Şimdi Ara

Matkap tavsiyesi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.354
Cevap
37
Favori
349.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Demin Praktiker' den DBK darbeli 500Watt matkapı 29,99TL' ye aldım.
  • Ben de dün Praktiker'den 600W'luk Black&Decker aldım. Yanında da yine aynı markanın uç ve vidalama
    setini aldım. Dün perde sopası takmak için kullandım, biraz kaydırdığım için duvar hafif berbat oldu, ama
    kötü değil alışmam gerek sanırım. Ikea'dan Lack Duvar rafı almıştım, onları asacağım şimdi de...

Bolca dübel almam lazım, tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı arkadaşlar?
    Praktiker'de adamın gösterdiği dübeller, marka ve çok pahalıydı çünkü...
  • elektrikçilerde ve piyasadaki 1 tl ci japon pazarlarından uygun fiyata dübel bulabilirsin
  • Koçtaş'tan Black&Decker almıştım döküm anahtarsız mandren vardı, matkap ucunu elimle sıkıştırdım sonra açılmadı fazla da zorlamadım geri almazlar diye.
    Ertesi günü gittim, eleman aynısıyla değiştirelim dedi artık içime sinmemişti ben de Makita 600 Watt anahtarlı-darbeli-çantalı olan modelini aldım, gerçekten profesyonel bişey, arada yaklaşık 50 TL fark var ama eline alınca ne Bosch ne B&D gibi değil, hele Bosch'un yeni modellerinin fişlerini teyp fişi gibi yapmışlar, soğudum Boschtan.
    Bu arada matkap ucunun ne kadar önemli olduğunu anladım, sert bi fayans delerken 3 tane Çin malı uç kırdım, Makitayı alırken yanında Piranha marka (B&D'nin) uç aldım çok rahat deldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

Koçtaş'tan Black&Decker almıştım döküm anahtarsız mandren vardı, matkap ucunu elimle sıkıştırdım sonra açılmadı fazla da zorlamadım geri almazlar diye.
    Ertesi günü gittim, eleman aynısıyla değiştirelim dedi artık içime sinmemişti ben de Makita 600 Watt anahtarlı-darbeli-çantalı olan modelini aldım, gerçekten profesyonel bişey, arada yaklaşık 50 TL fark var ama eline alınca ne Bosch ne B&D gibi değil, hele Bosch'un yeni modellerinin fişlerini teyp fişi gibi yapmışlar, soğudum Boschtan.
    Bu arada matkap ucunun ne kadar önemli olduğunu anladım, sert bi fayans delerken 3 tane Çin malı uç kırdım, Makitayı alırken yanında Piranha marka (B&D'nin) uç aldım çok rahat deldi.

Profesyonel kullanıcı değilseniz torunlarınıza hatıra bırakacağınız bir makinadır.Matkap ucu için biraz pahalıdır fakat Makina Takım 'ın Uçlarını denemenizi tavsiye ederim.

• quote:

Koçtaş'tan Black&Decker almıştım döküm anahtarsız mandren vardı, matkap ucunu elimle sıkıştırdım sonra açılmadı fazla da zorlamadım geri almazlar diye.

koçtaşta satılan boschlar amatör makineler

normal profesyonel cihazları çok kalitelidir boschun

• quote:

Orijinalden alıntı: aliok1

elektrikçilerde ve piyasadaki 1 tl ci japon pazarlarından uygun fiyata dübel bulabilirsin

Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

quote:

koçtaşta satılan boschlar amatör makineler

normal profesyonel cihazları çok kalitelidir boschun

Ben yeşillerden bahsediyorum, onlar gerçekten amatör, hiç fiyatının ürünü değiller.

• İş yerinde darbeli/darbesiz vidalama/delme Japon Makita'lardan kullanmışlığım var ama ev için Bosch PSB650RA edindim, kullanıyorum. Bir iki mesaj öncesinde yazılarımı görebilirsiniz...

Dendiği gibi Bosch "yeşil" matkapları profesyoneller için uygun değil, "maviler" uygun.... Fakat parasını hakeder kalitede ve ev için her türlü işinizi hallediyor...

Yeterki ihtiyacınız olan ve doğru seriyi seçin...
  • Arkadaşlar ben de matkaplara bakıyorum asıl amacım pvc, ahşap tarzı şeylere vidalama yapmak evde amatör olarak kullanmak için nasıl bir şey önerirsiniz?

Vidalama için akülü matkap, duvar vb delmek için elektrikli darbeli matkap almak daha uygun geliyor bana?
    Elektrikli matkaplar vidalama için kullanmada pek uygun değiller çok büyükler ve ergonomik değiller tek el ile rahat kullanabilmek için. Vidalama için akülüler daha uygun gibi. Ahşap pvc vidalarken beni yarı yolda bırakmayacak, rahat vidalayacak yıllarca kullanabilecek bir şey bakıyorum. Bosch'un 12 V veya 14.4 V leri nasıldır bu konuda 150 civarı verebilirim. Vida çıkarmak, delmek için kullanacağım haftada 1-2 gün kullanırım.

Duvar vb delmek için ayrı bir darbeli matkap almak daha iyi gibi. 100 TL civarı ayırabilirim onun için yılda en fazla 10 kere kullanırım çünkü 500 watt civarı bir şey uygun mudur bunun için? her seferinden usta çağırmak daha pahalıya denk geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Dead_smile

Arkadaşlar ben de matkaplara bakıyorum asıl amacım pvc, ahşap tarzı şeylere vidalama yapmak evde amatör olarak kullanmak için nasıl bir şey önerirsiniz?

Vidalama için akülü matkap, duvar vb delmek için elektrikli darbeli matkap almak daha uygun geliyor bana?
    Elektrikli matkaplar vidalama için kullanmada pek uygun değiller çok büyükler ve ergonomik değiller tek el ile rahat kullanabilmek için. Vidalama için akülüler daha uygun gibi. Ahşap pvc vidalarken beni yarı yolda bırakmayacak, rahat vidalayacak yıllarca kullanabilecek bir şey bakıyorum. Bosch'un 12 V veya 14.4 V leri nasıldır bu konuda 150 civarı verebilirim. Vida çıkarmak, delmek için kullanacağım haftada 1-2 gün kullanırım.

Duvar vb delmek için ayrı bir darbeli matkap almak daha iyi gibi. 100 TL civarı ayırabilirim onun için yılda en fazla 10 kere kullanırım çünkü 500 watt civarı bir şey uygun mudur bunun için? her seferinden usta çağırmak daha pahalıya denk geliyor

Merhaba, bu konular hakkında çok profesyonel değilim ama seninle bilgimi paylaşabilirim.
    Ben iki hafta önce Praktiker'den B&D 600W aldım, 79TL. Hem matkap, hem vidalama özelliği var. Elektirikli.
    Gayet memnunum. Evet, vidalama için pek ergonomik değil, ama idare ediyor. 600W olduğu için çok kolay vidalıyor.
    Matkaptan memnunum. Birkaç raf, ayna, çerçeve astım. Gayet iyi. Alırken yanında yine B&D'nin vida ve matkap uçları
    setini aldım, kampanya varmış, o da 40 küsür TL civarındaydı. Gayet iyi ve memnunum.
    En az 600W almanı tavsiye ederim.

Kolay gelsin.

• albatrosshigh senin de dedin gibi elektrikliler vidala için uygun değil ve hep priz bulmak zorunda kalıyorsun zaten açacağım delik yılda 10 tane anca önemli olan vidalama olayı onun için akülü bir şey bakıyorum, cevap için teşekkürler yinede.
  • Bence bosh ve skıl al derim her ikiside aynı fabrika üretiliyor .
  • Profesyonel ve amatör seri deyince yanlış anlaşılıyor. Boshun amatör serisi dediği alet de boru değil. Diğer markaların daha yüksek watajda olanlarından daha kaliteli aletler. Mavi seri (profesyonelseri)nin farkı, hergün sabahtan akşama kadar matkapla bi yerlerri delen, işi duvar vs delmek olan profesyonellere göre bir seri. Kömürlerinin sarmalarının vs dayanma süresi ona göre.

Ev kullanımı için yeşil seri olan seri kalite olarak kötü kalite değil, sadece sabahtan akşama kadar uzun süreli kulanılmak üzere tasarlanmamış. Kömürleri vs ona göre... Bizde gerçi ev kullanıcısı deyince biraz daha az kullanım anlaşılıyor. Ama yurtdışında hobi amaçlı kullanım çok daha yaygın. Yurtdışında hobi deyince, adamlar garajlarını atölyeye çeviriyorlar, sürekli çalışmaları yapıyorlar oralarda... Ve yeşil seri de sürekli evinde hobi amaçlı kullananlar için tasarlanmış. Yani birçoklarımızın işini, hatta neredeyse bazı profesyonellerin işini bile hayli hayli görecektir.

Kalite olarak çin mallarıyla vs kıyaslanamaz.

Bazılarında zaten az kullanıcam, ucuzunu alayım mantığı var. Ancak bir matkaba en çok ihtiyaç duyacağımız anda, mesela bir korniş felan takacaksak, matkap ile betonu delmek istediğimizde, ak koyun kara koyun ortaya çıkıyor.

Matkapların en önemli aksesuarı matkap uçlarıdır. Kendimizi sakatlamadan, matkaba, uca, deleceğimiz yere zarar vermeden delebilmek istiyorsak, kaliteli uç kullanmak zorundayız. Zaten eğer beton yapımında müteahit malzemeden çalmamışsa, ucuz uçlar betonu delmez, aşınır, kırılır, ya da matkaba zarar verir. Kaliteli uç da malum, pahalı... Kaliteli uç kullandığımızda, matkabımız da kaliteli olmalıdır ki, bu kaliteli ucumuz zarar görmesin.

Daha geçenlerede komşunun ucuz diye aldığı matkabı, benimkinden daha yüksek watajda olmasına rağmen iki tane bosh ucunu bozdu... Deliği yine delemedi. Üstelik duvarı delerken bozuldu. Adamın halini görünce ben kendi matkabımı (550re) kaptım. Kendi bosh ucumla deldim aynı yeri... Hem de diğer matkap zorlanırken, hiç zorlanmadan, zart diye deldi geçti bütün delikleri. Adam bendeki matkabı ve bozulmayan ucumu, kendi bozulan matkabını ve benimle aynı marka bozulan uçlarını görünce içi burkuldu... Sonrasında servise götürmüş matkabını... Servis kullanım hatası, garanti dışı demiş. Halbuki gözümün önünde kullanmıştı...

Aslında hata olduğu doğruydu ama, hata kullanımda değil kalitesiz matkabı alan komşumdaydı :)

Sonrasında ikidebir benim matkabı istemesin diye, ona da bir bosh aldırdım, o da rahatladı, bende :D

Eğer her beton delişinizde, acaba bı sefer uç kıracak-bozacak mı? acaba matkap bozulacak mı? stresine girmemek ve bir ömür boyu matkaptan yana kafanızın rahat olmasını istiyorsanız, benim tavsiyem boshtur. Eğer ucuza kaçayım derseniz, sizi en çok ihtiyacınızın olduğu anda yarı yolda bırakan bir matkaptan sonra, ikinci bir matkap masrafına daha girmek zorunda kalacaksınız.

• Ev işlerinde amatör kullanım için , mesela fayans aralarına dubel atmak için yeterlimidir sizce ?

http://www.hepsiburada.com/Liste/attlas-eco-m-500-matkap/productDetails.aspx?categoryid=450003&productid=hrattlasm500
  • quote:

Orijinalden alıntı: NNoitra

Ev işlerinde amatör kullanım için , mesela fayans aralarına dubel atmak için yeterlimidir sizce ?

http://www.hepsiburada.com/Liste/attlas-eco-m-500-matkap/productDetails.aspx?categoryid=450003&productid=hrattlasm500

Derzi geçersiniz sonrası duvara bağlı Şaka bir yana konuda yazan arkadaşlara katılyorum. Bu tarz aletler bir kez alınıyor. Bende Boschun yeşil seriden bir matkabı var. Neredeyse 15 yıldır sorunsuz kullanıyorum. Geçenlerde bir kampanyadan aliminyum bir çanta alarak kendisine şükranlarımı sundum.Güç önemli 600 watt ev çalışmaları için daha iyi, diğer yandan verdiğiniz linkteki matkabın fiyatı gayet ucuz. Şansımı denerim bozulursa atarım denebilecek türden. Ben gene de bir tek atış taraftarıyım.Kolay gelsin.

• sabahtan akşama kadar iş yapacaksan kesinlikle dewalt almalısın. ama eğer evinde amatör olarak kullanacaksan bosch veya black&decker olabilir.
  • Konuyu hortlatiyim

Tavsiye ettiginiz marka model varmi ben AEG Makita birde ev tipi bosch arasinda kaldim
  • eğer 3ü arasında isen aeg yi tavsiye ederim

amatör boschlarla aynı para ve sağlam makinalardır

makitada olur tabii
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.