Şimdi Ara

Manyetizmayı elemeli miyim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Manyetizmayı lisede görmedim hiç de çalışmadım fakat başkalarından gördüğüm kadarıyla fizikte en çok zorlanılan konu kalan zamanda bu konuyu elemek mantıklı olur mu hedefim ayt fizikte 7-8 net yapmak

• garanti 1, yüksek ihtimalle de 2 soru var buradan. ayt fizikte 15 16 konu olduğunu düşünürsek bence 1 konudan 1-2 soru güzel bir oran. ben olsam elemezdim zira 40 gün var, birkaç kolay konuyu çalışıp oralardan soru beklemek yerine zor konuyu çalışıp gelen soruyu çözmek daha mantıklı geliyor bana. karar sizin, eğer çalışayım derseniz ertan hoca baya iyi anlatıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Konuların kalkmasıyla beraber 2 soru yerine 3 soru gelebilir bence
    çalış, 5 güne hallolur gibi

• kesin çıkacak bir konu, bence eleme hocam mantığıyla anlamaya çalış kalan sürede denemeyle de gelişirsin

• Mekanik kısmıda biraz sıkıntılı ama dediğiniz gibi önemli bir konu halletmeye çalışacağım hepinize teşekkür ederim
  • Tronsformatörler ve elektrik kısmına bak elektrik kısmını(sığaç potansiyel falan) biliyorsan manyetizmanın hepsine bak bence
  • Sakın vazgeçme. Eğer elektiriği halledersen manyetizmayı bir haftada yalayıp yutarsın. Başta çok zorlanacaksın ama bitirdikten sonra iyi ki zorlamışım beynimi diyeceksin benim gibi. Son güne kadar durma bastır ne kadar zorlarsan o kadar kolay gelecek sana. Başarılar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bahtsızbirmezun B kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam sizede başarılar
  • Ben elektrigi iki gunde bitirdim, manyetizma 1'i az once bitirdim 2'ye yarin girisecegim. Mekanik konularim tam degil.
    Kesin soru gelecegi icin kesinlikle elemenizi onermiyorum. Bir deneyin, hic akliniza yatmiyorsa eleyin. Direkt elemeyin cunku garanti soruyorlar.

• Osym ye gun dogdu , 12nin bazi konulari olmadigindan manyetizmaya abanabilirler , yaratici soru sorarlar gibi

• Altuğ Güneş i aç izle youtube da

• sb lerde zor sorusu olabilir ama sınavda geleceğini sanmıyorum basit bir hesaplama sorusu gelebilir kaçırmak istemezsin gereken önemi ver abartma.

• manyetizma en önemli fizik konusu olabilir belki de. sakın eleme.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.