Şimdi Ara

Manuel zoom lens tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • nx300 body ve samsung prime 20mm + samsung prime 45mm lenslere sahibim.
    Zoom lens almak istiyorum ancak manuel olmalı, internette çok fazla bilgi var ve karar veremedim zamanımda kısıtlı.
    Siz ne önerirsiniz ?
    Bütçem 200-250 arası adaptör hariç.

Amacım gemi kuş uzaktaki araba hayvan falan

Manuel lenste hareketli cisimleri çekmek zor biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penanggalan -- 16 Ekim 2017; 18:21:31 >

• Benim manuel zoom lens bilgim yok maalesef. Ben kompakt kullanıyorum. 250-300 Liralara ikinci el 300-500 mm yapan makinalar bile bulunabiliyor. Sensör küçük evet ama otofokus ve taşınabilirlik için düşünebilirsiniz. Fuji f500 Sony W serisi canon sx serisi filan.

Örnek fotolar
    https://www.flickr.com/photos/14410205@N08/sets/72157687868060744

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 16 Ekim 2017; 23:28:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Penanggalan

nx300 body ve samsung prime 20mm + samsung prime 45mm lenslere sahibim.
    Zoom lens almak istiyorum ancak manuel olmalı, internette çok fazla bilgi var ve karar veremedim zamanımda kısıtlı.
    Siz ne önerirsiniz ?
    Bütçem 200-250 arası adaptör hariç.

Amacım gemi kuş uzaktaki araba hayvan falan

Manuel lenste hareketli cisimleri çekmek zor biliyorum

manuel olarak hem zum, hem diyafram, hem netleme kolay iş değil. Bir de diyaframın ne kadar önemli ve güzel birşey olduğunu elinizdeki lenslere göre bildiğinizden ben sizin için mm değeri yüksek prime lens öneririm. Hatta elimde satılık porst 135 mm f2,8 lens var. Fiyatta 150 tl. illa zum derseniz de bir sürü 70-210 mm zum lens var. Onlardan alabilirsiniz. Ama benim önerim prime lens almanız. 135 mm olabilir, 200 mm f4 gibi lensler olabilir.

• Bende Vivitar 75-210mm. F3.8 sabit diyaframlı pompalı tüfek eaa şey lens var işte manuel 900 gram mıdır ne, zaten tanka savaşta namudan hasar aldı mı yandaki fotrafçıdan bunu ödünç alıyolarmış ne ise işte ben bunla gezen tavuk değil de mesela ağaç dalında duran kuş fotosu çektim, sincap falan çektim. Fakat önce en az 2 hafta bir fitness kulübünde falan olmadı evde 5 litrelik pet sular ile halter falan çalışmak lazım sahada bu lens ile 1-2 sat gezip bir de 20-30 foto çekebilmek için. Gençtim 7-8 kez bununla böyle 2-3 saatlik kondüsyon çalışmalarım oldu sahada ama 2 senedir sabit çalışıyoruz. Ev balkonundan falan, e yaşlandık. Ben lensi 110 TL gibi bir paraya almıştım ve de sıfırı ne ise o ! Bu yüzden de elden çıkartmaya kıyamıyorum. Gerçi kıyamadığımdan mıdır yoksa onu ilan ver, alıcı çıksın, kutula-tee götür kargo şirketine taşı falan meselesi mi çok büyüyor gözümde emin de değilim.

Ayrıca böyle bir alet insana kendisini güvende de hissettiriyor. Biri saldırsa, gasp-masp için falan hani şöyle bir sallasan da bir yerine denk gelse karşıdakinin eğer halen hareket edebilecek durumda ise tek seçeneği kaçmak olur diye tahmin ediyorum.

• jiddi kullanıcısına yanıt
    Karakter özelliğim olarak ben ağır kaslı gözüken şeyleri çok seviyorum kendi baktımda çok şekil gözüküyor eğer satarsanız haberim olsun hocam. Ama bayoneti nedir? dönüştürücü almam lazım malum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penanggalan -- 27 Ekim 2017; 0:53:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Penanggalan

Karakter özelliğim olarak ben ağır kaslı gözüken şeyleri çok seviyorum kendi baktımda çok şekil gözüküyor eğer satarsanız haberim olsun hocam. Ama bayoneti nedir? dönüştürücü almam lazım malum

Var satanlar, bence hiç beklemeyin...
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-lens-filtre-canon-fd-mount-vivitar-mc-70-210-mm-f-4.5-5.6-zoom-lens-447739090/detay

Deneyimlenecek ve bence bir kayıp olarak yaşanmayacak bir olay bu tür şeyler.

• jiddi kullanıcısına yanıt
    Biraz daha lens hakkında kendi görüşlerinizi söylerseniz çok sevinirim. Hocam

• konuyu görünce aklıma geldi, direkt ilgisi olmasa da nostalji olsun diye not düşmek istedim ...
    96'da vivitar 28-210 zoom almıştım Ricoh KR-30sp için, 2001'de Canon eos 620 için tamron 28-200 silver kullandım ... şimdiki aklım olsaydı ikisini de almazdım, uzun aralıklı zoom hevesten başka bir şey değil ...
    daha sonra Canon FT-b ile Panagor 28-80 PMC kullandım kısa bir süre, aslında aradığımı bulmuştum lakin analog döneminin son demleriydi ...
    son olarak 2005'te Nikon f-65 ve sigma 24-70 + 70-200 kitimi satarak filmli makine macerama son verdim ...
    diğerlerini saymadım bile ... kullandığım makine ve lensleri saklasaydım küçük çaplı bir koleksiyonum olurdu ...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.