Şimdi Ara

Masaüstü sistemimin değeri kaç tl?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Öncelikle konuyu nereye açmam gerektiğini çözemediğim için buraya açtım,yanlış ise kusura bakmayın lütfen.

Öğrenciyim ve paraya ihtiyacım olduğu için 6 sene önce topladığım sistemimi satmaya karar verdim fakat ne kadara satmam gerektiğini bilemiyorum, o yüzden sizlerden en doğru cevabı alırım diye düşündüm. Anlayan abilerim ablalarım kardeşlerim lütfen en net fiyatı verebilirseniz çok sevinirim. Sistemim :

İşlemci: Intel i5 6500 CPU @ 3.20 GHz (4 CPUs)

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 Strix 4gb

Anakart: MSI B150 Gaming M3

Depolama: 120gb SSD 1TB HDD

Ram: 16GB

Şimdiden çok teşekkürler. Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jurassix -- 25 Eylül 2021; 23:22:13 >

• Merhaba,

Bilgisayarınız *bence günümüz şartlarında 4500 TL - 5500 TL arasında (aygıtların yorgunluk durumlarına göre) bir fiyata satılır.

İyi günler.

• 4500-5500 TL biraz iddialı bence. O fiyatlara güncel teknoloji olan apu sistemler var. 6000-6500 TL civarında da harici gpu olan sistemler var 1050ti gibi. 4. nesil alt bir sistemi ekstra parçalarda (ekran, logitech gamer klavye ve mouse) vardı bende 3500 TL'ye satamadım.

Max. satabileceğin tutar 4000 TL, ssd ve hdd düşük, kasa marka model belirtmemişsiniz, psu'da belirtmemişsiniz. Zaten psu'nun ömrü dolmak üzeredir, büyük ihtimal değişim yapar alan kişi. Psu sıkıntı çıkardı mı iyi olmuyor çünkü, kesin parçalardan 1-2 tanesini götürüyor yanında.

Ekran kartı 1500-2000 TL aralığında, kalan (cpu, psu, kasa, anakart, ram, ssd, hdd) parçalarda 1500 TL. 3000-3500 TL aralığında satılır, kozmetik olarak iyi durumda ve bakım yapıldıysa 4000 TL zorlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.