Şimdi Ara

Malzahar nasıl oynanır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
5.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şu oyunda belki oynamak isteyipte oynamayı beceremediğim nadir herolardan Malzahar.

Nasıl oynanır? Püf noktaları nelerdir? Kombosu nedir nasıl? Bot bile benden daha güzel oynuyor malzaharı.

Pasifini nasıl verimli kullanabiliriz?

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden gönülden teşekkürler

• Lanede e fulle manana dikkat ederek adami onla rahatsiz et. Artislik flaan yaparsa q at kac. 6 oldugun gibi ignite w e ulti. %90 tek atiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Khan Aitmatov

Lanede e fulle manana dikkat ederek adami onla rahatsiz et. Artislik flaan yaparsa q at kac. 6 oldugun gibi ignite w e ulti. %90 tek atiyor
    Bir kere Malzahar üstteki arkadaşın dediği gibi değil. Zaten adam ona ult atacağın kadar yaklaşmaz sana. Adamı E ile rahatsız etmek de kolay değil. Malzahar alınmasının tek nedeni çok kolay lane pushluyor ve rakipten engage girmeye çalışan birisini ult ile direkt durduruyor. Ulti başka amaçlar için kullanılırsa çok kolay bozulur. Bozdururlar. Türk insanına yakışmaz Malzahar oynamak. Tek atamıyor mobil değil Farm herosu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Demacia

Bir kere Malzahar üstteki arkadaşın dediği gibi değil. Zaten adam ona ult atacağın kadar yaklaşmaz sana. Adamı E ile rahatsız etmek de kolay değil. Malzahar alınmasının tek nedeni çok kolay lane pushluyor ve rakipten engage girmeye çalışan birisini ult ile direkt durduruyor. Ulti başka amaçlar için kullanılırsa çok kolay bozulur. Bozdururlar. Türk insanına yakışmaz Malzahar oynamak. Tek atamıyor mobil değil Farm herosu

Tek atamıyor kısmına pek katılmıyorum.2/2 gibi bir skorla oynayan Malzahar Nocturne oynarken (offtank) bi e atıp liandrynin pasifiyle %50 canımı almıştı.
  • Atamıyor demedim. Attırmazlar dedim. Sıkıyorsa bir Syndra'nın sana tek atmasını engelle ya da takım arkadaşın engellesin
  • quote:

Atamıyor demedim. Attırmazlar dedim. Sıkıyorsa bir Syndra'nın sana tek atmasını engelle ya da takım arkadaşın engellesin

'Tek atamıyor mobil değil Farm herosu'

Böyle yazmışsın hocam.Dalgınlığına gelmiş olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Argonath LXI

quote:

Atamıyor demedim. Attırmazlar dedim. Sıkıyorsa bir Syndra'nın sana tek atmasını engelle ya da takım arkadaşın engellesin

'Tek atamıyor mobil değil Farm herosu'

Böyle yazmışsın hocam.Dalgınlığına gelmiş olabilir.

Alıntıları Göster
    Aslında koridorda malzahar oynaması zevklidir karşınızdaki adamı tek komboda çok rahat çıkarabiliyorsunuz. Earlysi sıkıntı ama sabredip farmlamak lazım qwe ile ultiye gerek kalmadan adcyi fight dışı bırakabilirsiniz w yu kullanmayı unutmayın hasarı var yine. Koridorda ise e ile ilk seviyelerde minyon almanız zor biraz e nin hasarının artması lazım. E hasarı yeterli seviyeye ulaştıktan sonra baseden minyon alabilirsiniz. Yaratıkla beraber e bir noktadan sonra karşıya yarı can atabilir karşısı e yememek için outfarm kalabilir bi süre sonra. Ama riskli yani takım savaşlarında çok iyi pozisyon almak lazım ultisi çok kolay bozulabiliyor. Takımınız savaş sırasında size focus atmalarını engelleyecek nitelikteyse çok zevkli olabilir özellikle adc nize veya size atlayan suikastçıları ultiyle yakalayıp takımın ona çökmesini de sağlayabilirsiniz. Bu sırada korunuyor olmanız lazım ultinin bozulmaması için. Pasifi de sağlam hasar verir yani.

• Üşenmeden yazdığınız için hepinize teşekkür ederim. Aklımdaki sorulardan sadece bir tane kaldı e fulledikten sonra ne fulleyim? Ve Rünleri nasıl tercih etmeliyim etkili malzahar oynamak için..

@polsi @Demacia @F355 Berlinetta @Profiterollu Pırasa
  • FaLkenAuGe kullanıcısına yanıt
    q fullerim ben genelde burst olarak bayağı vuruyor tutturması zor ama alışırsın.W hiç fullemedim nasıl olur bilmiyorum. Rün olarak normal ap rünleriyle giriyorum ben büyükler ap kırmızılar mpen sarılar armor maviler mresist farklı bir rün kullanan bir arkadaş varsa paylaşırsa daha yardımcı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaLkenAuGe

Üşenmeden yazdığınız için hepinize teşekkür ederim. Aklımdaki sorulardan sadece bir tane kaldı e fulledikten sonra ne fulleyim? Ve Rünleri nasıl tercih etmeliyim etkili malzahar oynamak için..

@polsi @Demacia @F355 Berlinetta @Profiterollu Pırasa

Kırmızılar büyü nüfuzu, sarılar zırh, maviler yetenek gücü ( karşımda beni zorlayacak bir hero varsa mavilere büyü direnci olan sayfadan giriyorum )

Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KhaZiggs -- 16 Temmuz 2014; 13:45:29 >
  • M.pen build ve w şu sayesinde tank düşmanı tf esnasında ulti atmanı engelleyebilirler ama tf esnasında hasar kaynağın w dür bunu herkes söylemez sen syndra değilsin yada lb sen malzaharsın adc teklemek senin işin değil alan etkili skillerini tf esnasında düzgün konumlandırırsan ultiyle bile gerek kalmayabilir malzaharın zayıf yönü her APC gibi assasinler gap closer ws. Farm konusunda aşırı rahatsın oto saldırı ları yavaş değil .Millet taktırmış gitmiş mobility mobility diye .Karşında uzun menzilli rakipler var ise syndra ziggs vs farma oynayacaksın yaklaştırmazlar yanına, combo basit bir combo rakibin altına w atıp q ile susturuyorsun e ile lanetleyip ulti basıcaksın ulti atarken tutuştur basabilirsin ultiniz söyle bi etkisi var kitlenme esnasında sıçrama yeteneği kullansalar bile indikleri yerde etki devam eder. Ultisi çabuk bozuluyor derler sabah akşam katarina oynarlar bakma sen onlara... Benim buildimi vereyim sana

Asırlık sopa - m.pen bot - Liandry - Zhonya - Rylai - Hiçlik değneyi

Can ağırlık lı build olduğu için kolay kolay öldüremezler ayrıca Rylai sayesinde kaçma kovalama vs daha rahatlıyorsun

• Gizli op kendisi. Lanede çok güçlüdür. Pek oynayan yok xerath gibi buna da rework falan gelirse oyunu bırakacağım.
  • Xerath ın Pasifinin gitmesi hiç hoş olmadı onun haricinde ne şikayetiniz oldu açıklayabilirmisiniz rework den sonra 2 kere falan oynamışımdır daha verimli geldi ultisinin rangesi özellikle görüşlerinizi merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blade Waltz

Xerath ın Pasifinin gitmesi hiç hoş olmadı onun haricinde ne şikayetiniz oldu açıklayabilirmisiniz rework den sonra 2 kere falan oynamışımdır daha verimli geldi ultisinin rangesi özellikle görüşlerinizi merak ediyorum.

Tamamen berbat yeni hali. q charge olayının ne kadar saçma olduğunu söylememe gerek yok zaten. Oyunun en çok aoe hasar atan mage i olmamızı sağlayan, duvarın arkasından pentalar attıran ultimizin yerine gelen ulti ise şaka gibi, eski ulti ile alakası yok. Tf a ulti ile katılmaya çalışsan takımı 4v5 bırakmış oluyorsun. Nesi iyi, minyon biçimi biraz daha rahat olmuş ki bence eskisinde de gayet rahattı.

Edit: Tamamen berbat derken eski xeratha göre kastettim yoksa hala oynanabilir. Bir de en önemli gücümüz olan lanede dürtmek artık daha zor bunu da ekliyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Affection and Hatred -- 16 Temmuz 2014; 14:31:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Affection and Hatred

quote:

Orijinalden alıntı: Blade Waltz

Xerath ın Pasifinin gitmesi hiç hoş olmadı onun haricinde ne şikayetiniz oldu açıklayabilirmisiniz rework den sonra 2 kere falan oynamışımdır daha verimli geldi ultisinin rangesi özellikle görüşlerinizi merak ediyorum.

Tamamen berbat yeni hali. q charge olayının ne kadar saçma olduğunu söylememe gerek yok zaten. Oyunun en çok aoe hasar atan mage i olmamızı sağlayan, duvarın arkasından pentalar attıran ultimizin yerine gelen ulti ise şaka gibi, eski ulti ile alakası yok. Tf a ulti ile katılmaya çalışsan takımı 4v5 bırakmış oluyorsun. Nesi iyi, minyon biçimi biraz daha rahat olmuş ki bence eskisinde de gayet rahattı.

Edit: Tamamen berbat derken eski xeratha göre kastettim yoksa hala oynanabilir. Bir de en önemli gücümüz olan lanede dürtmek artık daha zor bunu da ekliyeyim.

Alıntıları Göster
    Belki kızıcaksın ama malzahar çöp hero mide almayın şu suikastçileri ww nin ultisinin bluetoothlu versiyonu falan var güzel değil bence ve tf ye uygun değil çünkü işlevsel skili yok sayılır mid herolarında skillde önemli olan damagesi değil işlevi sonuçta takımınızın adc si oto atak ile 1000 vururken sen anca ultinle o kadar vurabileceksin.Bu nedenden dolayı LCS maçlarına bak malzahar mı alıyorlar lulu mu lulu vuran 2 skill var ama adamda yavaşlatma hızlandırma sincaba dönüştürme can arttırma zıplatma crowd control skili bile var yani işlevsel skill dolu malzahar lanede rahat tf de çöp hero bu kadar anlattım yine de sen bilirsin.

• Kimsede yardımcı olmamış bildiğin klavye ve fareyle oynanıyor kardeşim
  • E ile harras yap bol bol comboda q e w ulti. Al bi dfg bak nasıl tekliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mangal Yürek Darius

Kimsede yardımcı olmamış bildiğin klavye ve fareyle oynanıyor kardeşim
    mpen bot
    liandry
    rylai
    rabadon
    zhonya
    banshee

e-q-w fulle

kombosu q ile silence at(3sn) yere w açıp e ve ultiyi at dediklerim 1-2 sn içinde oluyo hem base dmgleri hemde ap ratioları yüksek olduğundan tam bir lane bully rakibi rahatça out farm bırakabilir pasifi ad kasmadıkça aman aman hasar vermiyor ama earlyde rakibe hatırı sayılır hasar veriyor eğer e rakibe gelirse ve voidling varsa direk rakibe koşuyo zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: mirketdestek

Belki kızıcaksın ama malzahar çöp hero mide almayın şu suikastçileri ww nin ultisinin bluetoothlu versiyonu falan var güzel değil bence ve tf ye uygun değil çünkü işlevsel skili yok sayılır mid herolarında skillde önemli olan damagesi değil işlevi sonuçta takımınızın adc si oto atak ile 1000 vururken sen anca ultinle o kadar vurabileceksin.Bu nedenden dolayı LCS maçlarına bak malzahar mı alıyorlar lulu mu lulu vuran 2 skill var ama adamda yavaşlatma hızlandırma sincaba dönüştürme can arttırma zıplatma crowd control skili bile var yani işlevsel skill dolu malzahar lanede rahat tf de çöp hero bu kadar anlattım yine de sen bilirsin.

TF de çöp derken O kargaşanın içinde Q yu 2-3 kişiye tuttur direkt yarıcanla tf ye giriyolar, kaldıki rakibi tfde apc veya adc siz bırakabiliyo istediği heroyu aradan çok iyi çıkartıyo,o nasıl oluyo dersende q nun hatrı sayılır menzili var bunu kesmek istediğin adama tuttur pasifinde yüküne hazır hale getir e yide at adam kendi kendine ölümü beklesin otur adamın ben nasıl öldüm diyişini seyret :)\

• Kötü yanı ultisi tf ye uygun değil bildiğiniz tfde kendini stunlıyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.