Şimdi Ara

Mavi ışık filtreli gözlük [Yardım]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
28.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun sure bilgisayar veya monitore baktigimda gozlerimde yorgunluk yanma olusuyor. İs geregi mecburen bazen uzun sureler ozellikle pc ye bakmak durumda kaliyorum. Mavi isik filtreli gozlukler varmis bu gozluklerden kullanan deneyimini aktarabilecek marka model tavsiye edebilecek olan var mi?

Not: Yakin tarihte bir rapor icin goz doktoruna muayene olmustum gozlerimde problem yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bunun gibi oyuncu gözlükleri var işini görebilir.

Gunnar SteelSeries Scope Onyx Carbon Bilgisayar Gözlüğü

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Blue cut camlardan mi bahsediyorsun acaba?

• Bu sorunun çözümü için mavi ışık filtreli özel camlar var, istediğiniz çerçeveye bu camlardan optik mağazalarda taktırabiliyorsunuz, bu camların özel test setleri vardır optik mağazalarda mutlaka kontrol testi yaparak deneyerek alın, ayrıca internette bilgisayar gözlüğü vs. gibi satılan gözlüklerede itibar etmeyin çünkü ben bizzat aldım ve hiç bir faydasını görmedim ayrıca bunlar çok daha pahalı, ama optikçiden kendi çerçeveme bluecut cam taktırdım, sabah pc başına oturduğum zaman ilk işim gözlüğü takmak oluyor bazen unutuyorum ve biraz zaman geçtikten sonra gözlerimde yanma ve batma olunca gözlüğü takmadığımın farkına varıyorum, kesinlikle tavsiye ederim, özellikle benim kullandığım Frequency Bluecut cam, ben çok memnunum, optik mağazalardan sorup detaylı bilgi alabilirsiniz

https://www.optikgazete.com/gundem/zararli-mavi-isik-goz-problemlerine-neden-oluyor-h2658.html

• flux kur paran kalsın
  • Ben kullanıyorum eve işe yarıyor

• Is gucten konuyu unutmusum.

@Galatas4ray Bunlar pek hosuma gitmedi ve pahali gorunuyor.

@gbey Blue cut kavramini daha onceden bilmiyordum tam olarak aradigim sey o.

@Fahriarslan Atasunda var midir bu dediginiz olay? Istege gore cerceve ve blue cut cam tercihi.

@PolyushkaPolyeciKopek Kullandiginiz gozlugun markasi nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: E.w.i.f.K

Is gucten konuyu unutmusum.

@Galatas4ray Bunlar pek hosuma gitmedi ve pahali gorunuyor.

@gbey Blue cut kavramini daha onceden bilmiyordum tam olarak aradigim sey o.

@Fahriarslan Atasunda var midir bu dediginiz olay? Istege gore cerceve ve blue cut cam tercihi.

@PolyushkaPolyeciKopek Kullandiginiz gozlugun markasi nedir?
    Ben numaralı gözlük kullanıyorum. Atasun'dan aldım. Mavi ışık filmi yaklaşık 40 tl.

• Ben de 4-5 aydır kullanıyorum. İyi ki almışım gözlerime çok faydası dokundu. Gözlükten önce baş ağrısı, uykusuzluk ve gözlerde yanma gibi şikayetlerim oluyordu. Tanıdık optikçiye gittim. Bu tarz gözlüklerin aşama aşama kalitesinin olduğunu söyledi. En iyisi hangisiyse ondan olsun dedim. Çift cam normalde 800 tl ben 450 tl ye aldım. 2000 tl versen de daha iyisi yok en iyisi bu dedi. Tam adını unuttum ama Fransız yapımı bir camdı sanırım. Tavsiye ederim kesinlikle kullanın.
  • windows 10 işletim sisteminin kendi mavi ışık filitresi var BELEŞ
    Telefonların bazılarında da var mavi ışık filitresi BELEŞ
  • kardeşim ben atasunun mavi ışık filtreli gözlüğünü kullanıyorum. Kullanmadan önceki yıllarım tamamen boş geçmiş ne avm lerde ne ışıklı günlerde ne de bilgisayar başında gram göz yanması olmuyor. Kesinlikle tavsiye ederim.
  • essilor iyidir.

göz kuruluğu için bol su iç.
  • E.w.i.f.K kullanıcısına yanıt
    Atasun yabancı sermayeli bir zincir mağazadır, yerli olan mağazaları tercih etmenizi öneriyorum, ben öyle yapıyorum, mahallenizdeki veya bulunduğunuz yerdeki yerel optik mağazadan alın bence daha fazla ilgileniyorlar ve doğru bilgiyi veriyorlar
  • Ben de yeni aldım ve iyi de para bayıldım.Ne yazık ki hiç beğenmedim.Florasanlı odadan sarı ampüllü odaya geçmek gibi.Ayrıca akşam araba kullananlar için sorun çıkartabiliyor.Bugün gidip optikçiye fırçayı atacam çünkü bugüne kadar yeşil filtre kullanıyordum ki eski optikçim öneriyordu.Mavi fitreli gözlükleri önermiyoruz diye.Şu windowsun gece modu varya aynı öyle gösteriyor.Benden size tavsiye monitör ve telefonlarınızın ekran ayarlarını kısın zaten gözünüz belli bir süre sonra alışıyor.
  • firatkrky kullanıcısına yanıt
    Atasundahttps://www.atasunoptik.com.tr/i-block-gozlukler bu listedeki gözlüklerden mi aldınız acaba ? 129 tl olanı almayı planlıyorum eğer sizde ondan aldıysanız düşünmeden alıcam.
  • Başka ürünler varsa paylaşabilir misiniz, kullnadığınız veya almayı düşündüğünüz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jaschar

Atasundahttps://www.atasunoptik.com.tr/i-block-gozlukler bu listedeki gözlüklerden mi aldınız acaba ? 129 tl olanı almayı planlıyorum eğer sizde ondan aldıysanız düşünmeden alıcam.
    link açılmıyor ama linkte i-block yaziyor gozlukleri modeli buydu doğru yani

• firatkrky kullanıcısına yanıt
    Hocam bende açılıyor link neyse orası önemli değil sorma sebebim 2 tane var birisi 129 tl diğeri 89 tl ondan sormuştum
  • quote:

Orijinalden alıntı: firatkrky

link açılmıyor ama linkte i-block yaziyor gozlukleri modeli buydu doğru yani

Alıntıları Göster
    hocam hangisini aldınız atasunda bir 89 tl birde 129 tl olan i-block gözlükler var
  • quote:

Orijinalden alıntı: PatlıcanMusakka

hocam hangisini aldınız atasunda bir 89 tl birde 129 tl olan i-block gözlükler var

Alıntıları Göster
    Hepsi aynı yanlış bilmiyorsam içlerinden birkaç model çok sattığı için daha pahalı. ben 90 a almıştım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.