Şimdi Ara

Marea Kalorifer Klape Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
3.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar Arkadaşlar Mareamda Yaşadığım Bir Sorun İçin Yardım Ve Fikir Arıyorum Bildiğiniz Gibi Kalorifer sisteminde dışardan hava akımı ve iç döngüyü sağlayan bir sistem var bu sanayi tabiri ile klape tam olarak kalorifer fanının üzerinde polen filtresinin altında duran bir kapak ... Benim sorunum Şudur Klimayı kullanmak istediğim zaman dışardan sıcak hava girmemesi için iç hava döngü tuşuna bastıgımda bu kapak kapanması gerekiyor ve içerideki havayı devirdaim yapması gerekiyor fakat bu kapat iki üç defa kapanmaya çalışarak tık tık ses çıkarıyor yani atıyor gibi sonra yarı açık komuda kalıyor... tahminimce bu klape motoru konumuna geldiğiinde durması gereken yerde durmuyor ve zorladığı içinde atıyor... bu motoru değiştirmek yada tamir etmek istiyorum ... bu motora nasıl ulaşabilirim sökebilirim ön konsolun tamamen sökülmesi mi gerekiyor yoksa başka bi sistemi varmıdır...

1 Numaralı Parça

Resimde Belirttiğim Motor Ve Bulunduğu Yer Ön Göğüste Sağ Tarafta Tam Olarak Polen Filtresinin Altında Polen Filtresini Çıkartıgınızda Klapenin Hareketini Bastıgınız Anda Görebiliyorsunuz...

Marea Kalorifer Klape Sorunuhttps://store.donanimhaber.com/ee/52/7c/ee527c457ca6a55bc000e009a2d13af4.jpg Marea Kalorifer Klape Sorunu

Burada Görünen 1 numaralı parçanın tamamı Kırmızıyla çizilen Yer değil resim alıntıdır...

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRjT6q03qMZ7-dJj6h9wlreorSreR8HIIanyI_uJXYU2_H6qHx2
     Marea Kalorifer Klape Sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraynas -- 26 Mayıs 2014; 0:23:34 >

• eraynas E kullanıcısına yanıt
    cevabı burada olabilir

http://forum.donanimhaber.com/m_44194472/tm.htm
  • ozkan65 O kullanıcısına yanıt
    Neredeyse Bütün Forumu İnceledim Aynı Sorunu Yaşıyan Var Bahsettiğiniz Konuda Ama Çözüm Getirememişler Malesef... :( @ozkan65
  • bazıları sadece içerideki dişlileri yağlayarak bile çözebiliyor bu sorunu. ama benim sorunum içindeki küçücük dişli. motor (muhtemelen) sağlam, yük altında değilken dönmesinde sorun yok. ama daha önceki bir zaman, motorun çevirdiği plastik dişli sıyrılmış. dolayısıyla benim aslında ona uygun bir dişli bulmam gerekiyor.

bu işlemi ilk kez yapacak; motoru oradan ilk kez sökeceklere tavsiyeler:

bendeki elektrik motoru grubu (sanayide "klape" diye geçiyor olsa gerek, veya "kalorifer kapak motoru") daha önce çıkarılmamış olacak ki klasik altıgen vidalarla tutturulmuştu (3 adet). bendeki en küçük lokma 7 mm idi. gittim 6 ve 5 mm'lik lokmaları aldım. sonuç; 6 büyük, 5 küçük geldi. debelene debelene hepsini tek tek penseyle çevirerek çıkardım. yıldız vidalarla takacağım.

parçanın kendisi (siyah, kare şeklinde olan) şu anda 250 liradan fazla. benim o kadar param yok. dolayısıyla 25 liraya 12 voltluk bir motor ve 25 liraya bir plastik dişli takımı alıp gerekli parçaları uydurmaya çalışacağım.

sonucu (eğer ilginizi çekerse) yakın zamanda burdan bildiririm.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.