200tl ses sistemi tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Diğer konuları araştırdım ancak kafam inanılmaz karıştı 100-200 TL arası pc de kullanmak için ses sistemi alacağım, büyük bir beklentim yok ancak müzik dinlediğimde film izlediğimde keyif versin istiyorum. Konu hakkında hiç bilgim yoktu baya araştırdım, microlab, edifier vs önerilmiş genellikle ancak model olarak karar veremedim. Bugün logitech Z213 ve creative in benzer bir modelini denedim ancak ses kaliteleri pek hoşuma gitmedi, bunlar kadar da basit olmasın, almışken iyi birşey alayım diyorum.
    Yardımcı olursanız sevinirim.

• Yardımcı olabilecek yok mu
  • Spa 5300 oneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • atkosturanadam kullanıcısına yanıt
    Microlab M-200 düşünüyorum, spa 5300 ile karşılaştırırsak hangisi daha iyidir hocam?
  • Philips spa5300 şiddetle tavsiye ederim ben kullanıyorum gayet memnunum.
  • Biraz acele ettim sizin yorumlardan önce Microlab M-200 aldım, forumda da çok tavsiye edilmiş, umarım hayal kırıklığına uğramam. Teşekkürler yorumlarınız için.
  • Çok övülen bir model buda güle güle kullan yorumlarını yazarsın biraz deneyip tecrübe edindikten sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Çok övülen bir model buda güle güle kullan yorumlarını yazarsın biraz deneyip tecrübe edindikten sonra

Ses sistemleri konusunda acemi birisi olarak benim gibi acemi ve fazla beklentisi olmayanlar için kısa bir inceleme yazacağım :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi olur fikir verir hem yeni alacaklara
  • Keşke trust tytan alsaydin bende microlabi denedim bence trust kesinlikle daha iyi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bboyerko

Keşke trust tytan alsaydin bende microlabi denedim bence trust kesinlikle daha iyi

Aldım kurtuldum hocam, yoksa çok kafam karışmıştı daha da karışacaktı, çok da memnunum, akşam resimleri de ekleyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yawuzbey

quote:

Orijinalden alıntı: bboyerko

Keşke trust tytan alsaydin bende microlabi denedim bence trust kesinlikle daha iyi

Aldım kurtuldum hocam, yoksa çok kafam karışmıştı daha da karışacaktı, çok da memnunum, akşam resimleri de ekleyeceğim.

Peki hocam memnunsaniz sıkıntı yok hayirli olsun ufak çaplı bi incelemenizi bekliyorum :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar fotoğrafları ve kısa incelememi ekliyorum, hatalar varsa düzeltin lütfen.

Bilgisayarın sesi vidyo film vs izlerken yetersiz kaldığı için 50 tl civarı 1+1 basit bir sistem almaya karar vermiştim. Ses sistemleri hakkında hiçbir bilgim olmadığı için forumdan ve başka sitelerden birkaç gün araştırma yaptım. Logitech, trust gibi bilinen markaların düşük modelli ürünleri pek tavsiye edilmemiş, tavsiye edilenler ise 200 tl civarındaki ürünlerdi genellikle. Bu nedenle bütçeyi artırayım almışken iyi bir sistem alayım dedim. Microlab m200, edifier x600 gibi ürünleri ilk kez duydum, herkes olumlu yorumlar yapmış, memnun olmayana rastlamadım. Araştırdım ancak internet üzerinden çok az yerde satışa açıktı bu ürünler, galiba en az 3-5 yıllık ürünler bunlar, özellikle edifier x600 hiçbir yerde yoktu. Microlab m200 ü gittigidiyorda buldum. Kafam çok karışmıştı, konu açtım sizlerden tavsiye istemek için ancak bir kaç gün cevap gelmediği için dayanamadım aldım

Buraya kadar olan kısmı benimle aynı durumda olan arkadaşlar için anlattım, eğer ihtiyacınız varsa 150 tl civarı microlab, edifier, ya da philips spa5300 alabilirsiniz. Spa5300 ü yukarda arkadaşlar da tavsiye ettiler zaten, güncel bir ürün muhtemelen, denemedim ancak bizim durum için beklentileri fazlası ile karşılayacak bir ürün gibi, çok da şık ayrıca.

Gelelim microlab m200 e :)

Öncelikle malzeme kalitesini çok beğendim. Klasik ama şık bir görünümü var.
    Benim aldığım ürün iphone/ipod uyumlu olarak üretilmiş, fotoğraflarda da göreceğiniz gibi ses ayar kumandasının üzerinde telefonun şarj girişini oturtarak dik olarak durabileceği bir bölüm mevcut, ancak şarj girişi ıphone5 ve sonrası için uyumlu olmadığı için benim işime yaramayacak, uyumlu olsa dahi pek kullanacağım bir özellik olmazdı galiba.
    En çok hoşuma giden uzaktan kumandası oldu, ancak bu da ipod için tasarlanmış anladığım kadarı ile, yani sadece ses artırma-kısma ve açma-kapama fonksiyonunu kullanabiliyorum, diğer fonksiyonlar ipodda çalışıyormuş kullanım kılavuzuna göre.
    Ses kalitesi için deneyimli olmadığım için fazla yorum yapamayacağım ancak bas ve tizler gayet başarılı bence. Hala son seste deneme şansım olmadı, komşularla aranızı bozar bu alet

Sonuç olarak piyasada bulabilirseniz rahatlıkla alabilirsiniz.

Max 200tl ses sistemi tavsiye Max 200tl ses sistemi tavsiye Max 200tl ses sistemi tavsiye Max 200tl ses sistemi tavsiye

• Güle güle kullan hocam bu fiyat aralığındaki bir kaç iyi modelden biri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Güle güle kullan hocam bu fiyat aralığındaki bir kaç iyi modelden biri.

Teşekkürler hocam
  • Hayirli olsun hocam gule gule kullanin.

• quote:

Orijinalden alıntı: atkosturanadam

Hayirli olsun hocam gule gule kullanin.

Teşekkürler hocam

• Hocam gittigidiyor da hangi satıcıdan aldınız ???
    Ayrıca film ve oyunlarda ses nasıl kalitesi nasıl ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Byc

Hocam gittigidiyor da hangi satıcıdan aldınız ???
    Ayrıca film ve oyunlarda ses nasıl kalitesi nasıl ?

Henüz oyun için denemedim ancak dizi film için gayet yeterli bence. Ancak tekrar söylemek istiyorum, bu konuda tecrübeli değilim, diğer ses sistemlerini çok fazla denemedim, sadece logitech ve trust ın aynı fiyatlardaki modellerini test etmiştim, onlara göre oldukça başarılı diyebilirim, bana şu an çok iyi geliyor ses kalitesi ancak başka birisi için iyi olmayabilir. Link;

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/microlab-im-200-2-1-40w-rms-idock-130-speaker-162730341

• Selamlar,
    microlab im200 modelinden ben de aldım.
    yukarıda resimleri paylaşılmış. ben artıları ve eksilerini anlatayım kendime göre

+Ses kalitesi tatmin edici, kısık ve yüksek sesde bozulmalar yok.
    +logitech'in müzikleri filmmiş gibi çalması bunda yok.
    +oyun, film, dizi ve müziklerde denedim. Prodigy, parov, queen, guns n roses vb grupların tarzındaki müziklerde sıkıntı yaşamadım.
    +- bass çok sevmem bu yüzden bass ayarını The White Stripes - 'Seven Nation Army' dinlerken yaptım, ortanın biraz kısığında çok hoş geliyor.

-çok fazla kablo
    -idock adaptör ile güç alıyor. haliyle fazla + 1 kablo ve -1 priz
    -kumanda arkadaşın da dediği gibi apple ürünü takılı değilken sadece ses ve açma kapamaya yarıyor. winamp veya youtube kontrolü de eklenebilirdi. (oynat duraklat vs)
    -idock gerekli mi gereksiz mi anlayamadım.

Sonuç: asıl olan sesten alına zevktir dersen kendi kategorisinde 9/10 diyebilirim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.