Şimdi Ara

Mavi Balina oynayarak intihar eden genç sayısı giderek artıyor (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
1
Favori
13.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsanlara hükmediceksin kendini öldür diyceksin. Madem bu güç var her türlü iş için kullanılabilir. Niye öldürtüyo ki. Sana itaat eden bi topluluğun var resmen. Hadi bakalım kendini öldür demek çocuk işi. Buna inananlar da çocuktur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • güzel kızmış yazık olmuş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Işin ilginci türk medyasından bu oyun hakkında bilgisi olan yok.

Halen oyunu video oyunu gibi lanse ediyorlar.

• Akıllı adam işi değil zorla oynatmiyorlar ya oynamasın salaklar.

• Arkadaşlar Whatsapp gibi mesajlaşma ağından linkle katıyorlarmış oyuna.Bilmediğiniz linkleri açmayın.Oyun olmasa bile bir virüs bile kişisel bilgilerinizi alabilir.

• Bu oyun "The Nerve" filminden uyarlanmış gibi duruyor ya da film bu oyundan uyarlandı.

İstedikleri kadar bilgilerinizi ele geçirsinler ki bu öyle kolay da bir şey değil merak etmeyin eğer sazan değilseniz zaten Windows ya da Androidişletim sistemli bir bilgisayarda çok özel dosyalar, belgeler, passwordlar bulundurmazsınız. Macintosh, ios kullanıcıları da rahat olsun öyle kolay kolay whatsappdan link yollayıp kimse bilgi çalamaz... O kadar basit değil o işler.

Ek olarak güya bilgileri ele geçiriyorlarmış, sonra eq görevleri yapmazsan ailenden şu ölür, sana şöyle yaparız falan diye tehdit ediyorlarmış. Ya arkadaşlar kafanız iyi mi böyle bir şey mümkün olabilir mi? Hayırdır ya kim kime internet üzerinden posta koyuyor? Ben sırf inadına böyle bir sey olsa gel öldür öldürmezsen adam değilsin diye girerim muhabbete. Yarın öbürgün madem öyle dedikleri gibi link aracılığıyla falan giriliyor bu oyuna, bana öyle bir link falan gelirse gelip beni öldürmesini rica edicem lavuktan.

İşin üzücü tarafı hadi coluk cocugu böyle kandırırsın da, intihar edenler arasında 25-26 yaşında insanlar oldugu da yazıyor, Allah akıl fikir versin, 50 yıl önce insanlık aya çıktı kim bilir 50 yıl sonra neler olacak denilirken, insanlar suan sacmasapan bir oyun yüzünden kendilerini asıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: JusticeLeague

50 anahtar görevi değilmiydi yav :d

• Kolay olmadığının farkındayım fakat bu oyunu yapan psikopattan herşey beklerim.En ufak bir mail dosyasından binlerce bilgisayar hacklediler zamanında artık hackerlarda geliştirdi kendini ne olacağı belli olmaz.Bilinmedik linkleri açmamak lazım özellikle ad.fly gibi yönlendiriciyle yollayanlar.

• 13-15 yaşındaki çocukların intiharını geyik yapan yetişkinler varmış okudukça kanım dondu yorumları birde + layıp destek veriyorsunuz Yazıklar olsun bu şekilde düşünen her kimse. Adı üzerinde çocuk bu birde bu yaşlar ergenlikten dolayı çok tehlikeli. Allah colugumuzu cocugumuzu korusun elimizden geldiğince cocuklarımız arasındaki bağı cok kuvvetli tutmamız gerekiyor. Eskiden hepimiz sokakta oyunlar oynayarak büyüdük 5. Kata çıkmak istemediğimiz için 1. Katın ziline basıp su isterdik. Ekmeğe salça sürer top oynardık. Simdi bebe parkta oyun oynarken başından 1dk ayrilamiyoruz bebeyi sokaga salamiyoruz kimin ne oldugunu anlayamiyoruz karsi komsumuzu taniyamiyoruz. Nereye gidiyor bu işler bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Francis

Bu oyun "The Nerve" filminden uyarlanmış gibi duruyor ya da film bu oyundan uyarlandı.

İstedikleri kadar bilgilerinizi ele geçirsinler ki bu öyle kolay da bir şey değil merak etmeyin eğer sazan değilseniz zaten Windows ya da Androidişletim sistemli bir bilgisayarda çok özel dosyalar, belgeler, passwordlar bulundurmazsınız. Macintosh, ios kullanıcıları da rahat olsun öyle kolay kolay whatsappdan link yollayıp kimse bilgi çalamaz... O kadar basit değil o işler.

Ek olarak güya bilgileri ele geçiriyorlarmış, sonra eq görevleri yapmazsan ailenden şu ölür, sana şöyle yaparız falan diye tehdit ediyorlarmış. Ya arkadaşlar kafanız iyi mi böyle bir şey mümkün olabilir mi? Hayırdır ya kim kime internet üzerinden posta koyuyor? Ben sırf inadına böyle bir sey olsa gel öldür öldürmezsen adam değilsin diye girerim muhabbete. Yarın öbürgün madem öyle dedikleri gibi link aracılığıyla falan giriliyor bu oyuna, bana öyle bir link falan gelirse gelip beni öldürmesini rica edicem lavuktan.

İşin üzücü tarafı hadi coluk cocugu böyle kandırırsın da, intihar edenler arasında 25-26 yaşında insanlar oldugu da yazıyor, Allah akıl fikir versin, 50 yıl önce insanlık aya çıktı kim bilir 50 yıl sonra neler olacak denilirken, insanlar suan sacmasapan bir oyun yüzünden kendilerini asıyor...

O çakma filmin aslı '13 sins'dir bu arada.

• üzgünüm ama DH nin en kötü haberi olarak aklımda kalacak. ha! unutmadan bide komik :D

• Oynamasınlar

• hackerlık var tehtit var zaten oyun sahıplerı suc ıslıyor sadece 3 yılmı almıslar
    tehtitle ölüme sebebıyet.idam edılmelerı lazım
    ülke baskanlarıda göz yumuyor
  • Konuda herhangi bir yönetici varmı? Bana özel mesaj atsın oyunu oynamak istiyorum.

ÇOK ÖNEMLİ

• Soul741 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar bilip bilmeden konuşmuşsunuzda GERÇEK BU!
    Gerçeği göz ardı edersen seni bulur...Kanıtsız filan değil.Sinir küpüne dönmen de anlamsız.

Rus 'intihar oyunu' organizatörü Philipp Budeikin suçunu kabul etti
    (2016 yılı Kasım ayında tutuklanan, 21 yaşındaki Rusya vatandaşı Philipp Budeikin, çıkarıldığı son duruşmada, toplumda temizlik yaptığını söyleyerek, kurbanlarını "biyolojik atıklar" olarak tanımladı.)http://www.bbc.com/turkce/39892509

Mavi Balina intihar oyunundan kurtulanlar anlatıyorhttp://www.bbc.com/turkce/41281200

BTK'dan "Mavi Balina" oyunu uyarısıhttp://www.hurriyet.com.tr/btkdan-mavi-balina-oyunu-uyarisi-40581087

Burak Güngör'den bilgiler;https://www.youtube.com/watch?v=1FPvnd5A0VYhttps://www.youtube.com/watch?v=5Tdyxc0BXIIhttps://www.youtube.com/watch?v=BuRPfR_w-vA

• Biraz incelem fırsatım oldu oyunu, öncelikle oyunun kulland dili itibariyle yaptığı çağrışımları ne derece etkili yorum yapmak kolay değil sonuç itibariyle her cümlenin telaffuz şekli farklı etkiler gösterebilir bu nedenle kullanılan dilin oyunun oyuncu ile iletişimi etkili olabilir, diğer yandan oyunun tasarımı ve grafik yapısı depresif ve insanın karamsar duygularının öne çıkmasına fırsat veriyor, Ses yapısı itibariyle etkileyici kendine çeken bir ton da, sonuç itibariyle şuan dünyada özellikle büyük şirketler bu renk ve ses hilelerini uzun süredir kullanıyor ve başarılı oluyor etki seviyesi tartışma götürmez bir gerçek, yasaklanmalı mı yoksa çözüm mü bulunmalı derseniz yasaklar ile bişey çözülmez farklı metodlar denenmeli

• quote:

Orijinalden alıntı: dobrasam

Biraz incelem fırsatım oldu oyunu, öncelikle oyunun kulland dili itibariyle yaptığı çağrışımları ne derece etkili yorum yapmak kolay değil sonuç itibariyle her cümlenin telaffuz şekli farklı etkiler gösterebilir bu nedenle kullanılan dilin oyunun oyuncu ile iletişimi etkili olabilir, diğer yandan oyunun tasarımı ve grafik yapısı depresif ve insanın karamsar duygularının öne çıkmasına fırsat veriyor, Ses yapısı itibariyle etkileyici kendine çeken bir ton da, sonuç itibariyle şuan dünyada özellikle büyük şirketler bu renk ve ses hilelerini uzun süredir kullanıyor ve başarılı oluyor etki seviyesi tartışma götürmez bir gerçek, yasaklanmalı mı yoksa çözüm mü bulunmalı derseniz yasaklar ile bişey çözülmez farklı metodlar denenmeli

Sen ne diyon ?

• 24 yasindaki insanin cocuklugumu kalmis yahu? Adamin zaten sorunlari var belli, oyun bahane ediliyor. Ailesi, cevresi, esi dostu bunu farkedemeyip ilgilenmedilerse sorumluluktan kurtulmak icin at sucu oyuna. Iyi is be. "Vollo bozom socomoz yoh, oyon soy otto cocogomozo". Bi sktrn gidin dallamalar.

• ?twitter %100 organik fav&rt satiş ? 10k gösterim ? +100rt +300fav ? otomatik hesap kasici panel ?

iletişim: 0(551) 173 3251

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.