Şimdi Ara

Marantz PM-6xxx serisi ile Pioneer A-443/445 arasındaki fark?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Size bir konuda danışmak istiyorum. 4 yıl kadar önce marantz pm6004, cd5004 ve monitor audio bx2'den oluşan bir stereo sistemim vardı. Sesinden gayet memnundum fakat ekonomik sebeplerle amfi ve hoparlörü satmak zorunda kaldım. Şimdi elimde sadece cd çalarım var. Yeniden bir stereo sistem kurmak istiyorum. Seçenekler arasına her ne kadar daha eski seri marantzları koymak istesem de fiyatları çok uçuk. Ya uygun fiyatlı bir pioneer ve yanına bir raf tipi hoparlör alıp kullancam. Yada cd çaları elden çıkartıp cd çalarsız daha iyi bir sistem kurcam. Bu aşamada malum sitede pioneer a-443 ve a-445 amfileri beğeniyorum genelde. Fiyatları aşırı pahalı değil, ekstradan güçlüler de. Marantz'dan sonra bunların sesi beni şoke edip hüsrana uğratırmı endişesindeyim. Bu noktada siz değerli dostlarımın görüşlerini almak istiyorum. Her iki markayı deneyen dinleyen varmı forumumuzda? Vaktini ayıran arkadaşlara çok teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Amazon de den marantz pm6006 ya bak daha ekonomik olabilir

• Marantz PM6006/N1SG Verstärker (2x 60 Watt, DAC-Modus) silbergoldhttps://www.amazon.de/dp/B01GQFS7HK/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_ZTSDCbBKBFSAA
    Fiyat çok iyi

• hunhun34 kullanıcısına yanıt
    Aslında mantıklı duruyor baya ama fiyat yinede çok fazla benim şu anki bütçem için. Pioneer a445 ler 600 tl civarında şu anda. Hoparlörüm yokken alıcam birde. Bakalım ne olcak. Teşekkürler ilgilendiğiniz için

• yokmu arkadaşlar pioneer a443 veya a445 kullanan?

Sayın Söğüt,

Bir AVR ile arkadaşımızın burada bahsettiği cd5004 cihazı arasındaki -ki snırım bu alet sadece cd calar, dvd de çalabiliyor mu bilmiyorum?- farklar nelerdir.
    Öncelikle eğer bir AVR alıyorsanız ve cd de dinlemek istiyorsanız bu cd5004 gibi cihazlardan almak zorunda mıyız demektir?
    Kısacası bu cihazların YAPABİLİRLİKLERİ hakkında detaylı bilgi alabileceğim türkçe bir kaynak var mı önerebileceğiniz?
  • Marantz cD 5004 sadece bir CD/Mp3 çalar:,
    https://www.cnet.com/products/marantz-cd5004/https://www.fullcompass.com/common/files/18908-CD5004POperationManual.pdf

bu cihazı verimli kullanabilmnek için iyi bir stereo ampli lazım sadece müzik dinlemek için, AVR nin fonksiyonu ise oldukça farklı , bu cihaz media agırlıklı hem digital müzik hemde filim için kullanabileceginiz bir cihaz , AVR ile usb den digital müzik leri yüksek çözünürlükte Flac veya DTS formatında kaliteli şekilde dinliyebilirsiniz .

AVR için :
    https://teknoseyir.com/evinizin-orkestra-sefi-av-receiverlara-genel-bakis
    https://www.eniyiteknoloji.com/Ev-Sinema-Sistemi-Nasil-Olmalidir,DP-19.html
    bu bilgiler giriş olarak faydalı olabilir selamlar.

Bilgi ve geri dönüş için teşekkür ederim. Sizin için sorun olmayacaksa eğer, sese dair ara ara aklıma takılan şeyleri sormak isterim size, yanıtlarsanız çok makbule geçer.
  • Bildiğim kadarıyla cevap vermeye çalışırım ama forumda bu konuda çok bilgili arkadaşlar var selamlar.
  • 2021 yılı sonuna geldik ama cevaplasam mı acaba?

• pekala yine de yazalım o zaman çünkü bilgiyi daha yeni elde ettim.

pioneer a-443R amfiyi, marantz avr sr6009 ile karşılaştırdım.

sonuç kısaca pioneer, marantz ı yendi.

pioneer ın güçlü kristal clear, tertemiz , pırıl pırıl ses çıkışı var. baslar derinden ve güçlü, tizler yerli yerinde , tizler marantz la aynı diyebilirim ama baslar fark edilecek kadar güçlü. midler marantz a göre daha temiz ve berrak. marantz 10 üzerinde 8 ise , pioneer 10 üzerinden 10 alır.

yetmedi eşime ve kızıma da dinlettim. onlar da pioneer ı beğendiler.

marantz avr nin fiyatı 10 bin lira

pioneer ı 1500 liraya aldım.

stero da pioneer daha üstün çıktı.

bu kadar basit

ama teknik thd değeri daha iyidi zaten pioneer ın. ben de zaten bunu merak ediyordum.

marantz ın thd si % 0.08

pioneer ın thd si 8 ohm da %0.008, 4 ohm da % 0.02 diye yaıyor kitapçığında.

kulağın % 0.5 ve ötesindeki farkı algılamadığını söylüyordu bir elektronikçi arkadaşım ama onunla da tartışıyoruz bu konuları .

algılıyor işte arkadaşalar.

pioneer tertemiz geliyor marantz a göre....

• Maasai Mara M kullanıcısına yanıt

Elektronikçi arkadaşınız doğruyu söylüyor.

İnsan kulağı biri %0.1 ile %0.001 THD'yi farkedemez.

Neticede lambalı amfi düşkünlerinin kulakları %1-%5 THD'yi bile fark etmiyor.

Bu rakamlar konuya uzak olanları bir şeyle meşgul etmek için firmalarca verilmiş değerlerdir.

Esasında distorsiyon çeşitleri çok ve farklıdır.

THD - Total harmonic distortion

IM - Intermodulation distortion

Crossover distortion

Phase distortion

Slew rate distortion

vs.

İki amfiyi salt THD ile değerlendiremezsiniz.

Hatta laboratuvar ölçümlerinin dahi iki cihaz arasında kesin bir değerlendirme sağlayacağı dahi söylenemez.

Belki de doğru parametreleri ölçmüyoruz. Ama yine de hiç yoktan iyidir. Tek değer üzerinden kesin yargıya varmayıp bilgi çervesinde yeterli değerlendirme yapmak kaydı ile...

Değerlendirme için en iyi ölçü kulaklarımızdır.

Sizin kulak ile yaptığınız değerlendirmenize güveniyorum.

Doğrudur.

Bir Pioneer stereo amfi bir Marantz AV receiver'dan daha iyi ses vermesi mümkündür.

Zaten Marantz kurucusu Saul Marantz firmasını satıp işi bırakmasından beri çok değer kaybetti.

Zaten müziği AVR ile dinlemek bence pek doğru değil. Elbette mükemmele yakın stereo ses veren AVR'ler de vardır/var ama çoğunluğu, özellikle giriş seviyesi olanlar stereoda çok başarılı değiller. Bende de 2 stereo amfi bir Sony AVR var, AVR'nin stereo kalitesi stereo amfilerin yanına bile yaklaşamıyor.

Yalnız yukarıda arkadaşın sorduğu stereo pm marantz, avr olan değil. bir de hangi modda denediniz pure direct modda mı hangi speakerla denediniz?

eski stereo cihazlar risktir ama pioneer için o riske girilir yeni marantzların kaçta birine almışsınız sonuçta.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.