Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

makyajlı megane dci 100bg test sürüşü

51
Cevap
0
Favori
1.493
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> makyajlı megane dci 100bg test sürüşü
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1291 Mesaj
      23 Haziran 2006 16:03:18
      quote:

Orjinalden alıntı: BatuhanK

arkadaşlar şirket şartları dolayısıyla bize 2007 1,5 dci megane verdiler, bu yüzden elimizdeki 2003 vectra 1,6 mızı satıoruz, performans olarak çoğu kişi çekmio falan dese de vectra dan çok memnunduk, yüksek hızlarda hissettirmeyen virajlarda nerdeyse hiç savrulmayan frenleri çok kuvvetli konforlu bir araç vectra, ikisini de kullanmışlar varsa, megane nın ne gibi avantaj ve dezavantajları var vectra ya nazaran?

sanki biri beni çağırdı.bizdede şirket arabası olaraktan 1.6 vectra comfort var ve 1 ay öncede megane2 hb 1.4 vardı.vectra her yönden çok çok üstündü.ama sana verilecek olan dizel olduğu için çekişi vectra'dan daha iyi olabilir.ama son yüksek hızlarda tabiki vectra daha iyidir.
      |
      |
      23 Haziran 2006 16:37:14
      quote:

Orjinalden alıntı: DR_SHARP

quote:

Orjinalden alıntı: araba hastası

RENAULT MEHANE ÇOK GÜZEL BİR ARAÇ AMA 1.5 DCİ 100 BG SIKIŞTIRILMIŞ BİR MOTOR.DOLAYISIYLA ÇABUK MOTOR İSTEYECEKTİR.BUNUN İÇİN DİKKATLI VE DÜZENLİ KULLANMAK GEREKİR.AMA ÇOK KISA ÖMÜRLÜ BİR MOTOR

Arkadasim unutmadan buraya bir ornek vermek isterim
      Mazda rx8 1300 motordan 220 kusur beygir elde ederek mukembel bir teknolojiyle satis yapiyor.Simdi sorarim ben sana 1.3 motordan bu beygiri elde edip satisa sunan adamlar bu motoru oyle kisa omurlu olsun diyemi yapiyolar.Ha surasi bir gercek spor bir arabanin motorunun ne kadar omurlu olacagi her zaman tartisilir.Bilinmesi gereken birsey daha varki dizel motorlar benzinli araclara nazaran cok cok daha dayanikli motorladir.En basitinden tum dizel araclarin pistonlari falan celiktirBugun icin 1.5 bir motordan 100 beygir alan bir teknolojiyi motoru sıkıstırıyor diye yorumluyamayiz cunku bu hacimdeki bir motordan bu ve hatta bunun ustu gucleri almak olasidir
      Adamlarin yaptiklari ise sadece bir satis politikasidir.Beygir arttikca fiyat ta artar fakat halbuki ayni motor.Orneklemek gerekirse
      Clio 1.5dci=65 hp
      Clio 1.5dci=80 hp
      Megane 1.5dci=80 hp
      Megane 1.5dci=100 hp
      Gordugun uzere motorlar tamamen ayni fark sadece yazilimda.Hatta sen bu 100 hp olan motorun turbo basincini bir miktar yukseltip chip tuning falan yaparsan bu bile artabilir

aman hocam rx8'im 1300 motorunu karıstırma , o apayrı vankel motordur hatta 650x2 şeklinde betimlenir senin bu sıkıstırılmıs motor ornegine gitmez, haaa örnek istersen 1.3 daihatsu vardı 102 bg o olabilir, alet 7000 dev/dak yapardı , o da değişti şimdi
      |
      |

• Yüzbaşı
      741 Mesaj
      23 Haziran 2006 16:50:36
      yaw megané süper araba araba alcaksa megané benzinli olanları diğerlerine göre daha az yakıyo ama diğerlerine görede 10 hp fazla
      |
      |
      23 Haziran 2006 17:00:47
      1.5 den 100 beygir alınıyorsa o motor sıkıştırılmıştır ve dandiktir

|
      |
      23 Haziran 2006 22:53:40
      MAZDA DİYEN ARKADAŞ O DEDİĞİN MAZDADA 1 BENZİNLİ BİR MOTOR VAR 2. İSE O BİR SPOR ARABA VE DOLAYISIYLA İYİ BİR MOTORA SAHİP OLMASI LAZIM.AMA BİZ BİR DİZEL MEGANE DEN BAHSEDİYORUZ.ÇOK HOŞ BİR ARAÇ ÇOK SEVİYORUM HATTA BİZDE 2 TANE VAR AMA TABİİ Kİ MAZDAYLA KARŞILAŞTIRAMAYIZ.GERİSİ ZATEN MEGAN ÇOK UYGUN AZ YAKAN,KONFORLU BİR ARAÇTIR.
      |
      |
      23 Haziran 2006 23:32:24
      arkadaşım bildiğime göre motor hacmi ile beygir çok alakalı değil.
      gerçi makine mühendisi arkadaşlar daha iyi açıklarlar.
      nerdesiniz makineciler?
      quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

1.5 den 100 beygir alınıyorsa o motor sıkıştırılmıştır ve dandiktir

|
      |

• Yüzbaşı
      659 Mesaj
      24 Haziran 2006 01:51:42
      quote:

Orjinalden alıntı: araba hastası

MAZDA DİYEN ARKADAŞ O DEDİĞİN MAZDADA 1 BENZİNLİ BİR MOTOR VAR 2. İSE O BİR SPOR ARABA VE DOLAYISIYLA İYİ BİR MOTORA SAHİP OLMASI LAZIM.AMA BİZ BİR DİZEL MEGANE DEN BAHSEDİYORUZ.ÇOK HOŞ BİR ARAÇ ÇOK SEVİYORUM HATTA BİZDE 2 TANE VAR AMA TABİİ Kİ MAZDAYLA KARŞILAŞTIRAMAYIZ.GERİSİ ZATEN MEGAN ÇOK UYGUN AZ YAKAN,KONFORLU BİR ARAÇTIR.

Arkdasim bende belirttim zaten benzinli ve spor bir arac oldugunu,Oradaki amac 2 motoru falan kiyaslamak asla degil sadece motor hacmiyle beygir gucune bakmak.Demek istedigim dizel 1.5 dci bir motor icin aslida 100hp bile dusuk sayilabilinecek bir guc onun icin senin sıkıstırılmıs motor tabirine takildim.Unutulmamasi gereken sey usttede yazdigim gibi dizel motorlar cok daha saglamdirlar ve ole kolay kolay sıkıstırılamazlar.Mazdayi gecelim hadi spor araba ve bir arkadasin dedigi gibi cok gelismis bir teknoloji.Peki opel astra 1.3 dizele nedemeli oda yanilmiyosam 90 kusur beygir dimi?
      1.3 90 hp
      1.5 100 hp o zaman bunada sıkıstırılmıs ve kısa omurlu bır motor demek lazim dimi
      |
      |

• Yarbay
      6724 Mesaj
      24 Haziran 2006 01:55:50
      motoru sıkıştırmak tam olarak ne demek oluyor

biri bana anlatsın
      |
      |
      24 Haziran 2006 08:23:44
      quote:

Orjinalden alıntı: asilx

motoru sıkıştırmak tam olarak ne demek oluyor

biri bana anlatsın

önce motor bir güzel ıslanır yumaşaması beklenir
      sonra mengeneyle bir güzel sıkıştırılır
      |
      |

• Kurmay Yarbay
      3525 Mesaj
      24 Haziran 2006 11:18:10
      ben hala ford focusu tercih ederim megane ın 80 bg motoru eşşek ölüsüydü buda at ölüsü olmuş kalkışta filan aynı hatta 100 bg olduğunu ancak otobanda anlayabiliyosunuz biraz daha kolay hızlanıyor ama hala fovus kadar iyi deyil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Platinium -- 24 Haziran 2006; 11:19:09 >
      |
      |
      24 Haziran 2006 12:58:10
      quote:

Orjinalden alıntı: Platinium

ben hala ford focusu tercih ederim megane ın 80 bg motoru eşşek ölüsüydü buda at ölüsü olmuş kalkışta filan aynı hatta 100 bg olduğunu ancak otobanda anlayabiliyosunuz biraz daha kolay hızlanıyor ama hala fovus kadar iyi deyil

Ahanda buyrun cenaze namazina yeni bir tartismanin temelleri atildi
      |
      |
      24 Haziran 2006 13:11:11
      forumun iyice tadı kaçtı; çoluk çocuk doldu yine buralara...
      |
      |
sohbet
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
SEO
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,140
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.