Şimdi Ara

max 2000 tl ye sağlam, temiz yıkayan, su ve enerji tüketimi düşük Çamaşır makinesi Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
3
Favori
1.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, forumdaki neredeyse bütün çamaşır makinesi yorumları okudum. her defasında tamam aradığım bu dediğimde o ürün ile ilgili olumsuz yorumlara denk gelip vazgeçiyorum. bana, en önemlisi temiz yıkayan, sessiz, enerji tüketimi düşük ve uzun yıllar (en az bir 10 yıl) kullanabileceğim bir makine lazım.
    8 ya da 9 kilo, yorgan yıkayabilen, sağlam durulama yapan, kolay ütü ya da buhar programı olan
    marka olarak bosh, aeg, elektrolux,

fiyat 1500 civarında ancak 2000 e çıkabilirim.

çamaşır makinesi için ne tavsiye edersiniz.

• BENDE ACİL ÇAMAŞIR MAKİNESİ ARIYORUM DÜN ELEKTROLUC KURUTMALI BI MAKINE TEŞHİR ÜRÜNÜ BULDUM. EWF1486HDW BULDUM FIYATTA 1.489 TL BİMEKSTEN BAKTIM BEN BAKMAK İSTERSEN CANDOĞAN62 BEYDE ÖNERİYOR BUNU ACİL ALMAM LAZIM BENIMDE OZELLIKLERINE BAKMAK ISTERSEN SITEDE VAR
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuna.1122

BENDE ACİL ÇAMAŞIR MAKİNESİ ARIYORUM DÜN ELEKTROLUC KURUTMALI BI MAKINE TEŞHİR ÜRÜNÜ BULDUM. EWF1486HDW BULDUM FIYATTA 1.489 TL BİMEKSTEN BAKTIM BEN BAKMAK İSTERSEN CANDOĞAN62 BEYDE ÖNERİYOR BUNU ACİL ALMAM LAZIM BENIMDE OZELLIKLERINE BAKMAK ISTERSEN SITEDE VAR

elektrolux o modeli benim de listemde ancak makine temiz yıkıyor mu, sağlam mı (yani 10 yıl kullanabilir miyim dağılmadan) oralara takıldı kafam. işin aslı beni servisle fazla muhatap etmeyecek bir makine olsun istiyorum.
  • CANDOĞAN BEY BAŞTA OLMAK ÜZERE YORUMLARI BEKLİYORUZ ACİL DURUM BENİMKİSİ MAKİNEM KURUTURKEN DOLAPTAN ÇIKIP KOŞACAK GİBİ. SERVİS ÇAĞIRDIM ARKASINI AÇTI BAKTI 250 TL SIKIŞMIŞ DEDİ + İÇİNİ AÇINCA DAHA KÖMÜRÜ NE DURUMDA BAKMAK LAZIM DEDİ YANİ DAHASIDA OLABİLİRMİŞ . :-) HAYIRLISI BAKALIM GÜZEL BİRŞEY ALIRIZ İNŞAALLAH UZUN ÖMÜRLÜ TEMİZ YIKAYAN
  • Electrolux EWL1286LEW

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @arsen816

Merhaba;

Biraz daha bütçe artırabilirseniz Electrlux EWF1408WDL öneririm. Evimde kullanıyorum. 10 kg, 69 lt tamburlu, su jetli, yorgan programı olan bir makine. Arkadaşların önerilerinden farklarından bir tanesi bu makinenin tamburu daha geniş 69 lt

http://www.akakce.com/camasir-makinasi/en-ucuz-electrolux-ewf1408wdl-fiyati,869770.html

• @memnun olan

Mesajınızı yazıp silmişsiniz ama ben yinede cevap vereyim. Evimde 2 tane çamaşır makinesi var. Bosch WAY28862TR I-Dos ve Electrolux EWF1408WDL
  • Felice Forte F kullanıcısına yanıt
    2 çamaşır makinesi biri yedek sanırım biri bozulursa diye Saka bir yana ben de waw alacağım memnun kalmadiysaniz almayayım diye düşündüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -DanceOfEternity- -- 19 Mayıs 2015; 19:33:44 >
  • @memnun olan

Hayır yedek değil ikiside aktif kullanılıyor. Electrolux EWF1408WDL yi kilim gibi ağır eşyaları yıkamak için özellikle aldım. Geçende yolluk halı yıkadım 5-6 kez. Hiç bir sorun olmadı.

Bosch WAY28862TR I-Dos u ise genel kullanım battaniye yorgan herşey için kullanıyorum çok memnunum.

İki makinemden de çok memnunum ama Bosch WAY28862TR I-Dos u çok daha başarılı buluyorum.
    Anladım teşekkürler yedek makine diye şaka yapmıştim zaten
    Peki WAW28560TR de 200×220 boyutlarında battal boy battaniye yikanir mi daha almadım alınca makineyi bozmayalim

• cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. makineyi en az bir 10 yıl kullanmayı düşündüğüm için bütçeyi belki 2000 in üstüne çıkarabilirim. ama isteğim kalitede ve özellikte 1500 civarında makine varsa ilk tercihim olur. Elektorlux EWF1408WDL ve EWF1497HDW, bosch 28560tr ya da aeg L87494EFL ve L87495XFL modellerinde kullanan arkadaşlar temizlik, performans ve kalite konusunda yorumlarlarsa sevinirim. bu makinelerden birini almayı düşünüyorum. ayrıca aeg L87494EFL ve L87495XFL modelleri arasında ne fark var acaba??
  • arkadaşlar ewf1286lew modeli ile aynı özellikte 9 kg makine var mı?? aeg ya da electrolux??
  • quote:

Orijinalden alıntı: memnun olan

Anladım teşekkürler yedek makine diye şaka yapmıştim zaten
    Peki WAW28560TR de 200×220 boyutlarında battal boy battaniye yikanir mi daha almadım alınca makineyi bozmayalim

Yıkanır tabiki. Ben çift kişilik yorgan, battaniye, kilim herşey yıkıyorum Bosch WAY28862TR I-Dos ta
    Çok teşekkür ederim. Yikanmasi gereken 2 tek kisilik elyaf yorgan 2 tane biri çift biri battal boy battaniyeler var. Alınca bu zor sınavı benim için atlatması çok önemli. Öyle ilk yıkandıgimda amortisörleri bozulmasın da

• quote:

Çok teşekkür ederim. Yikanmasi gereken 2 tek kisilik elyaf yorgan 2 tane biri çift biri battal boy battaniyeler var. Alınca bu zor sınavı benim için atlatması çok önemli. Öyle ilk yıkandıgimda amortisörleri bozulmasın da

Yok yok bozulmaz rahat olun Amortisörlerin hidrolik yerleri çelik ve çok iyi darbe emiyor sessiz sarsıntısız bir şekilde sıkma yapıyor. Ayrıca Bosch Siemens makieneler dengeleme konusunda çok başarılı ayrıca benim kullandığım eski makinelerden (Bosch WAS28762TR, WAS28763TR, WAY28760TR, WAY24840TR) den çok daha farklı dengeleme aşamaları ve durulama tambur dönüş hızı var WAY28862TR I-Dos un. Belki WAW28560TR de de durum böyledir yeni model sonuçta

Dengeleme darbe emme konusunda Bosch bu konuda uzman olmuş da. Bakalim. Şuan ki makinem çamaşır yirtmaya başladı kesin değiştirecegim
    Sorması ayıp ama o kadar camasir makinesi model neden değiştirdiniz ki. Fabrikasyon hatali uretim mi çıktı

• quote:

Dengeleme darbe emme konusunda Bosch bu konuda uzman olmuş da. Bakalim. Şuan ki makinem çamaşır yirtmaya başladı kesin değiştirecegim
    Sorması ayıp ama o kadar camasir makinesi model neden değiştirdiniz ki. Fabrikasyon hatali uretim mi çıktı

WAY28762TR de amortisörler plastikti tıkrtı yapıyordu değişim oldu,

WAY28763TR de amortisörler plastikti ve rulman lar çok adi bir maldı. Hemen sorun çıkardı değişim oldu,

WAY28760TR de alt sacdan ses geliyordu direttim değişim oldu WAY24840TR I-Dos geldi.

WAY24840TR I-Dos tan memnundum ama hem 1400 devir olması beni cezbettiği için hem de daha bol su kullanması dolayısıyla WAY28862TR I-Dos u satın aldım WAY24840TR yi satarak

• @bilalkendisin0606

Bosch WAY28862TR I-Dos ve Electrlux EWF1408WDL nin fotolarını bir ara atarım size.
    Anladım. Demek ki way serilerin idos lusu hariç sorunlu da. Waw serisinin amortisörlerini çelik yaptilar hidrolik yerlerini çok teşekkür ederim cevaplariniz için. Waw da sorun çıkmaz insallah rulmanlarında en az 15 sene kullanmam lazik çünkü

• quote:

Orijinalden alıntı: bilalkendisin0606

tesekür ederim electırolux beyazları temiz yıkıyormu

Electrolux EWF1408WDL uygun program ve deterjanı seçerseniz gayet temiz yıkıyor. Ben deterjan olarak beyazlarda Ariel Professional P&G kullanıyorum gayet memnunum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.