Şimdi Ara

Makina tavsiyesi ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ne cahilliği hocam sormadan öğrenemezsiniz zaten, kimse annesinin karnında öğrenmedi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eskilerden Biri

Teşekkür ederim artık ahil cahil gelip konu açmam gelip telefonun sensörü cücük gibi kalıyo 1inch sensörün yanında sony rx100 m3 ü çok sevdim temiz 2.elini alıcam ögrenirim onda ney neymiş ney ne degilmiş

Alıntıları Göster
    Bence Rx100 mark 3 tam size göre. Hem cebe sigacak kadar küçük hem de 1" sensörü var. Piyasadaki kompakt fotoğraf makineleri ile kiyaslanamaz bile. Ek olarak zaten Zeiss lensle geliyor. Lenside f1.8 diyaframdan başladığı için gece temiz fotoğraflar çekebilirsiniz. Tabii sensöründe etkisi büyük çünkü yüksek isolara basvurman gereken durumlardada sensörün ekmeğini yemiş olucaksiniz.

Zaten makinayi kullandikca bu bahsettigimiz iso-enstantane-diyafram üçlüsünü kendinizi test ede ede daha iyi anlayacaksiniz. Gidipte Bilmemkac X zoomlu küçük sensörlü bi makina almayin sakin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: FaraziVKayra

Bence Rx100 mark 3 tam size göre. Hem cebe sigacak kadar küçük hem de 1" sensörü var. Piyasadaki kompakt fotoğraf makineleri ile kiyaslanamaz bile. Ek olarak zaten Zeiss lensle geliyor. Lenside f1.8 diyaframdan başladığı için gece temiz fotoğraflar çekebilirsiniz. Tabii sensöründe etkisi büyük çünkü yüksek isolara basvurman gereken durumlardada sensörün ekmeğini yemiş olucaksiniz.

Zaten makinayi kullandikca bu bahsettigimiz iso-enstantane-diyafram üçlüsünü kendinizi test ede ede daha iyi anlayacaksiniz. Gidipte Bilmemkac X zoomlu küçük sensörlü bi makina almayin sakin.

Alıntıları Göster
    Yokk iyicee araştırmadan para yatırmam valla temiz 2.el sony rx100 mark 3 alıcam küçük olmasını ve 60 fps de full hd video kaydını çok sevdiim sınırsızca çekebilirmi 1080p 60 fps video 64 gb lık hafıza kartım varda samsung

• quote:

Yokk iyicee araştırmadan para yatırmam valla temiz 2.el sony rx100 mark 3 alıcam küçük olmasını ve 60 fps de full hd video kaydını çok sevdiim sınırsızca çekebilirmi 1080p 60 fps video 64 gb lık hafıza kartım varda samsung

Alıntıları Göster
    Size bişey daha sormak istiyorum Sony a5000 bununla sony rx100 m3 karsılastırsak hangisi düşük ışık ve manzara fotolarında iyi olur fiyatları pek farklı degil gibi ondan sordumda :)

• quote:

Size bişey daha sormak istiyorum Sony a5000 bununla sony rx100 m3 karsılastırsak hangisi düşük ışık ve manzara fotolarında iyi olur fiyatları pek farklı degil gibi ondan sordumda :)

Alıntıları Göster
    A5000 ile daha iyi fotoğraf çekmek istiyorsan yanına iyi birde lens almak zorundasın, Kaldıki alacağın lens muhtemelen Rx100'den daha pahalı olacak bu yüzden başlangıç için direkt olarak Rx100 almanı öneririm bende hem sürekli yanında taşırsın hemde bu sayede daha iyi gelişim gösterirsin, Tabi sen hep otomatik mod diyorsun ama araştırdıkça ufak ufak öğrenmeye başlarsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Glorfindel1907

A5000 ile daha iyi fotoğraf çekmek istiyorsan yanına iyi birde lens almak zorundasın, Kaldıki alacağın lens muhtemelen Rx100'den daha pahalı olacak bu yüzden başlangıç için direkt olarak Rx100 almanı öneririm bende hem sürekli yanında taşırsın hemde bu sayede daha iyi gelişim gösterirsin, Tabi sen hep otomatik mod diyorsun ama araştırdıkça ufak ufak öğrenmeye başlarsın.

Alıntıları Göster
    K.b bilmioyorumya hiç sorup duruyorum birde fotograf makinalarının yada akıllı telefonların sensörlerini nasıl ögrenebilirm?

• Bence ilk olarak Temel Fotoğraf Eğitimi al, bu eğitimler genelde 4-5 hafta olur ve ilk haftaları teorik olduğu için bir fotoğraf makinesine sahip olman gerekmez. Kursta illa fotoğraf makinelerini eline alırsın, orada artık DSLR mı yoksa Aynasız yada kompakt fotoğraf makinesi mi alacağına karar verirsin. Ama önce bir kursa yazıl eğitimini al çünkü fotoğraf makinesi sadece bir araçtır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: narb009

Bence ilk olarak Temel Fotoğraf Eğitimi al, bu eğitimler genelde 4-5 hafta olur ve ilk haftaları teorik olduğu için bir fotoğraf makinesine sahip olman gerekmez. Kursta illa fotoğraf makinelerini eline alırsın, orada artık DSLR mı yoksa Aynasız yada kompakt fotoğraf makinesi mi alacağına karar verirsin. Ama önce bir kursa yazıl eğitimini al çünkü fotoğraf makinesi sadece bir araçtır.
    Küçük bi ilçede yasıyorum sizin dedikerinizi yapamam malesef zaten tek derdim gece-gündüz kar manzaraları yada normal hayvanlar yapılar

• Amatör birisine önerilecek en iyi makina Rx100'dür. Bunu deme nedenim kesinlikle lens fiyatlari. Mesela yukarda A5000 demissiniz, evet rx100'e gore tabii ki daha iyi bir govde fakat lens secimi cok onemli. Su an bile A6300 gibi bir govdenin yaninda 16-50 Sel lensi veriliyor ve inanin bu lens A6300 gibi bi makinayla kullanilamayacak kadar kötü bir lens. Demem o ki, siz aynasiz bi govde alsaniz bile iyi bir lens almaniz gerekecektir. Lens fiyatlarida maalesef cok pahali.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaraziVKayra -- 3 Aralık 2018; 15:49:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaraziVKayra

Amatör birisine önerilecek en iyi makina Rx100'dür. Bunu deme nedenim kesinlikle lens fiyatlari. Mesela yukarda A5000 demissiniz, evet rx100'e gore tabii ki daha iyi bir govde fakat lens secimi cok onemli. Su an bile A6300 gibi bir govdenin yaninda 16-50 Sel lensi veriliyor ve inanin bu lens A6300 gibi bi makinayla kullanilamayacak kadar kötü bir lens. Demem o ki, siz aynasiz bi govde alsaniz bile iyi bir lens almaniz gerekecektir. Lens fiyatlarida maalesef cok pahali.
    Çok haklısınız sony rx100 mark3 yada 4 alıcam temizz 2. el profosyenel olmadıktan sonra bana lazım degil ki büyük makinalar ben hobi olarak bakıyorum bide herhangi bi akıllı telefonun yapamıcagı şeyleri yapmak istiyorum hepsi bu

• O zaman sana tavsiyem hobi için fotoğrafla ilgileneceksen; vizorü olmayan ya da kompakt makine almanı önermem. İmaj kalitesi özellik vs bakımından daha mantıklı olabilir fakat vizörü olmadığı için pek keyif alamazsın cep telefonundaki hissiyatının ötesine geçmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: narb009

O zaman sana tavsiyem hobi için fotoğrafla ilgileneceksen; vizorü olmayan ya da kompakt makine almanı önermem. İmaj kalitesi özellik vs bakımından daha mantıklı olabilir fakat vizörü olmadığı için pek keyif alamazsın cep telefonundaki hissiyatının ötesine geçmez.
    Zaten aklımdaki sony rx100 mark4 dede vizör var mark5 dede 2. El alıcam en güzeli

• İkinci el alacağınız ürünü çok iyi incelemeye bakın(anlıyorsanız eğer). sensörde pixel kayıpları olmasın(hot pixel, dead pixel gibi). mümkünse garantisi devam eden bir makine alın.
    sonra pişmanlık yaşamayın. Hatta mümkünse forumdan veya tanıdıklarınızdan bulabilirseniz (güvenilir kişilerden) daha iyi olur.
    Önce havale sonra kargo ile makine alıp sensör hatası görmüştüm(fotoğrafı pc ye atıp detaylı bakınca anlaşılıyor, uzun pozlamada daha net görülüyor) ancak iş işten geçmişti ve makineden soğumuştum. Çok düşük bir ihtimal de olsa bu tip bir durum başınıza gelebilir. Bunları düşünerek hareket edin. Umarım güzel bir alışverişiniz olur. Hayırlı olsun şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iwd35 -- 4 Aralık 2018; 10:0:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iwd35

İkinci el alacağınız ürünü çok iyi incelemeye bakın(anlıyorsanız eğer). sensörde pixel kayıpları olmasın(hot pixel, dead pixel gibi). mümkünse garantisi devam eden bir makine alın.
    sonra pişmanlık yaşamayın. Hatta mümkünse forumdan veya tanıdıklarınızdan bulabilirseniz (güvenilir kişilerden) daha iyi olur.
    Önce havale sonra kargo ile makine alıp sensör hatası görmüştüm(fotoğrafı pc ye atıp detaylı bakınca anlaşılıyor, uzun pozlamada daha net görülüyor) ancak iş işten geçmişti ve makineden soğumuştum. Çok düşük bir ihtimal de olsa bu tip bir durum başınıza gelebilir. Bunları düşünerek hareket edin. Umarım güzel bir alışverişiniz olur. Hayırlı olsun şimdiden.
    0 ları asırı pahalı yav bilen birini bulurum heralde 0 almak zor benim için

• hocam zaten ikinci el almayın demiyorum ben de alıyorum, fiyatlar malum souçta. sadece güvendiğiniz birisinden ve varsa garantisi devam eden ekipman alın tercih edin diyorum. iyi anlayan güvenilir birisi size yardımcı olacaktır. yoksa şansınıza çok iyi bir ürün de denk gelebilir, çok kıl adamsınızdır fakat sıkıntılı bir ürünü de almış olabilirsiniz. Şansınıza kalmış, bol şanslar ;-)
  • quote:

Orijinalden alıntı: iwd35

hocam zaten ikinci el almayın demiyorum ben de alıyorum, fiyatlar malum souçta. sadece güvendiğiniz birisinden ve varsa garantisi devam eden ekipman alın tercih edin diyorum. iyi anlayan güvenilir birisi size yardımcı olacaktır. yoksa şansınıza çok iyi bir ürün de denk gelebilir, çok kıl adamsınızdır fakat sıkıntılı bir ürünü de almış olabilirsiniz. Şansınıza kalmış, bol şanslar ;-)
    Sadece sitem ettim 0 sony rx100 mark5 almak güzel olurdu

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.