Şimdi Ara

matrix filminde kasdedilen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ajan smithin dediği gibi bazen düşünüyorum insanoğlu bu dünyanın bir kanseri olabilir mi diye.
    Sizler ne düşünüyorsunuz ajan smith haklımı sizce?

• Bence insanin kendisini ustun gorup dunyaya tehdit olarak algilamasi sendromu. Dunya icin biz hic bir seyiz. 2 milyon yil sonra, Dunya muhtemelen cok farkli kosullarda da olsa, yine var olacak. Peki biz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kanseri peki ne olarak tanımlıyoruz? Öldürdüğü için kötü? O zaman ölüm kötü? Düşünülmesi gereken konular bunlar en azından bu cümlede.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mephalay

Bence insanin kendisini ustun gorup dunyaya tehdit olarak algilamasi sendromu. Dunya icin biz hic bir seyiz. 2 milyon yil sonra, Dunya muhtemelen cok farkli kosullarda da olsa, yine var olacak. Peki biz?

Bilim kisvesiyle ademliğini çıkararak kendini böcekleştirmen baronların istediği düşünce tarzıdır
  • Bilim kisvesiyle ademligi cikarmak nedir? Baronlar kim?
    Bocek bize neyse, biz de dunyaya daha fazlasi degiliz : )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zodion

quote:

Orijinalden alıntı: Mephalay

Bence insanin kendisini ustun gorup dunyaya tehdit olarak algilamasi sendromu. Dunya icin biz hic bir seyiz. 2 milyon yil sonra, Dunya muhtemelen cok farkli kosullarda da olsa, yine var olacak. Peki biz?

Bilim kisvesiyle ademliğini çıkararak kendini böcekleştirmen baronların istediği düşünce tarzıdır

Yahudi baronların işi zaten bilim. Gereksiz bişiy Yerinde olsam bu yahudi icadi interneti ve bilgisayarı da satıp afrika mıydı Arabistan mıydı oraya yerleşirim valla ha düşün bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir makina için onu yağlayıp bakımını yapan şey onun babası hukmundedir. Bu makinayı savaş aletine çevirip insanı öldüren el ise makina nazarında katil hukmunde olmalı.

Makinaların itirazını bu açıdan düşünebiliriz. Olumcul bir alete donuşmuş ve insanları kanser olarak gormuş, akıl kazanınca yaptırıldığı katliam vazifesini anlamlandırmak istemiş olmalı.

Yani bir insan beni kullanınca haklı olan unsur ben kendimi kullanınca da haklı olurken bu kere yaşama hakkından bahsetmiş olması haklı bir gerekçe olamaz denmiş olmalı.

İnsanlığın kanserlerine karşı kullanılan makine zeka kazanınca kendisini kullanan elin de bu organizmanın bir urunu olduğunu anlamış olmalı.

Uzar gider anlıyacağınız.

• Zeka geliştirmeseydik iyi canlılardık aslında, ama beynimiz hala ilkel ve hala olayların tam farkına varabilmiş değiliz diye düşünüyorum şahsen. Elimizdeki en ama en değerli şey olan gezegenimizi mahvetmeye devam ediyoruz. Sadece kendimize değil, diğer canlılara da zarar veriyoruz. İki makine yaptık diye zeki varlık olduğumuz söylenemez. Zaten kendimize çeki düzen vermezsek bu gidişle Büyük Filtreyi geçemeyeceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-63DBB8E76 -- 28 Ekim 2017; 2:3:11 >
  • Mephalay M kullanıcısına yanıt
    İnsanlığını ve varoluşunu inkar etmek, onlara ihanet etmek işte o ademliği çıkarmak. Baronlar da medya, ekonomi, siyaset ve endüstriye yön veren para babaları.
    Biraz uğraşsanız Zodion u anlayacanız.
    Güzel şeyler söylüyor bence tabii anlayana.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Survival kullanıcısına yanıt
    O mesajdan yazanın böyle bir kafa yapısı olduğu sonucunu çıkardıysan sana ve mesajı artılayan kişiye geçmiş olsun ne diyelim. Biraz olsun hakkını vererek Nietzsche yi veya postmodernistleri okumanı tavsiye ederim. Eskiden bizim ateistler sadece nietzsche falan okuyor onu da anlamıyor bile diye sitem ederdik şimdi öylesine de olsa okuyanına muhtaç kaldık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LePortaBim -- 28 Ekim 2017; 11:28:54 >
  • LePortaBim kullanıcısına yanıt
    Böyle güzel türkçe ile yazılmış metinden benim anladığım bu kusura bakmayın. Hemen ateist ilan etmeniz da hoşmuş bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Survival -- 28 Ekim 2017; 11:46:41 >
    Türkçe güzel değil ama o anlam hiç bir türlü çıkmıyor sen kusura bakma. Hemen ateist ilan etmek derken Mesajlarını okuyorum sanıyorum ya ateistsin ya agnostik vs. Ateist agnostik apateist hepsine toptan bir isim bulamadım. Dinsiz kelimesi olabilir ama garip geliyor kullanması. Bağlamına göre bu düşüncedekilere ateist diyorum bazen. Yani bağlamın agnostik ve ateist arasındaki farkları gözetmediği yerlerde mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LePortaBim -- 28 Ekim 2017; 12:9:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LePortaBim

Türkçe güzel değil ama o anlam hiç bir türlü çıkmıyor sen kusura bakma. Hemen ateist ilan etmek derken Mesajlarını okuyorum sanıyorum ya ateistsin ya agnostik vs. Ateist agnostik apateist hepsine toptan bir isim bulamadım. Dinsiz kelimesi olabilir ama garip geliyor kullanması. Bağlamına göre bu düşüncedekilere ateist diyorum bazen. Yani bağlamın agnostik ve ateist arasındaki farkları gözetmediği yerlerde mesela.

Anladım, peki bana arkadaşın tam olarak neyi kast ettiğini açıklayabilir misiniz? Tekrar tekrar okuyorum anladığım tek şey arkadaşın yaratılışçı olduğı bilimin adı altında kendimizi insanlıktan çıkartıp böcekleştirmemiz para babalarının istediği bir şeydir bu cümleden çıkarttığım şey bilim seni böcekleştirmek için kullanılan bir araçtır.

Yanılıyor olabilirim, kelimeler hangi dildeyse o dili bilmediğimden olabilir. Doğrusu neyse öğrenmek isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Survival -- 28 Ekim 2017; 12:57:55 >

Yaratılışçı olduğu hangi kelimeden anlaşılıyor? Önceki mesajlarından okumadıysan bu mesajdan öyle bir şey anlaşılmıyor çünkü.
    Geri kalan kısmı doğru anlamışsın ama metinden çıkardığın veriyi yorumlayıp işlerken hata yaptığın için yanlış bir yorumda bulunmuşsun.
    Örneğin:
    Bilim milyonlarca insanın ölmesine sebebiyet veren çok tehlikeli silahların yapılmasında kullanılan bir araçtır. Baronların istediği de budur—> Bilim gereksiz bir şeydir.

Bu metinden bilimin gereksiz, kötü, yanlış bir şey olduğu sonucu çıkar mı? Çıkmaz. Meyve bıçağının adam öldürmekte kullanılması meyve bıçağının kötü olduğunu göstermez. Meyve bıçağı adam öldürmekte kullanılır önermesi sadece bu nesnenin bir kullanım yönünü açıklar bize.
    “Bilim kisvesiyle ademliğini çıkararak kendini böcekleştirmen baronların istediği düşünce tarzıdır”
    Cümle buydu. Sen de bunu doğru bir şekilde anladın ve kendi kelimelerinle “bilimin adı altında kendimizi insanlıktan çıkartıp böcekleştirmemiz para babalarının istediği bir şeydir” şeklinde ifade ettin. Bilim kisvesiyle bir şeylerin yapılmasından yani bilimin bir kullanım veya yorumlanış yönünden bahseden bir metindi bu. Sense burdan hareketle “Yahudi baronların işi zaten bilim, gereksiz bişiy” diyerek ironi yaptın. Yani sanki bilimin gereksiz olduğu sonucu metnin kendisinden çıkıyormuş gibi.
    Bu çarpık anlayışın sebebi bilimin bir kullanımını eleştirmek ve bilimin kendisini toptan reddetmek arasındaki nüansı yakalayamamaktır. Bunu yakalayamamanın sebebi ise bilimi eleştiren bakış açılarını doğrudan dini bağnazlık ile, cahillik ile, ilkellik ile, çağa yetişememek ile, bilim ve düşünce düşmanlığı ile ilişkilendirmendir.
    Bu doğrudan ve köktenci ilişkilendirmelerinin sebebiyse, bilim eleştirisi dediğimiz şeyin aslında sadece “gerici yobazlar” tarafından yapılmadığını bilmemendir. Bu yüzden modern akılcılığı ve bilimselciliği eleştiren Nietzsche gibi, postmodernist düşünürler gibi “gerici yobaz” olmayan mecralara yönlendirdim seni. Umarım açıklayıcı olmuştur.

• Matrixi felsefeciler anlayamaz.Matrixi felsefe sanan bilimden yoksun sayısaldan yoksun insanlardır.Matrix anlatmak istediği Materyalizm,Kuantum enerjisi ve evrimsel biyolojidir.
    Felsefeci ve dindar insanlar (2 tür şarlatan) bunun metafizik filmi olduğunu iddia ettiler oysaki
    Dawkins bencil gen okuduğunda matrix tarlalarının gerçek bedenlerimiz zion vs ise bilincimiz olduğunu anlar

beyin ölürse beden ölür(zion yokolursa matrixte yok olur)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nazgul Founder -- 28 Ekim 2017; 16:29:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LePortaBim

İnsanlığını ve varoluşunu inkar etmek, onlara ihanet etmek işte o ademliği çıkarmak. Baronlar da medya, ekonomi, siyaset ve endüstriye yön veren para babaları.
    Biraz uğraşsanız Zodion u anlayacanız.
    Güzel şeyler söylüyor bence tabii anlayana.

Hayir guzel bir sey soylemiyor.

Cunku bir sey soylemiyor.

Baronlarin boyle bir sey istedigine dair bir kanit yok, neden istedikleri ve bundan ne avantaj sagladiklari yok.

Varolusu inkar etmenin bizim dunyaya nazaran neden kucuk varliklar oldugumuza dair bir aciklama yok. Cunku dedigim gibi, hic bir sey soylemiyor :)

boyle baronlara biat edilen paradigmanin acilimina dair olarak yapilan yuzeysel aciklamalarin yaradilissal bir inkar prosedurunun parcasi oldugu gercegi salt bir kimlikle incelendiginde sistematik bir toplum muhendisliginin yadsinamaz yozlaşmasi disinda pek cok az gerceklige tahayyul eder ki bunu herkes bilir ===> Boyle yazinca cool olmuyorsun, bir b*k da anlatmiyorsun :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.