Şimdi Ara

MAKYAJLI POLO 2014 ANA KONU (281. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.741
Cevap
70
Favori
368.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 279280281282283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: d@yw4lk3r

cevap gelmeyince bende gelişmeleri yazmadım :)) aynı günün sabahında aracımla işe geldim. öğlen dışarı çıkmak için aracı çalıştırmak istedim. ancak anahtarı yuvaya sokamadım. yerinde servis geldi garantisi olduğu için. servis elemanı eliyle vurarak ve yuvayı dağıtarak anahtarı soktu. çalıştırıp kontağı kapatmadan servise bıraktım. kontak yuvası dağılmış. aracı verdiğim vale başka arac anahtarını çok zorlamış kontağı bozmuş. servis de 2 gün yattı araba. parça bekledik.

Geçmiş olsun gerçekten sinir bozucu bir durum o valenin çaliştigi yere gidip şikayetci olmanizi öneririm. O yüzden bnde araclari valeye vermeyi sevmem. İlla vale alacaksa araci onun gösterdigi yere bn koyarim anahtarida vermem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar birkaç sorum olacaktı. Buraya yazdığımı zannederek polo meraklıları konu başlığında yazmışmı sizlere de sorayım. Sorularımdan birkaç tanesi makyajlı kasa ile ilgili olabilir

1- orta konsoldaki iki klima ızgarasında, sağdaki soldakine göre daha az üflüyor gibi geldi bana. elimi ikisinin de önüne sıra sıra koyduğumda farkediliyor

2- bazen geri vitese takarken debriyaja tam basmama rağmen gırrç diye ses gelebiliyor. bunu cam açıkken farkettim. yoksa ses içeri gelmiyor

3- aynı şekilde 1. vitese takarken bazen kaymak gibi giriyor bazen kademeli kademeli ilerliyor. sanki çarkın dişlilerine tek tek geçiriyorum gibi

4- araç şuan 420 km civarında. yani fren balatası artık oturmuştur diye düşünüyorum. dün yine cam açıkken farkettim. frenlerden fren balatalarının yeni takıldığı zaman çıkarttığı sesten geliyor. Bugün ise tedirgin etti biraz. kapalı otoparka park edecektim. yerde biraz su birikintisinden geçtim (sığ bile denemez ıslaklık vardı). yan taraftan araç gelince fren yapıp duracaktım ki araç neredeyse duramadı. 50-100 km olsa anlarım ama 400 km yeterli değil midir fren balatası için.

5- en ilginci ve şaşırdığım durum ise, kısa farları açıyoruz (park farı da denir herhalde), iç aydınlatmalar yanıyor çok güzel (medya ekranı, klima vs) ama kadran aynen öyle duruyor. kadranı ışıklandırmak için illa normal farları açmam gerekiyor. ben mi bir şeyi yanlış yapıyorum anlamadım.

6- diyelim ki camları açık bıraktım (ya da sadece birini), kilitleme düğmesine uzun bastığımda camlar kapanıyor. peki sadece bir kere bastığımda belli bir süre içinde camın kapanma durumu yok mu? atıyorum bastım, 30 saniye içinde araç camları kontrol edip kapatıyor gibi.

7- sanırım geri viteste sağ aynanın veya sol aynanın aşağı inmesini araca müdahalede bulunmadan (gizli özellik açma gibi) sağlayamıyoruz?

8- orijinal kauçuk paspas kullanan var mı? yağmur gibi durumlarda suyu tutabiliyor mu

Şimdiden teşekkürler herkese biraz çok sordum :)

• smt_smt S kullanıcısına yanıt
    1- yanları full kapatın, tekrar deneyin. aynı olması gerekiyor.

5- ben de böyle sanıyordum yaz gelince anladım. durum şöyle: eğer havada yeteri kadar ışık varsa kadran aydınlatması kendiliğinden yanıyor. yani kapalı bi otoparktan güneşe çıktın (far parkta ya da değil kapalı da olabilir) kadran ışığı otomatik olarak yanıyor. kapalı bir yere girdin: kademeli olarak kadran sönüyor. bunu niye yapmışlar diye düşünürken; gündüz yolculukta kapalı farla gidiyorsun, kadran aydınlatması açık. bi tünele girdin. kadran yavaşça sönüyor ve aslında ikaz eder gibi, kadranı istiyorsan full far yakman lazım diyor. ya da akşam olmuş sen farı unutmuşsun, kadran otomatik olarak sönüyor. kadranı yakmak istiyorsun full far da açman lazım. bir hatırlatma gibi.

8- geçen sene servis 300 tl demişti. 50-60 tl'ye replika aldım, her sene atarım daha iyi. güzel paspaslar var n11'de. bir bak derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr Bishop

1- yanları full kapatın, tekrar deneyin. aynı olması gerekiyor.

5- ben de böyle sanıyordum yaz gelince anladım. durum şöyle: eğer havada yeteri kadar ışık varsa kadran aydınlatması kendiliğinden yanıyor. yani kapalı bi otoparktan güneşe çıktın (far parkta ya da değil kapalı da olabilir) kadran ışığı otomatik olarak yanıyor. kapalı bir yere girdin: kademeli olarak kadran sönüyor. bunu niye yapmışlar diye düşünürken; gündüz yolculukta kapalı farla gidiyorsun, kadran aydınlatması açık. bi tünele girdin. kadran yavaşça sönüyor ve aslında ikaz eder gibi, kadranı istiyorsan full far yakman lazım diyor. ya da akşam olmuş sen farı unutmuşsun, kadran otomatik olarak sönüyor. kadranı yakmak istiyorsun full far da açman lazım. bir hatırlatma gibi.

8- geçen sene servis 300 tl demişti. 50-60 tl'ye replika aldım, her sene atarım daha iyi. güzel paspaslar var n11'de. bir bak derim.

Cevap icin tesekkurler hocam.

5. Soru icin kapali otoparkta direk karanlik, hava aydinlik iken tunele girdigimde ise yavasca kararmasini fatketmistim. Dedim almanlar beyaz renkli fosfor mu yapmis acaba :)

8. Kaucuk icin servis 235 lira dedi ama arkada saft tuneli icin bi parca yok

• smt_smt S kullanıcısına yanıt
    4- ilk 1000 km sert frenden kaçının der yetkililer, zamanla balata ve diskler uyum içerisine girer

6- Camlar sadece kilitleme düğmesine basılı tutarak kapanıyor, kendiliğinden maalesef kapanmıyor. Kilitleme düğmesine basılı tutup aracınızdaki bütün camlar tam kapandığında araç sinyalleri bir kez yanıp söndürür size haber verir belki dikkat etmişsinizdir. Açma düğmesine basılı tutarsanız camlarınız açılır.

7- Bildiğim kadarıylada gizli özellik açan yerlerden yaptırmanız lazım, bu özelliği açıp neden yapmazlar anlamıyorum, bir maliyeti yok vw'ne

8-Orijinal kauçuk paspas tavsiye ederim hem yıkama açısından hem kışın yağmurda yaşta rahat edersiniz, suyu geçirmez alta ne de olsa kauçuk

Bu arada jetta(1.4tsi) kullanıcısıyım, yakınımın polosunu(1.2tsi dsg) ara ara kullanırım aracın sürüşünü beğendim , güle güle kullanın tekerinize taş gelmesin herkesin

• bieels B kullanıcısına yanıt
    Merhaba, Benim aracında 2. yıl bakımı geldi. Nereye ve kaça yaptırdınız?
    İstanbul da iyi fiyat ve kaliteli hizmet veren yetkili servis tavsiyesinde bulunacak var mı?
  • İzmit ark oto 709tl ye yaptırdım

• Klimam çalışmıyor neden olabilir? yolda çalışıyordu bi ara kapatıp açtım bidaha çalışmadı.yandım bittim yardımcı olun,aracım daha 2yaşına girmedi.

• Arkadaşlar max 80bin hangi araba önerirsiniz 2.el farketmez

• Canmiyagi C kullanıcısına yanıt
    Benim araçta 2. yılını doldurdu ve havanın aşırı sıcak olduğu zamanlarda bende de 2-3 kez olmuştu. Ben stop edip tekrar çalıştırdığımda düzeldi. 2 bakımda da durumu izah ettim. Yarım güne yakın teste tabi tutup, gaz ölçümü yaptılar ancak herhangi bir problem gözlemlemediklerini söylediler.
    Ayrıca servise gidecek arkadaşlar multimedya için yeni yazılım çıkmış, yükleme talebinde bulunursanız yapıyorlar, yoksa uğraşmıyorlar.
  • nyyankees kullanıcısına yanıt
    Hocam bidahaki binişimde düzeldi,nası oldu anlamış değilim.umarım bidaha olmaz,bakıma gittiğim zaman söylicem

multimedya güncellemesi görünürse bir farklılığı oluyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Canmiyagi

Hocam bidahaki binişimde düzeldi,nası oldu anlamış değilim.umarım bidaha olmaz,bakıma gittiğim zaman söylicem

Umarım bir daha olmaz. Özellikle sıcakta çok can sıkıcı bir durum

• quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

multimedya güncellemesi görünürse bir farklılığı oluyor mu?

Benim multimedia arada bir donuyor ve müdahale edilemiyordu. Yabancı forumlarda bu sorunu yaşayan ve güncelleme ile düzeldiğini söyleyen bir kaç kişi görünce bende servisten talep ettim. Multimedia ile ilgili bir sıkıntı varki yazılım çıkartılmış. Ben görsel bir fark göremedim şimdilik.

peki hocam çok sağolun
  • Gecen gun sag arka lastige civi girmis. Lastikciye gidip yama yapildi. Sonrasinda tekrar lasting basinclarini set ettim. Fakat bir sure sonra tekrar sensor yaniyor.

Basinlarda bir sorun yok, lastik inmemis durumda.

Yolda giderken degil, arabanin kontagini cevirdigimde basinc sensoru uyarisi veriyor.

Daha evvel basina gelen var mi acaba?

• Arkadaslar aracimi cumartesi gunu aldim daha ama bugun baktigimda yag degisimi icin 15.000 veya 310 gun yaziyor ekranda normalde 365 gun olmasi gerekmiyor mu.

• lazz48 L kullanıcısına yanıt
    aracı almadan önce sıfırlamamışlardır sanırım
  • 2. Yıl bakımı yaptıracam neler değişiyor bilen var mı? (Yetkili servis dışında yaptırmayı düşünüyorum)

2015 1.2 Tsi Polo Lounge Otomatik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maestro2 -- 19 Ağustos 2017; 13:21:20 >
  • 1.4 TDI POLO kullananlar var mi ? Yakit tuketimi ve performansi nasil sehir ici is guzergahinda kullanacagim surekli gunluk ortalama 60-70km arasi yapacagim. Sakin kullanimda 5 litrenin ustune cikan oldumu ?

Tavsiye edermisiniz 75 bine cam tavanli 25-30bin km de var.

• 
Sayfa: önceki 279280281282283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.