Şimdi Ara

+++ MAKYAJLI YENİ QASHQAİ 2017 +++ (136. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.349
Cevap
79
Favori
382.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sky_lark

Cevabınız için teşekkür ederim.

Daha önce CVT şanzıman kullandım. Genel karakterini biliyorum. Devirlenme şeklini de biliyorum. CVT genel olarak benim hoşuma gidiyor. Beklentilerimizi karşılıyor.

Sorun - arıza çıkarmasın, yeter. DSG'den kaçarken x-Tronic daha beter olmasın kaygısı var sadece.

2018 1, 6 dCi x-tronic Qashqai için son durumda motor, şanzıman, alt - ön düzen gibi büyük bir kronik arıza var mı?

Akü çabuk bitiyormuş galiba. O da sineye çekilebilir. Pahalı da olsa sarf malzemesi bir ürün olan akü sonuçta max. 500 TL'YE çözüm olacak bir konu.
    Trim sesleri var deniliyor. Bu da Japon hastalığı sanırım. Toyotam'da da vardı.
    Cvt ile ilgili bilgim yok ama Akü sorunu bende de oldu 2 yıl sonunda marş süresi uzamıştı bi de ss bazen girmiyordu ama nissanın kendi ssli aküsü takılınca garantiden şimdi çok iyi akü daha canlandı ve ss her yerde etkili devreye giriyo.Uygun fiata bulursan dci az yakar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Cvt ile ilgili bilgim yok ama Akü sorunu bende de oldu 2 yıl sonunda marş süresi uzamıştı bi de ss bazen girmiyordu ama nissanın kendi ssli aküsü takılınca garantiden şimdi çok iyi akü daha canlandı ve ss her yerde etkili devreye giriyo.Uygun fiata bulursan dci az yakar.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim.

Ama 12 gün önce makyajlı kasa sıfır 2018 Nissan Qashqai 1,6 dCi x-Tronic CVT aldım.

Ama arıza durumu genel olarak ve vites olarak nasıl? Aldık ama İnternete bakınca dizelde CVT otomatik vites sorunlu diyenler var. İçime bir kuşku düştü. Bazı yerlerde de 2014-2015'lerde sorun vardı. Güncelleme ile düzeltildi diyorlar. Kimisi de makyajla düzeltildi diyor. Bunların hangisi en geçerli bilgi?

• quote:

Orijinalden alıntı: sky_lark

Teşekkür ederim.

Ama 12 gün önce makyajlı kasa sıfır 2018 Nissan Qashqai 1,6 dCi x-Tronic CVT aldım.

Ama arıza durumu genel olarak ve vites olarak nasıl? Aldık ama İnternete bakınca dizelde CVT otomatik vites sorunlu diyenler var. İçime bir kuşku düştü. Bazı yerlerde de 2014-2015'lerde sorun vardı. Güncelleme ile düzeltildi diyorlar. Kimisi de makyajla düzeltildi diyor. Bunların hangisi en geçerli bilgi?

Alıntıları Göster
    Kafanıza takmayın garantili aracınız düzeltilmişse sorun yok ben de almadan önce bayağı şikayet okumuştum o yüzdenn2017de makyajsız olan manuel aldım hem torku yüksek (tabi 1.2 benim ki) hem de az yakıyo 1.2 otomatiğine göre.Ama 2017den sonrakilerde cvt sorunu pek yok diyolla rahat olun aracınızı almışsınız keyfini sürün kafanızı bulandırmayın.Keyifli sürüşler dilerim.Bu arada bi ara akünüzün fotosunu çekip buraya atar mısınuz merak ettim

• okirgil O kullanıcısına yanıt
    mart avantajından 1.2 manuel aldık, 2gün sonra uzun yol yaptık araba full dolu hiç problem yok yokuşlarda da problem yaşamadık, bağırma da olmadı motorda hatta 6,4 yaktı ilk yolculuk için mükemmel
    aracımız 1.2 manuel benzinli tekna,bence hiç düşünmeyin konforlu güzel araç
  • schumacher__ S kullanıcısına yanıt
    tekna aldık herseyi üzerinde rahat ettik diyebilirim. sağolun cevap için
  • wm1tr W kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun çok yakışmış. sanırım sizinki 10.1 inch. aynı modelin 7-8 inch olanı da varmış. navimemeks ile görüştüğümde 7-8 inch olanını önerdi orjinal gibi duruyor dedi (bence büyük ekran daha şık). bir sorum olacak. kendi google play hesabınızdan giriş yapıp, telefonunuza yükler gibi istediğiniz programı (mesela benim google play hesabımda ücretli sygic navigasyon var) navimeks'e yükleyebiliyor musunuz? böyle birşey var ise nasıl oluyor ( telefon sim kartı lazım mı?)?
    mirror link özelliği var mı? varsa iphone için de aktive edilebiliyor mu? i phone ekranını da yansıtabiliyor mu? ayrıca mikrofonu soracaktınız. (bluetooth telefon ile bağlantı olunca tavandaki mikrofon iptal oluyor mu? yani telefon mikrofonu nerede? ).
    tekrar hayırlı olsun.
  • inch kullanıcısına yanıt
    teşekkürler, evet 10.1 inch. gerçekten çok büyük. özellikle tv ekranı olarak kullandığımda.

"kendi google play hesabınızdan giriş yapıp, telefonunuza yükler gibi istediğiniz programı (mesela benim google play hesabımda ücretli sygic navigasyon var) navimeks'e yükleyebiliyor musunuz? böyle birşey var ise nasıl oluyor ( telefon sim kartı lazım mı?)?"

bu multimedya sistemini android işletim sistemli "simsiz bir telefon" olarak düşünün. bir nevi ipod.
    interneti nasıl buluyorum diye soruyorsunuz, aletin wifi özelliği var. cep telefonunda "veri paylaşımı" açıyorum, anında benim telefonu buluyor, eşleştiriyorum. böylece internet elimin altında: google play ile hesabıma giriyorum, istediğim uygulamayı yüklüyorum. cihazın sayfalarını istediğim gibi değiştiriyorum, wallpaper'ını düzenliyorum...yani sadece telefon özelliği olmayan bir anroid cihaz gibi düşünün.. diğer herşey aynı cep telefonunuz gibi çalışıyor...ben kullandığım yandex, youtube, beinconenct, dsmart go vs gibi uygulamaları yükledim ve hepsi kendi hesabımla..

aracı çok sık kullanmıyorum, ayrıca telefon meselesi de benim için problem değil. ne yalan söyliyeyim, o bakımdan kısıtlı zamanımı servise gitmek için harcamak istemiyorum. 10 bin bakımında söylicem ve bu muhtemelen yaz sonu olur. yani bu konuda benden güncel haber beklemeyin :)
    önceliğim, eğer yolumun üzerine düşerse bi ara tekrar ümraniye'ye navimexe götürmek.

sanırım mirror link yok. ya da ben bulamadım. bu da çok istediğim bi özellik değildi. o yüzden detaylı aramadım. mazur görün lütfen.

herkesin bu tip cihazları alma amacı farklı. ben tamamen amatör bir kullanıcı olarak; güzel bir radyo, tv kullanımı, ön kamera, youtube gibi uygulamalar, iyi bir ses sistemi aradım. hepsini karşıladı.

• wm1tr W kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun güzel gözüküyor.Bazıları tesla ekran taktırıyor klima kontrol panelini çıkarıp yapıyorlar.Burda kullanan var mı merak ettim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Skypack lerdeki karartılmış arka camlar cam filminde kaç numarayla olur?

• Arkadaşlar bu bagajın üstündeki kenarlardan iple sarkan bagaj üstü zımbırtı çıkıyor mu? Çıkıyorsa nasıl çıkıyor? Zorlamak istemedim, denedim ama çıkaramadım. Benim eski jazzda ne çok ince bir maddeydi rulo olarak katlanıyordu
  • enorton E kullanıcısına yanıt
    Çıkıyor.

• enorton E kullanıcısına yanıt
    Ipin yukarıda olan bağlantısını çektiğiniz taktirde yerinde çıkacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: enorton

Arkadaşlar bu bagajın üstündeki kenarlardan iple sarkan bagaj üstü zımbırtı çıkıyor mu? Çıkıyorsa nasıl çıkıyor? Zorlamak istemedim, denedim ama çıkaramadım. Benim eski jazzda ne çok ince bir maddeydi rulo olarak katlanıyordu
    Ben de çıkaramadım. Biraz zorlamak gerekiyor. Ben de çekindim. Çok sağlam duruyor. Çıkacak gibi değil. Çekme yönü nasıl?

İlk defa HB araç kullanmıyorum. Bu arada bende de (eşimin) Jazz vardı.

Bunu bir video ile gösterebilecek olan varsa sevinirim?
  • kadir_yilmaz kullanıcısına yanıt
    teşekkürler yarın deneyeceğim
  • sky_lark kullanıcısına yanıt
    en güzeli eski jazzdaki sistem, yer kaplamıyor.
  • Pandizot denen şeyden bahsediyorsunuz sanırım.
    Pandizota bağlı olan taraf değil de, tavan kısmında (İpin tepede bir yere bağlı olan uç kısmını) çıkararak ordan alabilirsiniz.

zaten ip pandizota sabit olmalı.
    şu şekilde:https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/nissan-qasqai-yeni-kasa-orjinal-pandizot-P288238235

Ben bagaj yüklemek için çıkarmıştım. Kolay çıkarılıyor.

• Merhaba arkadaşlar,

2.el 2017 makyajlı qashqai platinum premium pack aldım.
    Direksiyondaki sesle komutu bir türlü çalıştıramadım. İphone'a bluetooth ile bağlıyım. İphonedan siri'yi aktive etmesini bekliyordum.
    Bu kasada bunu başarabilen var mı?
  • şoför koltuğuna oturduğumda ya da tümseklerden geçerken koltuktan ses gelmeye başladı.
    koltuğu ön kademeye aldığımda ses gelmiyor.
    ama ona da sığmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prof.Matematik -- 19 Mayıs 2019; 11:48:55 >
  • Prof.Matematik kullanıcısına yanıt
    aynı durum bende de var, makine yağı da döktüm koltuğun altındaki yerlere ama fayda etmedi, sanki koltuğun içinden geliyor gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkhnkrs

aynı durum bende de var, makine yağı da döktüm koltuğun altındaki yerlere ama fayda etmedi, sanki koltuğun içinden geliyor gibi
    servise götürdüm, koltuğu söküp yalıtım yapıp tekrar taktık dediler. arabayı ön kademede bırakmışlar, ses yoktu.
    eve gelince kendi oturduğum kademeye aldım, ilk başta ses azdı(belki de psikolojik), sonra gene eskisi gibi ses oldu.
    bir daha servise götürmeyi düşündüm, ama araba lazım olduğu için tekrar gidemedim.

• 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.