Şimdi Ara

Masaüstünde Android isteyenlere Remix OS (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
2
Favori
2.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir kaç saat kullandığım kadarıyla deneyimimi paylaşayım. Torrentten sızan sürümü yükledim. Diğerinde play store falan yok. Yüklemek için de hiç uğraşamayacağım açıkçası

Sistemi guest modda fx 8320 işlemcili pc de usb 2.0 diskte başlattım fazla beklemeden açıldı. E350 li dizüstünde ise restarta döngüsüne girip açılmadı. Bu yüzden asıl merak ettiği düşük sistemdeki performansını test edemedim.

Realtek ses ve Killer etherneti doğrudan tanısa da ethernette kopmalar yaşadım. Bunun dışında bazı uygulamalarda sistem reset attı. Sata diskeri sistem açıldıktan sonra da görmedi ama sonradan takılan usb bellekleri tanıdı. Ağ sürücüsüne de ulaştım ama üzerindeki filmleri oynatmadı. Ses var görüntü yok.

Sistemin görsel tasarımı elementary dahil bütün linux dağıtımlarından bana göre daha başarılı. Bununla beraber sistemin kendisinde fazla olmasa da uygulamalarda dokunmatik ekrana göre tasarlanmanın getirdiği ergonomi sorunları var. Sağ tuş gibi şeylerin işletim sisteminde olsa da uygulamada olmaması bir sorun. Sağ tıkı uzun basmanın yerine getirecek düzenlemeler gelebilir ilerde.

Doğru dürüst tarayıcı bulamadım. Denediğim tarayıcılar içinde en düzgünü Chrome oldu. Onun da varsayılan tarayıcı türünü Desktop yapamadım. Diğerlerinde ya yazılar koca koca oldu. Ya sayfaları yüklemedi. Farklı sekmeler arasında multitasking yok. Youtube da müzik açıp diğer sekmeye geçtiğinizde ses gidiyor. İlerde düzgün bir tarayıcı geliştirilmesi şart.

Sonuç olarak günlük kullanıma uygun olmamasına rağmen iyi olduğunu söyleyebilirim. Mobil cihazların aksine uygulama yerine web sayfaları kullanılacağı için uygulamalardaki sorunlar göz ardı edilebilir diye düşünüyorum. Office, internet tarayıcı, medya oynatıcı, dosya yöneticisi çoğu kişinin ihtiyacını karşılar zaten. Tarayıcıdaki sosyal ağ ve youtube u uygulamalara tercih ederim açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 13 Ocak 2016; 14:38:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• iCankat İ kullanıcısına yanıt
    - ye basınca eşittir koyması lazım bende biraz uğraşmıştım bulabilmek için :D çözünürlük bununla halledilir hiç bir işlem yapamıyorum dedin ya reset at makinaya tekrar dene bakalım olması lazım bende fezla ilgilenmeyince bir süre sonra tepki vermiyor donuyor sanal makina baya sıkıntılı ya :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkest earth

Tabletimde kullanıyorum, kesinlikle başarılı bir android dağıtımı.

hangi tablet hocam bende reeder w7ic vardı bi türlü android x86 kuramadım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Remix OS usb 2.0 la kurulabiliyor değil mi ? Birde Kurulumda Disk Bölme İşlemi Yapılabiliyor Mu Ubuntu yla birlikte kullanmak istiyorum .

• ben kuramadım acılıs logosunda kalıyor

• bi türlü kuramadım durmadan reset atıyor pc

• Cok verimsiz kurmaya degmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahsur kalan adam

quote:

Orijinalden alıntı: darkest earth

Tabletimde kullanıyorum, kesinlikle başarılı bir android dağıtımı.

hangi tablet hocam bende reeder w7ic vardı bi türlü android x86 kuramadım

x86 değil bu, ben Remix OS 1.0 kullanıyordum Xiaomi MiPad'de. Tabletlere de ayrı bir rom olarak sunuluyor bu dağıtım.
  • darkest earth kullanıcısına yanıt
    normal android mi yoksa özelleştirilmiş olanı mı ? x86 kuramadim belki remix kurulur

• Açılış logosunda kalıyor, masaüstü gelmiyor...

• Doobly kullanıcısına yanıt
    Bende de aynısı oluyor
  • Beyler Kurunca Play store gelmiyor bende araştırdım bütün kaynaklar ingilizce Türkçe kaynak buldum lazım olacak sizlerede çünkü kurduğumuz zaman play store gelmiyo boş bi işletm sistemi oluyor.
    http://cyerol.com/remix-os-play-store-yukleme/

• Baslar baslamaZ MAntık siz geldi

Bu sistemi kurmak icin usb 3.0 olmasi gereki yor usb 2.0 da sorunlar oluyor

Konu basliklari eski pcler icin güzel sistem yaziyor yaw eski pclerde usb 3.0 mi var birak 3.0 ı 2.0 zor bulursun

Bende suan kuruyorum usb 2.0 ile fakat acilmiycak gibi siyah ekranda kaldi sol ustte kucuk mavi dikdortgen var.

• Kendi çözdüğüm sorunu anlatayım.

Eğer ANDROID yazısından sonra Remix OS açılmıyorsa bu NVIDIA ekran kartından kaynaklanıyor. BIOS'dan NVIDIA ekran kartını devre dışı bırakıp görüntü kablosunu anakarta takarsanız Remix OS çatır çatır açıyor. Sorun güncel NVIDIA ekran kartlarında.
  • bu videoda, eleman, remix os'i hardiske nasıl kuracağınızı anlatıyor. dual boot ile hdd veya sdd üzerinden remix os'i çalıştırabilirsinizhttps://www.youtube.com/watch?v=z79gXYW8rXQ

• Pc için her zaman windows

• quote:

Orijinalden alıntı: nooxn

Kendi çözdüğüm sorunu anlatayım.

Eğer ANDROID yazısından sonra Remix OS açılmıyorsa bu NVIDIA ekran kartından kaynaklanıyor. BIOS'dan NVIDIA ekran kartını devre dışı bırakıp görüntü kablosunu anakarta takarsanız Remix OS çatır çatır açıyor. Sorun güncel NVIDIA ekran kartlarında.

NVidia Ekran kartı yok sistem zaten netbook 5 yıllık falan... HD serisi intel grafik yongası var o kadar.

i5 sistemde zaten sorunsuz çalışıyor, derdim netbookta çalıştırmak ki cihaz bir işe yarasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doobly

quote:

NVidia Ekran kartı yok sistem zaten netbook 5 yıllık falan... HD serisi intel grafik yongası var o kadar.

i5 sistemde zaten sorunsuz çalışıyor, derdim netbookta çalıştırmak ki cihaz bir işe yarasın.

Hdd den birim kucult, remix os iso olarak at ve isonun icine girip icindekileride hdd e at, easy bcd programini kur boot yarat. Ben oyle kullaniyorum flash bellekten daha performansli

• quote:

Orijinalden alıntı: aurosonic

quote:

quote:

Hdd den birim kucult, remix os iso olarak at ve isonun icine girip icindekileride hdd e at, easy bcd programini kur boot yarat. Ben oyle kullaniyorum flash bellekten daha performansli

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alynty: nooxn

quote:

Orijinalden alynty: Doobly

quote:

Orijinalden alynty: nooxn

Kendi çözdü?üm sorunu anlatayym.

E?er ANDROID yazysyndan sonra Remix OS açylmyyorsa bu NVIDIA ekran kartyndan kaynaklanyyor. BIOS'dan NVIDIA ekran kartyny devre dy?y byrakyp görüntü kablosunu anakarta takarsanyz Remix OS çatyr çatyr açyyor. Sorun güncel NVIDIA ekran kartlarynda.

NVidia Ekran karty yok sistem zaten netbook 5 yyllyk falan... HD serisi intel grafik yongasy var o kadar.

i5 sistemde zaten sorunsuz çaly?yyor, derdim netbookta çaly?tyrmak ki cihaz bir i?e yarasyn.

O yöntemi de denedim i?letim sistemi seçme adymynda remix os u seçince yine android yazysynda makineye res atyyo.

• quote:

quote:

quote:

O yöntemi de denedim işletim sistemi seçme adımında remix os u seçince yine android yazısında makineye res atıyo.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.