Şimdi Ara

Market Poşeti Fırsatları (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
8
Favori
5.659
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: faruk

Sizin gibi kahinlik yeteneklerim var. Niyet okuması yapamıyorum. Sonuca bakarsak poşet kullanımı azalacak ve sürdürülebilirlik noktasında çok önemli bir gelişme olacak. 50 kuruş da olabilir, sonuna kadar desteklerim.

Siz para kazanma amacı güttüklerini varsayın. Velev ki öyle olsun. Yeter ki sorumsuz tüketim son bulsun.

Alıntıları Göster
    Amaci dogayi korumaksa neden parti bayraklari yaptirip her yere atiyorlar? O bayraklarin hammaddesi ney?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: van_hoijdonk

Sanki Avrupa gibi markete gidince araba park edecek alanımız var da, alıp bagaja koyalım. Bir çok marketin (almanya için konuşuyorum) çok büyük otoparkları var. Bizdeki gibi mahalle arası değil, alışverişini yapıp arabana yerleştirebiliyorsun.

Hadi Avrupa gibiyse gidelim Pangaltı migrosun önüne arabayı bırakalım, alışveriş yapalım. 200 lira da trafik cezası + otopark ücreti veririz.

Çevreyi koruyalım, o konuda hiç bir itirazım yok ama bunun kılıfı Avrupa vs ise geçeceksiniz. Her şeyimiz Avrupa’ya uygun da poşet mi değil?

Sen 8 euro’ya et satabiliyorsan bize devlet olarak, ben de poşete para veririm Almanya gibi.
    Doğru dediniz. Otoparklı marketten alışveriş yapsam bile mahallede park yeri yok ki araba ile ev arası bazen 1 km bile olabiliyor

Carrefourdan 2,5 liraya aldım bez torba cebimde şişkinlikle dolaşıyorum. Rezillik.

Dünyanın gemi söküm merkezi Türkiye. Asbestli kansorejen maddeli gemiler Türkiye' de sökülüyor. Koaceli Dilovasında kanser vakalarının istatistiğini gagınlayan bilim adamını işten attılar.

Ankara arsenikli su kullanıyor.

İngiltere çöpünü bize veriyor, Endonezya' dan sonra en çok çöp ihracatını bize yapıyor.

Ama market poşeti parayla. Çevreciliğe bak.

• Arkadaslar sonucta bu poseti satin aliniyor ,satin alinan urunler iade olabilir markete gidin poseti alin tasiyin sonra 7 gun icinde iade hakkinizi kullanin

• pelerinlikedi P kullanıcısına yanıt
    Zaten moka batmışız. Olumlu adımları baltalamak yerine tepkimizi diğer sorunlara kanalize etsek olmaz mı? İlk iki günde böyle şeyler hissetmeniz normal. 1 aya kalmaz alışacaksınız.
  • iadeye ornek 1

iadeye ornek 2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halkaliozan -- 2 Ocak 2019; 23:33:59 >
  • İçme suyunda ÖZEL TÜKETİM VERGİSİ! (su özel tüketimmiş*) Market poşetinde bile vergi var..

Merak ediyorum yandaşların sattığı PIRLANTA'ya ne zaman vegi gelecek?!

Bizim işlerimize vergi sıfır, (çıkarsa bile affeder sıfırlarım) sizin içtiğiniz suya bile özel tüketim vergisi hükümeti!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • plastik poşet kadar yarayışlı bir çöp yoktur.
    paldır küldür olan işin sonu y.oktur

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-45914071

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugur2005 -- 2 Ocak 2019; 22:56:53 >
  • kendisini üyesi bulunduğu toplum-halk yerine, iktidar erki ile özdeşleştirenler oldukça, daha çok saçma sapan paraları alırlar elimizden.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mitokondrioglukadayi

Avrupa`da issizlik ortalamasi %12 mi ? en son 6.7 falandi ekimde... %12 issizlik olan bir ulkede ailesiyle yasayan insanlar git-gel poset basi 25 kurus odeyecek ve bunun 15 kurusu da vergi olacak, buna da cevre korunmasi denecek ?

Bu ulkedeki genc issizligi felaket boyutlarda, GSS`si abs`si takmislar sonuna kadar millete, bu poset isi cok oy kaybettirecek, farkinda degiller.

Isinize gelince AB`yi ornek verin, gelmeyince AB kotu ornek olsun.

AB`de poset parasinin %60`i vergi mi ? Ayrica bu vergi cevreye mi harcanacak yoksa tipki issizlik fonundaki paranin issizlere aktarilmadigi gibi car-cur mu edilecek ? (En son isverenlere dagitiyorlardi issizlerin paralarini)

Goren de ulkeyi Fransa falan sanacak...

Alıntıları Göster
    Avrupayla kıyaslayan ben değilim, arkadaşınız sordu, ben de araştırıp cevapladım. Ne diye benim mesajı alıntılıyorsunuz? Her bi haltın avrupayla kıyaslanmaması gerektiğini bilecek kadar avrupa kültürüne aşinayım.

Oy meselesi vs işin siyasi ayağıdır, umrumda değil. Mart ayında ortaya çıkar ne kaybettireceği.

• Poset başına 25 kuruş alarak değil de poşet getirene poşet başı 10 kuruş verilseydi amacına daha uygun olmaz mıydı¿ bir fikir benimkisi sadece..

• Posetin ucretli olmasi keyfi degil avrupa birligi uyum yasalarina uymak adina yapildi.

Burada konusulmasi gereken posetin ucreti degil. Posetten vazgecerek dogaya ne kadar yararli olabiliriz. Olmaliydi

• Arkadaslar hepiniz diyorsunuz amaclari doga filan degil, tamam bu dogru ama sonucta soganin isine gelir bu uygulama.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar böyle ince manav reyonu poşedi değil de market kasalarındaki gibi kalın ve 60 cm civarında, yani çöp kutularımıza tam sığacak poşet fırsatı paylaşır mısınız?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.