Şimdi Ara

MAKYAJLI POLO 2014 ANA KONU (282. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.740
Cevap
70
Favori
368.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 280281282283284
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ScRyedd

1.4 TDI POLO kullananlar var mi ? Yakit tuketimi ve performansi nasil sehir ici is guzergahinda kullanacagim surekli gunluk ortalama 60-70km arasi yapacagim. Sakin kullanimda 5 litrenin ustune cikan oldumu ?

Tavsiye edermisiniz 75 bine cam tavanli 25-30bin km de var.

1.4 TDİ 90 Hp kullanıyorum.Kendimi kasmadan 100 -110 km. hızda Şehir dışı 3.7 - 3.8 lt. aralığını gördüm..
    Performansından çok memnunum... İvmelenmesi ve konforlu sürüş keyfide güzel....Saygılar.
  • ScRyedd kullanıcısına yanıt
    Turgutreisin dediğine katılıyorum. 2 yıldır 1.4 Tdi bm 75 bg kullanıyorum. Yakıt tüketimi olarak şehir dışında 4 lt pek geçmiyor. Şehiriçi uzun süreli 3500 km ortalamam 4.8 lt ama benim pek sakin kullandığım söylenemez. Aracı satın aldığım üsteğmen arkadaşımın ankara şehirçi uzun süreli ortalaması 3.9 lt idi. Örnek olması açısından şehiriçi akıcı trafikte 3.vitesten 4. vitese geçip 60km hız temposu ile stabil bir şekilde ilerlerseniz anlık tüketimde 1.9 - 2.1 -2.3 lt tüketimleri görürsünüz eğer dikkatli kullanırsanız ve şehiriçi akıcı bir trafikte 4 lt altını yakalayabilirsiniz.
    Hatta deneme amaçlı 85 km hız sabitleyici ile 114 km uzun yolda 2.7 lt yakaladım. Buda 2.6 olan ş.dışı fabrika verisine ulaşabileceğini gösteriyor.

Performans görece bir kavram ne aradığına bağlı ama özellikle uzun yol performansını ben beğeniyorum. Hız sabitleyiciyi 118'e sabitlediğinde en dik rampaları bile 110 km altına inmeden 5. vites çıkabiliyorsun.

• 6C serilerinde yokuş kalkış desteği var mı ? Yani DSG'li araç rampalar da geri kaçırma yapıyor mu ? 2013 ve öncesinde bu sorun mevcut çift kavramalı şanzuman olduğu için ama 2014 sonrasında Hill Holder eklediklerini söylüyorlar 2014 sonrası kullanan arkadaşlar bilgi verebilir mi ?
    İmzamda da görüldüğü gibi aracım 2014 model 1.4 TDİ Manuel 90 hp BMT ve Yokuş kalkış desteği mevcut..
    1.4 tdı bmt90 var, yakıtı kafana takma altında kullanırsın.performans çok ii,pişman olmazsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, 2014 model 1.6tdi Dsg poloyu tavsiye eder misiniz? Alırken özellikle baktırmam kontrol etmem gereken neleri olabilir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TURGUTREİS06

İmzamda da görüldüğü gibi aracım 2014 model 1.4 TDİ Manuel 90 hp BMT ve Yokuş kalkış desteği mevcut..

2 el kaç istiyorsunuz mesela ?

• Yeni Polo 65 bin lira olacakmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: JNG90

quote:

Satma niyetim yok hocam...
    Sıfırı sitesinde 82.800 TL. gözüküyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: JNG90

quote:

Satma niyetim yok hocam...
    Sıfırı sitesinde 82.800 TL. gözüküyor.

Bence ucuz hocam makyajlı kasa çok güzel ben Polo yu sevmem ama bu araç kesinlikle yeni kasadan daha iyi duruyor özellikle içi çok kullanışlı.

Golf alırsanız 130 bin lira Polo fiyatları uygun iyi zam yiyecek.

• Yeni kasa bence daha güzel duruyor ama zevk meselesi tabi, daha geniş daha oturaklı kokpiti daha güzel, golfun 130bin dediğin dizel confortline dsg versiyonu ve + opsiyonlarla, manuel olduktan sonra dizel midline 90hp 105bin, yine dizel comfotline 115hp 110bin tl liste fiyatlari %3-5 indirimde uygulanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: fasson

Yeni kasa bence daha güzel duruyor ama zevk meselesi tabi, daha geniş daha oturaklı kokpiti daha güzel, golfun 130bin dediğin dizel confortline dsg versiyonu ve + opsiyonlarla, manuel olduktan sonra dizel midline 90hp 105bin, yine dizel comfotline 115hp 110bin tl liste fiyatlari %3-5 indirimde uygulanıyor.

Bu kasa makyajlı olduğundan donanımlar iyi hatta çok iyi diyebilirim yeni kasa yandan ve arkadan itici duruyor zaten bagajı büyütmüşler iç mekan daralmış gibi.

Bu kasa da sadece göstergeler sorunlu diyorlar kendi kendine aç kapa yapıyormuş.

• Merhaba
    Aracım 2017 polo allstar 6,5 media ekranı mevcut.Media sistemi hakkında bir kaç sorum olacak sizlere.
    1-Telefonu aracıma bağlayıp fizy ile müzik dinliyorum.Album kapak resimleri media ekraninda çıkmıyor.Başka marka araçlarda çıkıyor.Bu media ekraninda çıkmıyor mu yoksa birşeyi hata mi yapıyorum?
    2-Media ekraninda ayarlarda kişi rehbelerindeki resimleri göster var.Rehberimde kayıtlı olan bir kişinin resmi aradiginda ekrana çıkması mı gerekiyor ? Oda çıkmıyor.Bu özelligi kullanan bilen eden var mi ?
    3-Araçda 4 höporlor ve 2 twt bulunuyor ama eko ayarından bir türlü güzel bir ses yakalayamadım.Bass Orta ve Tiz nasıl bir ayar yapmak lazım.Tavsiye edeceginiz bir ayar var mi ?

Cevaplariniz için şimdiden teşekkür ederim.

Hepinize İyi Bayramlar
  • Polo C aracına sonradan Cruıse Control ve ön sis farı taktıran oldu mu?
  • 2.sene periyodik bakım var,ne kadara olur?yaptıran varmı

yokuş kalkış desteği var (1.2 tsi dsg allstar)
  • Canmiyagi C kullanıcısına yanıt
    1. yıl 10bin km bakımı için aradım servisi 711 dediler (1.2 tsi dsg allstar)
  • lazz48 L kullanıcısına yanıt
    gemiye yükleniş tarihi. yani ilk aktif edilişi ama aracı kullanmaya siz ilk plazadan aldığınız çalıştırdığınız tarih gereçerli. plazadan çıktıktan 1 yıl sonra servise geleceksiniz. dikkate almayın. yağ çubuğunu kontrol edin sadece. eksilme var ise götürün servise
  • Merhaba Polo tayfası; kız arkadaşıma 2016 1.2 tsi dsg allstar aldık 13500 km de geçen hafta.

Tabi 9 günde 1600 km yol yaptık. (Maşallah değin 🤗)

Fikirlerim; 100 km de 4.4 ortalama yakıt tüketimi (şehir içi dışı karma) gaza tam yüklendiğinizde iyi zıplıyor (ford fiesta dizel gibi) yol tutuşu iyi gibi ama bi sedan değil.

Donanım olarak çok dolu, kendimi pederin octi eleganceda gibi hissettirdi. Almak isteyen düşünen arkadaşlara notum: ben dizel alalım niyetindeydim ama 1.2 tsi de dizel gibi üstelik 150-160 km hızlara çıkarken de gayet istekli.

Kendi aracım: A180 cdi amg 2014 (Not: kendi aracımla kıyaslamadım çünkü elma ve armut kadar fark var 🙈)

Edit: 15000 bakımı 711-TL bayıldık. Filtreleri pislik götürüyordu 🙈

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elementry -- 24 Eylül 2017; 21:18:11 >
  • Arkadaşlar iyi günler. Polo 2014 Dizel Bluemotion paket araca sahibim. Motor alt muhafaza plastiğinin değişmesi gerekiyor ve bunun için VW Doğuş'tan fiyat istedim, henüz dönüş yapılmadı beklemedeyim. İşçilik dahil yaklaşık ya da net orijinal parça fiyat bilgisi verebilecek olan var mı acaba? Şimdiden teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 280281282283284
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.