Şimdi Ara

Mansur Yavaş'tan Üniversite Öğrencilerine Müjde: Sabahları Sıcak Çorba (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
0
Favori
21.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
127 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ahlaksız öğrenciler sabah sıcak çorba içip enerji kazanmak suretiyle cima eyleyecekler. Mansur günaha alet oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

sen kimsin de getiriyorsun haddine mi...
    senin olamadığın ve olamayacağın herşeyim.

Şimdi kaybol.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: adv11

iyi de bu zaten vardı ankarada olanlar bilir yeni bir şey gibi lanse etmek saçma
    kesinlikle.
    odtü metrosu çıkışında arada alıyordum ben.
    yani bunu müjde diye haber etmeleri garip gerçekten.

edit: ayrıca konuyu okumadan yorum yazanlar da bi garip. birkaç kişi vardı demiş ama hala 'harika başgan' diyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi themontana -- 11 Ekim 2019; 15:54:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: themontana

kesinlikle.
    odtü metrosu çıkışında arada alıyordum ben.
    yani bunu müjde diye haber etmeleri garip gerçekten.

edit: ayrıca konuyu okumadan yorum yazanlar da bi garip. birkaç kişi vardı demiş ama hala 'harika başgan' diyorlar

Alıntıları Göster
    Odtü hariç diğer durakları hep kullanmışımdır, özellikle Hacettepe. Hiçbirinde nedense göremedim bu çorba olayını. Sallarken az tutarlı sallamakv lazım. Akpli meczuplar ile tatlısu solcuları birleşmişler Mansur başgana laf atma konusunda.

• Bursada da Nilüfer (chp) belediyesi yıllardır benzer uygulamayı sürdürüyor, adamlar öğrenci yararına işler yapmaya çalışıyorlar ama büyükşehir belediyesi (akp tabii ki) önlerine her türlü taşı koyuyor sağolsun. Sorsan herkes Nilüferde yaşamak istiyor ama seçim zamanı yine akp yine akp.
  • -Amarigada yahudi bir restoran yapıyor.
    -972 milyar dolar verildi.
    -Artan çorba ile banyo yapılacak.
    -Sözleşmede günlük 782 milyon çorba içme garantisi var.
    -Çorba başına 4756 dolar verilecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-481916DD1 -- 11 Ekim 2019; 16:39:38 >
  • Yav hehe uydurma. Kendileri çıkıp yalanlamıyor, kraldan çok kralcı seni.
  • Çorbayla köprüyü karsilastiranlarida gördük ya ne diyeyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halka yapılan hizmetin haber değeri vardır, başlık açılması gayet doğal. Bu soruları senin oy verdiğin partinin belediye meclis üyeleri sorabilir, oy verdiğin hükümetin içişleri bakanlığının müfettişleri sorabilir ve hesapları denetleyebilir. Şüphen varsa git hükümete söyle harekete geçsinler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OggyOgg

Odtü hariç diğer durakları hep kullanmışımdır, özellikle Hacettepe. Hiçbirinde nedense göremedim bu çorba olayını. Sallarken az tutarlı sallamakv lazım. Akpli meczuplar ile tatlısu solcuları birleşmişler Mansur başgana laf atma konusunda.

Alıntıları Göster
    neyi salamışım?
    içtiğim çorbayı mı? ben anlayamadım.
    yani diyorsun ki, yoktu öyle bir şey, yeni geldi?

metroda şey de yazıyor: artık ankarakart yüklemelerini uygulamadan yapabilirsiniz.
    neyse ben bunu bi arkadaşa söyledim, çok iyi olmuş dedim.
    o da, daha önce de vardı, ben öyle yüklüyordum dedi.

bu mansur başgan fanatizmini anlayamıyorum. daha önce olan çorba işini de yeniymiş gibi satıyor, online yükleme işini de. bunun eskiden de olduğunu söylüyoruz, tatlı su solcusu oluyoruz. iyi yine biz tatlı su solcusuyuz, siz? siz nesiniz? tuzlu su solcuları olarak ardına düştüğünüz insanlara bi bakın. dönün bi bakın. tuzlu su çarpmış sizi hocam.

bi diğeri, verdiğimiz sözleri tutuyoruz diyor.. vaatlerinden birisinde aylık her öğrenciye 60 biniş hakkını ücretsiz vereceğini söylüyordu. hiç adı geçmiyor artık bunun.

• AKP'nin sözde icraatlerinde yapılan usulsüzlüklerin haber değeri var. CHP'nin de yaptığı icraatlerde usulsüzlük varsa haber değeri olur. Bunlar senin sandığın gibi gizli şeyler değil, hükümetin anında haberi olur merak etme sen. Restoranlar yüzlerce kişi için yemek yapmaya uygun yerler değildir. Toplu yemekler için yemek şirketleri vardır. Anlaşma haksız kazanç ve usulsüzlük içermiyorsa, şirket de işini düzgün yapıyorsa benim için sahibinin hangi partili olduğu önemli değil ama senin için önemli gibi görünüyor. O şirketin sahibi buradan elde ettiği gelirle elbette ki başka şubeler açabilir bunun neresi ayıp?
  • Hayatımda senin kadar boş konuşan insan görmedim. AKP'ye oy vermediğin konusunda doğruyu söylüyor olabilirsin, çünkü bu kadar savunmak için oy vermekten daha fazlası gerekir diye düşünüyorum. Evet vakıflar kar amacı gütmez, o yüzden vergilerimizden vakıflara milyonlarca lira para aktarılmalı. Mesela ben öğrenciyken babamdan para alıyordum ben de kar amacı gütmüyorum nasıl mantık ama?

Sen AKP belediyelerinin yemek, yardım, kömür veya bilumum hizmet için anlaşma yaptığı şirketlerin veya şahısların hayrına çalıştığını mı sanıyorsun? Tabii ki yemek şirketi kar edecek bunda sorun olan ne? O parayı çorba için değil de başka bir icraat için harcasa başka şirket kar edecek ki bu da gayet doğal. Önemli olan haksız kazanç olmaması. Senin sorunun muhatabı yine senin oy verdiğin parti. Hani sandığa bu yüzden gidersin, temsili demokrasi budur, hatırlatayım dedim. İnanıyorsan bir usulsüzlük, haksız kazanç olduğuna denetleme görevini icra edenleri harekete geçirmeye bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-481916DD1 -- 11 Ekim 2019; 17:18:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-530508BB2

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    O işleri sizinkiler iyi bilir: Mesela 9 TL'lik suyu 9.5 TL'ye alıp paraları cebe indirmek gibi:
    https://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/95-liraya-aldiklari-suyu-9-liraya-satmislar-h126035.html

70 milyon TL'lik vurgun yapan Seğmenler Su gibi:
    https://tele1.com.tr/mansur-yavas-70-milyon-tllik-yolsuzluk-icin-dugmeye-basti-belediye-sirketinden-ilk-suc-duyurusu-70073/

Melih'in 449 fidan için 9 milyon 126 bin TL verilmesi gibi:
    http://m.bianet.org/bianet/siyaset/212460-istanbul-ankara-adana-belediyelerinde-yolsuzluk-iddialari-neler

Sizin işe gelmeyen fetö uzmanı ile 10000 tl alan çaycının maaşları bunu empoze eder zaten sen rahat ol.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.