Şimdi Ara

CRUZE KLİMA-KALORİFER SORUNU

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
2
Favori
18.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 2011 model cruze sahibiyim.aracımda bir kaç aydır garip bir sorun oluştu.kış aylarında kaloriferi açtığımda şoför tarafında bulunan hava kanallarından(orta konsol sol taraf,direksiyon yanı
    ,ön camdaki kanalların sol tarafındakiler) sıcak hava gelmiyordu.şimdi ise klima kullanımına geçtim bu seferde bahsettiğim kanallardan soğuk hava gelmiyor normal dışarıdaki hava geliyor.yolcu tarafındaki kanallar işlevini yerine getiriyor.bulunduğum ilde servis olmadığı için götüremedim ancak telefonla sorduğumda ön konsolun sökülmesi gerektiğini söylediler.Konsolun sökülmesinin aracıma bir zararı olur mu ve bu problemin sebebi ne olabilir, nasıl halledilir?Ayrıca aracım 17000 km de ama 2 yaşına geldiği için 30000 bakımına götüreceğim bu bakımda da bujiler değişiyormuş 17000 km deki aracın bujisinin değişmesi gerekli mi?

• Merhaba. Sizin geçmişte yaşadığınız Cruze kaloriferinin tek tarafı sıcak diğer tarafı soğuk üfletmesi benim de başıma geldi. Size sormak istedim, ne yapmıştınız bu arızayı gidermek için?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xtally

Merhaba. Sizin geçmişte yaşadığınız Cruze kaloriferinin tek tarafı sıcak diğer tarafı soğuk üfletmesi benim de başıma geldi. Size sormak istedim, ne yapmıştınız bu arızayı gidermek için?

Aynı sıkıntı benim araçta da var. Sorunu çözdünüz mü

• Dün bendede oldu bu durum cozebilen varmı?

• selam benim aracımda 2010 model.aynı şekilde bendede oldu ve bugün makine ile temizlettim ancak düzelmedi,arabanın ön göğsünü sökmek lazım dediler.bu şartmı.sizler ne yaptınız.acil cevap bekliyorum.
  • sorunu cozen yok mu hala ?
  • Benim cruze da aynısı oldu. Kalorifer peteği değiştirdim olmadı, temizlettim olmadı. Kalorifer kazanında sıkıntı. O değişecekmiş. Ön konsol sökülüp.

• merhabalar, aynı sorun benim aracımda da bulunuyor. (chevrolet cruze 1.6, 2013, HB, 89000km, ankara) Sol taraf soğuk, sağ taraf sıcak hava üflüyor. Kalorifer peteği değiştirdim ama düzelmedi. Göğüsün açılması gerektiği, sol kliper kapağının kırık olduğu söylendi. 1000 lira civarı masraf olur denildi. ben de kalsın dedim şimdilik.

Herhangi bir şekilde çözüm bulan birisi oldu mu acaba?
  • memoally M kullanıcısına yanıt
    Merhaba bende cruze 1.6 125 bg 2011 olanlardan bakıyorum da 66.000 tl ye denk geldim ancak araç konusunda pek bilgim yok kullananlar iletebilir mi nasil arac alinir mi? Yakıt tüketimi,yedek parça, al-sat durumu nasil?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • beko01baba B kullanıcısına yanıt

Ben çözdüm ve sorun bitti kazan degiscek dediler ama tüm ugraslarima rağmen hellettim çok ucuza

• Arkadaşlar 2012 Cruze var kalorifer bahsedildiği gibi şoför tarafı ılık uflerken sağ taraf gayet iyi durumda çalışıyor petek temizliği yaptım olmadı nereye gittiysem kazan degiscek on göğüsün sökülmesi gerektiğini sadece sokme işlemi 1000tl kazan 1500 idi ama dolar bazında daha da pahalı olacak.tum araştırmalarıma ugraslarimin sonunda sorunu çok ucuza biraz uğraşarak cozdumm çok şükür şuan gayet iyi çalışır durumda sıkıntım yok Allah'a şükür

• Ben çözdüm yardımcı olurum

• Serdar7841 S kullanıcısına yanıt

kardeşim sorunu nasıl çözdün, benim araç 2011 model soğuk üflüyor

• Sağ ve sol taraf komplemi soguk

• Evet kardeşim

Sen sorununu nasıl çözdün

• Youtube da tanıtıcı bir video attım tüm Cruze cular faydalansın diye Cruze kalorifer sorunu yaz orda göreceksin.nerdesin kardeş yakından yardımcı olurum

• https://www.youtube.com/watch?v=9BBa5ixNd-Q&feature=youtu.be

Konya, link atarmısın

• Teşekkür ederim, izledim, bu hangi sorunları gideriyor, yani sıcağa çevirince oradaki parça kırık olduğu için yön değiştiriş ısıtmıyor öyle mi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.