Şimdi Ara

Maketçilik (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.630
Cevap
35
Favori
72.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • burundaki decali demiyorum sağ kanadın önünde üst tarafta. sol kanatta var ama sağda göremedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih.61

burundaki decali demiyorum sağ kanadın önünde üst tarafta. sol kanatta var ama sağda göremedim.

o tek decal.. modeli öyle
  • Kuzene Eurofighter Typhoon sipariş ettim. Bakalım ne zaman gelecek
  • banada bell uh-1d "sar" helikopter maketi geldi hediye olarak. şimdilik rafa kaldırdım zaman bulunca başlarım ona da.
  • yarın kadıköye gidersem, hazır gitmişken belki eurotyphoon'da ben alırım
    uçakların hepsini 1:144 ölçekte alıyorum, aynı ebatlarda filo yapmak için
  • Yarın gelecekmiş İzmir Balkes arası niye öyle yapmışlar ki
  • Eurotyphoon'u aldım..1:144 ölçek 11 cm uzunluğunda.. gövde yapımı basit olsada roket vs çok küçük ve ayrıntılı.. ayrıca dekallerde çok küçük, nokta kadar hepsi.. biraz uğraştıraack gibi duruyor
  • Bendeki 1:72/2seat olarak geçiyor. Yapıştırıcıyı nasıl kullanayım ? Yani direk makete mi sıkayım yoksa kürdan vs.vs. ile dağıttırayım mı ?
  • yapıştırıcının kendi ince demir tüpü var onunla kullanımı rahat oluyor
  • Yapıştırıcı yoktu yanında, bugün eczaneden şırınga alıp bir de öyle deneyeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şırıngayla olmaz o
    bahsettiğim yapıştırıcı bu.. maket için özel bir tutkalı var.. sıradan uhu veya 404'le maket olmaz.. bu yapıştırıcıyı mutlaka almanız lazım

Maketçilik
  • o yapıştırıcı çok ilginç. sanki plastiği leğimliyormuş gibi eritip yapıştırıyor. ilk kullandığımda çok değişik gelmişti bana. hele kokusu çok daha güzel :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: WolF-EyE

şırıngayla olmaz o
    bahsettiğim yapıştırıcı bu.. maket için özel bir tutkalı var.. sıradan uhu veya 404'le maket olmaz.. bu yapıştırıcıyı mutlaka almanız lazım

Maketçilik

O yapıştırıcıyı alma imkanım pek yok :P peligom kullanıyorum fark ediyorsa eğer :P
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih.61

o yapıştırıcı çok ilginç. sanki plastiği leğimliyormuş gibi eritip yapıştırıyor. ilk kullandığımda çok değişik gelmişti bana. hele kokusu çok daha güzel :D

aynen kokusu çok güzel.. dediğin gibi plastiği hafif eritiyor buda tam bir yapışma sağlıyor, ayrıca çok çabuk kuruyor.. bende ilk maketlerimi 404 ile yaptım kuruyana kadar canım çıktı.. f-18'imin arka tekerleri 1 gün kurumadı, yamuldu durdu..
    bu yapıştırıcı çok rahat hemen kuruyor ve çok sağlam duruyor maket.. yanlız plastiği erittiği gibi boyayıda eritiyor, yapıştırırken dikkat edin
  • O yapıştırıcıya daha geçmeyi düşünmüyorum zaten Zira hatalarım oluyor yada beğenmiyorum ve bozum tekrar yapıyorum. Dün gece ikinci koltuk ve roketlerden biri çok zorladı. Anca şimdi başlayabildim gövdeyi yapıştırmaya

Maketçilik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi villager -- 29 Mart 2013; 16:50:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FommesPrites

O yapıştırıcıya daha geçmeyi düşünmüyorum zaten Zira hatalarım oluyor yada beğenmiyorum ve bozum tekrar yapıyorum. Dün gece ikinci koltuk ve roketlerden biri çok zorladı. Anca şimdi başlayabildim gövdeyi yapıştırmaya

Maketçilik

makete basitten başla dememin sebebini anlamışsındır sanırım

yanlız yaptığın birşeyi bozup tekrar yapma.. maket deforme olur.. yavaş yavaş acele etmeden bir kere yap, yapıştır ve öyle kalsın..

ben makete başlamadan önce yapım klavuzunu defalarca incelerim, yapacağım herşeyi adım adım kafamda oluşturur ondan sonra maketi yapmaya başlarım..

bu sayede kötü süprizlere yer vermiyorum

• Benim planım gemi/tank yapmaktı ama istediğim modeli bulamayınca ayaküstü telefonda konuştuk bunu aldılar
  • eurofighter typhoon'u bitirdim.. yakında resimleri eklerim...de, arkadaşlardan hiç foto göremiyoruz.. sayfa benim sergim gibi oldu resimleri bekliyoruz arkadaşlar
  • Bende vizeler yüzünden 2 haftadır ihmal ediyorum thunderboltumu dekallar kaldı gerçi sadece onlarıda bitirip 346456 resim eklerim :)
  • Bende vakit bulamıyorum pek. Üşeniyorum aslındada .p hafif bi kayma yüzünden moralimde bozuldu gerçi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.