Şimdi Ara

Matkap tavsiyesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.354
Cevap
37
Favori
349.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: albati

Deneye deneye iyi kullanmayı öğrenirsin, aldığın cihaz güzel bişeye benziyo, hizalama aparatı hoşuma gitti, bizim gibi amatör kullanıcıların el terazisi pek olmadığı için bu aparat oldukça iş görür, hayırlı olsun.

İyi bir noktaya değindin bende arapata güveniyorum. Yoksa her yer delik deşik olcak

Uzun süreçte İnşallah aletin hakkını verebilirim . Teşekkürler...
  • http://www.ekonomiksatis.com/default.asp?git=9&urun=255449

bir de şuna bakın derim.
    saygılarımla.
  • Bosch PSB 650 RA Toz Emmeli Matkabı dün kullanma fırsatım oldu, ilk matkabım olarak iyi bir inceleme yapamam... Fakat bir kaç not verebilirim...
     Matkap tavsiyesi

Kutusu hoşuma gitti matkaptan başka şeyler içinde epey yer var.

Bas&Kilitle Fonksiyonu çok işlevsel hemen alıştım kullanma şekline. Yalnız kullanım kılavuzu tam bir eziyetti...

Derinlik mesnedi çok işime yaradı, dübele göre boyunu ölçüp kilitliyorsunuz sonra çekinmeden bastırın matkabı gitsin...

Yalnız Toz Emme olayı o kadar işlevsel değil, yinede yerleri batırıyorsunuz. Ama baş hizanızdan yüksek bir yeri delerken çoğunu topluyor rahatsız olmuyorsunuz. Ben normal delerken mesnedi tam duvara yaslayamıyorum belki bu yüzdendir dökülmesi ...

Hız ayarlama olayı çok işime yaradı, özellikle vidalamada hız ayarsız normal matkapla uğraşmak ölümmüş onu anladım...

Benim gibi önce Kullanım Kılavuzunu okuyayım diyen tüketicilerden değilseniz, ne kadar amatör olursanız olun çok rahat hemen alet çözüp kullanırsınız. Ben okumaya çalıştım kafam allak bullak oldu ....

Darbe olayını daha çözemedim, deneyim derken bir kaç vida hakladım...

Daha gidicem dolu iş var, çalışmaya devam...

• darbe olayı sadece beton delerken beton delen uçla kullanılır

metal ahşap delerken dahi kullanılmaz sadece beton delerken

normal vidayı darbe ayarında vidalamaya kalkarsan eğersin

darbe ayarını iptal et vida sıkarken
  • Fayans gibi yüzeyleri elerken sürekli fayansı ıslatın hem daha rahat delinecektir hemde ucunuz daha uzun ömürlü olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

darbe olayı sadece beton delerken beton delen uçla kullanılır

metal ahşap delerken dahi kullanılmaz sadece beton delerken

normal vidayı darbe ayarında vidalamaya kalkarsan eğersin

darbe ayarını iptal et vida sıkarken

Ahahah Jack Daniels, ben iş yerindeki arkadaşlara özenip bir ara Makita 6952 ile vidalama yapmıştım da MDF ye... Öylesine bir denedim bunlada aynen dediğin gibi oldu ...

Projeksiyon Servis'in dediğinide tuttum fazla fayans mermer ile uğraşılacağı zaman çok faydalı olacaktır...
  • HITACHI ... Başka Bişey Demiyorum . Benim Okulumda Bile Hitachi Kullanıyorlardı 1984 Den Beri Hala Da Kullanılıyor :D:D:D
  • Kullanım amacı nedir ?? Profesyonel mi? makita yı tavsiye ederim yada bosch
  • Darbeli matkap yerine hafif kırıcı delici al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpernbugra

Darbeli matkap yerine hafif kırıcı delici al.

onların uçları özel ama

bu yüzdende pahalı

gereksiz yani arada bir darbe vs kullanılacaksa

yok eğer s
    ürekli darbede ve hep aynı ebat deliyorsanız ozaman ok
  • Ben de evde kullanım için bir matkap almak istiyorum. Ufak çaplı duvar delme, vidalama işleri için. Fazla para vermek istemiyorum ama kalitesiz de olmasın diye markalı alayım diyorum, B&D, Bosch gibi bir marka olsun diyorum. 70-100 lira aralığında bir sürü model var ama internet sitelerinde adam gibi yazmıyorlar özelliklerini ve bazı modeller ütetici sitelerinde bile yer almıyor. Saydığım amaçlara uygun bir model söyleyebilir misiniz acaba?
  • bu konuda en büyük imzanın sahibi bosch markasıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PERİSKOP -- 14 Ocak 2010; 23:03:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FRaNZ FeRDiNaND

Ben de evde kullanım için bir matkap almak istiyorum. Ufak çaplı duvar delme, vidalama işleri için. Fazla para vermek istemiyorum ama kalitesiz de olmasın diye markalı alayım diyorum, B&D, Bosch gibi bir marka olsun diyorum. 70-100 lira aralığında bir sürü model var ama internet sitelerinde adam gibi yazmıyorlar özelliklerini ve bazı modeller ütetici sitelerinde bile yer almıyor. Saydığım amaçlara uygun bir model söyleyebilir misiniz acaba?

Bosch PSB 550 RE saydığınız türde amatör ev uygulamaları için tavsiye edilen bir modeldir. Fiyat aralığıda istediğiniz gibi...

Bende sizin gibi yola çıkıp Bosch PSB 650 RA edindim, evde her yere bir montaj peşindeyim bu ara

• ben 118e aeg sbe 600r aldım parktikerden

hem profesyonel cihaz hemde 1 yılı sınırsız 3 yıl garantili

bence kesinlikle bu makineyi düşünmelisin
  • Ev kullanımı için alacaksanız Black&Decker ,Bosch veya Makita. Profesyonel kullanım için alacaksanız AEG veya Dewalt.
  • Matkap için Black & Decker i tavsiye ederim 44 TL yede praktikerden ucuza getirirsiniz..
    Hem her işinizi görür hemde 150 tl niz cebinizde kalır. Fotağrafını koyamadım ama praktikerin insert 'ünden inceleyebilirsiniz.

http://www.insertbak.com/pr10.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Savlon

Matkap için Black & Decker i tavsiye ederim 44 TL yede praktikerden ucuza getirirsiniz..
    Hem her işinizi görür hemde 150 tl niz cebinizde kalır. Fotağrafını koyamadım ama praktikerin insert 'ünden inceleyebilirsiniz.

http://www.insertbak.com/pr10.html

insertte yok 44 liralık matkap
  • Uyarınız için teşşekkürler..
    Aynı insertte ki avuç taşlamanın fiyatını yazmısım yanlıslıkla. Geçen hafta aldım kendisini de bu arada :).
    Matkabın fiyatı 79 TL
  • ben AEG sbe 600r almaya karar verdim, burda arkadaşlar 118 liraya aldıklarını söylemişler, bugün praktikerdeki fiyat 149 lira indirimli yazıyordu.149 da verebilirdim ama burda 118 lirayı görünce vazgeçtim :(
  • 118e ben aldım ve ski serisini aldım mavi olanlardan

yenileri turuncu

stok eritmek için indirim yapmışlardı

demekki stok bitince turuncular kaldı ve fiyatıda normalde o idi

maviler indirimdeydi sadece
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.