Şimdi Ara

Makyajlı Audi A4 vs Bmw F30

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
5.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Audi özel teklif olarak makyajlı A4 2.0 TDI 177hp 44.300 eurodan başlıyor. Advance paket +bluetooth opsiyonuyla 48.000 euro son fiyat. (hiç indirim yok) Teknik verileri her nekadar BMW F30 biraz önde olsa da benzer. hafta sonu A4 test sürüşü yapacağım. her ikisini kullanan yada test şürüşü yapmış olan arkadaşlar karşılaştırma yapabilir mi? Hangisi tercih edilmeli. 2 çocuk olduğu düşünülürse iç hacim ve konfor ön planda benim için.

ayrıca 1.8TFSI 170 hp sehir içi 6.9 lt tüketim verisi var yaklaşık 3000 euro daha ucuz olacakmış. henüz bu şeçenek yok. bu motorun MTV avantajı var.

siz olsanız hangisini seçersiniz?

• Bmwdeki sürüş keyfi özellikle aktarımın mükemmelliği yeter yakıt ve performansda cabası gerisi sana kalmış
  • Düzgün dolulukta bir f30 55.000-57.000 Euro bandında alınabiliyor pazarlık gücünüze bağlı olarak. Eğer aradaki fark zorlamayacaksa BMW tercih edilmeli bence.
  •  Makyajlı Audi A4 vs Bmw F30
  • F30'da comfort ve teknoloji paketle birlikte 130bin liraya alabilirsiniz. Aynı paket Audi'de 115bin lira gibi.

Gencim daha spor olsun diyorsanız Bmw, orta yaş ve üzerindeyseniz Audi daha iyi olur gibi.
  • aktarma tasarım ve motor yüzünden seve seve bmw alırdım.
  • Medeniyette yaşayan birisi benim için bir A4 2.0 TDI multitronic testi yapabilirse iyi olacak.Multitronic şanzıman yine hissiz ve zevksiz mi acaba? Ani hızlanmalarda motoru bağırtır mı ? Yoksa vites geçişlerinin hissedilmemesinin verdiği konfora değer mi?En çok multitronic şanzımanı merak ediyorum.
  • BMW tek kaşlı ameleden farksız şu fotoğrafta. Görsel açıdan Audi çok çok iyi duruyor. O kadar param olsa, paramın yeteceği tüm araçlarla test sürüşüne çıkardım. Burada kafa ütülemeye değmez. Zira bu araçları kullananların sayısı bir elin parmaklarını geçmez.
  • Daha önce mercedes c 180k testi yaptım. bu motor seçeneği ile mercedesi elemiş durumdayım. Bulunduğum şehirde BMW yetkili satıcısı yok. o yüzden inceleyemiyorum. internette te karşılaştırmasını bulamadım. o yüzden kullanmış test etmiş arkadaşların görüşlerine ihtiyacım var. BMW iç mekan kalitesi E90 gibiyse audi A4 tercih edecem.
  • İki arabayı da kullandım.

Makyajlı A4 2.0 TDI Multitronic ve F30 320d, F30 328i.

Öncelikli kriterlerinizin ne olduğu bilsem size daha güzel cevap verebilirim.

Aynı sınıfta birbirine fiyat olarak yakın araçlar olarak gözükseler de birbirinden cidden farklı araçlar.

320d, şu an bu segmentin en iyi arabası. Motoru, 8 ileri tam otomatik şanzımanı, performansı, yakıt tüketimi, arkadan itişin verdiği keyif, net direksiyon tepkileri...daha iyi olan bir araç yok D segmentinde. Tasarım göreceli elbet, bence C serisi ile birlikte segmentinin en güzel arabaları. E90'ı incelemişsinizdir umarım. Arka koltuklar E90'a göre cidden ferah ve geniş. Neredeyse B6 Passat kadar geniş arka koltuklar var. 1.84 boyundayım, sürücü koltuğunu kendi konumuma aldığım zaman arka koltuğa oldukça rahat oturabildim.

A4'ten biraz bahsedecek olursam, bence makyaj yaramış, vites topuzu değişmiş sanırım içinde, dışta bildiğimiz Audi Ledleri var tabi ki.

Multitronic şanzıman gerçekten farklı. Kademesiz bir şanzıman bildiğiniz gibi. Motor devrinin sabit kalıp aracın hızlanmasını garipsiyorsunuz en başta. Alışılacak bir şey elbet ama performansı törpülüyor. BMW'nin 8 ileri tam otomatik ZF şanzımanının yanından geçemez kesinlikle, ZF şanzıman Bentley, Rolls Royce gibi markaların şanzımanını üreten firmadır bu arada.

A4'ün direksiyonu 320d'ye göre çok çok hafif. Karakteristik özellikleri çok farklı. Motorları kağıt üzerinde birbirine yakın olarak gözükse de 320d gerçekten çok daha iyi ivmeleniyor ve size çok daha fazla keyif veriyor, arkadan itiş avantajı da var, bu fotoğraf bir çok şeyi anlatıyor sanırım.

Makyajlı Audi A4 vs Bmw F30

Başka sorularınız olursa cevaplamak isterim.

Şimdiden hayırlı olsun.

•  Makyajlı Audi A4 vs Bmw F30
  • gücünüz yetiyorsa bmw alın...
  • quattroysa audiyi kesinlikle al
  • quote:

Orijinalden alıntı: WiZeNTe

quattroysa audiyi kesinlikle al

A4 2.0 TFSI 211 hp quattro S tronic PI 1984cc 211hp 143.183tl

Yeni BMW 328i Sedan Otomatik 1997cc 4 / 4 245hp 138.132tl
  • O kadar param olsa audinin onunden gecmem. F30 alirim direk.

Tasarim olarak da bir arac bence ancak bu kadar hem modern hem spor durabilir.
  • Öyle Karar Verilmez Bi Kapıları Açıp Kapatmak Lazım Bakalım Nasıl Ses Çıkıyo
  • Lady gargara herseyi ozetlemis zaten benim gonlumde F30 dan yana.
  • A4'u herhangi bir BMW modeli ile kiyaslamaya dahi gerek duymam.

A4 kagit formati olarak bilinmeye devam etsin mumkunse.

3 serisine rakip olarak degil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: r0x

Öyle Karar Verilmez Bi Kapıları Açıp Kapatmak Lazım Bakalım Nasıl Ses Çıkıyo

bir de konsolu minciklamalari lazim. Ne kadar yumusak diye degil mi ama?
  • quote:

Orijinalden alıntı: diesotto

quote:

Orijinalden alıntı: r0x

Öyle Karar Verilmez Bi Kapıları Açıp Kapatmak Lazım Bakalım Nasıl Ses Çıkıyo

bir de konsolu minciklamalari lazim. Ne kadar yumusak diye degil mi ama?

Bakışlarda Önemli Ama
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.