Şimdi Ara

MAKYAJLI POLO 2014 ANA KONU (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.740
Cevap
70
Favori
368.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: haberelectro

Kac olmasini bekliyordunuz?

Daha yüksek. Ancak ben tabii İstanbul gibi bir şehiriçinden bahsediyorum. 1.2 TSI 110 beygirlik araç 6.1 tüketim değeri sunsun köprü trafiğinde, şapka çıkartırım o mühendislere.
  • caldexter kullanıcısına yanıt
    Dogal olarak tuketimler fabrika verisinden yuksek olacaktir. Sadece yok gosterici bu veriler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kimse bahsetmemiş ancak hem Polo hem de Golf ve üstü Vw araçlarının kullananlar farkı iyi bilirler. Mevcut Polo'nun direksiyon sistemi Golf gibi elektrik destekli değildir. Arkadaşın paylaştığı pdf e göre direksiyon sistemi de yenileniyor ve çok daha hafif, kolay kullanımlı bir direksiyona kavuşuyor yeni Polo.
    "A new electro-mechanical servo steering system improves steering properties"

ESP ve hava yastıklarını da standart olarak koysalar şehiriçi için müthiş bir araç olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caldexter

quote:

Daha yüksek. Ancak ben tabii İstanbul gibi bir şehiriçinden bahsediyorum. 1.2 TSI 110 beygirlik araç 6.1 tüketim değeri sunsun köprü trafiğinde, şapka çıkartırım o mühendislere.

Kopru trafiginde multijet dizel punto 8,5-9 lt yakiyor yahu 12km\s ortalama hizla , orasi istisnai bir bolge ve takdir edersiniz ki Wolfsburg'daki muhendisler , bir ucuncu dunya ulkesinin megakoy 'unu baz alarak aciklamiyor bu tuketimleri

Mesela , kendi aracim punto 1.4 benzinli , sehir ici tuketim 7,5 litre. Ankara'da benim tuketimim 28-30km/s ortalama hiz ile beraber 7,5 - 7,8 arasi degisiyor. (kis lastikleriyle birlikte su an).

Yani , diyecegim odur ki hemen tepki vermeyin , herkesin de kopru trafigine girdigini dusunmeyin , bu ulkenin 80 milyon nufusu var , butun kayit disi gocleri saysaniz bile Istanbul 20 milyon oluyor , kalan 60 milyonu da bir zahmet adamdan sayiverin, bunlari da Istanbul dogumlu , orda yasamis bir insan olarak yaziyorum.

• quote:

Kimse bahsetmemiş ancak hem Polo hem de Golf ve üstü Vw araçlarının kullananlar farkı iyi bilirler. Mevcut Polo'nun direksiyon sistemi Golf gibi elektrik destekli değildir. Arkadaşın paylaştığı pdf e göre direksiyon sistemi de yenileniyor ve çok daha hafif, kolay kullanımlı bir direksiyona kavuşuyor yeni Polo.
    "A new electro-mechanical servo steering system improves steering properties"

ESP ve hava yastıklarını da standart olarak koysalar şehiriçi için müthiş bir araç olur.

Çok geç kalınmış geliştirmeler bunlar

yıl olmuş 2014

vosvos polo, 2006 da tanıtılan fiat grande puntonun teknolojisine daha yeni gelecek

• Hangi donanım seviyesinde emniyet kemeri varmış?

• quote:

Orijinalden alıntı: Janjan

quote:

quote:

Kopru trafiginde multijet dizel punto 8,5-9 lt yakiyor yahu 12km\s ortalama hizla , orasi istisnai bir bolge ve takdir edersiniz ki Wolfsburg'daki muhendisler , bir ucuncu dunya ulkesinin megakoy 'unu baz alarak aciklamiyor bu tuketimleri
    ....

Haklısınız
    Ancak köprü trafiği ülke standardını temsil etmese de şöyle bir gerçek var ki megaköyümüz ülkenin 1/3 üne yakınını oluşturmakta. Köprü trafiği abartı olsa da bu köyde 15 dakikalık yolda en az 10 trafik ışığına yakalanıp bolca dur-kalk yapmak standart maalesef. 1.2 TSI'lı Seat Ibiza kullanıcıları beklenenden daha fazla yaktığını söylüyor genelde. Bluemotion vs geliştirmelerle bunu 6.1'e gerçekten çekebilirlerse helal olsun (Motor özellikle 8V-16V vs değişiktir doğrudur, en yakın karşılaştırma için örnek verdim). Ama işin gerçek yüzü 7.5 litre falan olur. Ha şehirdışında 90'la gidince 4 litre yaktığı doğrudur ona inanırım.

• Dansöz gibi kıvırma da ispatla hadi

ben yazıcağımı yazdım okuduğunu anlamıyorsan o senin sorunun
  • Bu fiyatlara değmeyecek bir araç.
  • 1.0 tsi motorlar dag sanziman ile gelecek mi ?
    Birde aracin benzinli-dsg comfortline fiyati tahmini ne kadar olur ?

• akifsari A kullanıcısına yanıt
    Sana kendimi ispatlamama ihtiyacim yok. Sen kendini ispatla bana karsi kocum. Dansoz gibi kivirna diyor Teknoloji hakkinda fark gosteren bir icerik yok yazdiklarinda. Adam gibi goster farklari hadi canim. Bos laf yapma. Punto makyaj yemekten bi hal oldu fiatta uvey evlat muamelesi goruyor artik. Gelmissin bu sinifin en cok satan arabasindan teknolojik diyorsun. Harbi ne iciyorsun sen akif.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haberelectro -- 13 Şubat 2014; 16:46:11 >
  • Ben aksini ispatla demişim bana verdiği cevaba bak
  • caldexter kullanıcısına yanıt
    polo 6r lerde direksiyon elektrik destekli değil mi?. 2012 polom var benim direksiyon elektrik destekli.
  • "Makyajlı" Polo'nun Türkiye'ye geliş tarihi ile ilgili olarak;

Online Müşteri Hizmetleri 2014 son çeyrek tarihini verdi - ancak bu bilginin kesin olmadığı, değişebileceğini de söyledi.

Şahsi fikrim o kadar uzun sürmeyeceği yönünde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xan7hos

polo 6r lerde direksiyon elektrik destekli değil mi?. 2012 polom var benim direksiyon elektrik destekli.

Elektrik destekli değil demek biraz yanlış aslında ama aynı sistemler değil. Golfle donanım listesini karşılaştırırsanız da farkedebilirsiniz. Golf'teki gibi elektroservo direksiyon yok mevcut Polo'da. Ağır diyemem ama çok daha iyisi geliyor.
    "Golf donanım listesi: "Hıza duyarlı elektro-mekanik servo direksiyon""
  • quote:

Orijinalden alıntı: cfiliz

"Makyajlı" Polo'nun Türkiye'ye geliş tarihi ile ilgili olarak;

Online Müşteri Hizmetleri 2014 son çeyrek tarihini verdi - ancak bu bilginin kesin olmadığı, değişebileceğini de söyledi.

Online müşteri hizmetlerinin dünyadan haberi yok ki.Yeni bir Vw çıktığında ve bu araç Türkiye' ye gelecekse, Avrupa ile aynı zamanda ya da maximum 1 ay sonra gelir. Eskiden böyle değildi ama Doğuş bu konuda iyi çalışıyor son zamanlarda. Golf 7' yi bile tüm dünyada ilk getiren 6 ülke arasındaydı, İngiltere' de bile bizden 3 ay sonra satışa çıktı :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xan7hos

Elektrik destekli değil demek biraz yanlış aslında ama aynı sistemler değil. Golfle donanım listesini karşılaştırırsanız da farkedebilirsiniz. Golf'teki gibi elektroservo direksiyon yok mevcut Polo'da. Ağır diyemem ama çok daha iyisi geliyor.
    "Golf donanım listesi: "Hıza duyarlı elektro-mekanik servo direksiyon""

hmm golflerde ki sistemi tam olarak bilmiyorum ama ben benim poloda dururken direksiyon çevirdikçe oyuncak araba gibi sesler geliyor ki oda elektrik destekli olduğundan.

• quote:

Orijinalden alıntı: 207m

quote:

Orijinalden alıntı: cfiliz

"Makyajlı" Polo'nun Türkiye'ye geliş tarihi ile ilgili olarak;

Online müşteri hizmetlerinin dünyadan haberi yok ki.Yeni bir Vw çıktığında ve bu araç Türkiye' ye gelecekse, Avrupa ile aynı zamanda ya da maximum 1 ay sonra gelir. Eskiden böyle değildi ama Doğuş bu konuda iyi çalışıyor son zamanlarda. Golf 7' yi bile tüm dünyada ilk getiren 6 ülke arasındaydı, İngiltere' de bile bizden 3 ay sonra satışa çıktı :)

Bence de, o zamana kalmadan - hatta talebin yüksek olduğu yaz dönemine yetiştirirler gibi geliyor.

• 1.4 TDI 90 hp olan modeli iyimiş. 2013 polodan model yükseltmek için ne kadar fark ödemek gerek sizce

• quote:

Orijinalden alıntı: fthemrex

1.4 TDI 90 hp olan modeli iyimiş. 2013 polodan model yükseltmek için ne kadar fark ödemek gerek sizce

6-7 bin lira gibi bir fark olacağını tahmin ediyorum ben mevcut piyasa koşullarını da dikkate alırsak.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.