Şimdi Ara

Maketçilik (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.630
Cevap
35
Favori
72.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar yeni bi maket Alcam ikinci maketim olcak me yapabilirim önerilerinizi bekliyorum

Not : alpha jet i yaptım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MRT* kullanıcısına yanıt
    Eyvallah, herkese iyi bayramlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WolF-EyE -- 11 Ağustos 2013; 8:31:23 >
  • resimleri koydum ama yüklememiş
  • Arkadaşlar hem burdaki hem de boyamayla ilgili diğer konu başlığındaki yazıların tümünü okudum. Hatta Wolf kardeşimizi yolda görsem tanırım belki :)) Şaka bi yana konu, paylaşımlar, yapılanlar, kısacası herşey mükemmel, bayıldım. Özellikle Wolf başta olmak üzere yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara gönülden teşekkür ediyorum. Aynı sorular 100 kere sorulmasına rağmen, bıkmadan usanmadan sabırla tekrar tekrar cevaplamışsınız her konuyu. Bazı soruları okuduğumda ben bile sinir oldum ne yalan söyleyim. Helal olsun walla. Ben de başlıyorum maket yapmaya, sayenizde kafamda alacağım modeli ve neler yapmak istediğimi tasarladım. Hala kafamda bazı soru işaretleri olsa da bunların cevabını tecrübeyle almaya karar verdim, zira daha fazla soru sorarak sizi yormak istemedim. İnşallah çok yakında ben de yaptığım bir maketin fotoğrafını (ne kadar kötü olursa olsun) burada paylaşırım. Emeği geçen herkesi saygıyla selamlıyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: dr_bamya

Arkadaşlar hem burdaki hem de boyamayla ilgili diğer konu başlığındaki yazıların tümünü okudum. Hatta Wolf kardeşimizi yolda görsem tanırım belki :)) Şaka bi yana konu, paylaşımlar, yapılanlar, kısacası herşey mükemmel, bayıldım. Özellikle Wolf başta olmak üzere yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara gönülden teşekkür ediyorum. Aynı sorular 100 kere sorulmasına rağmen, bıkmadan usanmadan sabırla tekrar tekrar cevaplamışsınız her konuyu. Bazı soruları okuduğumda ben bile sinir oldum ne yalan söyleyim. Helal olsun walla. Ben de başlıyorum maket yapmaya, sayenizde kafamda alacağım modeli ve neler yapmak istediğimi tasarladım. Hala kafamda bazı soru işaretleri olsa da bunların cevabını tecrübeyle almaya karar verdim, zira daha fazla soru sorarak sizi yormak istemedim. İnşallah çok yakında ben de yaptığım bir maketin fotoğrafını (ne kadar kötü olursa olsun) burada paylaşırım. Emeği geçen herkesi saygıyla selamlıyorum...

Eyvallah dostum, çok teşekkür ederim. Yardımcı olabildiysek ne mutlu. Özellikle böyle emeğin değerini bilen arkadaşları görünce insan çok mutlu oluyor.

Cevap vermede hiç sıkıntı olmaz, kafasına takılan arkadaşlar istedikleri zaman sorabilirler, elimden veya burda bu işle uğraşan diğer arkadaşlarda ellerinden geldiğince yardımcı olacaklardır

Kolay gelsin

• Bende yarın alıcağım 30 tllik bir gemi bir de uçak düşünüyorum.Gemi olarak ya titanik ya da aida almayı düşünüyorum.Uçak olarak da ne bulursam onu alacağım.Model set almayı düşünüyorum easy kitlere baktım çok basit geldi sonuçta maket dediğin uğraştırmalı biraz, aslında arabalar çok hoşuma gidiyor ama ilk başlamak için uygun değil sanırım başka önerileriniz varsa bekliyorum.
  • Arkadaslar D&R a gemi almaya gittim ama kutulardaki resimlere bakınca almaktan vazgeçtim gemiler cok karmaşık gözüküyodu gerçekten yapması zor mu ve karmaşık mı gerçekten her parçayı ayrı ayrı mı yerlestiriyosunuz yoksa o karmaşık yapılar birleşik olarak mı yapıstırılıo

• quote:

Orijinalden alıntı: NaneLimoni

Bende yarın alıcağım 30 tllik bir gemi bir de uçak düşünüyorum.Gemi olarak ya titanik ya da aida almayı düşünüyorum.Uçak olarak da ne bulursam onu alacağım.Model set almayı düşünüyorum easy kitlere baktım çok basit geldi sonuçta maket dediğin uğraştırmalı biraz, aslında arabalar çok hoşuma gidiyor ama ilk başlamak için uygun değil sanırım başka önerileriniz varsa bekliyorum.

Uçağa alpha jetle başlayabilirsin araba için ilerlemen lazım ben de baslayalı cok olmadı ben de araba yapmak istiyorum ilerde benim ikinci uçağım yolcu uçağıydı yolcu uçakları cok güzel bence

• quote:

Orijinalden alıntı: soarus

quote:

Bende yarın alıcağım 30 tllik bir gemi bir de uçak düşünüyorum.Gemi olarak ya titanik ya da aida almayı düşünüyorum.Uçak olarak da ne bulursam onu alacağım.Model set almayı düşünüyorum easy kitlere baktım çok basit geldi sonuçta maket dediğin uğraştırmalı biraz, aslında arabalar çok hoşuma gidiyor ama ilk başlamak için uygun değil sanırım başka önerileriniz varsa bekliyorum.

Uçağa alpha jetle başlayabilirsin araba için ilerlemen lazım ben de baslayalı cok olmadı ben de araba yapmak istiyorum ilerde benim ikinci uçağım yolcu uçağıydı yolcu uçakları cok güzel bence

aida ve fokker dr.1 aldim.İlk ucagi yaptim.Dun aksamda gemiyi yaptim.Yarin resimlerini atarim.Gayet zevkli geldi bana yapmasi gemide o kadar zor degil hatta zevkli bu seferlik aklimda revell vardi .O yuzden revell aldim aldigim yerde baska firmalarda vardi bir sonraki sefere onlardan alicam.Maketcilik gayet zevkli geldi bana yakinda yeni bir ucak daha alirim sanirim.

• Evet cok zevkli bende revell aldım baska bildiğin markaları söyleyebilir misin revell modellerde cok güzel seyler var benim en cok beğendiğim gemiler korsan gemisi gibileri var onlar süper bi de insan modelleri var onlar da güzel

• Yaklaşık 17-18 gün önce aldığım gemimi bitirmiş bulunmaktayım. Gerçekten çok güzel bir şey oldu.
    Yapacak arkadaşlara şimdiden uyarım olsun ipler çok zorluyor. Yelkenler tek tek iğne ile dikiliyor. İpler tam anlamıyla örümcek ağı gibi bağlanıyor
    Ama işin sonucunda emeğinizi karşılığını aldığınızı görünce insan mutlu oluyor
    Geminin modeli : Revell - Swedish Regal Ship VASA

Maketçilik Maketçilik Maketçilik Maketçilik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asetil Co A -- 18 Ağustos 2013; 15:41:30 >

• quote:

quote:

quote:

aida ve fokker dr.1 aldim.İlk ucagi yaptim.Dun aksamda gemiyi yaptim.Yarin resimlerini atarim.Gayet zevkli geldi bana yapmasi gemide o kadar zor degil hatta zevkli bu seferlik aklimda revell vardi .O yuzden revell aldim aldigim yerde baska firmalarda vardi bir sonraki sefere onlardan alicam.Maketcilik gayet zevkli geldi bana yakinda yeni bir ucak daha alirim sanirim.

Evet cok zevkli bende revell aldım baska bildiğin markaları söyleyebilir misin revell modellerde cok güzel seyler var benim en cok beğendiğim gemiler korsan gemisi gibileri var onlar süper bi de insan modelleri var onlar da güzel

• quote:

Orijinalden alıntı: Asetil Co A

Yaklaşık 17-18 gün önce aldığım gemimi bitirmiş bulunmaktayım. Gerçekten çok güzel bir şey oldu.
    Yapacak arkadaşlara şimdiden uyarım olsun ipler çok zorluyor. Yelkenler tek tek iğne ile dikiliyor. İpler tam anlamıyla örümcek ağı gibi bağlanıyor
    Ama işin sonucunda emeğinizi karşılığını aldığınızı görünce insan mutlu oluyor
    Geminin modeli : Revell - Swedish Regal Ship VASA

İlerde bunu yapmayı düşünüyorum zor mu yelkenler ve aksesuarlar imden mi cıkıo

• Gordugunuz her sey kutudan cikiyor. Ekstra eklenmis bir sey yok.
    Yelkenler zor. Soyle zor igne iplikle ugrasip direklere elinizin agirligini vermemeniz gerekli. Ipler baglanirken bazen sinir etse de elbet bir sekilde baglanabiliyor ipler

• Asetil Co A kullanıcısına yanıt
    çok güzel olmuş, tebrik ederim.. tam salonda baş köşede sergilenmelik bir gemi olmuş.. bende böyle birşey düşünebilirim

bir tek şunu ekleyeyim, bazı yerlerde biraz daha ayrıntı olabilirdi.. sanırım boyan yoktu.. linkteki gibi.. ama yinede çok güzel duruyor

http://www.revell.de/index.php?id=990&L=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WolF-EyE -- 18 Ağustos 2013; 17:06:53 >
  • Öncelikle teşekkürler
    Elimde boya vardı fakat sade yapmayı tercih ettim. Resimdeki gibi belirgin değil haklısınız bu konuda.
    Belki ileride figürlü kısımlar tekrar elden geçirilebilir.
    Bu arada dediğiniz gibi tam salonda köşeye koydum ve çok güzel duruyor. Ayrı bir hava kattı ortama diyebilirim.
  • quote:

Gordugunuz her sey kutudan cikiyor. Ekstra eklenmis bir sey yok.
    Yelkenler zor. Soyle zor igne iplikle ugrasip direklere elinizin agirligini vermemeniz gerekli. Ipler baglanirken bazen sinir etse de elbet bir sekilde baglanabiliyor ipler

Boyalar kutudan çıkmadı di mi

Seti ne kadara aldın

• quote:

quote:

Seti ne kadara aldın

Boya kutuda yok. Sadece plastik maket blokları - ip - decal - bayrak vs. çıkıyor kutudan. 80TLye aldım.
  • quote:

quote:

quote:

Seti ne kadara aldın

Boya kutuda yok. Sadece plastik maket blokları - ip - decal - bayrak vs. çıkıyor kutudan. 80TLye aldım.

Tamam teşekkürler ben de biraz ilerleyim
    Alcam bunlardan

• Revell 1/72 ölçekli Solotürk'ü de yapmış arkadaşlar isterseniz sitesinden bakabilirsiniz Türkiye'ye ne zaman gelecek acaba ?
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.