Şimdi Ara

MARANTZ Ev Sinema Sistemleri (Genel Konu) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.248
Cevap
41
Favori
128.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: süper cüp

front hoparlörleri biraz belirgin ceksek nasıl olur pek anlaşılmıyor

Teşekkür ederim, fotoları yerleşim değişimini bildirmek için koydum, bir önceki sayfada frontların ayrıntılı fotosu var :).
  • Sn. väliaikaista,

Herşey çok şık, çok güzel duruyor. Eminim seste o kadar güzeldir. İyi günlerde kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: altanpsx

Sn. väliaikaista,

Herşey çok şık, çok güzel duruyor. Eminim seste o kadar güzeldir. İyi günlerde kullanın.

Teşekkür ederim, daha iyisi size diyeceğim ama zaten öyle .
    Sağlıcakla kalın.
  • Sevgili Altanpsx'in anfileri üst sınıf olabilir ama, sizin PL300'ler altan'ın kolonlardan 2 takım alır. Tabiki benimkinden de.

Herkesin gönlüne göre olsun herşey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: väliaikaista

quote:

Sn. väliaikaista,

Teşekkür ederim, daha iyisi size diyeceğim ama zaten öyle .
    Sağlıcakla kalın.

Hepimize gönlümüze göre versin diyelim Sevgili Postanem(yeni nick zor yahu! )
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknika

Sevgili Altanpsx'in anfileri üst sınıf olabilir ama, sizin PL300'ler altan'ın kolonlardan 2 takım alır. Tabiki benimkinden de.

PL300 ler çok merak ettiğim ve beklentiminde yüksek olduğu hoparlörler. Ayrıca 2 takım değil en az 3 takım yanındada bir 7.1 mini ht set alır

• quote:

Sevgili Altanpsx'in anfileri üst sınıf olabilir ama, sizin PL300'ler altan'ın kolonlardan 2 takım alır. Tabiki benimkinden de.

Siz olmasanız PL300 aklımın ucundan geçmezdi .

• Görüntü çok hoş, tasarım ile bayağı uğraşıyorsunuz anlaşılan, sadece Beyaz koltuklar biraz nasıl desem ... uyumsuz geldi.
  • Abartma sende canım.

quote:

quote:

PL300 ler çok merak ettiğim ve beklentiminde yüksek olduğu hoparlörler. Ayrıca 2 takım değil en az 3 takım yanındada bir 7.1 mini ht set alır

• bir aydir bu topige birsey yazilmamis ben yaziyim dedim bari.
    son zamanlarda marantz amfi olan olmamis gozuken.
  • Aslinda gecen ay 5004'um geldi ama bu topic'e yazmamisim. MA Rx6'lari suruyor su an

Hazir yazmisken de Marantz sahiplerinden fikir alayim. Stereo kullanimda PureDirect ile Stereo (Audyssey ayari yapilmis) arasindaki farki nasil tanimlarsiniz?
    Bende her ne kadar pure direct modda ses biraz daha berrak ve yalin gelse de Audyssey sonrasi sahne biraz daha genis, vokal daha ortada hissi veriyor. Benim odanin akustik yapisindan da kaynaklanabilir tabi bir kac ayarlama yapmayi dusunuyorum (Audyssey EQ degerlerim 0 +2 +2 +1 +3 +1 +1 0 -1 gibi bisiydi).

Bir de Stereo modda -30dB uzeri hafif deep noise aliyorum (kulagimi tweetera yapistirdigimda) her ne kadar cok o degerlere gecmesem da varligini bilmek psikolojik rahatsiz ediyor Pure direct modda bu daha az.

• Pure direct modda playerınız çok büyük önem arz ediyor. Eğer playerınıza çok güvenmiyorsanız pure direct ten aldığınız sesten çok haz etmeyebilirsiniz.
    Ayrıca Audyssey in EQ yarlarıyla oynarsanız Audyssey devre dışı kalacağınıda hatırlatmak isterim. Sahne konusuna gelince ise Audyssey in etkisi bu konuda hatrı sayılır derecededir, bilindiği gibi Audyssey oda içi kalibrayon yapıyor ve akustik düzenlemeler sayesinde sahneyi daha belirgin hale getiriyor olabilir.

Benim elimde adam gibi bir cd player olmadığı halde (Sony s350 BD player kullanıyorum) marantz ile pure direct modda müzik dinlemekten keyif alıyorum. Alt frekansları daha derli toplu ve vurgulu duyuyorum. Stereo modda ses aslında kimi insanın begenmiyeceği, kiminin ise şiddetle aradığı flat sese yanaşıyor. Kesinlikle süssüz ve yalın fakat player ve kayıt kalitesi bu noktada çok önemli. Eğer sıradan bir kayıt kullanıyorsanız stereo moddanda hiç haz etmeye bilirsiniz. Kayıt kalitesi düşünce doğal olarak enstrümanlar arası ayrım kayboluyor.

Onkyoda ise durum tam tersine çalışıyor sanki, aynı playerla test etmeme rağmen pure direct modda daha flat çalarken, stereo modda kesinlikle orta frekans daha vurgulu ve önde çalıyor. Burda seçim tamamen kişisel tercihe giriyor açıkcası.

marantz ile deep noise olayı bendede oluyor fakat 0 db in üzerine çıkınca kulağınızı hop. dayadığınız anda duyabildiğiniz bir ses. O ses seviyeleri zaten çok yüksek olduğu için ben bunu hiç dert etmedim. Üstelik dinleme sırasında bunu duymakta mümkün değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oronra -- 15 Şubat 2010; 18:36:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Oronra

Onkyoda ise durum tam tersine çalışıyor sanki, aynı playerla test etmeme rağmen pure direct modda daha flat çalarken, stereo modda kesinlikle orta frekans daha vurgulu ve önde çalıyor. Burda seçim tamamen kişisel tercihe giriyor açıkcası.

Katılıyorum.
  • Su an icin flac arsivimi dinledigimden source farketmiyor (HTPC ve PS3), Pure Direct'in bana daha iyi gelmiyor olma sebeplerinden biri de o olabilir. Keske elimde iyi bir DAC ve interconnect olsa da o sekilde de deneyebilsem.

Audyssey'nin EQ ayarlari degistirilemiyor zaten, User Defined EQ yaratip oynayabiliyorsunuz ama o sekilde daha iyi bir ses elde edemedim. Oda akustigi cogu kisinin dusundugunden daha onemli bence.

Yanlis anlasilmasin ben de PureDirect ile keyif aliyorum ama sesin odanin etkisi ile olmasi gerekenden farkli duyuluyor olmasi bende ses duzeltmesinin sart oldugu izlenimine kapilmama sebep oluyor. Tabi bu benimki gibi hic islem yapilmamis bir oda icin gecerli.

Aslinda aklimda bir SPL meter ile olcum yapip odanin durumunu incelemek var ama elimde yok ne yazik ki.

0dB cok ciddi bi deger zaten o sirada distortionda bir hayli yuksek olur herhalde Deep noise konusunda da aslinda sebekeden ve/veya topraklamadan kuskulaniyorum, biryerlerden en azindan Monster 1000 bulup deneme yapacagim.

• Ben marantz pure direct modda iken denon cdc2000ae yi de sürekli pure direct modda dinliyorum, denon da dijital ve analog katlar tamamen ayrı olduğundan iyi bir ses alıyorum.
  • Monster 1000 in bu konuda hiç bir etkisi olmadı ne yazıkki, ben bizzat denedim. Yine aynı db değerlerinde deep noise vardı.

Bu arada çok emin olamadığım için soruyorum..
    Audyssey in stereo modda etkisi oluyormu? yani devreye giriyormu?
    Ben çok kanallı formatlarda devrede diye anımsıyorum, stereo modda devrede olup olmadığına hiç dikkat etmedim açıkcası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oronra -- 15 Şubat 2010; 19:05:09 >
  • Onkyo'da stereo modda devrede oluyor sanıyorum, eğer eq ayarlarında audyseey seçerseniz, en azından 3007'de.
  • Buna uzuldum 5100 denemesi yapilabilir, bir de topraklamayi cikarip deneme yapmayi dusunuyorum. Dediginiz gibi ses o seviyelerdeyken zaten ev inliyor deep noise olsa ne olur olmasa ne olur ama iste maksat ugras ciksin

En azindan 5004/6004'de Stereo modda Audyssey aktif hale getirilebiliyor, hatta kendim ayni EQ degerlerini kullanan bir profil yarattim ve aralarinda belirgin fark var.

quote:

Monster 1000 in bu konuda hiç bir etkisi olmadı ne yazıkki, ben bizzat denedim. Yine aynı db değerlerinde deep noise vardı.

Bu arada çok emin olamadığım için soruyorum..
    Audyssey in stereo modda etkisi oluyormu? yani devreye giriyormu?
    Ben çok kanallı formatlarda devrede diye anımsıyorum, stereo modda devrede olup olmadığına hiç dikkat etmedim açıkcası.

• Ha bu arada söylemeden edemiyeceğim, ben evd esistemi bağladığım topraklamayıda geri tepmesi yüzünden devre dışı bıraktım. Yine aynı db seviyelerinde deep noise var, hiç boşuna uüraş çıkarmayın kendinize
    Topraklamayı devre dışı bırakmamın tek avantajı plazmadaki dalgalanmaların son bulması oldu. Sesten ziyade görüntüye daha çok etki ediyor sanırım.

Bu arada farklı bir profil ile yaptığınız Audyssey ayarlarında sadece EQ ayarlarını clone lamadınız sanırım değilmi? Mesafe ve hop. db lerinide aynen yaptınızmı?
  • Olsun zevkli ugraslar oluyor yine de spoiler icin tesekkurler

Evet mesafe ve gain degerleri de ayni.

quote:

Ha bu arada söylemeden edemiyeceğim, ben evd esistemi bağladığım topraklamayıda geri tepmesi yüzünden devre dışı bıraktım. Yine aynı db seviyelerinde deep noise var, hiç boşuna uüraş çıkarmayın kendinize
    Topraklamayı devre dışı bırakmamın tek avantajı plazmadaki dalgalanmaların son bulması oldu. Sesten ziyade görüntüye daha çok etki ediyor sanırım.

Bu arada farklı bir profil ile yaptığınız Audyssey ayarlarında sadece EQ ayarlarını clone lamadınız sanırım değilmi? Mesafe ve hop. db lerinide aynen yaptınızmı?

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.