Şimdi Ara

MARANTZ Ev Sinema Sistemleri (Genel Konu) (90. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.248
Cevap
42
Favori
128.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

amazon.de 'den avr almayı düşünüyorum, aslında aklımda denon x2300 vardı ama artık türkiye'ye göndermiyor.
    bende gözümü marantz sr 5011 modeline çevirdim,kullanan arkadaşlardan yorumlar alabilirsem çok sevininirim.

Yeni çıkmış bir receiver anladığım kadarıyla,kısa bir sürede yenisi çıkmaz umarım?
  • Magnat_HiFi M kullanıcısına yanıt
    6011,7011 var :)

Ben Marantz kullanmadım ama özellik olarak kullanmayacağınız özelliklere fazla para vermeyin derim (Dolby Atmos..gibi)
  • Buraya tekrar yazıyorum (10 yılı aşkın maramtz kullanıcısı olarak) Marantz da avr'den üstü performans bekleyenler 125 watt 8ohm yani üst model tercih etsin. Müzik ile kullanımda zaten başka avr ye bakmayın. 5000 ve 6000 serisi 7000'e yaklaşmaz. Atmos ve dtsx ve 4k ile alakanız yoksa eski 8000 serisine bakın bakır şase ve altın konnektörlü gerçek amfilere. Network olsun ve 4k tv var derseniz 7007 7008 gibi ikinciel amfiler alın. Sıfır olarak zaten 6000 serisi 7000'e çok yakın. Ucuz bulmadıkça 5000-6000 serisi önermem. İkinciel piyasasına yönelin. İkinciel almam bütçe dahilinde müzik film karışık dinleceğim diyenler sadece 5000 serisi tercih etsinler. 6000 alıcaklar üstüne koyup 7000 tercih etsin. 5000-6000 serisi kötü diye demiyorum 125w 8ohm modeller ikinciel aldığınıza değer çünkü. Bir yerde müzik ile test edin kule tipi bir hoparlör ile bana hak verirsiniz. Zaten analog kısmı sabit marantz'ın yıllardır 125w 8ohm en üst avr'si. Sadece sr9600 var o istisna ve oldukça eski. Müziksiz bir kullanımda zaten marantz'ın öne çıkan özelliği pasif kalır denon daha parlak ve sert olduğundan sinemada daha adrenalinli bir hava oluşturur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Apache Air Fighter kullanıcısına yanıt
    Hocam, ikinci el alma gibi bir düşüncem yok, bozuk çıkar vs korkuyorum.

Amazon.de 'den almayı düşünüyorum. 4k hdr tv'm var. O yüzden yeni nesil olsun istiyorum. 5011 modeli dışındakiler bütçemi aşıyor biraz.

Jbl ls 120 sub , sonus faber venere 1.5 frontlar var. Max 500-600 euro aralığında 5011 dışında başka önerebileceğin marka model varmı hocam.

Dipnot: sonus faberleri satıp, klipsch rp 160 m almayı düşünüyorum.

• Magnat_HiFi M kullanıcısına yanıt
    Yazımdada belirttiğim gibi ikinciel piyasasına yönelmiyecekseniz 5000 serisi tek çare ancak klipsch alıcaksan marantz alma. Sonusfaber sinemaya nasıl gider bilmiyorum ama klipsch daha iyi sonuç verir denon ile. Müzik dinlemiyorsanız denon yada yamaha bakın marantz değil. Müzikde varsa işin içinde sonus faber kalsın marantz alıp olayı bitirin.

• quote:

Orijinalden alıntı: metedoruk

arkadaşlar merhaba 2 hafta önce aldığım zidoo x8 cihazımı satıyorum. cihazdan çok memnunum fakat ani gelişen işyeri ortaklığını almam nedeniyle nakit ihtiyacından dolayı satmaktayım. ayrıca yurtdışından geçen hafta aldığım siyah marantz sr5011 avr de satılıktır. kutusunda denemek için kullanılıp tekrar kutulanmıştır. ayrıca 1 ay önce alınmış faturalı garantili heco victa prime 252a siyah subwoofer de satılıktır. o da kutusunda sıfır.ayrıca heco victa prime 102 centerde var.birde heco victa prime 202 var

x8 aldığımda fiyat 109 dolardı. 400 tlye veririm (FORUMDA SATILMIŞTIR)
    sr5011 toplam 3050 tlye maloldu bana türkiye fiyatı 6 milyar. 2990 tl olur.(FORUMDA SATILMIŞTIR)
    252a subwoofer ise 980 tl olur.
    hepsi 0 çiziksiz deneme amaçlı açılıp orjinal eksiksiz kutularındadır.
    heco victa prime 102 centerde 400 olur. (FORUMDA SATILMIŞTIR)
    birde heco victa prime 202 420 olur.(FORUMDA SATILMIŞTIR)
    isteyen olursa pm atabilir.

HECO 202 forum üyelerinden neçko kullanıcı isimli arkadaşa satılmıştır. Teşekkürler.

• Sonunda amazondan marantz sr 5011 receiver sipariş etmiş bulunmaktayım, şimdi sıra beklemede

Herşey dahil 712 euro tuttu,

• teslimden bir süre sonra gümrük ödemesinden kalan bir miktar iade olabilir , ileride bilgi verebilirseniz çok faydalı olur özellikle bu başlığa yazarsanız seviniriz , bu sayede son vergi düzenlemesinden sonraki vergi giderlerini öğreniriz selamlar
    https://forum.donanimhaber.com/amazon-dan-ses-sistemleri-alisveris-kulubu-son-firsatlar--124793962
  • Arkadaşlar Marantz PM6004 stereo amfimi satıyorum. İlgilenenler mesaj atabilir.

• Marantz 5011 model receiverim dün geldi.

Evde mevcut kullandığım 16 yıllık onkyo tx 777 thx receiverım var. Henüz marantz'ı kurup ses kalitesine bakmadım ama dışardan kullanılan malzeme kalitesine bakarsam , onkyo marantzdan kat be kat kaliteliymiş.

Marantz komple plastik, hoparlör bağlantı noktaları bile kalitesiz onkyo ya göre ve inanılmaz bir ağırlık farkı var. Onkyo yu zar Zor kaldırabilirken, marantz tüy gibi onun yanında.

- tabii arada 16 yıllık bir fark var, sanayi artık kullan at ürünler yapıyor, alışmak lazım. Ama umarım ses kalitesinde yüzümü kara çıkarmaz marantz

• hocam 16 yılda tüm elektronik companıntlar degişti , kasa malzemeleri de öyle ,kabul edresinki digitale geçtikce her şey küçülüyor, marantz ses kalitesi olarak çok güzel ama seninb eski onkyoyu bir kenara yinede yır ,networkten müzik sinemayı marantz dan blkide onkyoyu diğer leri için kullanırsın selamlar.
  • Arkadaşlar marantzı Türkiye'de kim satıyor. Yetkili satıcısı kim bilen var mı

• jiimmy J kullanıcısına yanıt
    Türkiye ye Extrem Audio getiriyor sanırım. Ankara AVS teknolojiden Orhan beyle görüşmeni tavsiye ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jiimmy

Arkadaşlar marantzı Türkiye'de kim satıyor. Yetkili satıcısı kim bilen var mı

Proav Tuncay bey en iyi fiyat verir

• quote:

Orijinalden alıntı: metedoruk

arkadaşlar merhaba 2 hafta önce aldığım zidoo x8 cihazımı satıyorum. cihazdan çok memnunum fakat ani gelişen işyeri ortaklığını almam nedeniyle nakit ihtiyacından dolayı satmaktayım. ayrıca yurtdışından geçen hafta aldığım siyah marantz sr5011 avr de satılıktır. kutusunda denemek için kullanılıp tekrar kutulanmıştır. ayrıca 1 ay önce alınmış faturalı garantili heco victa prime 252a siyah subwoofer de satılıktır. o da kutusunda sıfır.ayrıca heco victa prime 102 centerde var.birde heco victa prime 202 var

x8 aldığımda fiyat 109 dolardı. 400 tlye veririm (FORUMDA SATILMIŞTIR)
    sr5011 toplam 3050 tlye maloldu bana türkiye fiyatı 6 milyar. 2990 tl olur.(FORUMDA SATILMIŞTIR)
    252a subwoofer ise 980 tl olur. (FORUMDA SATILMIŞTIR)
    hepsi 0 çiziksiz deneme amaçlı açılıp orjinal eksiksiz kutularındadır.
    heco victa prime 102 centerde 400 olur. (FORUMDA SATILMIŞTIR)
    birde heco victa prime 202 420 olur.(FORUMDA SATILMIŞTIR)
    isteyen olursa pm atabilir.

merhaba. Tüm ürünler forumdaki arkadaşlara satılmış ve ellerine ulaşmıştır. hepsine teşekkürler..

Ayrıca satmakta kararsız kaldığım yine sıfır heco victa prime 502 kule hoparlörlerimi ve 1 yıllık temiz marantz pm6005 stereo amfimide satıyorum. ilgilenenler linkteki dükkanıma bakabilir. satılan ürünleri ve referanslarıda görebilir. teşekkürler.
    https://forum.donanimhaber.com/store.asp?mem=84537

• PM6006 fiyatında güzel bir düşüş var, takibe aldığımda 479 Euro idi. Acaba bu seviyeden alınır mı arkadaşlar ne dersiniz?
    Ben CD6006 almıştım bundan birkaç ay evvel, bu amfi ve güzel bir hoparlörle seti tamamlamak niyetindeyim.

https://www.amazon.de/Marantz-PM6006-N1SG-Verst%C3%A4rker-silbergold/dp/B01GQFS7HK
  • Marantz SR 6010 AVR ye güncelleme geldi 21.4.2017
  • Marantz SR 6010 da bügüne kadar yüksek kalite müzik olarak hep flac formatını denemiştim .ilk defa DSD /dsf formatında müzik deneyimim oldu aymı müzikleri aynı sanatçılardan her iki formattada dinledigim zaman dsf nin flac a göre belirgin üstün oldugunu gördüm artık arşive dsd/dsf formatda eklemeye çalışacagım ve kesinlikle öneririm

• Arkadaşlar amazondan sr 5011 düşünüyorum fakat bu ithalat ücreti depozitosu nedir yav bunu iade ediyorlar mı ?Bu konuda iade alan oldu mu acaba hiç ?
  • 
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.